NATO: Hochrangige Albanische Militär- und Diplomaten Familie organisiert Drogen Schmuggel

Sohn der weiblichen Militär Attachs in Ankara: einem Vorzeige NATO Posten und in Albanien vorallem. Das Albanische Militär ist schon lange vollkommen ruiniert, als die US (und Britische in Nord Albanien) Ausbilder vor über 20 Jahren kamen mit ihrem Hirn Murks und wie man 1997 gut sah.

Trotz Diplomaten Pass, wurde Arbër Mehmeti (22 Jahre verhaftet) bei Ankunft in Bari mit der Fähre aus Durres. Er ist in Tirana, als Student gemeldet. Albanische Premierminister statten Mafia Familien mit Diplomaten Pässen aus, vor allem rund um Drogen und in nun 20-jähirger Tradition. Deshalb gibt es ja ständig Einladungen auch nach Berlin, denn die Gelder müssen Re-investiert werden, rund um Geldwäsche Geschäfte.

Am selben Tag, wurde die Familie der Militär Attachein, aus Ankara zurückgezogen (durch die Ministerin), so peinliche ist die Sache erneut.

 

https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.wqTAsbJUbv-UxVHh4kBGTwEsEs&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

Sohn der Vorzeige Militär Familie: Razije Mehmeti, Colonel mit dem höchsten Marine Rang: Kapitän 1 Klasse (hatte nie ein Kommando auf einem Schiff, wie vorgeschrieben und entsprechende Dienst Jahre), denn die Frau geschenckt bekam.

Es gibt nur 2 Albanische Frauen mit hohen Militär Rang. Die Zweite hat Generalsrang,im alten Berisha Modell der Klientel Politik. Der Flotten Chef ist ebenso ein Komiker, ohne jede Marine Ausbildung, läuft mit Admirals Uniform herum, was per Gesetz verboten ist.

NATO Müll Haufen:mit dem  Pseudo Flotten Kommandant: Ylber Dogjanin

Frau Razije Mehmeti, wurde sogar zum Militär Attache in Ankara (Türkei) befördert Haupt Lieferant in Tradition für die Drogen Importe nach Albanien. In der Türkei wurde die Frau überwacht (MIT), weil die Ernennung, ohne Absprache mit den Türken erfolgte. Skandale auch rund um die Helikopter und Ausbildung sind unendlich, wo der Piloten Chef Ausbilder: Sokol Feka in Spanie umkam, als er Drogen Transporte aus Marroko flog, oder ein Militär Helikopter ging verloren, weil ohne Erlaubnis der Helikopter benutzt wurde, kein Pilot auf dem Modell eine Ausbildung hatte.

Der Ehemann war ebenso ein hoher Offizier vor Jahren und direkt durch die Verteidigungs Ministerin: Mimi Kodheli ernannt.

Alte Tradition: Beförderung mit gefakten Prüfungen auch für den Generalstab des Albanischen Militärs

Phantom Theater Show, wie die Deutschen mit ihren Phantom Projekten und TV Auftritten von Steinmeier hat man gut kopiert.

Langzeit Betrug im NATO Land, durch korrupte Minister, Militärs: Waffen und Munition Verkauf

Si u arrestua djali i koloneles shqiptare me drogë në Bari

Postuar: 20/01/2017 – 20:33

Nga Gjergj Thanasi

Emërimi pa asnjë kriter në mjaft pika kyçe të sigurisë kombëtare apo të sistemit fiskal shqiptar të femrave vetëm për faktin se janë femra pavarësisht arsimimit dhe përgatitjes së tyre profesionale ishte një nga risitë e qeverisë së Rilindjes të Kryeministrit Rama. Normalisht të tillave geishave me kalimin e kohës po u del boja. Kujtojmë këtu ndërrimin e 4 krye geishave në 3 vjet në doganat shqiptare (një geishë tjetër e doganave është në ndjekje penale për shpërdorim detyre), dështimin me sukses të plotë të geishave të tatimeve apo të geishave të diplomacisë e të shërbimeve intelegjente. Rasti më i fundit është arrestimi sapo zbriti nga trageti i linjës Durrës-Bari i Arbër Mehmetit (22 vjeç) djalit të koloneles (kapitenes së rangut të parë) Razije Mehmetit.

Razija në vitin 2015 ishte një nga 2 kolonelet në forcat e armatosura shqiptare (kolonelja tjetër në 2016 u bë gjenerale brigade!!!). Me firmën e ministres Mimi (Mrika) Kodheli (Vata) Razija u emërua atashe ushtarake e Shqipërisë rezidente në Ankara dhe jo rezidente në Sofje, Budapest dhe Bukuresht. Ky emërim më së paku ishte një “faux pass” gafë diplomatike, siç përdoret në terminologjinë ndërkombëtare të diplomacisë. Turqia e Presidentit Erdogan në vitin 2015 çdo ditë e më tepër po largohej nga idealet republikane dhe laike të Ataturkut të madh. Pikërisht në një Turqi të tillë me marrëdhënie speciale me Shqipërinë sidomos në fushën ushtarake u emërua një femër si atashe e mbrojtjes. Normalisht pashallarët turq dhe pjesa civile e ministrisë së mbrojtjes turke e morën një emërim të tillë si fyerje direkte. MIT-i (shërbimi sekret turk) filloi të  mbikqyrte me rreptësi e profesionalizëm çdo veprim të koloneles shqiptare në Turqi si edhe të familjarëve të saj bashkëshortit Ilirit, ish-ushtarak shqiptar, Besës, studente në një qytet bregdetar dega shkenca politike dhe të birit Arbërit, student në të njejtin universitet, dega IT.

Pas festimit të ditëlindjes më 10 janar 2017, Arbëri u interceptua nga djemtë e Fidanit siç quhen në mënyrë informale 007-tat turke, në tratativa për të siguruar një sasi droge me qëllim trafikimi drejt Italisë duke shfrytëzuar privilegjet, që ofron pasaporta diplomatike përsa i përket mos kontrollit nga personeli doganor. Në kuadrin e shkëmbimit të informacionit ndërmjet 007-tave turke dhe homologëve të tyre italianë u sinjalizua edhe mundësia e një trafiku të sendeve të ndaluara duke përdorur “mbuleswn” diplomatike.

Sapo Arbëri zbriti nga trageti, ju nënshtrua një kontrolli të rreptë pavarësisht imunitetit diplomatik të mbështetur në Konventën e Vjenës së prillit 1961. Italianët nuk ua vunë veshin protestave dhe pretendimeve për imunitet diplomatik të djaloshit shqiptar. Ata pasi zbuluan dhe dokumentuan me videofilmim kapjen e drogës njoftuan si konsullatën tonë në qytetin e Barit edhe Ambasadoren tonë në Romë Sh.S. Anila Bitri.

Një ngjarje e tillë e rëndë, që ul prestigjin e Shqipërisë në dy vende aleate, mike dhe me marrëdhënie speciale me vendin tonë është një indikacion se shteti nuk është një OJQ për mbrojtjen e të drejtave të grave, por diçka shumë më serioze e shumë më e rëndësishme!

(Shkrimi i mësipërm nuk do të ishte i mundur pa kontributin e kolegëve italianë, veçanërisht të studiuesit, publicistit dhe gazetarit investigativ Giovanni Giacalone.)

 

/portali DurresLajm/

Verspätet, weil die Verbrecher Regierung des Edi Rama, die Sache vertuschen wollte, obwohl das normal ist, bei Albanischen Diplomaten und den Söhnen sowieso.
https://4.bp.blogspot.com/-3M3IpKa_4-4/UQI43bX0kzI/AAAAAAAAANU/ABcQK2zl44w98RS_tQetqTzQePOmcqxMgCPcB/s1600/Al-BaniansNavy.JPG
Die Paten der Korruption, des Betruges, der Inkompetenz in Istanbul.

osmangazi-nin-acilisini-erdogan-in-yuzunu-8577596_x_5483_o

Einweihung einer Brücke bei Izmir

15 Millionen € Bußgelder muss Albanien bezahlen, nach den EGMR Gerichts Entscheidungen, in den letzten Monaten.

Erdogan_Zitat

Grosse Feier mit 6.000 Leuten in der Türkei, darunter auch Edi Rama, der nicht regiert, sondern nur herumreist, als Vertreter krimineller Clans, um Geschäfte zuregeln wie Ilir Meta, oder Arben Ahmeti.

Zhulali im Rückblick der Geschichte, 212 pdf Seiten Bin Laden und Albanien, und der US Militär Vertreter Dennis Lane 1995-1996, den Berisha aus dem Land warf, wo in Folge dann der CIA den Bürgerkrieg über Sarande in 1997 und mit Kriminellen in Vlore organisierte. Pentagon: Dennis Lane in Albania: 1995-96

4 Gedanken zu „NATO: Hochrangige Albanische Militär- und Diplomaten Familie organisiert Drogen Schmuggel“

 1. 2 Italiener (oder Albaner mit Italienischen Ausweis?) wurden verhaftet, welche bei Himari, wohl Cannabis und Migranten schmuggeln wollten. Niemand fährt im Winter mit solchen Booten herum, max. mal eine kurze Strecke und wenige Stunden zum Angeln. Und warum die Super Schmuggler Bucht „Porto Palermo“, wo schon die „SIA“, das Super Schmuggler Boot des Sokol Kociu versteckt war mit Hilfe des Albanischen Militärs und geduldet für Gross Drogen Schmuggel mit 750 PS

  Two Italian citizens found by police on an inflatable boat, suspected of drug traffic

  21/01/2017
  Two Italian citizens found by police on an inflatable boat, suspected of drug traffic
  The Vlore Police has seized an inflatable powerboat with two Italian citizens on board.

  Authorities are investigating if the case in question is related to a drug traffic.

  The boat was stopped around 5 am near the Porto Palermo, Himara.

  The two Italian citizens say they were traveling to Corfu, but a problem with the motor made them stop to Porto Palermo.
  Himarë, bllokohet një gomone me dy shtetas italianë në bord


  Himarë, bllokohet një gomone me dy shtetas italianë në bord

  Një gomone me dy shtetas italianë në bord është kapur në orët e para të mëngjesit të sotëm në afërsi të Porto Palermos në Himarë.

  Rreth orës 04:00, shërbimet e Policisë Kufitare Vlorë në bashkëpunim edhe me forca të Delta Force dhe DVP Vlorë kanë bërë të mundur bllokimin e një gomoneje të fuqishme me dy shtetas italiane në bord.

  Dy italianët janë tw moshës 31 dhe 34 vjeç dhe vijnë nga Brindisi dhe Bari.

  gomone


  Und nochmal 2 Albaner wollten mit einem Boot, 1,36 Tonnen Cannabis schmuggeln

  2 Italiener wie in alten Zeiten an den Stränden von Fiere, Kavaraste strandeten, welche schmuggeln wollten und für die Apulische Mafia arbeiten. die uralten Zigaretten Kartelle sind in Funktion

  1. 3 Albaner wollten mit dem Boot „Vjosa“ Drogen schmuggeln, fuhren vor aller Augen illegal nach Albanien. Dummerweise, ist der Boots Name ein Albanischer Fluss Name, und kein Bulgarischer, oder sonstiger Name. Die Intelligenz und Bildung ist extrem niedrig, vor allem in der Verbrecher Stadt Sarande, Durres, aber auch in der Küstenstadt Vlore, Sarande.

   Sarandë, bllokohet një skaf bullgar me 3 persona

   Sarandë, bllokohet një skaf bullgar me 3 persona
   18:49, 23/01/2017

   Një skaf me flamur bullgar në bordin e të cilit ndodhen 3 persona është bllokuar në brigjet e Sarandës. Skafi është bllokuar nga anija “Vjosa” e Rojës Bregdetare.

   Skafi është rimorkiuar dhe i është dorëzuar Policisë Kufitare, e cila është verifikuar dokumentacionin e mjetit lundrues.

   Deri tani mësohet se pronari i skafit me flamur bullgar është një shtetas shqiptar.

   DETAJE NË VIJIM…
   Lexo edhe“Sarandë, bllokohet një skaf bullgar me 3 persona

   Sarandë, bllokohet një skaf bullgar me 3 persona
   18:49, 23/01/2017 Një skaf me flamur bullgar në bordin e të cilit ndodhen 3 persona është bllokuar në brigjet e Sarandës. Skafi është bllokuar nga anija “Vjosa” e Rojës Bregdetare.

   Skafi është rimorkiuar dhe i është dorëzuar Policisë Kufitare, e cila është verifikuar dokumentacionin e mjetit lundrues.

   Deri tani mësohet se pronari i skafit me flamur bullgar është një shtetas shqiptar.

   DETAJE NË VIJIM…

   Lexo edhe

 2. Noch ein massiver Artikel in Italien, das erneut Politiker ganz Oben Drogen Flüge organisieren, und Alles in Hotels, Lokalen, investiert wird an der Küste, oder in Tirana.

  Le verità del manager milanese
  «Così portavo la droga dei narcos»

  Guido Andrea Guidi, 68 anni, è stato arrestato in Albania dopo un incidente aereo. Ora è stato messo dalla polizia sotto assoluta protezione: sta svelando i nomi e i traffici della malavita dei Balcani

  di Andrea Galli

  L’aereo da turismo del manager milanese dopo l’incidente in Albania L’aereo da turismo del manager milanese dopo l’incidente in Albania
  shadow

  Inizialmente era stato silente fino a negare l’evidenza, a cominciare dai duecento chilogrammi di marijuana sul suo aereo da turismo quasi schiantatosi a settembre mentre decollava da una striscia di terra a Ishëm, vicino a Durazzo. Adesso il manager milanese Guido Andrea Guidi, 68 anni, non la smette più di «parlare». Confessioni su confessioni. Tanto da allarmare la malavita albanese, che l’aveva assoldato e contro cui s’è schierato facendo i nomi, e tanto da costringere gli investigatori di Tirana a ritirargli il passaporto, metterlo sotto assoluta protezione e nasconderlo in località segrete, per evitare vendette omicide. Rischia, rischia molto Guidi, una vita avventurosa e di guai giudiziari (aveva già patteggiato per un incidente aereo con la morte di due piloti della sua piccola compagnia aerea), e legatosi ai «narcos dei Balcani» per sistemare alcuni problemi economici. Il «contratto» prevedeva il trasporto della droga dall’Albania alla Lombardia, con destinazione finale il mercato di Milano. Viaggi pagati tra i 20 e i 25mila euro, da effettuare sul velivolo con voli in «incognito» (a bassa quota evitando i radar), con gli atterraggi nelle decine di aeroporti da turismo (ne esistono anche di privati, ricavati nelle campagne), e con il prelievo della marijuana da parte di uomini dell’organizzazione.

  Guido Andrea Guidi
  Guido Andrea Guidi

  Tutto facile, a patto di non venir sorpresi. E con quell’incidente di settembre, peraltro avvenuto in una zona sì isolata ma riconducibile ai trafficanti, il manager s’era completamente rovinato la copertura. I poliziotti avevano anticipato l’arrivo dei complici di Guidi; l’avevano prelevato e portato negli uffici per l’interrogatorio; nell’attesa, l’avevano sistemato in un albergo. Forse il milanese aveva pensato a organizzare la fuga senza però trovare adeguati appoggi, abbandonato com’era stato dall’organizzazione; forse era sicuro che col tempo l’avrebbero liberato o quantomeno avrebbero messo a tacere la faccenda. E invece le cose erano peggiorate in fretta, anche per la scoperta di un’agendina, nelle tasche di manager, che conterrebbe cognomi «caldi», sembra di personaggi influenti nella vita pubblica albanese. Dall’albergo Guidi era stato nascosto nelle caserme. Troppo scomodo, troppo delicata la sua posizione. Meglio prenderlo in consegna e lavorarci con calma. Il fatto è che, ritrovata fiducia in se stesso o piuttosto negli investigatori, il 68enne ha iniziato a «cantare». Con informazioni presto riscontrate. Difficile ipotizzare quando Guidi rivedrà l’Italia e Milano.

  Ci vorrà tempo. Gli albanesi non avrebbero nessuna intenzione a lasciarlo partire. Prima deve concludersi l’inchiesta. Una delle tante, in verità, tra l’Adriatico. Di queste ore la conferma, da parte di poliziotti e carabinieri in Puglia, dell’incessante arrivo, specie in Salento, dei gommoni carichi di droga. Nonostante l’inverno e il mare mosso. Gli scafisti non conoscono tregua. La domanda è insistente e l’offerta non può essere da meno. Secondo stime ufficiose della Guardia di finanza, i ricavi con la marijuana equivalgono a un quarto del Pil albanese. Ci sono stati criminali arricchitisi con il trasporto dei migranti negli anni disperati della guerra civile che hanno comprato case e alberghi a Valona, che si sono acquietati per sperperare i guadagni in feste, macchine di lusso, cocaina e prostitute, ma che alla fine non han saputo resistere alla passione criminale. Sono tornati in pieno nei traffici. Uno dei più attivi, dicono, ha un soprannome nato per «meriti» sul campo: lo chiamano «lo sciacallo».

  http://milano.corriere.it/notizie/cronaca/17_gennaio_28/verita-manager-milanese-cosi-portavo-droga-narcos-7dfae64a-e4c5-11e6-bab2-81c2e6263bbb.shtml

 3. Si u arrestua djali i koloneles shqiptare me drogë në Bari

  Durres Lajm 20.01.2017

  Arrestohet në Itali djali i atasheut ushtarak të Shqipërisë në Turqi Emërimi pa asnjë kriter në mjaft pika kyçe të sigurisë kombëtare apo të sistemit fiskal shqiptar të femrave vetëm për faktin se …

  Atasheut ushtarak në Ankara i urdhërohet kthimi i menjëhershëm

  Ora news 20.01.2017

  Ministria e Mbrojtjes urdhëron kthimin në Shqipëri të atasheut shqiptar në Ankara, kolonel Razije Mehmeti. Përmes një deklarate për shtyp të përcjellë per median rreth orës 15:00 të 20 janarit 2017, …

  Kodheli tërheq atasheun shqiptar në Turqi pas arrestimit të djalit në Itali

  SOT 21.01.2017

  Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, tërheq atasheun shqiptar në Turqi, kolonel Razije Mehmeti, pas arrestimit të djalit në Itali. Djali i saj është përfshirë në një ngjarje në Itali, por pa dhënë më …

  Mimi Kodheli shkarkon atasheun ushtarak në Ankara, pas një incidenti

  Gazeta Tema 20.01.2017

  Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka shkarkuar nga detyrua atasheun ushtarak në Ankara, Razije Mehmeti. “Shtabi i Përgjithshëm i FA-ve është informuar nga autoritetet shqiptare në rrugë …

  Arrestohet në Itali djali i atasheut ushtarak të Shqipërisë në Turqi

  Botasot 20.01.2017

  Djali i atasheut shqiptar në Turqi është vënë në pranga në Itali. Për këtë arsye, Ministria e Mbrojtjes mësohet se ka marrë masa ndaj atasheut shqiptar në Ankara, Razije Mehmeti të cilës i është …

  Kodheli shkarkon atasheun ushtarak në Turqi Razije Mehmeti, (shkak, një incident me djalin e saj)

  Java News 20.01.2017

  Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka shkarkuar nga detyrua atasheun ushtarak në Ankara, Razije Mehmeti. “Shtabi i Përgjithshëm i FA-ve është informuar nga autoritetet shqiptare në rrugë …

Schreibe einen Kommentar