Das Verfassungsgericht, berät den Auftrag, den Mafia Präsidenten Ilir Meta, zu entlassen

Die schlimmste Ratte in Albanien, als Skrapari Bande auch in 2000 bekannt, Langzeit Partner, von Steinmeier und korrupten, kriminellen Deutschen Politikern. Einem Produkt des German  C. Marshall Centrums in Garmisch-Partienkirchen, auf deren Handys, alle Drogen Händler und Gangster auch in Deutschland von Hamburg, Hannover gespeichert sind. Ilir Meta, führte den Verkauf neuer Identitäten für Albaner ein, mit der Bundesdruckerei, Ludgar Vollmer, kriminellen Botschafts Angehörigen, die nur Visa verkauften, was in der Visa Affäre endete.

Einreise Verbot in die USA, für die Familien: Salih Berisha, Ilir Meta, Vangjush Dako und andere Gangster wie Tom Doshi

Das Verbrecher Kartell des Ilir Meta, Ehefrau: Monika Kryemadhi mit Al Qaida, den Drogen Kartellen Teil II

Constitutional Court closes the session, within 30 days verdict will be given for President Meta

For the first time in its history, the Constitutional Court within 30 days, will issue a decision for or against the dismissal of the President of Albania, Ilir Meta.

In today’s session there was debate between the parties as Meta’s legal representative, Bledar Dervishaj, debated with the President of the Constitutional Court on the mode of sending the answers to the President.

President Meta himself was not present at this session, while the chairwoman of the Law Commission, Klotilda Bushka, and the head of the socialist parliamentary group, Taulant Balla, appeared before the Constitutional Court.

Ilir Meta was elected the 7th President of the Republic in April 2017 with 87 votes of the socialist majority, after the opposition had left the parliament.

But Meta’s relationship with the socialist majority became difficult, characterized by opposition to the SP program, failure to enact laws and blocking the appointment of ministers proposed by Prime Minister Rama, whom he accuses of concentrating all powers in his hands

Skandali i panjohur në SHBA: 6 diplomatët shqiptarë i kërkuan seks për 10 dollarë polices së maskuar si prostitutë

Ngjarja ka ndodhur në shtator të vitit 1992. Gjashtë diplomatë shqiptarë janë arrestuar e më pas janë liruar pas ndërhyrjes së Ambasadorit të kohës në SHBA, Roland Bime. Sipas historisë që sjell media amerikane, 6 diplomatët kanë dalë me makinë në rrugët e njohura për ushtrim prostitucioni në Boston dhe i kanë kërkuar seks për 10 dollarë një prostitute.

Ngjarja ka ndodhur në shtator të vitit 1992. Gjashtë diplomatë shqiptarë janë arrestuar e më pas janë liruar pas ndërhyrjes së Ambasadorit të kohës në SHBA, Roland Bime. Sipas historisë që sjell media amerikane, 6 diplomatët kanë dalë me makinë në rrugët e njohura për ushtrim prostitucioni në Boston dhe i kanë kërkuar seks për 10 dollarë një prostitute.

Por gruaja ka qenë police e maskuar dhe ka kryer menjëherë arrestimin e tyre. Qejflinjtë me “mision diplomatik” kanë protestuar menjëherë duke thënë që kanë imunitet. Ata janë shoqëruar në komisariat dhe ambasadorit Bime i është dashur të udhëtojë nga Uashingtoni në Boston për të vërtetuar statusin e tyre diplomatik. Pas verifikimeve ata janë liruar.

Artikulli nuk jep emrat e tyre për shkak të imunitetit, madje edhe mosha e tyre, e cituar në artikull është dhënë gabim, këtë e konfirmon gazetari i njohur shqiptaro-amerikan Peter Lukas, asokohe nga penat e njohura të medias në Boston.Të paktën dy prej tyre kanë patur moshë shumë më të re. Ngjarja e hershme mbase do prezantohej thjesht si kuriozitet arkivash, po të mos ishte për faktin që dy nga të arrestuarit e Bostonit kanë sot poste të larta në diplomacinë aktuale.

Sipas një burimi të gazetës DITA, një prej tyre përfaqëson sot Shqipërinë në një organizatë të rëndësishme ndërkombëtare, tjetri është prej disa vitesh ambasador i Shqipërisë në një prej vendeve fqinj. “Sidoqoftë ish-ambasadori Bime êshtë i vetmi që mund të konfirmoj identitetin e tyre” – tha burimi./ DITA

Auf der Abschuss Liste, der Amerikaner, steht ebenso Ilir Meta, mit Ehefrau Monika, wobei der ehamalige Staatsekretär Almir Rrapo auspackte.

Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”
22/06/2021
ne Dosja e zezë e maskaradës politike 30 vjeçare, Kryesore
A A
Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

Është si Izet Haxhia për Sali Berishën, SHBA ka dërguar “zinxhirët” për kapobandën e LSI

Të bindur, se drejtësia shqiptare nuk u afrohet dot as tek makinat kapo-mafiozëve, shtetit, politikës e bizneseve shqiptare, amerikanët kanë vendosur të ndërhyjnë e të veprojnë vetë, për t’i dhënë fund regjimit 30-vjeçar me banda, që kanë ndarë territoret fizike dhe sektorët ekonomiko-financiare në Shqipëri, duke nisur me “bajlozin” e korrupsionit Ilir Meta.
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
-Lexo edhe:
Akrobacitë e Edi Ramës, josh deputeten Edona Bilali me postin e Majkos; që të tërhiqet e të marrë mandatin Ilir Beqja
Mesazhet / Pse janë tmerruar Genc Pollo dhe Arben Ahmetaj pas memorandumit të Biden për t’i shpallur luftë korrupsionit të Tiranës? ‘Kuqoja’ i PD mori 1.2 milionë euro ‘cash’ për një aferë

Ndërsa ish-presidenti Sali Berisha, tashmë ‘non grata’ është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhia, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhia”-n e tij, Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur Iliri ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër.

Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit.

Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera.

Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për prototipë si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në Drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë.

Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha

Dëshmia e Rapos, u provua me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rrapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke i financuar me “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit.

Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rrapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim..

Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj.

Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me antiamerikanin Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Ilir Metës, si dhe urdhëruan këtë të fundit, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA-s në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rrapo, i cili sot pas 10 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës./Pamfleti

Rrapo hat auf dem „Tisch“ der amerikanischen DEA eine „Tasche“ der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein „Mandat“ 22.06.2021 in The Black Dossier of 30 Years of Political Masquerade, Main Ein A Almir Rrapo hat auf dem „Tisch“ der amerikanischen DEA eine „Tasche“ der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein „Mandat“ Almir Rrapo hat auf dem „Tisch“ der amerikanischen DEA eine „Tasche“ der Unterdrückung von Ilir Meta hinterlassen, fast ein „Mandat“ Es ist wie Izet Haxhia für Sali Berisha, die USA haben „Ketten“ für die SMI-Gang geschickt Überzeugt, dass die albanische Justiz nicht einmal in die Nähe der Autos der Mafia-Gangster, des Staates, der albanischen Politik und der Wirtschaft kommen kann, haben die Amerikaner beschlossen, selbst einzugreifen und zu handeln, um das 30-jährige Regime mit Banden zu beenden, die sich körperlich gespalten haben Territorien und Wirtschafts- und Finanzsektoren in Albanien, beginnend mit dem „Bajlozi“ der Korruption Ilir Meta. Für die neuesten Nachrichten treten Sie unserer VIRAL-Gruppe auf Facebook bei: PAMFLETI -Lesen Sie auch: Die Akrobatik von Edi Rama verführt die Stellvertreterin Edona Bilali mit dem Posten von Majko; das Mandat von Ilir Beqja . zurückzuziehen und zu übernehmen Nachrichten / Warum haben Genc Pollo und Arben Ahmetaj nach Bidens Memorandum, Tiranas Korruption den Krieg zu erklären, Angst? Der „Rote“ der PD erhielt 1,2 Millionen Euro „Bargeld“ für eine Affäre Während der ehemalige Präsident Sali Berisha, jetzt „non grata“, wegen vieler bekannter und unbekannter Verbrechen vor dem „Prozess“ steht, wird sich der derzeitige Präsident Ilir Meta über die von Izet Haxhia bereitgestellte Akte seiner „Izet Haxhia“, Almir Rapo, stellen. ehemaliger Chefberater, als Iliri Außenminister und stellvertretender Premierminister war. Wir erinnern daran, dass der diplomatische „Chefadjutant“ von Ilir Meta am 2. Juli 2010 in den Büros der US-Botschaft in Tirana als vom US-Justizministerium (DEA) gesuchte Person wegen der Verbrechen des Drogenhandels festgenommen wurde ; Einschüchterung, Raub, Entführung, Diebstahl und Mord, als Teil der kriminellen Organisation „Krasniqi“ mit Sitz in Staten Island, Queens, in den südöstlichen Bezirken von New York, Michigan und Connecticut. Nach seiner Auslieferung an die USA beschloss der 29-jährige Bandit von Ilir Meta, der internationale Kriminelle Almir Rrapo, mit der Justiz zusammenzuarbeiten, und brachte ihn in die Zelle von 20 Mitgliedern der Bande „Krasniqi“, der er angehörte. Zusammenarbeit, die das Urteil nur mit 6 Jahren Gefängnis und unter geheimen Bedingungen mit anderen Identitäten verließ. Damit verstummte Ilir Meta 8 Jahre lang, mit der Meinung, dass die „Almir-Akte“ wie die Ausschreibungsakten von Tit Vasili in den Müll geworfen wurde, aber die DEA vergisst und unterschätzt nicht, insbesondere für Prototypen wie Ilir Meta, dessen Unterdrückung sich weiter verdichtet und sogar die Justizreform behindert und zerstört, um die Verbrechen zu schützen, die sie begangen haben.

22/06/2021
ne Dosja e zezë e maskaradës politike 30 vjeçare, Kryesore
A A
Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”Almir Rrapo ka lënë në “tavolinën” e DEA-s amerikane një “thes” me zullume të Ilir Metës, gati “mandata”

Është si Izet Haxhia për Sali Berishën, SHBA ka dërguar “zinxhirët” për kapobandën e LSI

Të bindur, se drejtësia shqiptare nuk u afrohet dot as tek makinat kapo-mafiozëve, shtetit, politikës e bizneseve shqiptare, amerikanët kanë vendosur të ndërhyjnë e të veprojnë vetë, për t’i dhënë fund regjimit 30-vjeçar me banda, që kanë ndarë territoret fizike dhe sektorët ekonomiko-financiare në Shqipëri, duke nisur me “bajlozin” e korrupsionit Ilir Meta.
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
-Lexo edhe:
Akrobacitë e Edi Ramës, josh deputeten Edona Bilali me postin e Majkos; që të tërhiqet e të marrë mandatin Ilir Beqja
Mesazhet / Pse janë tmerruar Genc Pollo dhe Arben Ahmetaj pas memorandumit të Biden për t’i shpallur luftë korrupsionit të Tiranës? ‘Kuqoja’ i PD mori 1.2 milionë euro ‘cash’ për një aferë

Ndërsa ish-presidenti Sali Berisha, tashmë ‘non grata’ është përballë “gjyqit” për shumë krime të njohura e të panjohura, nëpërmjet dosjes që ka ofruar Izet Haxhia, presidenti aktual Ilir Meta, do ballafaqohet me “Izet Haxhia”-n e tij, Almir Rapo, ish-krye-këshilltar kur Iliri ishte Ministër i Jashtëm dhe zv/kryeministër.

Kujtojmë, që “krye-adjutanti” diplomatik i Ilir Metës, u arrestua më 2 korrik 2010, brenda zyrave të Ambasadës së SHBA në Tiranë, si person në kërkim nga drejtësia amerikane (DEA), për krimet “trafikim lëndësh narkotike; kërcënim, grabitje, rrëmbim personi, vjedhje e vrasje, si pjesë e organizatës kriminale “Krasniqi”, me bazë dhe aktivitet në Staten Island, Queens, në Distriktet Jugore- Lindore të Nju Jorkut, Miçiganit e Konektikatit.

Pas ekstradimit në SHBA, banditi 29-vjeçar i Ilir Metës, krimineli ndërkombëtar Almir Rrapo, vendosi të bashkëpunonte me drejtësinë, duke çuar në qeli të 20 anëtarët e bandës “Krasniqi”, ku bënte pjesë edhe vetë, bashkëpunim që i la masën e dënimit vetëm me 6 vite burg dhe jetë në kushte sekrete, me identitete të tjera.

Me kaq, Ilir Meta prej 8 vitesh ra në qetësi, me mendimin se “Dosja Almir” është hedhur në kosh si dosjet e tenderëve të Tit Vasilit, por ja që DEA nuk harron e nuk nënvleftëson, sidomos për prototipë si Ilir Meta, të cilët vazhdojnë të trashin zullumet, madje pengojnë e shkatërrojnë reformën në Drejtësi, për të mbrojtur krimet që kanë bërë.

Dosje-dëshmia “Almir Rapo” është pjesë kryesore e bashkëpunimit të tij me DEA, brenda të cilës ai ka lënë me zë, me figurë e firmë, gjithë “ditarin” e zullumeve të Ilir Metës deri në vitin 2010, kohë Meta kur ishte bërë kapo i korrupsionit ekonomiko-politik në Shqipëri, në aleancë pushteti me krye-mafiozin Sali Berisha

Dëshmia e Rapos, u provua me faktin, se qysh prej vitit 2000 në moshën 19 vjeçare, ai kishte qenë pjesë kryesore e shumë akteve korruptive e kriminale të Ilir Metës, sidomos i përballjes me skemat dhe bandat politiko-ekonomike, që i rrezikonin nxjerrjen nga pushteti, të cilat sipas Rrapos, Ilir Meta i zgjidhte, duke i financuar me “kulaç” ose “kërbaç”, madje shpesh edhe ndaj strukturave e zyrtarëve të shtetit, që tentonin t’i hapnin dosjet e korrupsionit.

Këto “zgjidhje”, kapobanda Ilir Meta i realizonte me sukses, duke përdorur banda kriminale dhe kamikazë të sprovuar e sofistikuar të llojit “Rrapo”, të cilët i maskonte me detyra të larta shtetërore pranë çdo pushteti që merrte, për t’i pasur në përdorim..

Arrestimi i kamikazit Almir Rapo e alarmoi Ilir Metën, prej frikës se në drejtësinë amerikane nuk kishte as Shpresa Beçaj, as Gjin Gjon, as Tom Ndreca, as Zaganjor, as Broc, as Thanza dhe as zagarë të tjerë, që Meta-Berisha i shpërblenin me poste në drejtësi, për t’i mbrojtur, siç ndodhi me video-bllokun, Gërdecin, 21 Janarin etj.

Duhet kujtuar, që për të shpëtuar nga ky siklet me stampë drejtësie “SHBA”, Ilir Meta pëdori gjithë “bajgat” e drejtësisë shqiptare dhe fuqinë e pushtetit të përbashkët me antiamerikanin Sali Berisha, për ta bllokuar ekstradimin e Almir Rapos në SHBA, të cilin e vonuan 6 muaj, por nuk e bllokuan dot, mbasi më 24 nëntor 2010, DEA dhe FBI i dërguan ultimatum shtetit shqiptar, t’i jepnin fund lojës për mos-ekstradimin e kriminelit të Ilir Metës, si dhe urdhëruan këtë të fundit, të paraqitej urgjent në qendrën e DEA-s në SHBA, për të dhënë sqarimet e tij, për lidhjet private, që kishte me kriminelin Almir Rrapo, i cili sot pas 10 vitesh, do të jetë “Izet Haxhia” i zbardhjes së krimeve të Ilir Metës./Pamfleti

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (2)

 • Insider
  Feb 14, 2022., 19:02 •

  Deutschland hat kein Verfassungsgericht, sondern ein Mafia Klientel Politik Construkt, wo Parteibuch Kriminelle sich für Posten ein Fake Gericht betreiben.

  • BuckZiehsMutter
   Feb 17, 2022., 17:56 •

   Ilir Meta, bleibt im Amte Präsident Bujar Nishani war ein normaler Präsident, bei dem er, abgesehen von Auszeichnungen, kein Protagonist seiner Präsidentschaft wurde. Früher stach Bamir Topi als echter Präsident über die Parteien hinaus, wo er sich zwar bei einem aggressiven Angriff von Ministerpräsident Berisha am 21. Januar 2011 der Politik fernhielt und vor allem keine Partei wurde. Das gleiche gilt für Alfred Moisiu und Recep Meidani, die zwar mehr Befugnisse als der jetzige Präsident hatten, aber bis auf wenige Ausnahmen ein klares Profil gegenüber den Parteien behielten. Wir kommen zu Ilir Meta. Es ist einer der wenigen Fälle, in denen ein Präsident eines NATO-Landes die Amputation von Händen, Ohren oder Zunge fordert! Bei den letzten Parlamentswahlen übertraf Ilir Meta sogar den verrückten Präsidenten von Brasilien oder den Philippinen, die dafür bekannt sind, echte Liebe zu schneiden! Meta hat gegen alle möglichen Prinzipien und Ethik verstoßen, aber vor allem hat er gezeigt, dass er ein für alle Mal getötet hat, wofür ein normaler Präsident steht, nämlich über den Parteien zu stehen. Als Ilir Meta 2004 aus persönlichem Interesse die Sozialistische Partei verließ, schadete er absichtlich der Partei, die ihn zum Premierminister machte, bevor er sich einen Bart wachsen ließ. Er verließ die PD, er führte sie zur Opposition, er verließ die SMI und zerstörte sie als politische Kraft. Sie flieht jetzt vor der Präsidentschaft und zerstört sie als Institution. Alles mit nur einem Ziel, persönlichem und familiärem Interesse. Am Ende der Meta-Ära in der Präsidentschaft haben wir eine skandalöse Bilanz. „Krieg“ mit der amerikanischen Botschaft in Tirana, „Krieg“ mit den Medien, „Krieg“ mit jedem, der auch nur eine Kritik hat. Aber das Schlimmste ist, was danach kommt. Ab heute wird ein politischer Präsident gerechtfertigt sein, der nicht nur Partei werden kann, sondern durch die Verfassung verrückt werden kann, wann immer er will. Ab heute kann sogar der verrückteste Militante einer Partei in die Präsidentschaft gehen! Ab heute wird jeder anormale Präsident zur Normalität zurückkehren! Ab heute beginnt das Nulljahr für die unwiderrufliche Zerstörung der Präsidentschaft! Aber dies schafft die Notwendigkeit eines vom Volk durch Abstimmung gewählten Präsidenten als einzige Möglichkeit für eine Institution, die wirklich über den Parteien steht! Andernfalls gehen der Wert und das Symbol der einzigen Institution über den Parteien auf Null. Das Verfassungsgericht hat mit einer Entscheidung um Mitternacht Ilir Meta gerettet, aber die Präsidentschaft getötet! Gjykata Kushtetuese shpëtoi Ilir Metën, vrau Presidencën! Në asnjë rast në këto 30 vite pluralizëm politik nuk kemi parë një president të bëjë thirrje absurde, me zero fakte e prova. Përjashtimi i vetëm është Berisha, president që shikonte konspiracione në çdo antiveprim ndaj vendimeve të tij katastrofike. https://shqiptarja.com/lajm/gjykata-kushtetuese-shpetoi-ilir-meten-vrau-presidencen

Wird geladen
×