Abriß der illegalen Villen von Salih Berisha, Ilir Meta, Dod Doci

Ein Betrugs und Geldwäsche Geschenck, vollkommen illegal unter der Regierung Salih Berisha, Ilir Meta. Die Verbrecher Kartelle, erhielten direkt ihre Infrastruktur finanziert, wie Wasser, Kanalisation, durch kriminelle Deutsche, EU und Weltbank Politiker, der KfW, EU Banken und der Weltbank Eine illegale Grundstücks Urkunde, wurde für ungültig erklärt,wo viele Prominente ihre Luxus Villen haben. Und in den Kommentaren, die Grundstücks Diebstähle an den Stränden von Spille, wo Richter wie Luan Lusha (Kavaje Gericht) nur gefälschte Grundstücks Urkunden ausstellte

Eine Präsidenten Order der USA, wer illegales Grund Eigentum hat, hat automatisch Einreise Verbot in die USA und es sind Tausende Albaner, die komplette Politik Klasse, die Geschäftspartner der Deutschen sowieso und real fast Alle, die einen Deutschen Pass von korrupten Politikern in Deutschland erhielten.

Executive Order on Blocking Property And Suspending Entry Into The United States Of Certain Persons Contributing To The Destabilizing Situation In The Western Balkans

JOSEPH R. BIDEN JR.

THE WHITE HOUSE,
June 8, 2021.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/06/08/executive-order-on-blocking-property-and-suspending-entry-into-the-united-states-of-certain-persons-contributing-to-the-destabilizing-situation-in-the-western-balkans/

Das illegale Grundstücks – Geschenk in 2008: Angebliche „Zone Touristik“ obwohl das Gesetz 7665 hierzu, 2005 geschlossen wurde.

aus

Der Gangster „Edison Begaj“ wurde verhaftet in Vlore: Landräuber: Salih Berisha und Kollegen

Është Vendimi nr. 5, datë 17.01.2008 i KRRTSH, firmosur nga kryetari Sali Berisha, që vërteton se me skemë të paramenduar, i ka dhënë pasuri pronë publike në bregdet familjes së tij, ministrave e vartësve në qeveri, por dhe grupit të Ilir Metës e oligarkëve që ndërtojnë me miliarda trafiqesh.

Dod Doçi von „Lura“ mit 70 ha Land in Lalz geplündert, Verurteilung und Untersuchungshaft wegen Geldwäsche; IKMT beschließt den Abriss von 17 Villen und 1 Komplex
16.06.2021
in Anti-Mafia, Home
Ein A
Dod Doçi von ‚Lura‘ mit 70 ha Land in Lalz geplündert, Verurteilung und Auferstehung wegen Geldwäsche; IKMT beschließt den Abriss von 17 Villen und 1 Komplex

Dod Doçi von ‚Lura‘ mit 70 ha Land in Lalz geplündert, Verurteilung und Auferstehung wegen Geldwäsche; IKMT beschließt den Abriss von 17 Villen und 1 Komplex

Fakten der Direktion für Geldwäscheprävention, Steuern und Justiz / Der Oligarch von Lalzi-Villen ist so sehr mit der Machtkuppel „Rilindja“ verbunden, wie im Oktober 2019, als der Direktor von Kataster-Durrës Land verpfändete gestohlenen und illegalen Konstruktionen von Dod Doçi bedrohte Premierminister Rama im Parlament den Staatsanwalt der Akte, Arjan Ndoja, während Erjon Braçe in den Gerichtssaal ging und offen bedrohte.

 

Dod Doçi i ‘Lura’ me 70 ha tokë të grabitur në Lalz, dënim e rihetim për pastrim parash; IKMT vendos prishjen e 17 vilave e 1 kompleksi

Fakte nga Drejtoria e Parandalim-Pastrimit të Parave, Tatimet e Drejtësia/ Aq shumë është i lidhur oligarku i vilave të Lalzit, në interesa me kupolën e pushtetit “Rilindja”, sa në muajin Tetor 2019 kur u prangos Drejtori i Kadastrës-Durrës qëhiptekonte tokat e vjedhura dhe ndërtimet pa leje të Dod Doçit, Kryeministri Rama kërcënoi në Parlament prokurorin e dosjes, Arjan Ndoja, ndërsa Erjon Braçe shkoi e kërcënoi hapur në sallën e gjyqit. 

Oligarku Dod Doçi i firmës mafioze “Lura shpk”, është vënë përsëri në proces hetimi për pastrim parash, me të cilat, prej 13 vitesh bënë biznesin e ndërtimit të vilave, komplekseve rezidenciale, hoteleve dhe apartamenteve në bregdetin e Lalzit.
Përveçse deri sot, nuk ka ndërtuar në asnjë metër “tokë të babës”, por në 70 ha tokë pronë shteti të grabitur e dhuruar nga Berisha, Meta, Rama; sipas anti-krimit ekonomik, rezulton se oligarku Dod Doçi bën biznes ndërtimi me financa nga burime të errëta.
Më 6 Janar 2020, “Pamfleti” publikoi lajmin se Prokuroria e Durrësit e kishe çuar në SPAK-un e sapo krijuar, dosjen “Dod Doçi” të vjedhjes së 68 000 m2 tokë në Lalz; dhe u mendua se ishte lënë në heshtje, por tashmë pas mëse 18 muajve, mësohet se kjo dosje po hetohet.
Sipas dokumenteve, me burim agjencitë partnere, SHISH etj.; është bërë “skaneri” për aktivitetin e firmës “Lura shpk” qysh nga viti 2009, me indicie Vendimin nr. 5651, Prot., datë 11.08.2009 të Drejtorisë së Parandalim-Pastrimit të Parave për gjobë 10 milionë lekë referim ndjekje penale.
Por gjoba u rrëzua në Gjykatën e Faktit e Apelit Tiranë me vendime Nr.7820, datë 10.10.2011 e Nr.2060, datë 12.09.2012, nga gjyqtarët Kajo, Gjoni e Hajdari; ndërsa dosja penale u anulua nga Berisha-Meta në pushtet, pronarë vilash në Lalz të ndërtuara nga Dod Doçi.
Nga kontrolli paraprak, iu konstatuan 23 transaksione me vlera nga 15-20 milionë lekë, deri në 60 milionë lekë, të cilat ishin pa akte noteriale, pa emra personash e biznesesh pagues apo donatorë, pa veprime bankare dhe të pa raportuara pranë kësaj drejtorie, siç e detyron ligji.

https://pamfleti.net/dod-doci-i-lura-me-70-ha-toke-te-grabitur-ne-lalz-denim-e-rihetim-per-pastrim-parash-ikmt-vendos-prishjen-e-17-vilave-e-1-kompleksi/

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (9)

 • navy
  Jun 18, 2021., 07:08 •

  May 26, 2021

  Wenn die EU, GTZ, BMZ was finanziert, aber nur für die Drogen Bosse in Albanien, wie in Himari, Dann gibt es eine Sonderfest, für die GTZ Frauen mit Rund um Service

  Wegen Duldung illegaler Bauten, wurde der Bauinspektor von Himari, und sein Stellvertreter nun inhaftiert

  Balkan money-laundering is booming

  SManalysis

  The property market makes a good place to hide ill-gotten gains | Europe
  5/23/2021 12:20:00 PMThe Economist
  Last week prosecutors in North Macedonia charged Nikola Gruevski, the former prime minister, with money-laundering
  The property market makes a good place to hide ill-gotten gains | Europe
  .Across the Balkans dirty money is being laundered through property, distorting the market and inflating prices—much to the rage of ordinary house-hunters. Swanky new towers are rising in Tirana, Pristina and Belgrade. Although Balkan economies have been hit hard by covid-19, property prices in parts of the region have defied gravity. In Tirana they have more than doubled since 2017. Across Albania, the value of real-estate transactions rose by 6.7% in 2020.
  The laundering of drug money, especially from cocaine trafficking, which has boomed in the past few years, is one reason why prices are rising, finds a new report by the Global Initiative Against Transnational Organised Crime, an international network of crime specialists. Another is that crooked officials need to invest their cash. All Balkan countries have sound money-laundering laws, but enforcement is patchy.
  In the past decade Balkan crime syndicates have outgrown their small home countries. They now make much of their money abroad. Hence, says the report, a hefty share of their profits is invested abroad, too. But they still invest at home. Fatjona Mejdini, who helped research the report, says that Balkan governments are ambivalent about money-laundering. They want to crack down on it but simultaneously welcome the jobs and investment it can bring. As for the gangsters, murderous in making money, they are conservative when it comes to investing it. They “lack imagination” says Ms Mejdini, which is why they prefer bricks and mortar to the many other types of business they could use to launder their loot. headtopics.com

  Lajm 22 May 2021 Ndërtimet pa leje, pas deklaratës së Ramës prokuroria ngre akuzë për inspektorët e Himarës

  Prokuroria e Vlorës akuzon katër inspektorët e IMT-së së Bashkisë Himarë se nuk kanë ushtruar detyrën e tyre gjatë dy viteve të fundit për konstatimin e ndërtimeve të paligjshme në bregdet dhe se nuk kanë ekzekutuar vendime për prishjen e tyre.  

 • navy
  Jun 18, 2021., 07:08 •

  Operacioni “Bregdeti Ynë”, ministri Çuçi: 67 milionë lekë gjoba në Ksamil, Velipojë e Shëngjin! Askush të mos mendojë të ndërtojë më pa leje, IKMT vijon punën për pastrimin e bregdetit 67 milionë lekë të reja gjoba janë vendosur deri më tani nga IKMT ndaj 44 subjekteve që kanë ndërtuar pa leje në bregdet. Shifrat i tregon Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi teksa po vijon operacioni “Bregdeti Ynë” Pamje nga aksioni IKMT-së Redaksia 17 Qershor, 14:51 | Përditesimi i fundit: 17 Qershor, 15:15 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] 67 milionë lekë të reja gjoba janë vendosur deri më tani nga IKMT ndaj 44 subjekteve që kanë ndërtuar pa leje në bregdet. Shifrat i tregon Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi teksa po vijon operacioni “Bregdeti Ynë”. “Që prej nisjes së operacionit dhe deri më sot Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit krahas shembjes së ndërtimeve pa leje dhe pastrimit të inerteve, ka vendosur 67 milionë lekë gjoba për 44 subjekte. IKMT dhe Policia e Shtetit po vijojnë operacionin sipas planit të punës në ato zona të bregdetit ku janë evidentuar objektet e ngritura në shkelje të ligjit. Po e pastrojmë të gjithë vijën bregdetare nga Velipoja në Ksamil, me bindjen se kjo është rruga e duhur për të mbrojtur këtë pasuri tonën të përbashkët dhe për të mbështetur zhvillimin e qëndrueshëm të turizmit. Gjej shesh të lirë, zapto e ndërto pa leje, të mos e mendojë më askush”, shprehet ministri Çuçi. LEXO EDHE: Jep dorëheqjen drejtori i IKMT-së në Shkodër, ja kush vjen në vendin e tij (EMRI) Pjesa më e madhe e subjekteve të gjobitura është në zonën e Ksamilit, më pas vijon me Velipojën e Shëngjinin. Dy ditë më parë IKMT dhe Policia e Shtetit e shtrinë operacionin në Shëngjin. Në ditët e ardhshme do të vazhdohet me zona të tjera të bregdetit sipas hartës me njollat ku janë evidentuar objekte të ngritura pa leje. Velipoje M.Q./Shqiptarja.com

  • Gjoka
   Jun 18, 2021., 18:09 •

   Der unendliche Skandal von Spille

   Kavaja / Luan Lusha tritt zurück, der Richter, der 10.500 m2 Land gestohlen und einen 3000 m2 großen Badeort gebaut hat… mit der Rente seiner Mutter 18.06.2021 im Main Ein A Folie 1 von 4 Kavaja / Luan Lusha tritt zurück, der Richter, der 10.500 m2 Land gestohlen und ein Resort von 3000 m2 am Meer gebaut hat ... mit der Rente seiner Mutter In wenigen Tagen sehen wir ihn als Anwalt / Mit dem Rücktritt dieses Ladenbesitzers wurde der Gerechtigkeit ein anderer Richter der alten Mafia-Struktur gedient; aber HJC, ILD und SPAK sollten nicht zulassen, dass dieser Richter, der aus dem Amt flieht, Vermögenswerte spart, die durch den Diebstahl von öffentlichem Land und den Missbrauch des Amtes zugunsten der Welt der Kriminalität und Korruption angelegt wurden Heute, am 18. Juni um 10.30 Uhr, hätte der Präsident des Gerichts von Kavaja, "Pappel" Luan Lusha, in der "Überprüfung"-Sitzung erscheinen sollen, aber die Unabhängige Qualifikationskommission hat seinen Rücktritt innerhalb von zwei Tagen angekündigt.

   Kavajë/ Dorëhiqet Luan Lusha, gjyqtari që vodhi 10 500 m2 tokë dhe ndërtoi resort 3000 m2 buzë detit… me pensionin e nënës

   Pas disa ditësh, do ta shohim avokat/ Me dorëheqjen e këtij pazarxhiu, drejtësia shpëtoi edhe nga një gjyqtar tjetër i strukturës së vjetër mafioze; por KLGJ, ILD e SPAK, nuk duhet të lejojnë që ky gjyqtar, duke ikur nga detyra, të shpëtojë pasuritë e vëna me vjedhje të tokave publike dhe me shpërdorim detyre në favor të botës së krimit e korrupsionit
   Sot, datë 18 qershor, ora 10:30, Kryetari i Gjykatës së Kavajës, “plepisti” Luan Lusha, duhej të ishte paraqitur në seancën e “Veting”, por Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka njoftuar se ai ka dhënë dorëheqjen para dy ditësh.
   Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
   Nuk ka paraqitur arsye familjare apo shëndetësore, por e ka tmerruar dosja e mbushur me zullume pasurore e abuzime të rënda gjatë ushtrimit të detyrës, sidomos me gjyqet në favor të zyrtarëve grabitës të tokave bregdetare e lirimit të trafikantëve. Në dosjen hetimore të rivlerësimit që ka bërë komisioni i “Veting”-ut, rezulton se 40% e abuzimeve dhe aferave korruptive të këtij gjyqtari janë denoncuar prej 2 vitesh nga “Pamfleti”, mes tyre dhe raporti Nr. 282, datë 10.12.2019 i Këshillit të Lartë Gjyqësor. Sa për kujtesë, ‘plepisti’ Luan Lusha, është gjyqtari që sipas dosjes së prokurorisë, ka falsifikuar formularët e ndarjes së tokës në Komunën Luz-Kavajë, duke vjedhur 10 mijë e 500 m2 tokë pronë shteti në bregdet, ndërkohë që kishte marrë 12 mijë e 273 m2. Me milionat që ka siguruar nga korrupsioni gjatë detyrës si gjyqtar e drejtues gjykate në Kavajë, Luan Lusha ka ndërtuar vila, hotele, restorante, 2 zyra avokatie në Durrës-Kavajë dhe ka blerë makina luksi e 8 apartamente në Tiranë, Durrës, Kavajë për vete dhe fëmijët. Për të fshehur burimin e zi të pasurive që ka grumbulluar, krye-gjyqtari Luan Lusha është bërë aq qesharak, sa ka deklaruar në ILDKP, se resortin “Palma” 3000 m2 buzë detit në Spille-Kavajë e ka ndërtuar me kursime nga paga e djalit 40 mijë lekë si punonjës shteti dhe me pensionin invaliditetit 9900 lekë të nënës së tij. Luan Lusha Ndërsa për 8 apartamentet në Tiranë, Durrës e Kavajë e për 1 vilë në Himarë, gjyqtari Lusha, deklaron se i ka blerë me kursimet nga paga e tij gjatë 15 viteve të fundit dhe nga puna e gruas si shitëse nw tezga gjatë sezonit të plazhit, pa llogaritur 4 lokale nën pallate brenda qytetit të Kavajës. Llogaritë e bëra, konfirmojnë se dhe sikur Luan Lusha, të mos kishte shpenzuar asnjë qindarkë nga paga për 20 vite si gjyqtar, mund të blinte vetëm 2 apartamente; mirëpo pasuria e tij e luajtshme dhe e paluajtshme ia kalon dhe pasurisë së ‘plepistit’ Gjin Gjoni e ish krye-prokurorit Petrit Fusha. Kështu e ka deklaruar burimin e financimit, jo vetëm Luan Lusha për efekt “Veting”-u; por edhe djali i tij Emin Lusha në KLGJ në muajin dhjetor 2019, kur kandidoi për gjyqtar si babai, por nuk u emërua, mbasi iu quajtën pasuri nga burime të paligjshme dhe fshehje të tyre.   Vërtet Luan Lusha dha dorëheqjen, por KLGJ, ILD e SPAK, duhet të fillojnë procesin penal si ndaj Adriatik Llallës, që ky gjyqtar pasanik të mos shpëtojë pasuritë e vëna me vjedhje tokash publike dhe shpërdorim detyre, në favor të botës së krimit e korrupsionit./Pamfleti

   • pixelschubser
    Jun 19, 2021., 12:58 •

    Das verbrecherische EU Projekt mit der Magistrat Schule, ist besonders peinlich, mit dem Sohn von dem korrupten Staatsanwalt: Bilbil Mete Skandal/ Babanë ia përjashtuan për 15 vite nga drejtësia, Ervin Mete përgatit gjyqtarët dhe prokurorët në Shkollën e Magjistraturës, pasuri marramendëse nga Gjiri i Lalzit në Tiranë 19/06/2021 ne Kryesore A A Skandal/ Babanë ia përjashtuan për 15 vite nga drejtësia, Ervin Mete përgatit gjyqtarët dhe prokurorët në Shkollën e Magjistraturës, pasuri marramendëse nga Gjiri i Lalzit në Tiranë Typische diese Figur, wo die Ehefrau, einen Posten im Mafia AAEF Fund erhielt Vila në SHBA, Shqipëri dhe Greqi, pasuria e Anastas Angjelit. Para me fajde, miliona euro në llogari dhe megamashtrim me Universitetin Mesdhetar https://pamfleti.net/skandal-babane-ia-perjashtuan-per-15-vite-nga-drejtesia-ervin-mete-pergatit-gjyqtaret-dhe-prokuroret-ne-shkollen-e-magjistratures-pasuri-marramendese-nga-gjiri-i-lalzit-ne-tirane/ Skandal/ Babanë ia përjashtuan për 15 vite nga drejtësia, Ervin Mete përgatit gjyqtarët dhe prokurorët në Shkollën e Magjistraturës, pasuri marramendëse nga Gjiri i Lalzit në Tiranë Prokurori Bilbil Mete ia mbathi nga drejtësia nga frika e përballjes me Vetingun për shkak të pasurive dhe mbylljes së dosjeve, u përjashtua me vendim të prerë për 15 vjet, i biri Ervin Mete jep mësim në Shkollën e Magjistraturës duke përgatitur gjyqtarët dhe prokurorët e rinj. Rama e ka shpërblyer duke e bërë kryetar të AMF ndërsa merr edhe disa rroga të tjera nëpër borde shtetërore Bilbil Mete, Ervin Mete

    • pixelschubser
     Jun 19, 2021., 13:02 •

     Der Staatsanwalt von Sarande Ali Hasa wurde verhaftet Arrestohet prokurori i Sarandës për korrupsion, FNSH dhe oficerët e SPAK “zbarkojnë” për kontroll në zyra dhe banesa 19/06/2021 ne Aktualitet A A Arrestohet prokurori i Sarandës për korrupsion, FNSH dhe oficerët e SPAK "zbarkojnë" për kontroll në zyra dhe banesa Ali Hasa Arrestohet prokurori i Sarandës për korrupsion, FNSH dhe oficerët e SPAK "zbarkojnë" për kontroll në zyra dhe banesa Zbardhen detaje të reja nga arrestimi me bujë i prokurorit të Sarandës, Sali Hasa, mëngjesin e sotëm i akuzuar për korrupsion. Mësohet se pas arrestimit, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt dhe oficerët e SPAK kanë zbarkuar aktualisht në Prokurorinë e Sarandës, ku po bëjnë kontrolle pas arrestimit të prokurorit. https://pamfleti.net/arrestohet-prokurori-i-sarandes-per-korrupsion-fnsh-dhe-oficeret-e-spak-zbarkojne-per-kontroll-ne-zyra-dhe-banesa/

 • Gjoka
  Jun 21, 2021., 07:08 •

  Woher hat die Familie Berisha, Schwiegersohn Jamarbër Malltezi (u.a. Leiter des Weltbank Programmes. Coastal Clean up, ab 2005) 17 Hochhäuser auf den Grundstücken des Partizan Sport Clubs in Tirana zu bauen

 • Gjoka
  Jun 22, 2021., 18:45 •

  Auf der Abschuss Liste, der Amerikaner, steht ebenso Ilir Meta, mit Ehefrau Monika, wobei der ehamalige Staatsekretär Almir Rrapo auspackte. Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata” 22/06/2021 ne Dosja e zezë e maskaradës politike 30 vjeçare, Kryesore A A Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata” Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata” Është si Izet Haxhia për Sali Berishën, SHBA ka dërguar “zinxhirët” për kapobandën e LSI Të bindur, se drejtësia shqiptare nuk u afrohet dot as tek makinat kapo-mafiozëve, shtetit, politikës e bizneseve shqiptare, amerikanët kanë vendosur të ndërhyjnë e të veprojnë vetë, për t’i dhënë fund regjimit 30-vjeçar me banda, që kanë ndarë territoret fizike dhe sektorët ekonomiko-financiare në Shqipëri, duke nisur me “bajlozin” e korrupsionit Ilir Meta. Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI -Lexo edhe: Akrobacitë e Edi Ramës, josh deputeten Edona Bilali me postin e Majkos; që të tërhiqet e të marrë mandatin Ilir Beqja Mesazhet / Pse janë tmerruar Genc Pollo dhe Arben Ahmetaj pas memorandumit të Biden për t’i shpallur luftë korrupsionit të Tiranës? ‘Kuqoja’ i PD mori 1.2 milionë euro ‘cash’ për një aferë Ndërsa ish-presidenti Sali Berisha, tashmë ‘non grata’ është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhia, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhia”-n e tij, Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur Iliri ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër. Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit. Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera. Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për prototipë si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në Drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë. Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha Dëshmia e Rapos, u provua me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rrapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke i financuar me “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit. Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rrapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim.. Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj. Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me antiamerikanin Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Ilir Metës, si dhe urdhëruan këtë të fundit, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA-s në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rrapo, i cili sot pas 10 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës./Pamfleti

  Rrapo hat auf dem "Tisch" der amerikanischen DEA eine "Tasche" der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein "Mandat" 22.06.2021 in The Black Dossier of 30 Years of Political Masquerade, Main Ein A Almir Rrapo hat auf dem "Tisch" der amerikanischen DEA eine "Tasche" der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein "Mandat" Almir Rrapo hat auf dem "Tisch" der amerikanischen DEA eine "Tasche" der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein "Mandat" Es ist wie Izet Haxhia für Sali Berisha, die USA haben "Ketten" für die SMI-Gang geschickt Überzeugt, dass die albanische Justiz nicht einmal in die Nähe der Autos der Mafia-Gangster, des Staates, der albanischen Politik und der Wirtschaft kommen kann, haben die Amerikaner beschlossen, selbst einzugreifen und zu handeln, um das 30-jährige Regime mit Banden zu beenden, die sich körperlich gespalten haben Territorien und Wirtschafts- und Finanzsektoren in Albanien, beginnend mit dem "Bajlozi" der Korruption Ilir Meta. Für die neuesten Nachrichten treten Sie unserer VIRAL-Gruppe auf Facebook bei: PAMFLETI -Lesen Sie auch: Die Akrobatik von Edi Rama verführt die Stellvertreterin Edona Bilali mit dem Posten von Majko; das Mandat von Ilir Beqja . zurückzuziehen und zu übernehmen Nachrichten / Warum haben Genc Pollo und Arben Ahmetaj nach Bidens Memorandum, Tiranas Korruption den Krieg zu erklären, Angst? Der „Rote“ der PD erhielt 1,2 Millionen Euro „Bargeld“ für eine Affäre Während der ehemalige Präsident Sali Berisha, jetzt "non grata", wegen vieler bekannter und unbekannter Verbrechen vor dem "Prozess" steht, wird sich der derzeitige Präsident Ilir Meta über die von Izet Haxhia bereitgestellte Akte seiner "Izet Haxhia", Almir Rapo, stellen. ehemaliger Chefberater, als Iliri Außenminister und stellvertretender Premierminister war. Wir erinnern daran, dass der diplomatische "Chefadjutant" von Ilir Meta am 2. Juli 2010 in den Büros der US-Botschaft in Tirana als vom US-Justizministerium (DEA) gesuchte Person wegen der Verbrechen des Drogenhandels festgenommen wurde ; Einschüchterung, Raub, Entführung, Diebstahl und Mord, als Teil der kriminellen Organisation "Krasniqi" mit Sitz in Staten Island, Queens, in den südöstlichen Bezirken von New York, Michigan und Connecticut. Nach seiner Auslieferung an die USA beschloss der 29-jährige Bandit von Ilir Meta, der internationale Kriminelle Almir Rrapo, mit der Justiz zusammenzuarbeiten, und brachte ihn in die Zelle von 20 Mitgliedern der Bande "Krasniqi", der er angehörte. Zusammenarbeit, die das Urteil nur mit 6 Jahren Gefängnis und unter geheimen Bedingungen mit anderen Identitäten verließ. Damit verstummte Ilir Meta 8 Jahre lang, mit der Meinung, dass die "Almir-Akte" wie die Ausschreibungsakten von Tit Vasili in den Müll geworfen wurde, aber die DEA vergisst und unterschätzt nicht, insbesondere für Prototypen wie Ilir Meta, dessen Unterdrückung sich weiter verdichtet und sogar die Justizreform behindert und zerstört, um die Verbrechen zu schützen, die sie begangen haben.
  Pamfleti

 • Deutliche Worte, gegen die Richter und Grundstücks Diebstahl Mafia durch Edi Rama – Marina Durres – Albanien
  Jun 29, 2021., 16:46 •

  […] Abriß der illegalen Villen von Salih Berisha, Ilir Meta, Dod Doci […]

 • IKMT: auch illegale Tankstellen, werden nun abgerissen – Marina Durres – Albanien
  Okt 21, 2021., 21:40 •

  […] aksit rrugor Fier-Lushnje është shembur sot nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së … Abriß der illegalen Villen von Salih Berisha, Ilir Meta, Dod Doci Auch in Shengin, werden illegale Bauten entfernt und Strand […]

Wird geladen
×