Schlagwort-Archive: Ilir Meta

Artur Zoto, Iljaz Labi, Petrit Koshaj ein kriminelles Enterprise von Ilir Meta, LSI rund um die Posten der Gefängnis Verwaltungen

Eines der grossen kriminellen Enterprise ist der Posten der Gefängnis Direktoren, wo jede Ausschreibung seit 20 Jahren in Skandalen untergeht, nur mit Bestechung, nachdem Deutschen Modell im Ausland geregelt wird. Eigene Drogen Netzwerk, Postenverkauf an Kriminelle Clans sind Standart.

Schmuggelskandal in JVA: „handys sind jetzt in der küche. geil.“

Original LSI – Ilir Meta Hochheits Gebiet der Albaner Mafia. Jeder Auftrag, wird mit Bestechungs- und Kick Back Geschäften bezahlt, im Modell der Deutschen, wo auch Waffen Lieferungen an Kopfabschneider und Terroristen wie den Saudi- KATAR, VAE mit Clemens von Goetze heute Geschäftsmodell ist. Bestechungsgeld holt man sich ab, wie auch die Hillary Clinton so finanziert wurde.

Eine Schlüsselrolle  spielten vor über 15 Jahren schon Kriminelle wie Ludgar Vollmer des AA, mit seinen Bundesdruckerei Geschäften. Seitdem kaufen sich Kriminelle neue Identitäten, Mehrfach Identitäten,. Geschäfts Visa, gab es dann im Tausender Paket für Kriminelle, durch das korrupte Deutschen Aussenministerium, siehe Visa Skandal. Allgemein bekannt., was zur Verhaftung des Vize Innenministers Bujar Himci im Oktober 2002 führte und der 3 höchsten Polizei Direktoren.

Verhaftung des Vize Innenministers Bujar Himci, 3 höchste Polizei Direktoren im Oktober 2002, im Bestechungsfall der Deutschen Bundesdruckerei, mit Ludgar Vollmer und dem Mafia Premier Minister Ilir Meta

Ilir Meta, Edmond Haxhinasto, ist das Produkt des

fund of peace: founder des Mafia Imperiums des Edmond Haxhinasto – Ilir Meta, als Skrapari Bande bekannt

US NATO Fund „Fund of Peace“, wo gekaufte Deutsche Hirnlose Kriminelle eifrig mitmachten, wie „Taxischein Besitzer“ Joschka Fischer und Kollegen.

Bildergebnis für lsi ilir meta

Keine Zukunft für Albanien, mit Salih Berisha, Lulzim Basha, Ilir Meta, Edi Rama

Lehrmeister der Korruption und des Lobbyismus

Artur Zoto, war einmal ein grosser Hoffnungsträger der EU Polizei Missionen, wurde schon vor einige Zeit, als Oberster Gefängniss Direktor entlassen, weil Essen, Alles rund um Gefängnisse in ein kriminelles Enterprise umgewandelt wurde, wo wie bewiesen, Kriminelle ihre eigenen Drogen Netzwerke ohne Problem weiter betreiben konnten. Echte Profi Polizei Beamte, wo der Nachfolger (Petrit Koshaj, ebenso gut International vernetzt, ein US Protege, VIP Sicherheits Mann) auch schon entlassen wurde, weil er Kriminellen illegal Freigänge verschaffte, was ebenso Tradition ist.Iljaz Labi

Artur Kuko: LSI

Si u kthye Drejtoria e Burgjeve në “minierë ari” për LSI-në

Burgjet

Nga Boldnews.al

Një hetim i Prokurorisë së Krimeve të Rënda zbuloi se në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve paguhej rryshfet për të fituar tendera. Bëhet fjalë për tenderat e ushqimeve për të burgosurit të cilat kapin vlera të konisderueshme, miliarda lekë. Hetimet, përgjimet por dhe dëshmitë e mbledhura treguan se zyrtarët e dyshuar për korrupsion janë ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto dhe zëvendësi i tij Iljaz Labi. Të dy këta zyrtarë tashmë janë të arrestuar ndërsa të dy u emëruan në këto detyra nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Arrestimi i tyre erdhi pas tri vitesh në detyrë, ndërsa prokuroria referuar dëshmive tregoi se për tenderat objekt hetimi, ishte paguar deri në 20 përqind të vlerës. Gjithçka ndryshoi pasi dy drejtorët e LSI-së nuk po i bindeshin më partisë së tyre dhe nuk vonoi shumë që ata të përfundonin në burg. Madje arrestim i ish-drejtorit Zoto ishte përfolur qysh në kohën kur një shtetas kosovar u la i lirë nga burgu i Shënkollit, por ajo ngjarje kaloi me një hetim ende të pa përfunduar për drejtuesit e këtij burgu.

Sipas marrëveshjes për ndarjen e tortës së pushtetit mes PS dhe LSI, brenda Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, disa pozicione pune të rëndësishme i takojnë edhe Partisë Socialiste. Por kushdo që ka tentuar apo që ka nisur të jetë pjesë e këtij insistucioni i propozuar nga PS nuk i ka shpëtuar dot “lakut” të LSI. Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve është në varësi të Ministrisë së Drejtësisë, e cila edhe pse ka ndërruar tre ministra deri tani, vijon të ketë kontroll të plotë mbi këtë institucion. Pra Drejtësia që ka në varësi Burgjet administrohet nga LSi dhe gjithë struktura e burgjeve po ashtu drejtohet nga njerëz të emëruar apo të propozuar nga kjo parti. Për të forcuar kontrollin mbi burgje, në krye të Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm u emërua një avokat, i cili sipas një shkrese të publikuar në media ishte përjashtuar dy herë nga radhët e Policisë së Shtetit.  Por çfarë ka ndodhur gjatë kësaj kohe dhe cilat kanë qenë konfliktet me njërëzit e PS.

I pari që ra në kurthin e LSI ishte Bledar Skënderi, zv.Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, aktualisht anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Skënderi nëpërmjet një letre informonte kryeministrin mbi problematikën e punësimit nga drejtuesit e LSI në burgje. Ai tregonte se në institucionet që drejtonin njërëzit e propozuar nga PS ishte respektuar marrëveshja, ndërsa në ato që drejtoheshin nga LSI, kjo marrëveshje nuk ishte marrë parasysh. Për të konfirmuar këtë informacion Skënderi i dërgoi kryeministrit numrin e personave të emëruar në burgje sipas të cilit rezulton se PS kishte emëruar 300 persona ndërsa LSI 462. Por edhe pas këtij informacioni asgjë nuk ndodhi dhe LSI vijonte të kishte në zotërim Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve. Skënderi e mohoi publikisht dërgimin e letrës, por pak kohë pas publikimit të saj ai u largua nga kjo detyrë për t’u mbështetur nga Partia Socialiste si anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Largimi i Skënderit i la po aty problemet mes PS dhe LSI në Burgje, të cilat jnë të shumta pasi kanë të bëjnë me një institucion tepër delikat. Këto probleme nisin me emërimet, vijojnë me biznesin brenda burgjeve, tenderat miliardësh e deri tek lejet “shpërblyese” për të burgosur të veçantë.

Pas “eleminimit” të një zyrtari të rëndësishëm siç ishte zv.drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, njohës i mirë i ligjit dhe që vinte në detyra shtetërore nga fusha e avokatisë, sulmi nisi ndaj një tjetër drejtuesi. Ish-drejtori i Burgut të Fierit, Arjan Hasani u shkarkua nga detyra me urdhër të ish-ministrit Manjani i cili në analizën vjetore, pak para largimit si ministër kërkoi ndjesë për këtë shkarkim, duke thënë se kishte larguar nga detyra një nga drejtuesit më të aftë të sistemit të burgjeve. Por edhe pas këtij vendimi nuk pati asnjë reagim nga Kryeministri apo njerëz pranë tij, të cilët janë informuar peridokisht mbi problematikën që haset në sistemin e burgjeve dhe konfliktet mes drejtuesve të propozuar nga PS dhe atyre të LSI. Largimi i Hasanit nga burgu i Fietrit, një burg ky që ka 700 veta staf, LSI i dha një tjetër goditje sigurisë në burgje duke shkakarkuar një zyrtar të rëndësishëm. Petrit Koshaj, një oficer karriere i cili mbajti detyrën e Drejtorit të Policisë së Burgjeve u shkakrua nga detyra pak ditë më parë me urdhër të ministrit të ri të drejtësisë, Petrit Vasili.
http://boldnews.al/2017/04/02/si-u-kthye-drejtoria-e-burgjeve-ne-miniere-ari-per-lsi-ne/

Alternativ, kann es bei dem vollkommen korrupten Justiz Minister Petrit Vasili, auch reine Klientel Politik sein, weil er irgendeinem Kriminellen den Posten versprochen hat. Der pOsten wird vergeben, als Geld Einnahme Quelle für den Minister, nur an einen engen Vertrauten.

Ein sehr erfahrener hoher Direktor: Petrit Koshaj, wurde entlassen, der Anti Terror Ausbildung der Amerikaner hatte, 25 Jahre Berufs Erfahrung und erst unter dem Justiz Minister Ylli Manjani, eingesetzt wurde, als verantwortlicher Direktor für das Personal der Gefängniss Polizei. Er hat dem Super Verbrecher die Erlaubnis gegeben, das Gefängniss zuverlassen, für einen Krankenhaus Besucht, wo er dann fliehen konnte.
I dha leje Shullazit të dilte nga burgu, pse iku nga detyra kryepolici

Postuar: 29/03/2017 – 11:36

Wahrscheinlich hat er gezielt als LSI Parteigänger, den Gefangenen erlaubt, das deren Drogen und Verbrecher Kartelle, weiter gezielt ausgebaut werden, wie es Tradition ist.

LAJM I FUNDIT/ Shkarkohet për shkelje të rënda drejtori i Policisë së Burgjeve

Postuar: 28/03/2017 – 10:53

Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto, një tjetër drejtues i lartë i këtij institucioni është shkarkuar.

Burime zyrtare pohuan për “BalkanWeb” se ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, ka firmosur dje shkarkimin nga detyra të Petrit Koshaj, me detyrë Drejtor i Policisë së Burgjeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve.

Motivacioni i shkarkimit ka qenë për shkelje të rënda dhe se është përgatitur disa ditë më parë pas disa kontrolleve të ushtruara, por vetëm dje ministri Vasili ka firmosur.

Koshaj u prezantua më 17 dhjetor 2015 nga Ministri i Drejtësisë i atëhershëm Ylli Manjani dhe Artur Zoto.

“E kam përzgjedhur qëllimisht Petritin për të dhënë edhe njëherë mesazhin, se në administratën e burgjeve nuk kanë punë partitë politike apo deputetët. Do ta përsëris për të disatën herë, derisa të bindet edhe skeptiku më i fundit në këtë vend, që administrata e burgjeve është pjesë e sigurisë kombëtare të këtij vendi. Nuk ka shaka me sigurinë kombëtare”, tha ndër të tjera Manjani gjatë prezantimit ndërsa falënderoi z. Koshaj për pranimin e ftesës për të punuar në sistemin e burgjeve.

Petrit Koshaj ka kryer Shkollën e Mesme Ushtarake “Skënderbej” dhe më pas, ka studiuar pranë Akademisë Ushtarake, dega Zbulim. Është trajnuar në fushën e policisë, si për luftën kundër terrorizmit në USA dhe në Rumani, për shërbimet e policisë dhe VIP Protection në Izrael dhe Angli etj.

Pas viteve ’90 ka punuar në Ministrinë e Brendshme me detyra të ndryshme dhe si pjesë e Forcave Speciale Renea. Në vitin 1998 ka mbajtur detyra të ndryshme pranë Drejtorisë së Shoqërimit të Personaliteteve, deri edhe drejtimin e këtij institucioni së fundmi. Ai ka një eksperiencë prej më shumë se 25 vitesh në struktura të ndryshme të policisë së shtetit.
Zotëron shumë mirë gjuhën angleze dhe disa gjuhë të tjera. Petrit Koshaj është 55 vjeç, ka lindur në Vlorë dhe banon në Tiranë.

https://durreslajm.com/aktualitet/lajm-i-fundit-shkarkohet-p%C3%ABr-shkelje-t%C3%AB-r%C3%ABnda-drejtori-i-policis%C3%AB-s%C3%AB-burgjeve

Polizei Einsätze, wegen der Inkompetenz der Ministerien, und Streitigkeiten rund um Fischereirecht im Butrint See

Die Zuständigkeiten änderten sich mit der neuen Regierung in Tirana. Das Umwelt, Forst und Wasser Ministerium schloss einen 10 Jahres Vertrag ab, für die Fischerhei Rechte im Butrint See. Lizenz Nehmer ist Hektor Balili, Bruder des Klement Balili, gesucht von Interpol und Partner von Ilir Meta.

in der Edi Rama Regierung ist das Wirtschafts Ministerium zuständig, und unter Arben Ahmeti, erhielten natürlich andere Klientel neue Verträge.
Ein reines Bestechungsgeschäft sind solche Verträge, in Tradition.

Kaum zuglauben, aber Standard Chaos im Idiotie System, das die Regierung eigene Regierungs Verträge, Garantien nicht anerkennt. Alles wandert wegen Inkompetenz und Korruption in die Müll Tonne, man ist „functional illerate“


98-09089 von revistaime
Grosser Polizei Einsatz, um das Objekt durch das Wirtschafts Ministerium zuübernehmen, was real für Korruptions Geld, einen anderen Klientel hat.

Sarandë, konfliktohet Ministria e Ekonomisë me atë të Bujqësisë
21/03/2017
SARANDË-Konfliktohen Ministria e Bujqësisë dhe ajo e Ekonomisë. Ngjarja ka ndodhur në Butrint të Sarandës, ku përfaqësuesi drejtorisë së administrimit të ujrave në Sarandë, Ervin Kajo ka shkuar për të mbrojtur një qera të dhënë nga ministria e Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujrave e cila ishte e parashikuar për një periudhë 10-vjeçare. Kontrata e qerasë ishte firmosur në vitin 2012 dhe do të vazhdonte deri në vitin 2022. Ndërkohë që sot administrimi i ujrave është në juridiksionin e Ministrisë së Bujqësisë. (e.z/shqiptarja.com)

– See more at: http://shqiptarja.com/video/index.php?IDVideo=49720&idkat=53#sthash.nF8jZiAo.dpuf

2016 Human Rights Report – Albania: die Edi Rama – Ilir Meta Drogen- und Geldwäsche Mafia

Der bekannte Journalist Artan Hoxha outete, das der Innenminister Samir Tahiri, die Drogen Mafia Verbindungen des Ilir Meta outete, was aber nicht neu ist. siehe seinen festgenommen Staatssekretär Almir Rrapo, Festnahmen von Drogen Bossen, welche in 2001 schon Ilir Meta persönlich im Auftrage von Spartak Braho: Diplomaten Pässe gab, oder Mitarbeiter der Ehefrau, wie Hernn Kondi, festgenommen ebenso in 2002. Die Amerikaner fordern reale Polizei Aktionen im Report, nicht diese Polizei TV Show, wo verhaftete schnell freikommen, oder zur Show ein paar Cannabis Pflanzen zerstört werden, wenn die Bauern, keine 30-40 % erpresste Abgabe an die Polizei bezahlten.

artan hoxha

Kaum zu glauben, diese Art von Polizei, welche für Kriminelle in Tradition arbeiten: Geldwäsche in illegale Bauten:

90 % der Drogen Geldwäsche über illegale Bauten in Albanien

Durres: unbekannter Mafiosi baut unter der Villa Zogu, beim Krankenhaus, wo Politik Verbrecher vor allem ihre villen haben

Federica Mogherini, Romana Vlachudin, Jan Rudolph die EU Desaster Leute in Fortsetzung in Tirana

Tahiri: Zëdhënësi i LSI lexim të pasaktë raportit të DASH
Saimir Tahiri, ministri në largim ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Luan Ramës, nga selia e LSI mbi raportin e DASH mbi kanabisin në Shqipëri.
  http://shqiptarja.com/home/1/raporti-i-dash-lsi-kritika–tahirihiena-t–dala-nga-ps-408186.html#sthash.ALNgThXI.dpuf

  • 2016 Human Rights Report – Albania (PDF 310 KB) 29 page
  • The Republic of Albania is a parliamentary democracy. The constitution vests legislative authority in the unicameral parliament (the Assembly), which elects both the prime minister and the president. The prime minister heads the government, while the president has limited executive power. In June 2015 the country held local elections for mayors and municipal councils. The Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) assessed the elections positively overall but observed important procedural irregularities. In 2013 the country held parliamentary elections that the OSCE reported were competitive and respected fundamental freedoms but were conducted in an atmosphere of distrust that tainted the electoral environment. Civilian authorities maintained effective control over the security forces. The most significant human rights problems were pervasive corruption in all branches of government, particularly in the judicial and health-care systems, and domestic violence and discrimination against women.

Wenn die Presse einen Abgeordneten als „Idiot“ bezeichnet: Eduard Ndocaj, der den Drogen Baron Klement Balili als „Patriot“ verkauft

Typische Tradition und Einstellung von Albanischen Politikern und Beamten: „Paplo Escobar des Balkans“ Klement Balili besuchte nicht nur das illegal gebaute Mafia Hotel des Drogen Baron: Klement Balili, wo Interpol Haftbefehl ausgestellt ist, sondern outet seine eigene Tradition: Rauben, Plündern, Stehlen, Morden, Frauen, Waffen oder Drogen Handel ist Ehrenhaft, gereicht zur Ehre in der Familie und schafft viele Arbeitsplätze. Richter, Staatsanwälte, welche dieser Tradition ebenso huldigen, welche keine Gesetze kennen, führten ins Desaster ohne Ende. Für Geld geht Alles und jede Moral ist verloren gegangen, die Intelligenz ausgewandert.

 

Deshalb gibt es über 400.000 illegale Bauten, wie in einem Wild-West Rennen wurden Antike Innenstädte und die Küste verwüstet und EU, Weltbank finanziert. Das Spektakel dieser Idiotie, finanziert vor allem die korrupte Weltbank, EU Botschaft, Privatisierungs Geschäfte werden als Kick-Back Geschäfte von den Internationalen erpresst.

Zitat der Abgeordnete Eduard Ndocaj: Er (Klement Balili) hat Hunderte von Arbeitsplätzen geschaffen, er ist ein Patriot.Tradition ist, das man nur in den Nachbar Dörfern raubt, heute ist das Europa.

Minister, der Parlaments Präsident huldigen den vor Jahren festgenommen Klement Balili, dessen Akten im Polizei Computer ebenso total gelöscht wurden.

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi
“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

16 May 16 Albania ‘Ignoring’ Suspected Drug Baron’s Greek Arrest Warrant

Ausspruch eines Albanischen Abgeordneten, was ebenso Standard ist, weil es zu 80 % Kriminelle, ohne jede Bildung sind und weiter hinter dem Neanderthaler Niveau zurückliegen.

Deshalb demonstrieren Albaner Weltweit, wenn ein Familien Mitglied auch wegen Mord verhaftet wird, weil das ja Ehrenhaft ist in deren arachischer Raub- und Plünderungs Kultur. Identische Aussagen, von Finanzminister Arben Ahmeti usw.. Deshalb wird überall wild gebaut, Naturparks zerstört, Geldwäsche zum System erklärt unter Ilir Meta, Edi Rama, Salih Berisha und Eigentums Raub, illegales Bauen ist Kultur Projekt. Eduard Ndocaj, hat selbst über 20 Immoblien, die Herkunft seines Vermögens unbekannt.

Afghanistan Einsatz als Schutzherr der Drogen Barone wie General Fahim

„für die Freiheit ist Alles erlaubt“ Regierungs Ausspruch rund um Drogen-, Frauen-, Kinder Handel vor 15 Jahren auch rund um den Kosovo Krieg, wo er nur um Verteilungs Kämpfe der Albaner und Serbischen Mafia ging. Die Finanzierung von Politikern, durch kriminelle Clans, ist Tradition, besonders schlimm in Montenegro, Albanien, Kosovo. Bulgarien.

In der Presse wird er als Idiot verkauft.

Idioti!

Deputeti socialist Eduard Ndocaj e ka cilësuar familjen e Klement Balilit si një familje patriotike dhe nga më të mirat në Shqipëri.

Përmes një postimi në Facebook, Ndocaj shkruan se familja Balili sulmohet nga Greqia.

Ai ka udhëtuar drejt Delvinës ku është takuar me kreun e Bashkisë së Delvinës Rigels Balilin, që është njëkohësisht nipi i Klement Balilit.
Balili është shpallur në kërkim nga shteti shqiptar nën akuzën për trafik të lëndëve narkotike.

Postimi i plotë i deputetit Ndocaj

Sot, deputeti Ndocaj pati kenaqesi te takohej me Rigels Balili ne Santa Quaranta. Rigelsi, jo vetem Kryetar Bashkie i Delvines por edhe nje djale punetor e patriot.
Keta jane te gjithe familje punetore qe njihen ne gjithe Saranden e Delvinen. Jane marre me sipermarrjen qe ne fillim te viteve ’90 dhe ne gjithe keto vita kane punesuar dhe kane mbajtur qindra familje te ndershme e punetore. Vetem sot, ne hotelin Santa Quranta ka qindra punetore. Greqia eshte munduar me shekuj qe familjet mira shqiptare t’i sulmoje e kete e ka bere qe te kete influencen e saj te plote ne Jug e Shqiperise.
Shqiperia ka nevoje per familje te ndershme e punetore qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit dhe ne ruajtjen e sovranitetit.
Shqiperia nuk eshte Kolumbi dhe historia jone kombetar eme familje patriotike nuk ka lidhje me kartelat e Kolumbise. Eshte e turpshme qe shqiptaret te quhet Eskobar.
Ne Shqiperi ka tituj: kapedan, bajraktar, aga e keto tituj meritojne te gjithe ato familje qe kontribuojne ne zhvillimin e vendit.

KLement Bal

Monika Kryemadhi: LSI Mafia Geschäfte direkte Partner beim „Pablo Escobar“ des Balkan: Klement Balili

Normal werden alle diese illegalen Lokale, Hotels, Appartment Blocks mit ca. 4-5 Geschäftspartner aus der Justiz, Politik, Drogen Mafia Clans gebaut. Drogen Export Steigerung um 2000, der Ilir Meta, Monika Kryemadhi auch mit Spartak Braho: 300 % Export Stegierung, heute sind es erneut mit Edi Rama nochmal über 400 %. NATO Modell als System der „Westlichen Wertegemeinschaft“ inklusive massiven Aufbau im Frauen- und Kinderhandel.

Der Escobar des Balkans“, steht unter Schutz des Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, und der LSI Partei mit Ilir Meta, als Langzeit kriminelles Construct in Albanien. Etliche Minister, Edmond Panariti, Lefter Koka, Arben Ahmeti sind Partner im Projekt, wie die Einweihung in 2015 schon zeigte, des illegal gebauten Hotels.

UN Ermittlungen gegen den Chef der Skrapari Bande Ilir Meta, wegen verschiedenen schwersten Vergehen wegen Amts Missbrauch in 2002
Monika Kryemadhi, Ehefrau des Ilir Meta, soll Partner im Mafia Luxus Hotel, Bordell von Klement Balili sein: dem Hotel “Santa Quaranta” sein!

Das wäre normal, denn in 2000 war Monika Kryemadhi schon in verschiedene Prozesse verwickelt, für illegales Bauen in Tirana, ebenso in Sarande, mit eigener Baufirma. Die Sarande Mafia mit illegalm Bauen mit Monika Kryemadhi, das wat vor 15 Jahren schon bekannt und unglaublich dreist gefälschte Grundstücks Diebstahl Orgien sind aus der Zeit bekannt. Kompensierungs Grundstücks Dokumente von „Resul Piro“, in Sarande – Ksamli total gefälscht

Vor allem hat Monika Kryemadhi, die typische Verbrecher Ausbildung des Georg C. Marshall Centrum, des Robert Kagane, von Deutschen Steuerngeldern in Garmisch – Partenkirchen finanziert und die Teilnahme an einem der „Führer Kurse“ dort in 2001 ist dokumentiert, wo man Kriminelle Weltweit für Staaten Zerstörung und Betrug ausbildet.
Rückblick einer Skandal Familie: Ebenso im Februar 2002, der Leibwaechter Herr Kondi, mit gefaelschten Diplomaten Auto Papieren mit einem Jeep und Heroin. Herr Kondi Fahrer von Ehefrau Monika kam natuerlich aus dem Kosovo und wurde in Kukes festgenommen, angeklagt und verurteilt. Deshalb nennt man Ilir Meta und Monika die Srpari Bande. Joschka Fischer nannte diese Leute natuerlich damals Reformer. So tarnt man die kriminellen Geschaefte, wie auch mit den Pässen der Bundesdruckerei.
http://www.swp-berlin.org/fileadmin/contents/projects/images/logos/SWP_GMF_700x71.jpg

http://www.marshallcenter.org/mcpublicweb/templates/mcpublicweb/images/header/header_de.png

wo man Kriminelle Weltweit anheuert, für Sabotage Aktionen, Drogen Schmuggel und Betrug ohne Ende. Secret Operation = George C. Marshall Center.

200 TV’s wurden bei „Neptun“ einer der Firmen des  Samir Mane gekauft von Monika Krymemadhi, auf Rechnung Hotel Quaranta“ und in 2001 wurde bereits der Fahrer „Kondi“ von Monika Kryemadhi verhaftet, weil er Heroin in den Kosovo schmuggelte mit einem Jeep, mit gefälschten Diplomaten Kennzeichen und Ministeriums Ausweis. Damals stellte Ilir Meta, Diplmaten Pässe aus für Drogen Schmuggler (in Italien verhaftet in 2001), welche für die Ehefrau von Spartak Braho, arbeiteten und den Verbrecher Kartellen der Familie Spartak Braho.

Polizei Aktionen, werden vorher angekündigt, die Überwachungs Kameras gelöscht. Deshalb wurde der Justiz Minister Ylli Manjani entlassen, als er diese Show Durchsuchungen und Haftbefehle outete in einer Kabinetts Sitzung ansprach. Arben Ahmeti auch hier aktiv dabei, Griechenland, Italien mit Drogen zufluten.

US Botschafter Donald Lu, gibt Anweisung an Ilir Meta, für die Verhaftung von Klement Balili, der sichtbar wenig erfreut ist.

Eine vollkommen kriminelle und illegale Genehmigung gibt es für die Balili Familie, für die Ausbeutung des Butrint Sees, für eine Muschel Zucht, welche hoch gelastet sind. Unterschrieben von LSI Minister Edmond Panariti, Minister Lefter Koka, denn eine weitere enorme Umwelt Verschmutzung wird für den See auftreten, der sowieso hoch belastet ist.

Fest Menü, für kriminelle Albanische Politiker und die Prominenz der Drogen Barone um Klement Balili am 14. Februar 2017, im Hotel Quaranta“, wo die einzige Arbeit in Sarande ist: Drogen und kriminelle Netzwerke, Geldwäsche und Betrug ohne Ende. Comedy Show der Verbrecher Clans: wo inzwischen durch das Versagen der Internationalen auch 60 % der Wälder vernichtet sind.

Edi Rama über die Grundstücks Mafia: Reform for property return and compensation, Rama: „We removed criminal management“

Mafia Minister Edmond Panariti, Lefter Koka, gaben der gesuchten Verbrecher Familie nicht nur 20 Hektar Agar Land illegal vor kurzem, sondern auch exklusive Lizensen für die Muschel Zucht im Butrint See, eine hygienisch, hoch gefährliche Muschel Zucht durch Inkompeten. Beide Verbrecher Gestalten sind gern gesehene Gäste in Berlin, wie die MEK Terroristen Vertreter ebenso.

Meta bashkëaksioner me Klemend Balilin. Monika blen 200 TV për resortin, Panariti i rinovon lejën e shfrytëzimit të Butrintit, gati mënyja për shën Valentin

Presidenti Bujar Nishani ka mbledhur sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Emërtesa është për të diskutuar në lidhje me arrestimin apo mosarrestimin e të ashtuquajturit supertrafikanti shqiptar Klemend Balili. Por në të vërtetë një takim i nivelit të lartë për ti bërë një “qokë” Ilir Metës, njeriut i cili e ka nën hyqëm Klemendin, por që mendon se ia ka bërë pis më shumë se e ka fytyrën e tij.

Dhe Nishani mendoi që në këto qokat e fundit të tij të fusë dhe këtë shërbim ndaj mikut të Sali Berishës, njeriut që e ka punësuar për pesë vite në Presidencë. Pa hyrë në detajet zyrtare dhe jozyrtare të takimit, pa hyrë në mesazhet dhe komandën që jepte Berisha nga zyra e tij e falur nga Ulajt afër RTSH, por dhe vajtjen blitz të ish-kryeministrit pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare për të bërë bilancin e takimit dhe për të bërë njoftimin për mediat, situata te pronat e Balilajve paraqitet e qetë. Madje shumë e qetë. Aq sa prona e Klemend Balilit resorti turistik “Santa Quaranta” po punon fort, është bërë madje dhe mënyja për ditën e madhe të të dashuruarve, Shën Valentinit. Ku besoj do të jetë dhe ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani që ka “blerë” një banesë aty tek Bashkim Balili, kreu i familjes Balili. Ka investuar fort për këtë ditë.

Madje janë bërë përgatitje të jashtëzakonshme për të shënuar një shën Valentin të jashtëzakoshëm për të gjithë ata që do të festojnë aty.

Kështu, shoferi Monika Kryemadhit, bashkëshorte e Ilir Metës, njëherësh dhe deputete dhe drejtuese e lartë e LSI ka blerë 200 televizorë dhe monitorë tek Neptun i Zamir Manes dhe me faturë i ka dërguar tek “Santa Quaranta”. Nuk i ka paguar shoferi, e shumta 300 mijë lekë të vjetra e ka rrogën, por i ka blerë vetë Ilir Meta përmes bashkëshortes së tij. Pasi të të gjithë e dinë që Monika është ortake e Klemend Balilit në këtë resort turistik. Vetëm Nishani dhe Llalla nuk e dinë këtë fakt të rëndësishëm dhe njëri mbledh këshillin e Sigurisë Kombëtare, tjetri mbron Metën dhe Balilin nga burgu, aq sa të ketë “jetë” në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.

Njëherësh dhe Liqeni i Butrintit do të jetë furnizuesi kryesor me produkte të tij deri te Midhjet për këtë resort turistik në pronësi të Balilajve dhe Klemendit të Metës. Pasi Klemendi e ka me licencë shfrytëzimin e Butrintit, një leje kriminale kjo e dhënë nga ministria e Bujqësisë e drejtuar nga Ministri i LSI Edmond Panariti dhe ministria e Mjedisit e drejtuar po nga ministri i LSI Lefter Koka. Një leje shfrytëzimi kriminale që duhej të ishte hequr me kohë në funksion të sekustrimit të pasurive të krimit, për ti prerë “arterien” financiare të superkërkuarit ndërkombëtar për trafik droge, ish-zyrtarit të LSI Klemend Balili. Prandaj edhe leja e shfrytëzimit të Liqenit të Butrintit dhe Midhjeve duhet të hiqet pasi është kriminale.

Por “Santa Quaranta” nuk sekuestrohet pasi është bashkëaksioner në të vetë Ilir Meta, i cili lejon që krimi të vazhdojë punën qetësisht. Ndërsa Nishani mbledh këshillin e Sigurisë Kombëtare, në resort punohet qetë, me gjithë ngacmimet e ministrit Tahiri që dërgon komandot për të kapur Klemend Balilin. “Eskobari” është nën mbrojtjen e Metës dhe të Llallës./Pamfleti.com

 Mustafa Nano ruft zum Sturz, des korrupten Erpressungs Kartelles von Edi Rama aus

Frauen Inkompetenz Spektakel der Zoll Direktoren: Elisa Spiropali ,

http://farm2.static.flickr.com/1309/4721075726_c40673d311.jpg

Sarande um 1990: Ksmali: Einöde mit Zitrus Früchten Plantagen, bis die Mafia die Gegend übernahm. In 1995 praktisch ohne Bevölkerung war Sarande, weil Alle nach Griechenland auswanderten.

Eine verschlafene Zoll Station in 1920, der Griechen

Albania Warnings and Dangers

Saranda në vitin 1913 (FOTO-LAJM)

Saranda në vitin 1913 (FOTO-LAJM)
Qyteti i Sarandës është një destinacion për qytetarët dhe turistët e huaj për të pushuar.
Sot është një qytet i mrekullueshëm buzë Jonit, me shumë pallate , klabe dhe lokale, gjë të cilët nuk mund ta thuash para 100 vitesh.
Më poshtë është një fotografi nga Gjiri i Sarandës, realizuar më 1913.
Saturday, August 29, 2015 – 21:59

Joschka Fischer, Frank Walter Steinmeier schon damals, als Motor des Verbrechens, rund um den Visa Skandal mit Geistig behinderten Diplomaten, welche überall im „Joschka“ Stile die Botschaften fluteten. ein BKA Bericht, rund um den Visa Skandal und 5 toden Deutschen, die aus dem Wege geschafft wurden, als man die Diplomaten Mafia anzeigte.

Die Albanischen Drogen Kartelle, als Partner der Deutschen Politiker

Fatos Nano Drug Allegations

Date: Friday, December 01 @ 15:03:04 GMT
Topic: Albania News

Below is the translation of a document that was provided to me by a friend in Tirana. The report was assembled from conversations with three separate sources, one who works for an Albanian intelligence agency and two others who work within Nano’s circle. The translation tracks the original.

Fatos Nano – Ex Prime Minister of Albania

 

By Gary Kokalari – Political Analyst – Exclusively for ACLIS

aus Balkanblog

Teuer bezahlte Reisen des Ilir Meta, zur Vereidigung von Donald Trump

 Lulzim Basha erkaufte sich wie Ilir Meta, das er zu Vereidigung von Donald Trump anreisen darf.

Wie von den Deutschen Ratten kopiert, tarnt man private Geschäfts Reisen, mit Pseudo Treffen.

Lulzim Basha: Die Ratte unterzeichnete einen neuen Lobby Vertrag mit dem Podesta Verein, der die Verbrecherin Hillary Clinton auch finanziert. Man kauft sich für Termine einen US Mafia Lobby Verein! siehe geleakte emails, von Georg Soros,  Podesta – der Verbrecherin Hillary Clintons, was aber Allgemein auch vorher bekannt war.

Die Ehefrau des Ilir Meta: Monika K. war auf einem Führerkurs des mit Deutschen Steuergeldern finanzierten Verbrecher Imperium des Georg C. Marshall Centrum in Garmisch Parten Kirchen in 2001, wo man korrupte und kriminelle Familien anheuert, für Kriegs- und Betrugs, wie Drogen Geschäfte, wie aktuell mit dem „Paplo Escobar“ des Balkans: Klement Balili. Rückblick über diese Licht Gestalt des Verbrechens: welche 1999 unter seiner Regierung alle Gesetze und Verträge ausser Kraft setzte, und 400 % Steigerung im Drogen Handel als Wirtschafts Faktor umsetzte. 300 % Drogen Export Steigerung schon gab es unter der Ilir Meta Regierung in 2000. Die Regierung der Dummen, wie in Berlin und Brüssel, wurde damals etabliert, denn in der heutigen Ausgabe des Telegrahs wird die neue Regierungs Untersuchung veröffentlicht, das 830 Direktoren in der Regierung, gefälschte Diplome hat und der Rest ist abgeschrieben und plagatiert.

Der „Frankenstein“ der Albanischen Politik: Ilir Meta und die Kapital Flucht aus Albanien

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

Im Gegenzug, dulden dann wie Regierungs Mitglieder schon vor 15 Jahren  mitteilten, den Drogen Handel der Regierung, ebenso die Geldwäsche und Null Justiz, was korrupte EU, OSCE, Berliner (Bonner) Politiker dann 1 : 1 als Wirtschafts Modell für die eigenen Tasche fördern. Vorbild Deutschland: Bananen Republik, mit Su

EU Kommission fordert im Meta Mafia Skandal: The Prosecutor’s Office in Albania should act

und

TV outet Ilir Meta “Frankenstein” der Albanisches Politik, als er 700.000 € Bestechungsgeld fordert

per Skandalen in Albanien: Visa-, Bundesdruckerei, KFW, Justiz und Phantom Projekten, weil Projekte der Entwicklungshilfe nicht kontrolliert werden. Deshalb wurden Millionen an das Erpressungs Kartell der Hillary Clinton Stiftung bezahlt, als Schweigegeld.

2,4 Millionen € der GIZ – GTZ für Phantom Betrugs Projekte mit der Hillary Clinton Stiftung

Die US Lobby Mafia, die auch für die Aserbeischanische und andere Balkan Mafia arbeitet

foreign policy: „have transformed Albania into a Banana Republic“ : Samir Tahiri, Arben Ahmeti, Ilir Meta, PM: Edi Rama

Ilir Meta punëson lobist për të siguruar ftesë në inaugurimin e Donald Trump

Meta Monika

Lëvizja Socialiste për Integrim ka punësuar kompaninë e lobimit McKeon Group, duke pasur si synim një ftesë për liderin e saj, Ilir Meta në inaugurimin e presidentit të ri të SHBA-së, Donald Trump.

Marrëveshja e nënshkruar mes LSI dhe McKeon Group, një kopje e së cilës disponohet nga BIRN, tregon se Meta dhe LSI do t’i paguajnë 15 mijë USD në muaj kompanisë amerikane për një periudhë 6 mujore. [Kliko këtu për dokumentin]

Përveç tarifës mujore, LSI do të jetë përgjegjëse për të paguar dhe shpenzimet që do të ketë firma gjatë angazhimit në emër të klientit.

Qëllimi i specifikuar i kontratës së lobimit është sigurimi i ftesës për liderët e LSI-së në inaugurimin e presidentit të ri të SHBA-së,  Donald Trump më 20 janar 2017 dhe sigurimi i takimeve me liderë politikë gjatë vizitës për inaugurimin e presidentit.

Pas 20 janarit, sipas kontratës kompania amerikane pritet të punojë për krijimin e një “marrëdhënieje të mirë dhe speciale” midis LSI-së dhe administratës së re të Donald Trump dhe Kongresit.

McKeon Group është një kompani lobimi me qendër në Uashingtn D.C, e udhëhequr nga ish kongresmeni i Partisë Republikane Howard P. “Buck” McKeon.

Angazhimi i McKeon Group nuk përbën herën e parë që Lëvizja Socialiste për Integrim punëson një kompani lobimi në Uashington.

Gjatë vitit 2016, LSI ka angazhuar në Ushington kompaninë e lobimit Global Security and Innovative Strategies, GSIS, duke siguruar takime të nivelit të lartë me zyrtarë amerikanë dhe anëtarë të Kongresit.

Të dhënat e siguruara nga BIRN në Departamentin e Drejtësisë në SHBA, tregojnë që vetëm gjatë 6 mujorit të parë të 2016-ës, Lëvizja Socialiste për Integrim ka shpenzuar 123, 761 USD në favor GSIS……https://mckeongroupllc.com/

Rückblick:

EU Kommission fordert im Meta Mafia Skandal: The Prosecutor’s Office in Albania should act

und

TV outet Ilir Meta “Frankenstein” der Albanisches Politik, als er 700.000 € Bestechungsgeld fordert

Der Mafia und Erpressungs Laden der Familie Bill und Hillary Clintonn wird umgehend geschlossen

Clintons Global-Initiative-Stiftung wird geschlossen

von Freeman am Mittwoch, 18. Januar 2017 , unter , |
Einer der wirklichen Gründe warum Hillary Clinton von den Amerikanern nicht gewählt wurde ist die Tatsache, beide, sie und Bill, waren in ihrer ganzen 25-jährigen politischen Karriere extrem korrupt, käuflich und geldgeil. Das fing schon in der Zeit an, als Bill Gouverneur von Arkansas war. Bereits damals hat das Paar Gefälligkeiten gegen Geld verkauft. Diese Tatsache…

 

Polizei Behörden beschuldigen erneut „Edi Rama“, das er der Patrone des Drogen Anbaues ist

Unsere Warnung bereits am 1.7.2013 vor Edi Rama, wo alle Hirnlosen auch in der NATO, Berlin und Brüssel in Jubel Schreie verfielen: Was gibt es zum Jubeln, wenn Edi Rama gewinnt?

Mit LKW’s über Griechenland und dann mit der Fähre, kommen grosse Mengen Cannabis ebenso nach Deutschland, weil Migranten, Albaner Familien sich als Haupt Aufgabe in Tradition sehen, kriminelle Netzwerke aufzubauen, wie die Deutschen Aussenminister, die Grüne und Rote Schrott Partei. Die Abgründe sind im Visa Skandal dokumentiert vo rüber 10 Jahren.

Verbrechen und Korruption hat Namen, siehe Visa Skandal

Deutsche, Italienische und Griechische Polizei Behörden beschuldigen inzwischen direkt „Edi Rama“ erneut, das er als Patrone, Schutzherr des Albanischen Drogen Anbaues der Netzwerke agiert und deshalb im Deutschen Langzeit System mit Verbrechern, wurde er nach Berlin eingelade. siehe Visa Skandal und der höchste zuständige EU Polizist ein Deutscher: Leiter der EU PAMECA Polizei Mission, beschuldigte Edi Rama bereits in 2001 bis 2007, das er eigene Drogen Netzwerke betreibt, als Geldwäsche Nr. 1 in Albanien fungiert unter der Fatos Nano Regierung, als Bürgermeister von Tirana, jedem Verbrecher für Geld, illegales Bauen in Tirana erlaubte, was zum System wurde.

Anti Mafia Lecce – DIA Bericht: Albanische Minister, Abgeordnete sind Mitglieder der Albaner Mafia und im Drogen Geschäft

Drogen Baron: Klement Balili (Mitte)- Edi Rama: Rhodos: Mafia Treffen, wo man nicht gleich abgehört wird

NATO: Albania: Europe’s cannabis paradise

Die Albanische Mafia kontrolliert die Italienische Küste von Brindisi bis Otranto

“Santa Quaranta“ Ilir Meta, Arben Ahmeti, Klement Balili: Albanias Mafia und Koko Kokodhemi

Patrone de Mafiosi: Edi Rama, Ilir Meta, Salih Berisha

Albania: Europe’s cannabis paradise

Police says tons of hashish moving from Albania into rest of Europe via Greece

TAGS: Crime

More than 15 tons of hashish stored in warehouses in Albania has been earmarked for distribution to Central and Western Europe, senior anti-narcotics sources told Kathimerini Wednesday after authorities unraveled another network this week that trafficked drugs from the neighboring country.

The same sources said they expect European Union governments and security authorities to harden their stance toward Albanian Prime Minister Edi Rama, who was accused last summer by the country’s opposition leader Sali Berisha of being soft on cannabis cultivators. Speaking in the Albanian Parliament in June, Berisha blasted the government for allegedly turning a blind eye to the proliferation of cannabis farms.

After the confiscation by authorities of 260 kilos of hashish, found in an international transport truck bound for Dortmund in Germany at the port of Igoumenitsa in northwestern Greece on Monday, senior police officials said the German police will have a more active role to play in the ongoing investigations.

Apart from the arrests of three suspects in Igoumenitsa and Thessaloniki on Monday night, German police arrested a Greek national – a member of the same network – who had traveled to Germany to pick up the 260 kilos of hashish, which is an extract of the cannabis plant.

Greek police said the drugs had been imported from Albania and were stored at the remotely located facilities of an import-export company in the Halkidona region of Thessaloniki… http://www.ekathimerini.com/215034/article/ekathimerini/news/police-says-tons-of-hashish-moving-from-albania-into-rest-of-europe-via-greece

„Al Capone“ der Inkompetenz und der Mafia Clans, rund um Drogen, Geldwäsche und Betrug
DW’s Lindita Arapi
Albania has become a major cannabis growing region. The police seem to have no power over the situation. Is the Balkan nation losing the battle against the illegal drug trade? Lindita Arapi reports from Albania.
Albanien Cannabisanbau (DW/L. Arapi)
A bumpy road full of puddles from the last rainfall leads to a row of shacks near the northern Albanian town of Rreshen. The sun is going down. Two women seek refuge in the darkness so they can speak openly. They are afraid because the drug lab they were working for until a few weeks ago was raided by the police. It was a former chicken farm where 4.2 tons of cannabis were harvested, dried and packaged.
Mira and Rita (their names have been changed) were unemployed before they began to work in the warehouse for about 10 euros ($10.50) a day. „Whether you believe me or not, we were there for our children’s daily bread,“ says Mira, a 50-year-old woman with very short hair. She is very angry, especially at the government, which allows her to live in poverty. She is angry with the police, „who earn more than we do,“ and the drug lords. „We were told it was sage.“ She swears that in the beginning she did not know that cannabis was being processed.
‚I didn’t know anything‘
Rita, a young woman with a bright blonde hat, explains that her husband is in jail. She points at her five-year-old daughter and says that she was very happy to finally have found work. „I didn’t know anything until I saw the police in there,“ she insists.

Albanien Cannabisanbau (DW/L. Arapi)

The living quarters of former drug lab workers Mira and Rita

If you at all doubt the women’s sincerity about their lack of knowledge, you immediately believe their joy of having found a new job. A glance at the shacks is enough. Inside, water is dripping from the ceiling, there is no heating and outside, garbage is piling up.
Despite all its promises, the Albanian government under Prime Minister Edi Rama has not managed to significantly reduce poverty in the country. Unemployment is high, welfare benefits are low – only 75 euros a month per family. Is that the reason why many Albanian farmers and the unemployed grow cannabis?
„Thousands of Albanians have no alternative because social and economic measures to help rural regions are lacking,“ says Lulzim Basha, the leader of the opposition Democratic Party of Albania. „People are faced with the choice to either have no bread for their children or to work on cannabis farms. Many have chosen the second option.“
The year of cannabis
It is easy for drug lords to find workers who can harvest, dry and package the cannabis. But the industry is not only worthwhile for menial labor. According to research conducted by DW, a cannabis farm that has „made it“ – meaning, has eluded police inspections – earns 200 euros for one kilogram (2.2 pounds) of cannabis. Cannabis is often planted on „wild“ plots of land and areas that are hard to reach. Some cannabis farmers have even developed irrigation systems and they protect their fields with weapons.

Albanien Lulzim Basha Vorsitzender der Demokratischen Partei (DW/L. Arapi)

Opposition politician Lulzim Basha spoke to DW’s Lindita Arapi

Albania has had problems with cannabis farming in the past, but 2016 deserves to be called the year of cannabis. According to the Albanian police, over 2.5 million cannabis plants were destroyed and 5,204 fields identified. The new element is the geographic spread throughout the entire country. The drug lords have changed their strategy, says the Albanian political analyst Alexander Cipa. „The more the police destroyed, the more cannabis was grown. The mass distribution helps the drug lords save many cannabis fields.“
The opposition blames the flourishing cannabis farms on an alliance of parts of the government and organized crime. „There is no Albanian today who believes that all of this can happen without the involvement of certain segments of the police and politics,“ stresses Basha.
Elvis Nabolli, managing director of the television station „Rozafa“ in the city of Shkodra and recent winner of the investigative journalism prize awarded by the Balkan Investigative Reporting Network (BIRN), has been observing cannabis cultivation in Albania for a long time now. He points out that the drug trade is dangerous for simple farmers but not for drug lords.
„The industry is controlled by powerful people who have powerful connections to the authorities, ranging from regular policemen to the higher parts in the chain,“ Nabolli says. „Yes, it is also true that the police do destroy many cannabis fields. But the ones that have special protection remain untouched.“
‚Europe’s Colombia‘
Altin Qato, director the police’s security department does not want stand under the bad light that is always cast on Albanian law enforcement. „The police are working in a difficult field,“ he told DW. „Yes, there are isolated cases of police involvement but this is not a general tendency. Of 9,000 police offers, only 40 were identified as helpers in drug cultivation and trafficking in 2016. Eight police officers were arrested.“

Elvis Nabolli Journalist (privat)

Nabolli says growing cannabis is dangerous for simple farmers but not for drug lords

Now winter has reached the Balkan country. The media reports less on destroyed cannabis and instead, there are daily reports on the confiscation of drugs. The harvested goods seem to find their way across the Adriatic Sea to Italy or to hidden paths through Montenegro, Serbia and then further north to Western Europe. The Albanian opposition has sounded the alarm: The country is becoming Europe’s Colombia.
Rita and Mira are not interested in the opposition’s warnings. They and many other Albanians depend on the cannabis industry for survival. „If we had the chance to do work like that again, then we would,“ they say. The first time they got caught, the police let them go because they supposedly „did not know anything.“ What will be their excuse the second time around?

Greqia deklaratë bombë kundër Edi Ramës: Mbi 15 tonë hashas i ka gati për trafik, BE do forcojë qëndrimin ndaj tij

Postuar: 05/01/2017 – 21:31

Një sasi tepër e madhe droge e magazinuar në Shqipëri është gati për t’u trafikuar në Evropë.

Hat die „DEA“ dem gesuchten „Escobar des Balkan’s“ Klement Balili, ein Angebot gemacht

Gewisse Geschäfte macht man im Stillen, so auch Verhanldungen mit der Familie des Klement Balili, das er sich in Griechenland, oder Italien den Behörden stellt. Ilir Meta ist Langzeit Partner der vollkommen korrupten und kriminellen EU, Deutschen Politiker, obwohl die Fakten über diese Gestalt, (siehe auch sein festgenommener Staats Sekreätär Almir Rrapo) schon 17 Jahre im Detail bekannt sind.

Die letzten US Botschafter wie Donald Lu, lassen sich nicht an der Nase herumführen, wie die erbärmlichen OSCE, EU Botschafts Ratten, oder wie die seltene Ausnahme einer integeren Person, wie der letzte Deutsche Botschafter: Hommage: auf den scheidenden Deutschen Botschafter: Helmut Hofmann

Ilir Meta ist deshalb in Panik und das schon länger:

Nicht erfreut: Ilir Meta nimmt Befehle des US Botschafter Donald Lu entgegen, vernichtet die Anweisung anschliessend
Ilir Meta nicht erfreut, als er die Anweisung von Donald Lu erhält.