Schlagwort-Archive: Adrian Cela

Gangster Duo: Adrian Cela, Edi Rama planen weitere 4,2 Millionen € zustehlen

Sogar Phantom Umwelts Überprüfungen sollen jetzt finanziert werden. Alles ohne Ausschreibung ein reines Diebstahl und Banditen Räuberungs Programm im alten Stile von Adrian Cela.

Die Westliche erpresste Übernahme des CEZ Konzern, war ein identisches Betrugs System, was beim damaligen Tschechischen Ministerpräsidenten und den EU Ganoven anfing,bis das Modell scheiterte.

Gefakte Ausschreibungen zu 100 % um die Funds des Staates zustehlen, identisch als Edi Rama Minister in der Fatos Nano Regierung war und mit dem Gangster Adrian Cela, vor dem wir scon Ende 2013 warnten der nun Leiter der Energie Behörde OSHEE ist.

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Alte Methoden, vor allem bei Handy Tarif Abrechnungen, schon damals vor 15 Jahren mit der selben Bande:

OSHEE-Strom Abrechnungs Betrug

Mafia Duo: Edi Rama - Adrian Cela
Mafia Duo: Edi Rama – Adrian Cela

Das Auto des Adrian Cela, wurde in der Verbrecher Zentrale „Rruga Taulantia“ abgefackelt.

GJAKU I SHQIPTARËVE/ OSHEE hap thesin për oligarkët, mbi 6.2 miliard lek tendera për 40 ditë

Rama-Cela

Nga Boldnews.al

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka hapur mirë thesin e parave për ti shpërndarë te oligarkët e pushtetit. Nga një hulumtim i Boldnews.al në Agjencinë e Prokurimit Publik rezulton se OSHEE ka vendosur të shpenzoj mbi 6.2 miliard lek për tendera publikë.

Do të jenë pikërisht 18 tendera që do tu shpërndahen kompanive si dhe do të “justifikojnë” këtë shifër galopante për ekonominë e vendit tonë. OSHEE i ka shpërndarë këto para në 8 qytetete, përkatësisht në Berat, Burrel, Shkodër, Durrës, Tiranë, Fier, Kavajë dhe Gjirokastër.

Këto 6.2 miliard lekë, ose përafaërsisht 4.6 milion euro kanë nisur të shpërndahen për kompanitë fituese që në fillim të muajit tetor ndërsa do të paratë do të shkojnë të gjitha në denstinacion brenda 11 nëntorit të këtij viti.

Në një përllogaritje të thjeshtë, OSHEE përdor mbi 150 mijë euro në ditë nga paratë e konsumatorëve shqiptarë për tenderave që shkojnë kryesisht për oligarkët pranë pushtetit. fondet publike për të hapur tendera.

Edhe pse në listën fituese ka qytete të mëdha, për çudi pjesën më të madhe të tortës e merr Burreli, ku OSHEE ka alokuar mbi 2.9 miliard lek për rikonstruksion të rrjeteve elektrike.

Në qytetin bregdetar, aty ku Administratori i OSHEE Ardian Çela ka mbajtur postin e zv. Kryetarit të Bashkisë së Durrësit, janë zhvilluar edhe tendera për vlerësimin e ndikimit në mjedis të investimeve në energjitik. Janë rreth 25 milion lek që do të shkojnë për studime, ndërkohë që sot ka me mijëra shqiptarë që nuk janë në gjendje të paguajnë energji elektrike qoftë edhe për një poç të vetëm.

Boldnews.al ka denoncuar edhe muaj më parë këtë praktikë të OSHEE për të bërë qoka me fondet publike nëpërmjet tenderave për vlerësimin e ndikimit në mjedisi. Ardian Çela ka zgjedhur vetëm qytetin e Durrësit për të shpallur herë pas here tendera të këtij lloji. Kjo edhe për shkak të lidhjeve të tij në të kaluarën, por edhe në të tashmen.

Duket se Durrësi do të vijojë të mbetet destinacioni ku mund të realizohen tendera të dyshimtë dhe të zhduken fondet publike të OSHEE.

Më poshtë të gjitha tenderat e OSHEE nga 3 tetor – 11 nëntor:

OSHEE Berat – 12 964 214 lekë për ndërtim rrjeti dhe kabina elektrike – Tenderi më 7 nëntor

OSHEE Berat – 91 476 787 lekë për ndërtim rrjeti TU me kabëll ABC në kabinat e Fiderit – Tenderi më 11 nëntor

OSHEE Burrel – 51 405 099 lekë për rikonstruksionin e rrjetit të ri elektrik në Agjensinë Burrel dhe Njësinë Laç – Tenderi më 8 nëntor

OSHEE Burrel – 237 391 834 lekë për ndërtim i rrjetit të ri elektrik në autostradën Laç – Mamurras, Loti I – Tenderi më 11 nëntor

OSHEE Shkodër – 3 221 373 lekë për rikonstruksionin e rrjetit TU në kabinën Shelqet 1, Fidri Lavatriçe Vau-Dejes – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Shkodër – 9 328 762 lekë për ndërtimin e rrjeteve ajrore TM, Kabinës Shtyllore Gropa e Portës, fidri Zagore, Bogë, Koplik – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Shkodër – 8 776 970 lekë për rikonstruksionin e dy kabinave Qendër Balldre dhe rikonstruksioni i Rrjetit TU me kabëll ABC Balldre Lezhë – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Shkodër – 35 523 784 lekë për ndërtimin e Fidrit të Ri”Mes” kabllore 20 kV – Tenderi është fituar më 6 tetor

OSHEE Shkodër – 39 918 720 lekë për rikonstruksionin e fidrit 2 Gurra nga linje ajrore ne kabllore 20 kV – Tenderi është fituar më 6 tetor

OSHEE Shkodër – 4 500 000 lekë për blerje kabëll TM Al 3x(1x185mm2 ) dhe mufte kabëlli të Thatë 20 kV – Tenderi është fituar më 3 tetor

OSHEE Durrës – 1 200 000 lekë për vlerësimin e ndikimit në mjedis – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Durrës – 1 380 000 lekë për vlerësimin e ndikimit në mjedis – Tenderi është fituar më 4 tetor

OSHEE Durrës – 8 750 122 lekë për rikonstruksionin nga ana ndërtimore të kabinave Agjencia Durrës – Tenderi është fituar më 17 tetor

OSHEE Tiranë – 9 775 370 lekë për rikonstruksionin dhe kalimin nga 6 KV ne 20 KV i Kabinës Elektrike Duhani – Tenderi është fituar më 10 tetor

OSHEE Fier – 3 923 474 lekë për ndërtimin e rrjetit TU me kabëll me vetëmbajtje ABC – Tenderi është fituar më 24 tetor

OSHEE Fier – 49 990 200 lekë për blerje matësash elektronik 50-300 Volt Monofazë – Tenderi është fituar më 12 tetor

OSHEE Kavajë – 51 534 911 lekë për investim në rrjetin elektrik në qytetin e Kavajës – Tenderi është fituar më 12 tetor

OSHEE Gjirokastër – 2 314 022 për ruajtjen dhe shoqërimin e vlerave monetare gjatë transportit nga KNK drejt filialeve të Bankave për Qarkun Vlorë –  Tenderi është fituar më 14 tetor

GJAKU I SHQIPTARËVE/ OSHEE hap thesin për oligarkët, mbi 6.2 miliard lek tendera për 40 ditë

OSHEE-Strom Abrechnungs Betrug

Gefakte Abrechungen nicht nur bei den Mobil Funk Betreibern und NATO konform, Verbrecher Staaten zuerrichten. US – NATO Fund: „Peace of Fund“ mit Edmond Haxhinasto, wo nur Skandale und Erpressung zum Programm gehören.

Das US-EU „Failed-States-Building-Programm“ – Albania Drive Against Corrupt Mayors Yields Few Results

Technisch, wird das so eingestellt, das ein „überhöhter“ Anteil bei einer Phantom Firma landet, wo Adrian Cela, Langzeit Mafiosi ist.

Hinzu kommen die üblichen Erpressungs Kartelle, über Inspektoren, welche pro Monat Summe xy Oben abliefern müssen.

 

 

Aktualitet
Sa vlerë kanë matësit e rinj kur hajdutët janë zyrtarët e OSHEE?

cela

Nga Boldnews.al

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) prezantoi sot me bujë pajisjen e re PDA, që sipas kompanisë do të lexojë dhe transmetojë në kohë reale në server të dhënat për çdo abonent.

Drejtori Rajonal për Tiranën Klevis Jahaj u shpreh sot se matja dhe faturimi i faturës së energjisë në kohë reale do të rrisë transparencën ndaj abonentit. Por ai nuk sqaroi se çfarë vlerë kanë këto matës (përveç parave të tenderit që janë blerë pajisjet), ku vetë zyrtarët e OSHEE fshijnë detyrimet në sistem për të përfituar rryfshet.

Edhe pse dyshimet janë se kjo është një tjetër afere korruptive, fakt mbetet se këta matës të kushtueshëm nuk kanë asnjë vlerë në një kohë që brenda rrjetit të OSHEE ka drejtues dhe punonjës që vjedhin përditë.

Jo më larg se disa ditë më parë, emisioni investigativ “STOP” zbuloi korrupsionin e radhës në OSHEE, ku disa punonjës të kësaj kompanie fshihnin detyrimet e prapambetura.

Përballë kamerës së fshehtë, një person debitor, me 1.2 milion lekë të vjetra, kërkon një mënyrë që të shmangë detyrimin që ka ndaj OSHEE-së. Për këtë atij “i vijnë në ndihmë” zyrtarët e Shërbimit të Klientit. Ata kërkojnë 350 mijë lekë të vjetra dhe i japin debitorit statusin e invalidit.

Pra, e gjithë skema do të realizohej nëpërmjet vërtetimeve të invaliditetit, ku OSHEE me anë të një vendimi të mëparshëm fal çdo detyrim të prapambetur ndaj kësaj shtrese të shoqërisë.

Sekseri i kësaj afere korruptive, punonjësi i një firme private sigurimi, Emirjon Lluka, i cili falë njohjeve që kishte me dy specialistë të Kujdesit ndaj Klientit në OSHEE, siguronte fshirjen e debive, madje edhe të shumave të larta.

Por ajo që e bënte akoma më të rëndë situatën, ishte se gjatë bisedës, Lluka tregonte se drejtuesi i OSHEE i ka udhëzuar vartësit e tij që të “punojnë” në maksimum për të mbushur xhepat e tyre.

Ai tregoi më tej se vetëm ai kishte bërë mbi 15 falje detyrimesh të prapambetura falë njohjes që kishte edhe me drejtues të lartë të OSHEE.

E ndërsa punonjësi i firmës private u arrestua, policia u treguar me dy standarde, duke i lënë në procedim të lirë dy zyrtarët e OSHEE-së të përfshirë në këtë skemë korrupsioni.

Pas këtij skandali, kuptohet se matësit e rinj janë thjesht një reklamë që OSHEE i bën vetes, ndërsa korrupsioni brenda radhëve të saj nxjerr “jashtë loje” dhe këta matës.  Përveç kësaj, këta matës “inteligjent” në asnjë moment nuk do të frenojë abuzimet që bëhen me tenderat disa miliona euro.

14380104_1070141316440684_3031516125001317300_o

stop-2-2

Mitglied der Verbrecher Partei SP, OSHEE Direktor hingerichtet: Samir Jaku

Natürlich erneut SP . Edi Rama Partei Mitglied im Verbrecher Kartell der SP Lezhe (Bezirksrat).. Wie diese Kriminellen, ohne Berufs- Schul Ausbildung immer an die Posten kommen, ist System bei Albanischen Parteien.

Kurbin: 20 Meter von der Polizei Station entfernt hingerichtet, durch 2 Männer, wobei Samir Jaku, Distrikt Direktor der OSHEE hingerichtet wurde, der Kollegel Gjergi Prenga verletzt wurde.

Wie bei Adrian Cela, dem Chef der OSHEE, oder dem Gangster Klement Balili, als Financier von Edi Rama, der Ilir Meta, wurde Festnahmen, Ermittlungen, Interpol Fahndungen, Vorstrafen auch ei Samir Jako aus dem Computer der Polizei und Justiz gelöscht.

Qualifikation für den Posten NULL. Mitglied der LAC Mafia, einer Stadt, welche seit 1997 von Kriminellen kontrolliert ist, immer wegen Morden auffällt.

Die Strom Verteilung ist fest in Hand von Profi kriminellen Banden mit Adrian Cela, so das es sich nicht verwundert, das der verurteilte Frauen- Drogen Händler Samir Jaku, sich dort einen Posten kaufen konnte.

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Aktualitet
09 Shtator 2016 – 09:45 | përditesuar në 14:24

Dy persona të maskuar kanë qëlluar sot për vdekje drejtuesin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Saimir Jakun ndërkohë që Gjergj Prenga ka mbetur i plagosur.

Burime pranë vendit të ngjarjes bëjnë të ditur se Jaku është qëlluar me armë zjarri nga dy persona të maskuar, teksa ka qenë duke pirë kafe në një nga lokalet e zonës më të frekuentuar të qytetit bashkë me një shok të tij.

Pas atentatit, ku mbeti i vdekur Saimir Jaku dhe u plagos Gjergj Prenga autorët janë larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

Policia është vënë në ndjekje të një makine tip ‘Benz’e cila dyshohet të jetë e autorëve.

Automjeti është braktisur në fshatin Gallatë të Kurbinit, aty ku ka edhe forca të FNSH-së të ardhura në Lezhë nga Shkodra për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lokalin që ndodhet jo më larg se 20 metra larg komisariatit të policisë Rrëshen.

Pas marrjes së provave në vendin e ngjarjes, efektivët e policisë kanë shoqëruar në komisariat disa persona, të cilët kanë qenë në vendin e ngjarjes kur ka ndodhur edhe ekzekutimi mafioz i Jakut.

Burime pranë grupit hetimor, bëjnë me dije se pista kryesore e hetimit është fakti se Jaku përpara disa viteve ka qenë emigrant në disa shtete të ndryshme të Europës, atje ku mund të jetë përfshirë në ndonjë aktivitetit kriminal.

Saimir Jaku është anëtar i Partisë Socialiste dhe anëtarë i Këshillit të Qarkut Lezhë.

Aktualisht ai punonte si shef sektori në Drejtorinë Qendrore të OSHEE-së në Tiranë, ndërkohë që më parë ka qenë ish-drejtor i OST-së për Veriun.


http://shqiptarja.com/home/1/rr-shen-dy-persona-t–maskuar-vrasin-drejtuesin-e-oshee-s–373918.html

Saimir Jaku was executed by two masked men who fired an AK-47 against him, in a Rreshen café. Police found at least 16 bullet cases, also wounding a 50-year-old, now outside of life-threatening danger.

Cousin von Ilir Meta, vollkommen korrupt wird neuer Transport Minister: Sokol Dervishi

Betrug ohne Ende, wo Millionen für Auto Reparaturen ausgegeben wurden

 

 

Die Edi Rama Regierung gibt eine Öl Bohr Lizenz an eine Offshore Firma und der SP Abgeordnete Rakip Suli

Rauben, Stehlen, Manipulieren, die zweite Regierungs Amtszeit läuft: Ein System der Geldwäsche aus Drogen und Waffen Handel sind solche Firmen wie für Sahit Muja (Millardär in New York) aus Tropoje mit seiner Chrom Mine, wo der Sohn vor kurzem verhaftet wurde. *

Nur 5,3 Millionen $ Investition, und das bei diesen enormen Umwelt Schäden rund um Bohrlöcher.

Die oft dubiose Weltbank wird energisch gegen diese undurchsichtigen Verbrecher Geschäfte  des Ministers Gjiknuri sein, mit Offshore Firmen, ohne Hintergrund Wissen der Eigentümer. Es erinnert an die klaren Aussagen der Weltbank, zu den US Verbrecher Geschäften von der US Department of State Firma: Bechtel im Kosovo und Albanien, welche mehrere Balkan Länder ruiniert haben. siehe auch die Betrugs Geschäfte der Weltbank mit der PWT – Deutschland.

Man hat jede Scham verloren, man lebt von Erpressung, Betrug, Schein Projekten und Erpressung von Bestechungsgeldern   siehe: Mr. Rama’s Government members who constantly pressure foreign investors for huge bribes and expensive vacations abroad.„—-„ came to power thanks to his deep connections with criminal factions„– drug barons, money laundering – Mr. Edi Rama’s government is incompetent and a prey to a significant influence of Islamic State aus foreign – Policy: albania.de

Ein Wettbewerb, wer besser Geldwäsche, Betrug über Offshore Firmen organisieren kann der Politik Mafia Clans. siehe CEZ, die Deutsche Firma PWT im Besitz der Saudis PWT oder Die Firma GFI: mit Ismail Mulleti – Darlehen Trick

 

Offshore Firma: “Dinaric International Energy” wo die Eigentümer vollkommen unbekannt sind, erinnert auch mit der Managerin von “Dinaric International Energy”: Arta Danaj, Original an die Geldwäsche und Betrugs Firma Bankers Petroleum, mit Wesley Clark und Börsen Betrug.

US und EU Politik System
US und EU Politik System

Diese Regierung man weiter, wo man einmal aufhörte mit der Verbrecher Regierung von Fatos Nano – Edi Rama in 2005, denn damals erhielt Bankers Petroleum die Lizenz.

CIA Fact Book über Albanien zwischen 2000 und Ende 2005

CIA Fact Buch: Die Organisierte Kriminalität, ist verbunden mit hohen Regierungs Leuten!

„widespread corruption, a dilapidated infrastructure, powerful organized crime networks with links to high government officials, and disruptive political opponents.“
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/print/al.html

Mafia Syndikat Edi Rama and Albania: Amidst relentless oligarchy and European Union integration

Comedy Show der Albaner Mafia: Edi Rama: „We will clean ‚jungle‘ of property titles with 11.000 hectares of fake property titles”. „

Government license for oil research and produciton at „Block 8“ for „Albanides Energy“?
07/04/2016
Government license for oil research and produciton at Block 8 for Albanides Energy?

The government approved today the contract between the National Agency of Natural Resources and the “Energy Albanides” company for the research, development and production of fuels in the “Block no.8”, which includes the northeastern Albania.

The historic extract at the National Business Center shows that “Albanides Energy” has been registered in Albania in 2010, and has Mrs. Arta Danaj as legal representative. The society is owned by “Dinaric International Energy”, which, according to the “Bloomberg” agency, is an “offshore” company in the Virgin Islands, a country known as a fiscal paradise. There are no data on the shareholders and its board of directors.

The agreement given by the Albanian authorities for “Albanides Energy” has been transferred several times, since the negotiations with the Agency of Natural Resources, which started in 2014, before the government approved the final contract.

Reuters Reported in March of one year ago that Dinaric International Energy, owner of Albanides Energy, has sold for 90000 USD the rights that could be earned for the research, development and production of oil in the “Block 8” areas in Albania. They were sold to a Canadian company called “Columbus Copper”, quoted in the Toronto Stock Market. The Sale had as condition a license until June 2015, but if parties could agree, it could stay in act even if the deadlines were violated.

But the scheme doesn’t end here. “Columbus Copper” passed its shareholders to Energulf Resources. Part of the last agreement, as seen by the documents, are the rights for searching oil at Block no.8 in northern Albania.

The question that comes into mind is: “The government decision that licenses for the explotation of oil the “Albanides Energy”, “Dinaric International Energy”, “Columbus Copper” or “Endergulf Resources?”

Warum ein Minister Gestalten eine Lizenz gibt, wo er selbst sagt, er wüsste nicht, wem die Offshore Firma gehört, sagt Alles über das Chaoten Land: Adrian Cela, der Mentor krimineller „Eliten“ steht bei der Erklärung Rechts vom Minister und damit weiss man Alles.

Offshore oil companies, Ministry of Energy: We cannot restrict companies’ location

The Ministry of Energy and Industry has explained the off-shore shares of the oil exploration company Albanides Energy in the north, stating that there hasn’t been an interest in the area of north Albania before. No other companies have shown …


Anfang Februar gab es einen missglückten Sprengstoff Anschlag gegen das Auto des Gangster Rakip Suli, erneut ein wichtiger Mann in der Verbrecher Partei des Edi Rama: SP

Noch ein korrupter Abgeordneter und immer mit Baufirmen

Per Gesetz verboten, das Verwandte, oder Abgeordnete direkt von Staatsaufträgen profitieren, was erneut rund um die Baufirma „Aurora“ geschah, wo Rakip Suli gelogen hat, bei der Vermögens Angabe, denn ein enger Verwandter ist Eigentümer lt. Firmen Register. Man erhielt Millionen schwere Aufträge rund um die Autobahn Durres – Tirana, welche praktisch inzwischen wie der Rathaus Platz in Durres, schon dreimal gebaut wurde und auch bezahlt wurde.

NATO Land Albanien: „State Capture“ leere Abriss Versprechen in 2013, Edi Rama und kriminelle Minister machen was sie wollen

PD: Deputetit të PS, Rakip Suli, përfitoi fonde publike nga OSHEE

Postuar më: 16 Dhjetor 2015 14:56

Sekretarja e Marrëdhënieve me Median në Partinë Demokratike, Grida Duma, në një deklaratë për mediat tha se, PD sot ka depozituar në Kuvend kërkesën për përfundimin e mandatit të deputetit socialist Rakip Suli, kjo pasi ka shkelur ligjin për konfliktin e interesit.

Bëhet fjalë për godinën “Aurora Group” që ndodhet në autostradën Tiranë-Durrës, e cila është marrë me qira nga OSHEE.

PD thotë se kjo godinë është në pronësi të deputetit të PS-sw, Rakip Suli, kurse ky i fundit, reagoi dje duke thënë se, nuk është më aksioner në këtë biznes, që kur mori mandatin e deputetit.

Nga ana tjetër, sot Duma denoncoi se, godina nuk është në emër të Sulit, por të djalit të tij, Saimir Suli. Kështu figuron në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit që u publikua nga Partia Demokratike.

Sipas ligjit, ndalohen përfitime të fondeve publike nga deputetë apo familjarë të tyre.

“Banda e hajdutëve të OSHEE, me porosi të Edi Ramës vazhdon të shpërndajë pako me miliona për njerëzit e kryeministrit, ndërkohë që me dhunën dhe arbitraritetin që tregon çdo javë lë pas një viktimë, një qytetar apo familjar të pamundur që nuk përballon dot errësirën në këtë dimër të ftohtë. Kështu i zhvasin milionat këta.

Ilir Beqja bën sikur heq dorë nga firma e tij dhe merr 31 tendera me mbi 11 milionë dollarë, sadri abazi po ashtu, merr 970 milionë lekë, Kokëdhima merr miliarda.

Kështu pasurohet banda e Edi Ramës dhe 40 hajdutëve të tij. Për këto abuzime, vjedhje e padrejtësi, Populli është në këmbë. Revolta do ta ndalë shtetin e korruptur të Edi Ramës. Nesër në orën 10, në dyert e parlamentit qytetarët do të tregojnë se ata janë zot të vendit”,- denoncoi Grida Duma.

Das Auto des Adrian Cela, wurde in der Verbrecher Zentrale „Rruga Taulantia“ abgefackelt.

Straffreiheit für die grossen Politik Gangster in Albanien!

Dem Chef der Albanischen Strom Firma OSHEE, Adrian Cela, hat man sein Auto

range

(“Range Rover” Auto Nr:  AA164 X))in einer Tief Garage der illegalen Neubauten in der Rruga Taulantia abgefackelt, womit Alles über das Drama dieses ehemaligen Vize Bürgermeister von Durres gesagt ist. Landrover Gelände Wagen, sind ein Markenzeichen der Albaner Mafia. Oft mit gefälschten Britischen Kennzeichen, weil es keine TÜV Stempel etc. gibt. Im Kosovo verboten.

Nebenan ist das Super Mafia Hotel, Restaurant „Aragosta“ 20 Jahre Verbrecher Zentrums Zentrale, eines in Italien verurteilten Drogen und Frauen Händlers. Dem Mafiosi Eduart Xhepa, hat man sein Fahrzeug vor dem “Aragosta” Restaurant in Durres – Currila in die Luft gesprengt 

Identische Adrresse: Die Tepshi Brüder sitzen in Haft, Alles wurde dort beschlagnahmt.

Staat Öffentliche Strände und Parks, wurden ganz Wälder abgeholzt, überall haben die Banditen illegale Strom- und Wasser Leitungen, dank Adrian Cela.

Mafia lokale Durres

illegale Mafia Lokale auf den Öffentlichen Stränden in der Currila Durres, mit Erosion Fahne im Mai 2013

Das Verbrecher Zentrum: „Rruga Taulantia“ in Durres, hat seit 24 Stunden kein Wasser

Im Albanischen System, bringt man dann bei einer Verhaftung, an anderer Stelle unter und vor den Augen der Welt geht es nun mal weiter.

Adrian cela
Der Durres Vize Bürgermeister: Adrian Cela, landete als Operations Direktor beim Strom Versorger, Profi Gangster im Langzeit Betrieb, Vertretet der Mafia Familien Gjoka, Hasanbeliu, Koka! Betonierung der Innenstadt, der Küste und Öffentlichen Strände wie illegalem Grundstücks Handel, Betrug an der neuen Promenande und rund um die illegalen Appartmen Blöcke der Neu Zeit in der Rruga Taulantia.

Rruga Taulantia, Currilla, Brylli, Durres
Rruga Taulantia, Currilla, Brylli, Durres

Er besorgte sich in nur einem Tag, eine Bestätigung der Durres Staatsanwaltschaft, das Nichts gegen ihn Adrian Cela vorliegt, nachdem er in 2013 wegen totaler Korruption entlassen wurde.

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Capo eines kriminelles LSI Enterprises: Der General Direktor des Strom Versorgers OSHEE: Arben Seferi und Adrian Cela?, wurden gefeuert

VIDEO/ Ja parkingu dhe makina e shkrumbuar e Çelës në Durrës

Postuar: 23/01/2016 – 11:03

Ky është parkingu nëntokësor në lagjen nr. 1 të Durrësit, i cili u përfshi nga flakët gjatë mesnatës.

Zjarri shkrumboi makinën e kreut të OSHEE-së Adrian Çelës dhe nga përmasat e mëdha të zjarrit, rrezikohej dhe djegia e mjeteve të tjera të parkuara aty pranë, por falë ndërhyrjes së zjarrfikësve, u shmang përhapja e flakëve.

Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, ndërkohë që kanë nisur hetimet për të zbardhur shkakun e zjarrit.

/portali DurresLajm/

Video:

http://durreslajm.com/aktualitet/video-ja-parkingu-dhe-makina-e-shkrumbuar-e-%C3%A7el%C3%ABs-n%C3%AB-durr%C3%ABs

Alles illegal gebaut, auf gestohlenen Grundstuecken: Ourel Bykylbashi: Rruga Taulantia, Abwaesser ins Meer auf die Bade Straende.

Ourel Bykylbashi Mafia Gebaeude
Ourel Bykylbashi Mafia Gebaeude

Sarande identisches Problem

Die reichen Bau Inspektoren und Grundstücks Direktoren werden ebenso angeklagt. Mit Luxus Autos unterwegs.

Haxhi Musai, heute im Board der Wasser Direktion von Sarande, damit KfW partner, welche fleissig Gelder dort versenckt, im Mafiösen Nest der Albaner Mafia. vo 200.2003, Grundstücks Direktor und Schlüssel Figur, beim Grundstücks Diebstahl in Sarande, durch sogenannte Kompensations Papiere, welche illegal auch an der Küste ausgestellt wurden. Ein Ilir Meta Mafia Produkt. Sprengstoff Anschlag aus sein Luxus Auto in Sarande.
E Shtunë, 09.03.2013


Sarandë, tritol makinës së ish-shefit të Urbanistikës

Durres: 2 Berufs Kriminelle wurden vor der Hafen Einfahrt erschossen bei der Rruga Taulantia: Endri Caushaj und Ervin Kodra
Adrian Cela, der keine illegale Strom, Wasser Anschlüsse in der Kallmi, Currila entfernte, weil er dafür Geld kassiert hat, wird beschuldigt, das er die neue Villa von Edi Rama baute, was aber so einen Berisha ERfindung ist, aber man Kostenlose Anschlüsse gemacht, auch etwas technische Hilfe.

http://www.gazetatema.net/web/2015/10/06/partia-demokratike-kercenon-ardian-celes-do-provosh-ate-qe-provoi-qamil-zela-qe-u-vetevar-ne-burg/

78 Mitarbeiter der Strom Versorgung OSHEE werden gefeuert

5 wurden bei der Staatsanwaltschaft angezeigt.

Das Problem, was zur Kultur wurde, wie gefälschte Dokumente und Diplome sich zubesorgen und sich selbst zum Grundstücks Eigener erklären durch Land Besetzung auch von Antiken Stätten. 100.000 neue Gefängnis Plätze bräuchte man nur für den gesamten Betrug, wo Diebstahl und Raub, tradionelle Beutezugs Schema sind der arachischen Clans.
http://oshee.al/wp2014/oshee/wp-content/uploads/2014/12/oshe_logo.png

483, 943 illegale Strom Anschlüße in Albanien! Ein Faß ohne Boden

Mitarbeiter laufen nur herum, erpressen Geld, wenn Einer nicht Strom zahlt. Firmen, Auto Häuser, Appartment Block, Hotels die 10 Jahren keinen Strom bezahlen, wie Öffentliche Institutionen, Ministerien sind normal in Albanien, wie das illegale Bauen und Urkunden Fälschungen, oder gekaufte Gerichts Urteile. 78 wurden nun entlassen, weil sie Strohdumm sind, nicht verstehen, das man einfach am Computer erkennen kann, wo gegen den Strom Diebstahl Nichts unternommen wird.

Er ist nun der Boss: Adrian Cela, unternimmt Nichts gegen illegale Strom Leitungen in Durres Nord und den illegalen Lokalen, weil er selbst da einmal abkassiert hat. Keine Leitung wurde gekappt.

Adrian cela
Der Durres Vize Bürgermeister: Adrian Cela

Energy Corporation fires 78 employees, 5 sued
12/01/2016 14:25
Energy Corporation fires 78 employees, 5 sued

The Energy Corporation has fired 78 employees, five of whom have been reported at the Prosecution.

The inspections and verifications made by the Tirana Regional Directory have verified irregularities in various procedures.

Four inspectors have been reported at the Prosecution over power abuse in cooperation. They were part of the sale department in Tirana, while the fifth was in Shkoder.

http://top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=16034#.VpUKGV6LelM

OSHEE ka shkarkuar 78 punonjës, pesë prej të cilëve i ka kallëzuar në Prokurori.

Capo eines kriminelles LSI Enterprises: Der General Direktor des Strom Versorgers OSHEE: Arben Seferi und Adrian Cela?, wurden gefeuert

Die Rumänische Firma „SC Aem “ erhebt Klage gegen den Strom Erzeuger: OSHEE für 5,31 Millionen € Verbindlichkeiten aus Lieferungen

Albanien: Councel der Regierung setzt ab sofort alle kommunallen Baugenehmigungen aus

Bei dem Chaos, muss zuerst der Terroritial Plan von Albanien ausgearbeitet werden, wobei alle diese Pläne, Gesetze, Millionen teure Urbanistik Pläne, Makulator bis heute waren.

Anscheinend sind 14 Kommunen, darunter Durres, Tirana, Fieren Kruje, Korce, Shkodra, Bulqize, Kamze, Himari, Berat, Rrogozhine, Korce, Vlora von dem Verbot ausgenommen die Regierung dort Baugenehmigungen geben kann. Grund: Zu viele illegale Baugenehmigungen auf fremden Grundstücken im Wild West Stile.

Überall wollten Banditen erneut Land besetzen auch an der Küste, illegal bauen als Volks Sport und gefälschte Dokumente produzieren, weil die Justiz keine Funktion hat, oft sogar der Motor ist, wie Dhurata Bilo, Oerd Bylybashi, Elvis Cefa.

Es herrscht Chaos Notstand in Albanien, was die Kommunalen Mafia Banditen überall anrichteten, wie man bei dem früheren Bau Polizisten und Super Gangster, immer noch Beton Bürgermeister von Durres sieht: Vangjush Dako, oder im Chaos bei dem Strom Diebstahl, mit Adrian Cela.

Edi Rama über die Grundstücks Mafia: Reform for property return and compensation, Rama: „We removed criminal management“

Untersuchung der Generalstaatsanwaltschaft, wegen illegalen Bau Genehmigungen des Minister Präsidenten Edi Rama

Der Edi Rama Partner Alban Yhillari, baute in der Verbots Zone „A“ im Antiken Teil von Tirana illegal herum, bis die Aktivitäten gestoppt wurden.

Phantom Nummer: die illegale Besetzung der Strände Durres will man nun erneut beenden

Im von der EU, OSCE; USA zerstörten Land Albanien, zeigen sich seit Jahren die Folgen, der Privastisierung, der Dezentralierung, durch die korrupten EU, Weltbank, IMF, Berliner Experten, die vor 15 Jahren schon ganz vorne mit Verbrecher Kartellen mitmischten. Ein offizieller Plan der Globalisierungs Faschisten Mafia, wie man Staaten zerstört. Was für eine Idioten Idee, Georg Soros „Schock Therapie“, vor 25 Jahren. Der korrupte EU Vertreter der Banken und Finanz Mafia besuchte am Wochenende Albanien: Jose M: Barroso.

Das US-EU „Failed-States-Building-Programm“ – Albania Drive Against Corrupt Mayors Yields Few Results

Bau Gesetze sind nach 22 Jahren immer noch nicht implementiert worden, nur die Taschen der Pseudo Ausländischen Aufbau Mafia füllen sich. Ist die EU so korrupt dumm kriminelle, kann man bejahen.

Geldwäsche und Betrug, als einzigen Wirtschafts Wachstums Motor.

Das ist offizielle EU, Berliner, und US Politik nach Thomas Barnett, wo Chaos zur Globalisierungs Politik mit Kriminellen gehört. Keine Justiz, nur dann kann man billig durch die Privatisierung reich werden im Gangster Komplett der korrupten EU, Berliner und US Träger, was sich Politiker nennt. Die kriminelle Energie, dieser Konferenz- und Workshop Leiter, der Justiz Missionen ist schon erstaunlich primitiv einer Bananen Republik abgekupfert.

MOON Faschisten Sekte: DER LETZTE AKT – Die Kriegserklärung der Globalisierer an alle Völker der Welt

Die letzte Ratte der EU, war hier vor wenigen Tagen.

José Manuel Barroso – Motor der EU “Systemkriminalität” und der “Systemkorruption” erzählt in Tirana: Kampf gegen die Korruption

Alle Baugenehmigungen werden durch Ministerrats Beschluß für 1 Jahre ausgesetzt.Das Regierungs Dekret hat die Unterschrift von Edi Rama und der Ministerin E. Gjermeni.

Grund: es wird überall recht munter weiter gebaut im alten System, fast immer mit gefälschten Baugenehmigungen und durch Bestechung. Man will eine Neu Ordnung der Urbanistik Pläne, welche alle in einem Millionen Grab endeten, weil kein einziger Bürgermeister, sich an Gesetze und Urbanistik Pläne hält und jeder macht was er will. Verantwortlich: Die EU Kriminellen, mit ihrer Hirnlosen Dezentraliserung, Privatisierungen, Duldung von Geldwäsche und Drogen, wie Frauen Handel und durch die Vernichtung der Justiz, durch die korrupten EU, Berliner Justiz Missionen.

http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2015/08/fax-473×448.jpgEDi Rama

http://www.panorama.com.al/dokumenti-rama-pezullon-lejet-e-ndertimit-per-nje-vit/

Politike Nga Joniada Koçi

10 Gusht 2015 – 09:29 | përditesuar në 11:14

Rama firmos,s’ka ndërtime deri në hartimin e Planit Territorial
PDF- Vendimi i KKT për bllokimin e ndërtimeve
>

TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka firmosur zyrtarisht pezullimin e të gjitha lejeve të ndërtimit në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Vendim ky i marrë në mbledhjen e fundit të këshillit kombëtar të territorit, që drejtohet nga shefi I qeverisë Edi Rama.

Në vendimin që A1 Report ka siguruar përcaktohet se deri në miratimin e planeve të reja vendore nuk mund të jepet asnjë leje ndërtimi për pallate.

Po vendimi në pikën dy te tij parashikon edhe përjashtime për punime në struktura publike, infrastrukturë, në ndërtime për banim, po ashtu mund të bëhen ndërhyrje me karakter emergjent apo struktura me interes publik dhe kombëtar.

Këshilli Kombëtar i Territorit bën me dije se çdo leje ndërtimi e dhënë pas këtij vendimi do të konsiderohet nul dhe e pavlefshme.

Ky këshill u ka kërkuar 61 njësive vendore të punojnë për planet e reja zhvillimore. Deri tani 26 bashki kanë nisur punën për planet zhvillimore vendore nga këto njësi 5 drejtohen nga të djathtët.

Pezullimi i lejeve të ndërtimit u lajmërua fillimisht nga kryetari i ri i bashkisë Erjon Veliaj i cili premtoi planin zhvillimor për Tiranën brenda 1 viti.
– See more at: http://shqiptarja.com/home/1/rama-firmoss–39-ka-nd-rtime-deri–n–hartimin-e-planit-territorial-309243.html#sthash.LhljelIZ.dpuf

Die verrückten Kriminellen der Faschisten Sekte: MOON, United Church, haben mit der UN Mafia dafür Hoch Kunjunktur.

Der dreisteste Küsten Grundstücks Betrug an der Albanischen Küste bei Velipoje – Shengin, mit Deutschem Makler

Journalisten des bekannten Senders Top Channel, brachten über den dreistesten Grundstücks Betrug eine Sendung und zeigten diese Dreistigkeit auch an mit eigenen Video auf der Website der neuen Regierung unter http://stoprrenimit.com/!  

Man braucht an der Küste, Dokumente vom KRRTRSH – Councel der Regierung und nicht Nonsesn Papiere eines Farb Kopieres, oder einen Dorf Vorsteher, der keine Papiere ausstellen darf, was Gesetz seit 1993 ist. Peinlicherweise, kennen Albanische Richter nicht einmal Gesetze, wie es im US Department of State usw.. heisst.

Allgemein bekannt was in Albanien läuft, auch durch Weltbank Bericht: vor 5 Jahren: Betrugs Immobilien Verkauf in Albanien

Tausende von Ausländischen Ratten, vor allem die Griechischen und US Betrugs Banker, betrieben nur Geldwäsche in Albanien. Fast immer mit gestohlenen Grundstücken, wo es fast 500.000 illegale Bauten in Albanien gibt, über 400 Appartment Blocks nur in Tirana, 22.000 illegale Grundstücks Besetzungen an der Küste. Kredite wurden nur vergeben, gegen Bezahlung von Bestechungsgeld.

Forst- und Umwelt Mafia Minister Lefter Koka, vernichtet die Wälder bei Elbasan: Policia dhe Mjedisorët, pakt me kontrabandistët

Das die LSI Partei ein recht munteres Erpressungs und Betrugs Treiben auf allen Ebenen betreibt, wusste jeder im voraus: Die Realität ist dann noch schlimmer gewesen in sehr kurzer Zeit.

Es gab schon 8 Hafte Befehle bei einer anderen Gruppe des Lefter Koka Ministerin, welche Abholzungen im Raum Fiere organisierten. identisch wie bei dem Vorgänger Fatmir Mediu.

Te arrestuar                 Funksioni

Shkëlqim Jaupaj         ish-Drejtor i Shërbimit Pyjor
Nikollaq Zizi             ish-Shef i Policisë Pyjore
Ervin Nuredini             ish-Shef i Policisë Pyjore
Agur Vrenozi             ish-inspektor i Shërbimit Pyjor
Rahim Lushaku             ish-inspektor i Shërbimit Pyjor
Aleksandër Dhima        ish-inspektorn i Shërbimit Pyjor
Astrit Kajolli             ish-inspektor i Shërbimit Pyjor
Fredi Merkaj             ish-shef i zonave të mbrojtura në Shërbimit Pyjor

http://albania.de/haft-befehle-

Bei Elbasan, ebenso Fushe-Bulqize in Nord Albanien, holzen teilweise unter aktiver Mithilfe der LSI Ministeriums Mafia, der Forst Behörde, die Wälder ab.

Forst- und Umwelt Behörde auf Albanisch. Wenn man nur Posten an Kriminelle verkauft, in der alten Klientel Politik, kann Nichts dabei heraus kommen. Mit Hilfe der korrupten und inkompetenden EU Botschaft, des Österreichischen Umwelt Minister, konnte der Vorgänger Gangster Boss: Fatmir Mediu, 140 Millionen € vernichten, ruinierte das Land, mit diesen Geldern, welche oft in illegale Lokale an der Küste investiert wurden. Im Mega Betrug waren CDU Politiker aktiv, gute Partner wie Dr. Franz Jung, aber der peinlichste Auftritt von Lefter Koka war ja in Berlin, bei der Ministerin: Barbara Hendricks

Die Infrastruktur Gelder der Weltbank, der EU und aus Berlin, haben Albanien zerstört.

Lefter Koka, Barbara Hendricks
Lefter Koka, Barbara Hendricks
Barbara Hendriks, Lefter Koka Delegation
Barbara Hendriks, Lefter Koka Delegation

Vor 1,5 Jahren:

Lefter Koka Umwelt Mafia Direktor von Durres verhaftet: Genc Balla und Eduart Bejko

Minister Lefter Koka, der sofort ein Erpressungs Monopol überall aufbaute, vor allem in Durres mit Genc Balla, macht private Geschäfte mit den National Parks, weil es Mafiöse Clans, sind, welche das Umwelt Ministerium wie die Vorgänger beherrsen.

Ein Jahr nach Dienst Antritt, schon überall als besonders korrupt und kriminell bekannt:

Ifimes: Albania: One step forward, two steps back – Skrapari Mafia Partei LSI des Ilir Meta und Lefter Koka

Die Uumwelt Agentur hat für Nichts Zeit, denn man zerstört die Wälder bei Elbasan, wo die Dörfer, wegen der hohen Erosiion sowieso bedroht sind. Die EU Gelder wurden für Betrugs und Unfugs Projekte verpulvert.

Aktives Abholzen der Wälder der Forst un Umwelt Behörder ist natürlich schon sehr pervers, besonders wenn man von korrpten Banden der EU finanziert wird, wie Pseudo Aufforstung in der Currilla, an der Autobahn, mit unsinnigen Palmen 1.000 % überteuert.

Wenn Dummheit ein Land zerstört: 80 % der Brände sind mit Vorsatz gelegt

  • Policia dhe Mjedisorët, pakt me kontrabandistët 8.8.2015
Ajo që po ndodh prej disa ditësh me masivet e pyjeve në qarkun e Elbasanit, i ngjet një masakre mjedisore e cila nuk ka gjasa të ndalet pavarësisht masave ligjore, administrative dhe paralajmërimeve se “do të ketë burg për ata që presin drurët e pyjeve”. Mjete të rënda dhe persona të mbrojtur nga uniformat e shtetit, u ngjitën pothuajse çdo ditë fshatrave malore dhe kodrinore ku gjenden pyjet, nga Librazhdi deri në Gjinar, nga Zavalina në Funar dhe presin e ngarkojnë trupa të sharruara për t’i shitur. Sipas një fshatari nga zona e Shelcanit nuk ka ditë të mos ngarkohen mjete të rënda me trupa të prera nga pyjet e Gjinarit dhe fshatrave deri në Zavalinë, vijnë njerëz edhe me uniforma të shtetit, prezantohen si “zyrtarë” dhe nuk pyesin as për ligj as për fshat e institucione. Fshatari nga Shelcani tha se “mjetet e ngarkuara me trupa shoqërohen nga makina të shtetit, pasi vetë shoferët na thonë se mos u ankoni dhe mos denonconi se këta janë të qeverisë”. Edhe policia dhe veçanërisht, Agjensia e Mjedisit, e cila duhet të kishte konstatuar dhe vënë alarmin për prerjet masive të pyjeve, duket se janë bërë palë me kontrabandistët e trupave të prera në pyje, pasi edhe kur mjetet e ngarkuara zbresin dhe kalojnë tek ura e Shkumbinit, nuk i prek askush. Thuhet se “kontrabandistët e lëndëve drusore të pyjeve i paguajnë uniformat e shtetit, dhe punojnë sikur të ishin në mallin e tyre”, kur ajo është pasuri kombëtare. Mbi 65% e pyjeve në Librazhd dhe Elbasan po zhduken, ndërkohë që në zonën e Funarit, masakra vazhdon me ritme marramendëse. Askush nuk denoncon, pasi kanë frikë, as kryepleqtë e fshatrave, as zyrtarët e ish-komunave, ndërkohë që mjetet e rënda dhe motosharrat, po presin dhe shesin çdo ditë pasuritë kombëtare të këtij shtetit, ndërkohë që kodrinat dhe faqet e maleve po zhvishen duke ja lënë vendin erozionit të tokave.
7 fshatra në programin e shkatërrimit
Qarku i Elbasanit ka 7 fshatra që janë në pragun e shkatërrimit, si pasojë e shkarjeve të tokave nga prerja e pyjeve. Në Agjencinë e Mjedisit të thonë se “po e ndjekim fenomenin”, në Ndërmarrjen Pyjore nuk e kanë haberin se ku ndodhin masakrat me pyjet, kurse policia thotë se “nuk kemi sinjalizime nga Mjedisi dhe Pyjorja”, kur mjetet me trupa ikin dhe vijnë çdo ditë e natë duke kaluar të qetë tek ura e vetme mbi lumin Shkumbin. Fenomeni i prerjes së pyjeve në mënyrë të paligjshme , vijon të masakrojë gjithë kurorën e gjelbër të qarkut të Elbasanit. Subjekte apo individë me ose pa liçencë, ashtu si çdo vit vijojnë të shkatërrojnë dhe presin drurë të çdo përmase. Pavarësisht masave të marra nga Drejtoria e Shërbimit Pyjor, ky fenomen negativ dhe i shëmtuar, vazhdon të jetë prezent, ndërsa sëpata dhe motosharra vazhdojnë të jenë zotërit e pyjeve. Një problem i tillë ka përfshirë prej vitesh edhe pyjet e komunës së Gjinarit në Elbasan dhe ato në rrethin e Librazhdit. Prerja e drurëve është shumë evidente sidomos në sezonin veror. Deri tani dikasteret qendrore e kanë lidhur këtë problem edhe me faktin se “jo të gjitha sipërfaqet pyjore administrohen nga komuna”, por fenomeni i prerjes së druve është prezent edhe në zona turistike të Elbasanit. Mjedisi, Policia dhe Drejtoria e Shërbimit Pyjor, duket se janë të pafuqishme përballë kësaj masakre ndaj pyjeve, pavarësisht masave apo gjobave të vendosura. Ndërkohë që faktet në terren flasin edhe për kompromise korruptive në kurriz të ligjit, dhe në favor të xhepave të një pjese të uniformave të këtij shteti. Burime të besueshme thonë se “trupat e prera eksportohen jashtë nga individë dhe subjekte private, të lidhura me segmente të shtetit, pasi nga shitja e tyre sigurohen të ardhura të majme për shkak të cilësisë së lëndës drusore që ka zona e qarkut të Elbasanit.
Einwohner protestieren ebenso in Fushe-Bulqize, einer alten Wildwest Region wo ebenso illegal Wälder abgeholzt werden, plötzlich in der Ferien Zeit.
Fushë-Bulqizë, banorët protestojnë kundër prerjes së pyjeve

Dhjetëra banorë të Fushë-Bulqizës kanë protestuar në mbrojtje të pyjeve. Shkak i kësaj proteste është ndërhyrja e një firme për shfrytëzimin e pyjeve të zonës.

Kështu, kryepleqtë e fshatrave të Fushë-Bulqizës, të ndjekur nga banorët, janë mbledhur para Bashkisë së Bulqizës, ku protestuan për ndërhyrjen e një firme në shfrytëzimin e pyjeve të zonës, pasi sipas tyre, kjo i dëmton rëndë pyjet.

 

Man spricht davon, das nach dee Parlaments Wahlen, die Staatsanwalt den Fall Armand Teliti aufrollen will, der heute als grosser Durres Zerstörer gibt und Tausende von Kriminellen nach Durres holte. Keine Staatsanwaltschaft, in Durres: Die Anzeige bei der Generalstaatsanwaltschaft in Tirana mit Akten Nummer, wurde an Durres weiter geleitet, wo höchste Politiker daran beteiligt sind, rund um den Gangster Agim Hoxha, Sokol Kazazi, Oerd Bykylbashi

Einmalig in der Welt: Die Verbrecher Organisation PD, lässt in Durres, sogar wertvolle Wälder an der Küste roden, noch dazu in einer privaten Zone Touristik liegt.

Die Taliban, oder die Vandalen könnten nicht schlimmer hausen.

So sah es aus, bei erneuten Regierungs Antritt von Salih Berisha, wobei der linke Bau, bereits illegal die Strand Zufahrt ab 2000 verschloss. Alles wird wie immer abgefackelt, was die dümmsten Bauern nur kennen, als Brand Rodung.

Bledi Shuairpi Mafia, 100 Bäume zerstört, darunter 3 grosse alte Bäume: Currilla - Durres
Bledi Shuairpi Mafia, 100 Bäume zerstört, darunter 3 grosse alte Bäume: Currilla – Durres

Er unternahm Nichts gegen die Zustände, weil man wohl nur in alter Tradition von Erpressung Geld und Bestechung lebt. 2009, wurde die komplette Stadt Polizei von Durres verhaftet, als kriminelles Enterprise, was illegales Bauen ebenso duldete für Geld.