3 Mitglieder der Mord Bande von Ervis Martinaj, wurden bei Fushne-Kruje hingerichtet

Totale Gangster, die zweite Hinrichtung Welle, der Berisha Banden. Das Verbrechen, hat immer Deutsche ID Karten und Staatsbürgerschaft

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

Ein bekannter, gesuchter Auftragskiller wurde in Tirana gesichtet, noch dazu mit Britischer Nummer, wo Alles gefälscht ist, also sehr auffällig. Talo Cela

Audi Q8

I ka shpëtuar disa operacioneve, raporti: Talo Çela lëviz në Tiranë me Audi Q8, kë donte të vriste?

Publikimi i komunikimeve elektronike mes zyrtarëve të lartë të Policisë së Shtetit, nga hakerat e grupit „Homeland Justice“ ditën e sotme, kanë zbuluar dhjetëra…

Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac

Die von Deutschland, der SPD, Steinmeier, Angela Merkel aufgebauten Verbrecher Kartelle, haben es immer schwieriger. Kinder, Drogen und Frauen Handel, werden behindert, wenn es dauernd Morde und Hirnrichtungen gibt. Denn die KfW, GIZ brauch doch überall Partner der Organisierten Kriminalität, des Betruges, der Geldwäsche und für Fake und Bauschrott Bauten. Abfackeln der Urwälder überall, für … Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac weiterlesen

Ekzekutohen në Fushë-Krujë 3 anëtarët e grupit të Ervis Martinajt, hakmarrje mes grupeve kriminale! 60 plumba makinës së viktimave, 2 u dogjën brenda (VIDEO)

FUSHË-KRUJË- Tre persona u ekzekutuan në mbikalimin e Fushë –Krujës mesditën e së dielës (17 korrik) gjatë një atentati të mirëorganizuar. 30 vjeçari Diklen Vata dhe 22-vjeçari Brilant Martinaj, kushërinj, si dhe shoku i tyre Besmir Hoxha, të tre nga Kurbini, po udhëtonin me një mjet Volkswagen Passat nga Fushë-Kruja në drejtim të Laçit, kur rreth orës 14:00 nga një makinë tjetër po Volkswagen u qëlluan me breshëri automatiku. Sipas të dhënave të marra në vendin e ngjarjes, por edhe sipas burimeve policore, besohet se ndaj tyre u derdhën rreth 60 plumba nga 3 persona që i dolën mjetit të viktimave përballë, ndërsa një i katërt drejtonte makinën e autorëve.

Viktimat e ishin me precedent kriminal në fushën e krimeve ndaj personit, pjesëtarë te grupit kriminal të Ervis Martinajt. Brilant Martinaj, 23 vjeç, banues në Fushë-Kuqe, ishte me precedent kriminal i dyshuar për veprën penale ‚Vrasja me paramendim e kryer në bashkëpunim‘ dhe ‚armëmbajtja pa leje‘. Diklen Vata, 30 vjeç, njihej si person me precedent penal, kishte lidhje të afërt shoqërore me Brilant Martinajt dhe ishte pjesëtar i grupit kriminal të Ervis Martinajt. Besmir Hoxha, 34 vjeç, nga Fushë-Kuqe, kishte lidhje të afërt shoqërore me Brilant Martinajt dhe ishte pjesëtar i grupit kriminal të Ervis Martinajt.

https://shqiptarja.com/lajm/qwllohet-me-armw-zjarri-drejt-njw-mjeti-nw-mbliklimin-e-fushwkrujws-dyshohet-se-pwr-njw-tw-vrarw?r=kh1

Der in Haft sitzende Gangster: Ervis Martinaj, noch ein Polizei Skandal in Mitten der Albaner Verbrecher Kartell

Im „Blok“ fest in Hand von kriminellen Politik Mafiosi, mit unzähligen Morden, Drogen Handel ist nun Nachts der Verkehr gesperrt. Der Super Gangster Ervis Martinaj, dessen Waffe man spurlos verschwinden liess, erhielt uneingeschränkte Haft, was eigentlich schon eine Sensation ist. Aber diesmal verschwanden nicht die Handys spurlos, sondern konnten ausgewertet werden, weswegen wohl Edi Rama … Der in Haft sitzende Gangster: Ervis Martinaj, noch ein Polizei Skandal in Mitten der Albaner Verbrecher Kartell weiterlesen

Kinder werden zu Kriminellen erzogen im Kosovo, Albanien, wie in Deutschland halt

https://images.bild.de/63121b2a8bd6831a3b396d21/f463bad176065c7f2f26aa0fab93b13e,53e70856?w=992

https://www.bild.de/bild-plus/regional/berlin/berlin-aktuell/schuesse-in-berlin-clans-fuehren-ihren-krieg-auf-unseren-strassen-81204718.bild.html

Und Alles kommt von Hamburg, dem Osmani Clan, Sokol Kociu und Berisha, bis Ilir Meta

System Krimineller: Edi Rama, der in jedem illegalem Bau an der Küste war

Edi Rama, Taulant Balla, Arben Ahmeti und der Chef Gangst: Hysenbelliu

 

Und noch ein Attentat in Skhoder

 

Atentati në Shkodër, shkak dyshohet përplasja mes bandave! 19-vjeçari nuk pranoi të shkonte në Mal të Zi me babanë dhe u vra në kafe

 

SHKODËR-  Erjon Xhenje ishte duke pirë kafe mbrëmjen e së dielës kur në orën 20:10 breshëria e plumbave i mori jetën. 19-vjeçari ndodhej në një lokal shumë pranë shtëpisë, në rrugën “Bujar Bishanaku”. Me trupin ende në karrigen e lokalit, babai i dërrmuar nga dhimbja u tha policëve se djali i tij ishte i pafajshëm dhe se në fisin e tyre probleme kanë vetëm nipërit. Prej një jave babai bletërritës, kishte menduar t’i largonte të dy djemtë e tij dhe bashkëshorten mësuese nga lagjja “Guerrile” dhe ishte vënë në kërkim për një shtëpi me qira në një zonë më të qetë.

“Kam prej 1 jave që kërkoj shtëpi me qira. Ti largoj nga këtu. Nuk është problemi jonë por i nipave. Unë s’kam punë, skam lidhje me asgjë, nuk di asgjë.”-  deklaroi i ati.

Atentati në Shkodër, del FOTO, ja kush është 19-vjeçari që mbeti i vrarë nga të shtënat me armë një natë më parë

Djali i tezes së Erjon Xhenjës thotë se gjithçka mund të lidhet me vendin ku i riu punonte. Sipas tij, 19-vjeçari, që për autoritetet figuron pa precedentë penalë, punonte në fermën e Asmer Bilalit, një emër i njohur për drejtësinë, ish boksier i Vllaznisë të cilit më herët i janë ekzekutuar në atentat babai dhe xhaxhai në derën e shtëpisë, ndërsa në të njëjtën fermë ku punonte Erjoni, i vranë në atentat shokun Arjan Ferracaku, teksa klaëronin në pronën e Bilalit.

“Erjoni paska punuar në një nga fermat e personave me precedent penal. A është kjo arsye të vritet një 19-vjeçar? Shkodra ka vite që mbahet peng nga një luftë mes bandash me përkrahje politike majtas e djathtas. Banda që e kanë kthyer atë qytet më keq se Palermon dhe Policia e Shtetit nuk guxon të bëjë punën e saj sepse këta njerëz mbrohen nga lart. Me gjithë numrin e madh të të vrarëve në Shkodër, asnjë kokë bande nuk është vrarë. Janë vrarë vetëm qytetare të pafajshëm, punëtore ferme, punëtorë shezllonesh, shitës peshku, te cilët buka e gojës i ka çuar aty”, shkruan kushëriri i Erjon Xhenjës

Atentati mendohet se është kryer nga dy persona që lëviznin me motoçikletë. Njëri ka qëlluar nga distancë e afërt me 8 plumba pistolete. 5 plumba prekën trupin e të riut. Motoçikleta e tyre u gjet e djegur 2 minuta larg vendngjarjes. Hetuesit shpresojnë që autorët të kenë lënë gjurmë tek arma e përdorur në krim, e cila ishte lënë në motorin e djegur. Në lokalin ku ndodhi ngjarja janë sekuestruar 5 kamera sigurie.

Lidhja e viktimës me Sehar Xhenjën, i shpallur në kërkim për tentativë vrasje 

Erjon Xhenje, është djali i xhaxhait të 19-vjeçarit, Sehar Xhenje, me lidhje shoqërore me Asmer Bilalin, i cili është në kërkim për tentativë vrasjeje pasi qëlloi me armë drejt automjetit me të cilin po lëvizte Taulant Pepaj në shkurt të vitit 2021. Për këtë ngjarje janë shpallur në kërkim edhe Eljon (Esmeraldo) Hato, 31 vjeç dhe dhe Shkelzen Xhenja, 29-vjeç.

Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ndodhi një natë më parë, rreth orës 20:10, pranë kryqëzimit të Kirasit, në zonën e njohur si ‘Rruga e Gjerë’. Erjon Xhenja ishte duke pirë kafe, ndërsa u qëllua nga autorët që po lëviznin me motoçikletë qëlluan me breshëri plumbash duke e lënë të vdekur në vend. Rreth 500 metra larg vendit të ngjarjes, në lagjen ‚Guerile‘ është gjetur duke u djegur motoçikleta së bashku pistoletën që dyshohet se i përket autorëve.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:

 

Ora 12:43

Atentati në Shkodër, kushëriri i 19-vjeçarit të vrarë: Vinte nga familje e thjeshtë! A është arsye të vritet se ka punuar në fermat e personave me të shkuar kriminale?

1663528432_SHKODER2.jpgKushëriri i 19-vjeçarit që mbeti i vrarë pas atentatit në Shkodër ka reaguar për ngjarjen e rëndë duke rrëfyer se viktima vinte nga një familje e thjeshtë që siguronte të ardhura me punë të ndershme. Teksa i referohet raportimeve në media se i riu Erjon Xhenje punonte në një nga fermat e personave me precedent penal, shkruan se kjo nuk është arsye për t’i marrë jetën.Ndër të tjera shkruan se në Shkodër ka prej vitesh përplasje bandash dhe as autoritetet nuk guxojnë të futen mes tyre. Kushëriri Isar Qallija tha se nuk është vrarë asnhjë kokë bande, por të gjithën e pësojnë njerëzit e thjeshtë, ndaj i bën thirrje qytetarëve që t’i bëjnë presion shtetit për t’i dhënë fund luftës së bandave.

https://shqiptarja.com/lajm/atentati-ne-shkoder-shkak-dyshohet-perplasja-mes-bandave-nje-person-vezhgoi-levizjet-e-19vjecarit-dhe-2-te-tjere-e-ekzekutuan

 

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (2)

 • BuckZiehsMutter
  Sep 28, 2022., 07:14 •

  Wieder ein Attentat, in Puke
  Të shtëna me armë zjarri në Pukë, vdes 44-vjeçari! U dërgua në spital nga dy persona të paidentifikuar, ndërroi jetë në sallën e operimit (EMRI) Urgjenca e Shkodrës

  Të shtëna me armë zjarri në Pukë, vdes 44-vjeçari! U dërgua në spital nga dy persona të paidentifikuar, ndërroi jetë në sallën e operimit (EMRI)

  Një 44-vjeçar është ekzekutuar mbrëmjen e kësaj të marte në Pukë. Report Tv ka mësuar se ka ndërruar jetë Pjetër Kola 44-vjeç, nga Lezha. 27 Shtator, 21:20 | Përditësimi i fundit: 23:06

 • pixelschubser
  Jan 15, 2024., 22:27 •

  Der Richter der Ervis Marinaj frei liess, wurde gefeuert Kronikë Jep dorëheqjen gjyqtari Artan Gjermeni, KLGJ miraton largimin nga detyra! Në 2019 la të lirë Ervis Martinajn për ngjarjen në ish-bllok me 1 të vrarë Këshilli i Lartë Gjyqësor më 19 shtator deklaroi mbarimin e statusit të magjistratit për gjyqtarin e Tiranës, Artan Gjermeni. Jep dorëheqjen gjyqtari Artan Gjermeni, KLGJ miraton largimin nga detyra! Në 2019 la të lirë Ervis Martinajn për ngjarjen në ish-bllok me 1 të vrarë Ish-gjyqtari Artan Gjermeni Redaksia 19 Shtator, 21:14 | Përditesimi: 19 Shtator, 21:16 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] Këshilli i Lartë Gjyqësor më 19 shtator deklaroi mbarimin e statusit të magjistratit për gjyqtarin e Tiranës, Artan Gjermeni. Vendimi i KLGj-së erdhi pas dy kërkesave për dorëheqje nga detyra të dorëzuara gjatë muajve të fundit nga vetë Gjermeni. Ai tha se po hiqte dorë nga funksioni i gjyqtarit, pasi kishte vendosur të ndiqte një stad të ri në karrierën e tij, duke punuar si pedagog pranë një universiteti privat. https://shqiptarja.com/lajm/jep-doreheqjen-gjyqtari-artan-gjermeni-klgj-miraton-largimin-nga-detyra-ne-2019-la-te-lire-ervis-martinajn-per-ngjarjen-ne-ishbllok-me-1-te-vrare AUF DER SUCHE NACH DER OPERATION „METAMORFOZA“ ERZWINGEN RENEA UND FNSH EINE AKTION IN SHKODËR ZUR VERHAFTUNG VON ELJON HATOS, EINEM FREUND VON ERVIS MARTINAJ Ungefähr 50 Polizeikräfte von Shkodra, FNSH und auch eine Gruppe von RENEA führten in einem Dorf von Shkodra eine Überraschungskontrolle durch, um Eljon Hato festzunehmen, der in der „Metamorfoza“-Akte als gesuchter Verdächtiger gemeldet wurde. Hato befand sich nicht in der Wohnung seines Bruders, da die Polizei Hinweise erhalten hatte VIDEO/ Der Moment, als RENEA die Wohnung erfährt Umgeben von 2 Meter hohen Mauern und Stacheldraht! Die zweistöckige Villa, in der Eljon Hato sich vermutlich versteckt hielt! Sie filmten den RENEA-Überfall mit Kameras Die Polizei durchsuchte seine Wohnung. Wer ist Eljon Hato, Ervis Martinajs „Soldat“? Er tötete seinen Kollegen und ordnete die Ermordung eines Arztes aus dem Gefängnis von Saint Kolli an Leitartikel 16. Januar, 09:20 | Update: 16. Januar, 12:11 Uhr Aktie SHKODĕR- Die Operation zur Gefangennahme von Eljon Hatos, bekannt als enger Freund von Ervis Martinaj, der als Verdächtiger in der Akte „ Metamorfoza “ gesucht wird, hatte nicht den erwarteten Erfolg. Sein Name wurde bei dem aufsehenerregenden Mord in der Gegend des ehemaliger Block im Jahr 2018, wo Martinajs Leibwächter Fabiol Gaxha bei der Schießerei in der Bar „Monopol“ verletzt und getötet wurde. Die Einsatzkräfte von RENEA und FNSH hatten Informationen erhalten, dass Hato sich in den letzten Tagen in der Gegend bewegte und sich möglicherweise in der Wohnung seines Bruders in Gruda aufhielt, da sein Haus in Kiras liegt. Ihr plötzliches Eingreifen von mehr als 50 FNSH- und RENEA-Truppen, die über die umgebende Mauer gingen und den Stacheldraht durchtrennten, einen der Hunde des Hauses töteten und einen anderen verletzten, löste auch bei den Hato-Familienmitgliedern eine Reaktion aus. Elkieris Bruder sagt, die Polizei habe ohne Kontrollbefugnis so heftig wie nie zuvor reagiert und auch seine Tiere getötet. Der 39-Jährige, Vater von zwei Söhnen, 13 Jahre alt und der andere 3 Jahre alt, meldete sich nach diesem Vorfall bei der AMP, dem Chef der Polizeistation von Shkodra Idriz Daulle, der seiner Meinung nach nicht konform handelt das Gesetz, aber mit zweifelhaften Absichten. Zum Aufenthaltsort seines Bruders sagt er, er habe keine Ahnung, wo er sei und glaube, dass er sich nicht ergeben werde. LESEN SIE AUCH: FNSH UND RENEA „RÜSTEN“ VLORA UND SUCHEN NACH GESUCHTEN PERSONEN! EIN 20-JÄHRIGER MANN WURDE FESTGENOMMEN, IN SEINEM AUTO WURDE EINE PISTOLE GEFUNDEN Eljon Hato, ein Name mit Vorstrafen, war 2018 an dem aufsehenerregenden Mord im Bereich des ehemaligen Blocks beteiligt, bei dem eine Person getötet wurde. Eljon Hato, der als „Soldat“ von Ervis Martinaj gilt, wurde bei der Schießerei in der „Monopol“-Bar verletzt, bei der Fabiol Gaxha getötet wurde. Am 12. Mai 2014 wurde der damals 24-jährige Hato unter Alkoholeinfluss beschuldigt, Indri Ylli während einer banalen Schlägerei in Zus, Shkodra, getötet zu haben. Ein Jahr später, als er im Gefängnis von Saint-Koll, Hato, war, wurde er beschuldigt, die Ermordung des Radiologen des Krankenhauses von Shkodra, Agron Terolli, als Rache für einen Freund angeordnet zu haben, der von Terollis Sohn verletzt worden war. Angesichts dieses kriminellen Profils war die Polizei stark organisiert. Neuigkeiten im Update.... Sortieren Sie die Entwicklungen nach Zeitplan: 11:59 Uhr Umgeben von 2 Meter hohen Mauern und Stacheldraht! Die zweistöckige Villa, in der Eljon Hato sich vermutlich versteckt hielt! Sie filmten den RENEA-Überfall mit Kameras Der Polizei lagen Informationen vor, dass sich Eljon Hato, auch bekannt als Soldat von Ervis Martinaj, in der Wohnung seines Bruders im Dorf Grudë in Shkodra aufhielt. Die zweistöckige Wohnung, die vollständig aus Holz besteht, ist von einer fast zwei Meter hohen Mauer umgeben, die überall von Sicherheitskameras überwacht wurde. Außerdem sind die Mauern des Hofes mit Stacheldraht versehen, um das Betreten noch zu erschweren. Als ob das nicht genug wäre, wurde diese Wohnung auch von zwei Hunden der Rasse Kangal bewacht, die zum Zeitpunkt des Eingreifens von FNSH und RENEA freigelassen wurden. Es waren genau die Überwachungskameras in Elkier Hatos Wohnung, die die RENEA-Razzia filmten.  ELJON HATOS WOHNUNG Zeit 09:57 Die Polizei durchsuchte seine Wohnung. Wer ist Eljon Hato, Ervis Martinajs „Soldat“? Er tötete seinen Kollegen und ordnete die Ermordung eines Arztes aus dem Gefängnis von Saint Kolli an FOTO: RENEA-EINSATZ IM DORF GRUDE Gestern, am 15. Januar, durchsuchte die Polizei die Wohnung von Eljon Hatos, einem Mann mit zahlreichen Vorstrafen, der auch als „Soldat“ von Ervis Martinaj bekannt ist. Elton Hato war 2018 an dem aufsehenerregenden Mord im Bereich des ehemaligen Blocks beteiligt , bei dem Fabiol Gaxha getötet wurde. Eljon Hato, der als „Soldat“ von Ervis Martinaj gilt, wurde bei der Schießerei in der „Monopol“-Bar verletzt, von der Polizei festgenommen, aber nach einiger Zeit wieder freigelassen . Am 12. Mai 2014 tötete der damals 24-jährige Eljon Hato unter Alkoholeinfluss nach einer banalen Schlägerei einen Gleichaltrigen.  Der Mord an Indri Ylli im Jahr 2014 Im Dorf Zus in Shkodër tötete  der damals 24-jährige Eljon Hato Indri Ylli und verletzte Jetmir Molla. Die Polizei erklärte damals, dass der Täter und das Opfer zusammen mit dem verletzten Mann zusammen in einer Bar waren und Hato nach einem trivialen Streit seine Waffe zückte und in Richtung Indri Hyllit schoss. Doch nur ein Jahr später, in 2015, nachdem er im Gefängnis von Saint-Koll war, wurde Eljon Hato beschuldigt, die Ermordung des Radiologen des Krankenhauses von Shkodra, Agron Terolli, angeordnet zu haben. Hato hatte einem 21-Jährigen „zugesagt“, der den Mord begehen würde, doch glücklicherweise gelang es der Polizei, dank der Hinweise zum Tatweg, den schweren Vorfall zu verhindern.  Was veranlasste Eljon Hato, den Kopf des Arztes zu bezahlen?  Im Jahr 2015 verletzte der Sohn des Arztes Agron Terrolli einen Menschen unerlaubt mit einer Schusswaffe und machte ihn körperlich behindert. Die Strafe für diese Straftat verbüßte er im Gefängnis von Saint Kolli, wo auch Eljon Hato seine Strafe verbüßte. Die Polizei konzentrierte sich damals auf die Spur einer möglichen Rache Hatos am Sohn des Arztes. Die Hinrichtung des Arztes scheiterte dank des rechtzeitigen Eingreifens der Polizei, die den 21-jährigen Osman Mulja, der für die Ausführung des Mordes bezahlt wurde, schon lange beobachtet hatte https://shqiptarja-com.translate.goog/lajm/forcat-renea-dhe-fnhs-aksion-ne-shkoder-per-arrestimin-e-eljon-hatos-mik-i-ervis-martinajt?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=de&_x_tr_hl=de

Wird geladen
×