Flotten Kommandant: Artur Meçollari entlassen, wegen einer Hochzeit Feier eines Offizieres auf einem Küsten Patroll Schiff

Heute entschuldigt sich der damalige Generalstabs Chef, als extrem korrupt sogar bei Wikileaks, das er denn heutigen Flotten General: Arthur Mecollari, gemobbt hat mit erfundenen Berisha Geschichten, wobei bestätigt wurden, das der NACHFOLGER DES LETZTEN Admiral Kudret Cela, DAMALS AUS IDENTISCHEN GRUND GEMOBBT, ENTLASSEN (2011)WURDE, DIE mARINA aKADEMIE GESCHLOSSEN WURDE, WEIL MAN SICH WEIGERTE, ETLICHE MARINE stÜTZPUNKTE DER MARINE ZU GUNSTEN DER fAMILIE bERISHA, FAMIR FAZLICC, ALBANA VOKHSI, ODER OERD BYKYLBASHI ZU PRIVATISIEREN, WO BUJAR NISHANI AUCH NOCH DIE „VORLÄUFIGEN GRUNDSTÜCKS “ DOKUMENTE ERFAND, EIN HOCH KRIMINELLES ENTERPRISE, pARTNER DER KAS, CDU VON DORIS pACK UND KRIMINELLEN UMTRIEBEN DER KfW wie am Flugplatz, Infrastruktur Projekten. Die Albanische MARINE HAT SICH NIE MEHR ERHOLT, WAS DA DIE NATO UND EU PARTNER DULDETEN, IDENTISCH DIE ZERSTÖRUNG DER BUNDESWEHR MIT DEN KORRUPTEN UND KRIMINELLEN UMTRIEBEN DER URSULA VON DER LEYEN. Man wolle wohl eine Hochzeit feiern, wozu es nur mündliche Erlaubnisse gab in Durres. Der Offizier und Artur Meçollari, wurde gefeuert. Im Militär macht schon lange jeder was er will.

Der verdienstvolle heutige Flotten Kommandant: Artur Meçollari wurde entlassen, erneut mit Schmähungen des Pyschopaten Salih Berisha. Hintergrund ist, das er den damaligen Langzeit Admiral, Chef der Marine Akademie: Kudret Cela feuerte in 2011, durch Artur Meçollari ersetzte, wobei sich Beide weigerten Marine Stützpunkte zu Gunsten der Familie Salih Berisha, oder Albana Vokshi zu privatisieren. Kudret Cela, verhinderte ebenso die Privatisierung der Insel Sazan, mit Hafen an eine US-Albanische Mafia Gruppe um Ilir Meta in 2001.

Gut geschmiert alle Deutschen Politiker, oft Botschafterinnen, durch extrem kriminelle Clans, mit denen man Geschäfte macht.

Oerd Byklbashi, der grösste Verbrecher im Kabinett Berisha und Doris Pack

Doris Pack, Albana Vokhsi, uralt Kommunisten Familie, für Grundstücks Raub, Waffen, Treibstoff Handel bekannt, wie die Meisten der dieser Berisha Partei. Lebensfährte der Gangster Tatari, einer der üblesten Verbrecher in Tirana.

Berisha mobbt, den neuen Vize Flottenkommanden: Arthur Mecollari

Doris Pack erhält Orden durch Bujar Nishani

I tradhtuar për një dasëm/ Pse e lëshoi qeveria Artur Meçollarin, ushtarakun e sulmuar nga opozita

Shkarkimi i menjëhershëm i Artur Meçollarit si zv.komandant i Forcës Detare për ceremoninë e një dasme, në të cilën dhëndëri ishte fiksuar ta përfshinte një anije ushtarake, lë shijen e një preteksti banal që mezi pritej.

Dyshimet shtohen nëse reagimi i rreptë i Olta Xhaçkës, për ta hequr qafe ushtarakun e shumëpërfolur vihet në kontekstin e betejës politike që u bë dy vite më parë kur Meçollari, u mbrojt fort përballë sulmeve të opozitës.

Artur Meçollari ishte strumbullari i një debati të fortë politik, pasi u propozua nga Ministri i Jashtëm asokohe Ditmir Bushati, si pjesë e grupit negociator për kufinjtë me Greqinë. Emri i tij u sulmua nga Partia Demokratike dhe u kalua me mëdyshje nga Ilir Meta.

Drejt Artur Meçollarit u hodhën akuza të forta si spiun i agjenturave të huaja, i papërshtatshëm për të përfaqësuar interesat kombëtare në një tryezë ku diskutohen kufijtë detarë me Greqinë. Pasionant në akuza ishte Sali Berisha, që për Meçollarin deklaronte:

 “Do ta denoncoj me ashpërsinë më të madhe vendosjen në krye në grup negocimi të një ish spiuni të Forcave të Armatosura, i larguar pas dokumentimeve të pakundërshtueshme të SHISH, të ushtrisë dhe të dhënat e tjera, i larguar me vendim të prokurorisë së përgjithshme dhe që ky agjent, ky spiun, Artur Mecollari, diçka e kësaj natyre siç ka të drejtë çdo shtetas që akuzohet më të padrejtë, nuk i është drejtuar gjykatës se faktet kanë qenë katastrofale. Ai ka zgjedhur rrugën e xhepit apo influencës apo vendin tjetër që merrte rrogën, për tu rikthyer në funksione nevralgjike të shtetit shqiptar”
                                                                                        Sali Berisha, shkurt 2018

Olta Xhaçka e mbrojti personalisht ushtarakun e preferuar të qeverisë, në kulmin e akuzave të Berishës.

“Meçollari nuk pranoi të firmoste për heqjen e disa bazave detare nga plani i përhapjes. Nuk pranoi t’ua jepte bazat detare, miqve dhe familjarëve të doktorit kryeminister. Sulmi ndaj Mecollarit kur shtypi shkruante për megaaferat me bazën e Bisht Pallës, kur shtypi shkruante për shitblerjen e pronave në Porto Romano mes familjarëve të Berishës me Damir Fazllic” 

                                                                                               Olta Xhaçka shkurt 2018

Xhaçka foli për një konflikt të ushtarakut me qeverinë e PD-së në vitin 2012. Artur Meçollari ishte komandant në detyrë i Forcave Detare, kur refuzoi të nxjerrë nga “Plani i Përhapjes së Ushtrisë” bazën ushtarake detare të Bisht Pallës. Me nxjerrjen nga “Plani i Përhapjes së Ushtrisë” pronat në këtë zonë, mund të privatizoheshin dhe baza ushtarake mund të zhbëhej.

Për të njëjtën çështje ishte shkarkuar para tij admirali Kudret Çela.

“Isha zëvendës i admiral Kudret Çelës dhe e kam zëvendësuar nja 20 ditë. Nuk lëkundesha nga pozicioni i admiral Çelës” ka thënë Artur Meçollari në atë kohë.

Më i qartë kishte qenë në shpjegimin e situatës admiral Kudret Çela. I pyetur se pse u shkarkua ai dhe Artur Meçollari, Kudret Çela përgjigjej shkurt: “Sepse kundërshtuam që të mbyllej Bisht-Palla”.

Baza Detare e Bisht-Pallës kishte nisur të rindërtohej, duke u bërë e përshtatshme për ankorimin e anijeve luftarake. Sipas komandantëve, sugjerimet e ekspertëve të NATO-s ishin që baza të ruhej.

Përplasja tjetër me Berishën ishte një letër që ushtaraku i kishte shkruar Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, të cilit i kërkonte llogari se përse e kishte mbyllur hetimin e marrëveshjes së parë të kufinjve me Greqinë, të negociuar nga Sali Berisha dhe më pas të rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese.

https://lapsi.al/2020/08/08/i-tradhtuar-per-nje-dasem-pse-e-leshoi-qeveria-artur-mecollarin-ushtarakun-e-sulmuar-nga-opozita/

 

‚Blofi i radhës i PD’/ Sot e quan njeri me rrezik për sigurinë kombëtare, si e vlerësonte Xhemal Gjunkshi Artur Meçollarin në 2018: Jashtëzakonisht i kualifikuar

Heute eine Kaspar Truppe, der NATO,
Immer noch im Amte: Der Marine Pseudo Kommandat: Ylber Dogjani und die Verteidigungs Ministerin und Mafosi Frau. Olta Xacka. Der Präsident hat keine Entlassungs Papiere unterschrieben Vlore Show Die Truppe ist zur Quoten Dumm Frau verkommen und die Marine sowieso http://www.kohajone.com/2019/03/15/vjedhja-ne-pashaliman-shefi-i-shtabit-eshte-dite-feste-shijoni-diten-e-bukur/ Zeitgleich der richtige Empfang mit echten Marine Leuten und nicht Quoten Frauen Prostituierten: Vize Flotten Kommandant, Vize Verteidigungs Minister für ein Türkischen U-Boot, MIlitär Attache usw. Durres Durrës, Zv/ministri i Mbrojtjes dhe prefekti Roland Nasto vizitojnë nëndetësen turke (FOTO) Lajme të Lidhura: Mbërrin në Durrës nëndetësja turke (VIDEO) 15/03/2019 – 19:20 Nëndetësen turke TCG GÜR S-357 që mbërriti ditën e enjte në portin e Durrësit e ka vizituar sot edhe zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, së bashku me zv.shefin e Shtabit të Përgjithshëm Gjeneralbrigade Manushaqe Shehu. Vizitë në nëndetësen, e cila mban flamurin turk, por edhe flamurin shqiptar si vend pritës, e vizitoi sot edhe prefekti i qarkut Durrës, Roland Nasto dhe kreu i Këshillit të Qarkut, Alfred Mullaraj. Nëndetësja TCG GÜR S-357 do të qëndrojë në Durrës deri më 18 mars. Nëndetësja turke TCG GÜR S-357 ka ardhur në Portin e Durrësit në zbatim të planit të bashkëpunimit ushtarak mes Republikës së Turqisë dhe Republikës së Shqipërisë, ndërsa me vizitën e saj synohet që të thellohet edhe bashkëpunimi në fushën ushtarake mes dy vendeve. Nëndetësja është e gjatë 62 metra, e gjerë 6.2 metra dhe peshon 1400 tonë, ndërsa personeli i saj përbëhet nga 45 persona. /portali DurresLajm/ Empfang eines Türkischen U-Bootes, wo die Dumm Frauen Bande, wegen Schlecht Wetter nicht eingesetzt wird, die brauchen nun mal Kaffee Kränzchen Wetter. Ausserdem tauchen echte Albanische Kapitäne und Nachwuchs beim Empfang auf, wo man wie in Norwegen die Quten Dumm Frauen aus den Kommando Ständen entfernt hat. Mbërrin në Durrës nëndetësja turke (VIDEO)

Dann ging es so weiter in 2011, vor allem unter Edi Rama ebenso

Die Idioten NATO Frauen Truppe,

NATO Frauen
BELGIUM-NATO
(LtoR) Albanian Defence minister Mimi Kodheli, Dutch defense minister Jeanine Hennis Plasschaert, German defense minister Ursula von der Leyen, Norway defense minister Ine Marie Eriksen Soreide, Italian defense minister Roberta Pinotti are pictured prior a Defence ministers meeting at the NATO headquarters in Brussels on Februrary 26, 2014.The situation in Ukraine, as well as NATOÕs defence capabilities and mission in Afghanistan are top of the agenda at a two-day meeting of NATO defence ministers.

Stapelweise dumme und korrupte Frauen, immer aus den Georg Soros Cirkeln

Macedonia’s waffle house waitress and SDSM VP Radmila Sekerinska

Schon wieder eine selbst ernannte Kapitänin, ohne jede Ausbildung und auch noch im Generalstab: Anna Allani, peinlicher geht es nicht mehr bei dem NATO  Militär. Hat nie ein Boot gefahren, noch einen Navigations Kurs gemacht, kennt keine Seemanns Knoten, aber die sogenannten Flotten Kommandanten sind die selben Idioten, ohne Marine Ausbildung. Der letzte richtige Admiral war Kudret Cela, unrechtmässig entlassen in 2011, die Marine Akademie in Vlore wurde Zeitgleich geschlossen und seitdem liegen die Küsten Wachboote im Hafen, weil man niemand mehr findet der ein Boot fahren kann und will.

 

Die Frauen Idioten Truppe des EPP. Einzige Voraussetzung: keinen Beruf, möglichst dumm und korrupt

 

***

 

 

 

 

Schlagwörter: ,

Wird geladen
×