Lefter Sulkaj : Der Eigentümer des „Deutschen Spitales“ in Tirana wurde verhaftet.

Der Eigentümer des „Deutschen Spitales“ in Tirana wurde verhaftet.

Lefter Sulkaj wurde verhaftet, 4 verschiedene Banken und Darlehens Betrügereien mit der Summe von über 2 Millionen €! Nicht nur die Regierung ist extrem dumm, sondern die einzige Wirtschaftsform ist Geldwäsche, Schein Firmen, Betrugs Firmen, Kredit Betrug und Betrug an Partnern als System.

Ausbildung und Erfahrung in einem gelernten Beruf wie immer Null.

Kush është biznesmeni supermashtrues nga Tirana, pronari i SPITALIT GJERMAN arrestuar sot që kandidoi edhe për deputet (Një aktivitet ia kanë pezulluar, tjetrin e vazhdon me ortakët)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:51 23-05-2018 

Spitali Gjerman dhe faksimile e bizneseve të Lefter Sulkajt

Ditën e sotme u arrestua adminstratori i Spitalit Gjerman, njëherësh pronar i kompanisë farmaceutike „Sulkaj“, Lefter Sulkaj.

Ky i fundit ishte shpallur në kërkim për veprën penale”Mashtrim”. Sulkaj ka mashtruar një numër të lartë personash si dhe 4 banka të nivelit të dytë duke përfituar 2 milionë euro. Mësohet se ai i mashtronte qytetarët se do i bënte aksionerë të biznesit të tij duke u marrë shuma marramendëse parash.

Pak kohë më parë Gjykata e Apelit në Tiranë dha masën ‘arrest me burg’ për administratorin.

Njoftimi i policisë:

Tiranë Nga specialistët për hetimin e krimit ekonomik dhe financiar u ndalua shtetasi në kërkim : – Lefter Sulkaj, 50 vjeç, banues në Tiranë. Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Mashtrimi”, parashikuar nga neni 143 i Kodit Penal.

Po kush është LEFTER SULKAJ dhe si u zbulua gjithë mashtrimi“

Lefter Sulkaj është pronar i “Spitalit Gjerman”, që gjendet pranë Kishës Ortodokse, tek Rruga e Kavajës.

Fillimisht ishte një qytetar ai i cili e denoncoi në Prokurorinë e Tiranës, biznesmenin Lefter Sulkaj. Pas tij edhe një bankë të Nivelit të Dytë. E më pas… denoncime pafund nga të tjerë persona të mashtruar e të tjera banka.

Lefter Sulkaj është edhe investitor në fushën e ndërtimeve, aktivitet ky i regjistruar një vit më parë por që tashmë rezulton i pezulluar në QKB.

Por ndërkohë Sukaj rezulton ortak në një tjetër kompani e cila vazhdon aktivitetin e saj normal. Bëhet fjalë për “SULKAJ SHPK” e cila merret me tregtim me shumicë e pakicë, import eksport i mallrave të ndryshem industrial e ushqimore, si artikuj ushqimore të çdo lloji, prodhime buqësore, pije freskuese, bimë mjeksore, prodhime pyjore, tregetim me shumicë e pakicë të artikujve farmaceutike, imp-eks kryerja e shërbimeve farmaceutike. Tregtim te artikujve të kinkalerise, prodhime artistikse, material ndërtimi. Veprimtari ne fushen e ushqimit social, bar-bufe, restorant e hoteleri. Transaksione të ndryshme. Tregtim me shumicë e pakice, import eksport i materialeve dhe pajisjeve mjeksore.

Në këtë biznes Lefet Sulkaj rezulton ortak me Përparim Sulkajn dhe Ilmi Sulkajn. Statusi i “SULKAJ SHPK” rezulton aktiv.

Krahas biznesit, Sulkaj ka tentuar t’i futet edhe politikës. Në vitin 2001, Pronari i Spitalit Gjerman ka kandiduar për deputet nën siglën e Partisë Aleanca Demokratike, të Neritan Cekës. Megjithatë nuk ia doli dot të merrte besimin e zgjedhësve dhe nuk hyri në Kuvend./ newsbomb.al

Aktiviteti i pezulluar

farma.jpg

SULKAJ SHPK ende aktive me ortakët

farma1.jpgfarma2.jpg

http://www.newsbomb.al/

Komplett gefälschte Dokumente! Der Baufirmen Chef Dritan LLanaj, wurde verhaftet, der Wohnungen verkaufte, mit gefälschten Dokumenten, wo auch die Baugenehmigung gefälscht ist, ein System

Ndërtuesi i njohur Dritan Llanaj, pronar i firmës ndërtuese “Mesapliku 05 shpk”, lë qelinë raporton newsbomb.al.

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (2)

  • navy
    Mai 23, 2018., 16:32 •

    Ein junger Mann: Mikel Kasaj konnte aus dem Vlore Gericht fliehen, wo er wegen Entführung zur lächerlichen Strafe von 3,5 Jahren verurteilt wurde. Die Sicherheits Maßßnahmen waren schwer kritisiert worden: Nichts geschah. http://lapsi.al/2018/05/23/video-29-vjecari-arratiset-ne-menyre-spektakolare-nga-gjykata-e-vlores/

  • navy
    Mai 23, 2018., 16:44 •

    Noch ein Immobilien Betrug in Skhoder

Wird geladen
×