GETAGGTE BEITRÄGE / Ervis Martinaj

3 Mitglieder der Mord Bande von Ervis Martinaj, wurden bei Fushne-Kruje hingerichtet

Totale Gangster, die zweite Hinrichtung Welle, der Berisha Banden. Das Verbrechen, hat immer Deutsche ID Karten und Staatsbürgerschaft

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

Ein bekannter, gesuchter Auftragskiller wurde in Tirana gesichtet, noch dazu mit Britischer Nummer, wo Alles gefälscht ist, also sehr auffällig. Talo Cela

Audi Q8

I ka shpëtuar disa operacioneve, raporti: Talo Çela lëviz në Tiranë me Audi Q8, kë donte të vriste?

Publikimi i komunikimeve elektronike mes zyrtarëve të lartë të Policisë së Shtetit, nga hakerat e grupit „Homeland Justice“ ditën e sotme, kanë zbuluar dhjetëra…

Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac

Die von Deutschland, der SPD, Steinmeier, Angela Merkel aufgebauten Verbrecher Kartelle, haben es immer schwieriger. Kinder, Drogen und Frauen Handel, werden behindert, wenn es dauernd Morde und Hirnrichtungen gibt. Denn die KfW, GIZ brauch doch überall Partner der Organisierten Kriminalität, des Betruges, der Geldwäsche und für Fake und Bauschrott Bauten. Abfackeln der Urwälder überall, für … Hinrichtung von Mafiosi: Bujar Lika , des Ervis Martinaj Verbrecher Clans bei Lezhe, Lac weiterlesen

Ekzekutohen në Fushë-Krujë 3 anëtarët e grupit të Ervis Martinajt, hakmarrje mes grupeve kriminale! 60 plumba makinës së viktimave, 2 u dogjën brenda (VIDEO)

FUSHË-KRUJË- Tre persona u ekzekutuan në mbikalimin e Fushë –Krujës mesditën e së dielës (17 korrik) gjatë një atentati të mirëorganizuar. 30 vjeçari Diklen Vata dhe 22-vjeçari Brilant Martinaj, kushërinj, si dhe shoku i tyre Besmir Hoxha, të tre nga Kurbini, po udhëtonin me një mjet Volkswagen Passat nga Fushë-Kruja në drejtim të Laçit, kur rreth orës 14:00 nga një makinë tjetër po Volkswagen u qëlluan me breshëri automatiku. Sipas të dhënave të marra në vendin e ngjarjes, por edhe sipas burimeve policore, besohet se ndaj tyre u derdhën rreth 60 plumba nga 3 persona që i dolën mjetit të viktimave përballë, ndërsa një i katërt drejtonte makinën e autorëve.

Viktimat e ishin me precedent kriminal në fushën e krimeve ndaj personit, pjesëtarë te grupit kriminal të Ervis Martinajt. Brilant Martinaj, 23 vjeç, banues në Fushë-Kuqe, ishte me precedent kriminal i dyshuar për veprën penale ‚Vrasja me paramendim e kryer në bashkëpunim‘ dhe ‚armëmbajtja pa leje‘. Diklen Vata, 30 vjeç, njihej si person me precedent penal, kishte lidhje të afërt shoqërore me Brilant Martinajt dhe ishte pjesëtar i grupit kriminal të Ervis Martinajt. Besmir Hoxha, 34 vjeç, nga Fushë-Kuqe, kishte lidhje të afërt shoqërore me Brilant Martinajt dhe ishte pjesëtar i grupit kriminal të Ervis Martinajt.

https://shqiptarja.com/lajm/qwllohet-me-armw-zjarri-drejt-njw-mjeti-nw-mbliklimin-e-fushwkrujws-dyshohet-se-pwr-njw-tw-vrarw?r=kh1

Der in Haft sitzende Gangster: Ervis Martinaj, noch ein Polizei Skandal in Mitten der Albaner Verbrecher Kartell

Im „Blok“ fest in Hand von kriminellen Politik Mafiosi, mit unzähligen Morden, Drogen Handel ist nun Nachts der Verkehr gesperrt. Der Super Gangster Ervis Martinaj, dessen Waffe man spurlos verschwinden liess, erhielt uneingeschränkte Haft, was eigentlich schon eine Sensation ist. Aber diesmal verschwanden nicht die Handys spurlos, sondern konnten ausgewertet werden, weswegen wohl Edi Rama … Der in Haft sitzende Gangster: Ervis Martinaj, noch ein Polizei Skandal in Mitten der Albaner Verbrecher Kartell weiterlesen

Kinder werden zu Kriminellen erzogen im Kosovo, Albanien, wie in Deutschland halt

https://images.bild.de/63121b2a8bd6831a3b396d21/f463bad176065c7f2f26aa0fab93b13e,53e70856?w=992

https://www.bild.de/bild-plus/regional/berlin/berlin-aktuell/schuesse-in-berlin-clans-fuehren-ihren-krieg-auf-unseren-strassen-81204718.bild.html

Und Alles kommt von Hamburg, dem Osmani Clan, Sokol Kociu und Berisha, bis Ilir Meta

System Krimineller: Edi Rama, der in jedem illegalem Bau an der Küste war

Edi Rama, Taulant Balla, Arben Ahmeti und der Chef Gangst: Hysenbelliu

 

Und noch ein Attentat in Skhoder

 

Atentati në Shkodër, shkak dyshohet përplasja mes bandave! 19-vjeçari nuk pranoi të shkonte në Mal të Zi me babanë dhe u vra në kafe

 

SHKODËR-  Erjon Xhenje ishte duke pirë kafe mbrëmjen e së dielës kur në orën 20:10 breshëria e plumbave i mori jetën. 19-vjeçari ndodhej në një lokal shumë pranë shtëpisë, në rrugën “Bujar Bishanaku”. Me trupin ende në karrigen e lokalit, babai i dërrmuar nga dhimbja u tha policëve se djali i tij ishte i pafajshëm dhe se në fisin e tyre probleme kanë vetëm nipërit. Prej një jave babai bletërritës, kishte menduar t’i largonte të dy djemtë e tij dhe bashkëshorten mësuese nga lagjja “Guerrile” dhe ishte vënë në kërkim për një shtëpi me qira në një zonë më të qetë.

“Kam prej 1 jave që kërkoj shtëpi me qira. Ti largoj nga këtu. Nuk është problemi jonë por i nipave. Unë s’kam punë, skam lidhje me asgjë, nuk di asgjë.”-  deklaroi i ati.

Atentati në Shkodër, del FOTO, ja kush është 19-vjeçari që mbeti i vrarë nga të shtënat me armë një natë më parë

Djali i tezes së Erjon Xhenjës thotë se gjithçka mund të lidhet me vendin ku i riu punonte. Sipas tij, 19-vjeçari, që për autoritetet figuron pa precedentë penalë, punonte në fermën e Asmer Bilalit, një emër i njohur për drejtësinë, ish boksier i Vllaznisë të cilit më herët i janë ekzekutuar në atentat babai dhe xhaxhai në derën e shtëpisë, ndërsa në të njëjtën fermë ku punonte Erjoni, i vranë në atentat shokun Arjan Ferracaku, teksa klaëronin në pronën e Bilalit.

“Erjoni paska punuar në një nga fermat e personave me precedent penal. A është kjo arsye të vritet një 19-vjeçar? Shkodra ka vite që mbahet peng nga një luftë mes bandash me përkrahje politike majtas e djathtas. Banda që e kanë kthyer atë qytet më keq se Palermon dhe Policia e Shtetit nuk guxon të bëjë punën e saj sepse këta njerëz mbrohen nga lart. Me gjithë numrin e madh të të vrarëve në Shkodër, asnjë kokë bande nuk është vrarë. Janë vrarë vetëm qytetare të pafajshëm, punëtore ferme, punëtorë shezllonesh, shitës peshku, te cilët buka e gojës i ka çuar aty”, shkruan kushëriri i Erjon Xhenjës

Atentati mendohet se është kryer nga dy persona që lëviznin me motoçikletë. Njëri ka qëlluar nga distancë e afërt me 8 plumba pistolete. 5 plumba prekën trupin e të riut. Motoçikleta e tyre u gjet e djegur 2 minuta larg vendngjarjes. Hetuesit shpresojnë që autorët të kenë lënë gjurmë tek arma e përdorur në krim, e cila ishte lënë në motorin e djegur. Në lokalin ku ndodhi ngjarja janë sekuestruar 5 kamera sigurie.

Lidhja e viktimës me Sehar Xhenjën, i shpallur në kërkim për tentativë vrasje 

Erjon Xhenje, është djali i xhaxhait të 19-vjeçarit, Sehar Xhenje, me lidhje shoqërore me Asmer Bilalin, i cili është në kërkim për tentativë vrasjeje pasi qëlloi me armë drejt automjetit me të cilin po lëvizte Taulant Pepaj në shkurt të vitit 2021. Për këtë ngjarje janë shpallur në kërkim edhe Eljon (Esmeraldo) Hato, 31 vjeç dhe dhe Shkelzen Xhenja, 29-vjeç.

Si ndodhi ngjarja?

Ngjarja ndodhi një natë më parë, rreth orës 20:10, pranë kryqëzimit të Kirasit, në zonën e njohur si ‘Rruga e Gjerë’. Erjon Xhenja ishte duke pirë kafe, ndërsa u qëllua nga autorët që po lëviznin me motoçikletë qëlluan me breshëri plumbash duke e lënë të vdekur në vend. Rreth 500 metra larg vendit të ngjarjes, në lagjen ‚Guerile‘ është gjetur duke u djegur motoçikleta së bashku pistoletën që dyshohet se i përket autorëve.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:

 

Ora 12:43

Atentati në Shkodër, kushëriri i 19-vjeçarit të vrarë: Vinte nga familje e thjeshtë! A është arsye të vritet se ka punuar në fermat e personave me të shkuar kriminale?

1663528432_SHKODER2.jpgKushëriri i 19-vjeçarit që mbeti i vrarë pas atentatit në Shkodër ka reaguar për ngjarjen e rëndë duke rrëfyer se viktima vinte nga një familje e thjeshtë që siguronte të ardhura me punë të ndershme. Teksa i referohet raportimeve në media se i riu Erjon Xhenje punonte në një nga fermat e personave me precedent penal, shkruan se kjo nuk është arsye për t’i marrë jetën.Ndër të tjera shkruan se në Shkodër ka prej vitesh përplasje bandash dhe as autoritetet nuk guxojnë të futen mes tyre. Kushëriri Isar Qallija tha se nuk është vrarë asnhjë kokë bande, por të gjithën e pësojnë njerëzit e thjeshtë, ndaj i bën thirrje qytetarëve që t’i bëjnë presion shtetit për t’i dhënë fund luftës së bandave.

https://shqiptarja.com/lajm/atentati-ne-shkoder-shkak-dyshohet-perplasja-mes-bandave-nje-person-vezhgoi-levizjet-e-19vjecarit-dhe-2-te-tjere-e-ekzekutuan

 

EU Corona und die Ersten Festnahmen von Verbrechern, die ihre Auto benützen: Mirsad Kuçana

Totales Fahrverbot für private PKWs in Albanien.
Hohe Geldstrafen, wer nach 18 Uhr noch Draussen ist usw.. Flüge und Grenz Übergang wurden suspendiert!

Bei Rückläufigen Zahlen bereits, ändert die Verbrecher Organisation RKI, finaziert von der Pharma Industrie einfach die Zählweise

Professor Drosten, war Anführer der Betrugs Pandemie SARS in 2013, verkauft nun sein nutzlosen Teststreifen, und arbeitet natürlich als Berufs Abzocker bei der „Charity“ in Berlin.

Ursula von der Leyen und das 80 Milliarden € Betrugs Modell mit Dietmar Hoppe
Eine dumme, korrupte  Frau, Philosphie Studium, macht da eifrig mit, als EU Kommissarin, der CDU, EVP, Bulgarischen GERB Mafia. EU-Kommissarin. Dumm, Uv.L. statt in Haft, sagt man hätte den Corona Virus unterschätzt, was totaler Unfug ist, im Modell der Berufslosen EU Deppen.Marija Iwanowa Gabriel, In der Kommission von der Leyen wurde sie am 1. Dezember 2019 EU-Kommissarin für Innovation und Jugend. Zu dumm für Arbeit und Beruf, hat man Posten mit der Qualifikation: Philosphie Studium

System, damit Dumme Posten erhalten, auch für angebliche Justiz Reformen in Albanien, im Balkan

Genoveva Ruiz Calavera der IOM, schwafelt nur noch herum, weil die Justiz Null Funktion hat! Studium von Philologie

Ignorierte eine Polizei Sperre, einer der grossen und prominenten Verbrecher, ebenso ein typischer Tropoje Voll Idiot, wie die Albaner sagen: „Menschen ohne Kultur“! Im System der EU, aus Berlin, wie im Kosovo, Afghanistan, ist man auch Ex-Polizist, denn die Deutschen Politik Deppen wie Steinmeier, finden es  normla, das man Polizei Posten verkauft, ein Erfolgs Modell der Deutschen, EU Aussenpolitik.

Mirsad Kuçana: Beruf: Verbrecher

Ein Tropojaner Idiot: Mirsad Kuçana, wurde bei Vore verhaftet, mit viel Bargeld 12.400 € und mehrere Bankkarten)im Auto, gefälschten ausl. Kennzeichen und der Idiot gehört zum Premium Mord, Drogen Verbrecher Kartell des Ervis Martinaj, wo 2015 Mirsad Kucana, Mitglied des Mord Kommandos war.  Diese Mord und Drogen Banden, brauchte Frank Walter Steinmeier, Michael Roth, weden entsprechend auch von EU Banden promotet und finanziert, weil sie wohl als Kokain Lieferant, Straffrei sind in Deutschland.

Ndjekje si në filma në autostradë, tropojani nuk i ndalon policisë dhe i godet me makinë, kapet në Vorë (VIDEO)

TIRANE – Ndjekje si në filma, mjaft e rrezikshme, është ajo që policia ka bërë ditën e djeshme në autostradën Tiranë-Durrës, ku mundi të ndalojë në përfundim shoferin nga Tropoja dhe vëllain e tij.  Franga, karta banke zvicerane dhe një thikë u gjet në makinën e tyre.

33-vjeçari nga Tropoja Mirsad Kuçana, me një makina me targa të huaja BMW, nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar në dalje të kryeqytetit. Por shoferi ka shtuar akoma më shumë shpejtësinë dhe manovrat e rrezikshme duke u bërë rrezik serioz për veten dhe punonjësit e policisë rrugore, ku në tentativë për t’u larguar, ka goditur dy mjete të Policisë Rrugore të Tiranës, që po e ndiqnin pa ndërprerje.

Një ndjekje që ka vazhduar me këto manovra të rrezikshme nga Tirana, e derisa kur ka kaluar Vorën, 33-vjeçari Mirsad Kuçana ka braktisur makinën në anë të një rruge rurale dhe ka vrapuar. Aty është zbuluar që në automjet me të ishte edhe vëllai i tij, E.Kuçana. Pas ndjekjes nga afër policia arrestoi shoferin ndërsa vëllai i tij do të hetohet në gjendje të lirë.

Të dy personat dhe janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vorë, për veprime të tjera hetimore e procedurale. Gjatë kontrollit në automjet dhe në trup, Policia gjeti 12400 franga zvicerane, një thikë dhe disa karta banke zvicerane, në emër të 33-vjeçarit tropojan.

Mirsad Kuçana u arrestua për veprat penale “Kundërshtim i punonjësit të Policisë së Rendit Publik”, “Shkatërrim prone”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik” dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale“. Ndërsa vëllai i tij për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publik“.

Paratë e bllokuara tropojanit

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 11:44

Kush është tropojani që rrezikoi policinë?! Nga punonjës policie në ‚ushtar‘ të Vis Martinajt

Mirsad Kuçana nga Tropoja njihet si anëtar i grupit të Ervis Martinajt. Ai është akuzuar si një ndër personat ekzekutor të Enton Nikes në vitin 2015 në restorant „Muraga“ në Linzë. Ka qenë pjesë e strukturave të Policisë së Shtetit prej vitit 2009, kur ai mbaroi Akademinë e Policisë e deri në fillim të vitit 2015. Menjëherë, pas kursit 6-mujor të policisë, Kuçana u emërua në patrullën e përgjithshme të Komisariatit nr. 2, detyrë të cilën e mbajti deri në nëntor të 2013. Më vonë ai u transferua në Drejtorinë e Policisë së Qarkut të Durrësit, ku edhe atje ka qenë me të njëjtën detyrë, në patrullën e përgjithshme. Kuçana kishte hequr dorë nga shërbimi policor dhe punonte si badigard në klubet e natës dhe si roje sigurie në lojërat e fatit në kryeqytet.Nga pamjet filmike te siguruara ne restorantin ku ndodhi ekzekutimi, Mirsadi ka qenë prezent në momentin e vrasjes së Enton Nikës dhe plagosjes së pronarit të bar-restorant “Muraga”, Ismet Gaxherri. Ndaj Kuçanajt, rëndonte akuza për “Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim”.https://shqiptarja.com/lajm/ndjekje-si-nw-filma-nw-autostradw-makina-nuk-i-mndalon-policisw-dhe-i-godet-dy-persona-kapen-nw-vorw?r=kh1

 

Nëse del nga shtëpia pas orës 18:00, 10 mijë lekë gjobë, nëse del nga liqeni 20 mijë

Nëse lëviz në këmbë pas orës 18:00, 10 mijë lekë gjobë dhe nëse del nga liqeni 20 mijë dhe bllokim automjeti për 3 muja nëse disponon një të tillë.

Austrian Airlines Cancel All Flights, Air Albania Suspend Some From Schedule

Austrian Airlines Cancel All Flights, Air Albania Suspend Some From ScheduleBoth Air Albania and Austrian Airlines have made announcements regarding their flights to and from Albania in light of the current Coronavirus outbreak. Austrian Airlines has suspended all flights to and from Albania from…

All Flights Between UK and Albania Banned Due to Coronavirus Measures

All Flights Between UK and Albania Banned Due to Coronavirus Measures

The Albanian Ministry for Infrastructure and Energy has announced that all flights from Albania to the UK are…

By Exit Stafff 5 hrs ago

Meinungsbeitrag :

Lösung des Corona-Problems: Panikmacher isolieren

Atemschutzmasken bieten nur kurzzeitig Schutz, als Dauerlösung sind sie wirkungslos.

Der Lungenarzt und Gesundheitspolitiker Wolfgang Wodarg kritisiert in seinem Meinungsbeitrag den Umgang mit Corona.

Die Panikmacher: bei Rubikon

Wolfgang Wodarg: Lösung des Corona-Problems: Panikmacher isolieren. In: Flensburger Tageblatt. 29. Februar 2020, abgerufen am 8. März 2020.

Hier die Slideshow mit weiteren Infos

 

etzt bricht in der Politik Hektik aus.
Und genau diesen Fehler muss sich die amtierende Regierung anheften lassen! Immerhin war genau dieses Szenario seit 2013 bekannt!
Bundesdrucksache 17/12051, S. 5 „Das Szenario beschreibt eine von Asien ausgehende, weltweite Verbreitung eines hypothetischen, neuen Virus, welches den Namen Modi-Sars-Virus enthält.“

Freie Fahrt der Drogen Bosse und Kinder Händler: Eldi Dizdari, Denis Matoshi (Arber Cekaj) Elvana Gjatën „Club Schönheit“ wird nun gesucht

Die Namen sind unendlich, denn auch die berüchtigsten Richter, die Familie des Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, reisen nach Deutschland um ihre Kinder zu gebäre, Brüder wie von PM des Kosovo reisen zur Kostenlosen Krankenhaus Behandlung nach Deutschland, leben in Palästen im Kosovo und Albanien.

Eldi Dizdari (Denis Matoshi) Verwandter von Arber Cekaj, Profi Top Krimineller, im Drogen Geschäft auch nach Deutschland

Auch verurteilte Gross Drogen Bosse, organisieren den Gross Drogen Handel in Europa, was nur mit Wissen und Einwilligung von Salih Berisha, Ilir Meta, Edi Rama funktionieren kann. Deutschland die EU finanziert das Spektakel ohne Ende. Morde in Wien, Super Morde und Skandale in Albanien u.a. mit dem Mord von Ervin Dalipaj, Geldeintreiber der Edi Rama Mafia, mit seinem Polizei Adviser Chef für Anti Korruption: Ergys Hoxha.

Ergys Hoxha, Geldeintreiber des Edi Rama bei Verbrecher Clans, inklusive eigenem Hinrichtungs Team mit Ervin Dalipaj

Die Hamburger Politik Mafia von den „Osmani“ Clan, bis heute immer dabei, mit Knut Fleckenstein.

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

Ein BKA Bericht gibt Aufschluss, wo Deutsche Diplomaten auch vor Mord nicht zurückschreckten um ihre Mafia Geschäfte zu vertuschen

Fatos Lobonja: “because Rama is associated with the oligarchs and organized crim”

Luxus Bau, der Altin Avdyli Gruppe: National Strasse, Tirana – Kavaje, an der Abzweigung nach Shiak

Rund um die Wild West Schiesserei von Super Mafia Bossen in Tirana, welche mit Killer Kommandos anrückten im Club Monopol, der Bulgarischen Mafia mit

Redi Popescu, Bulgarischer Mafiosi in Tirana, mit dem Club Monopol

Weil die Dame sich wohl in Deutschland aufhält, länger wie 3 Monate, Post Zustell, Melde Adressen nicht stimmen, sie dort nicht anzutreffen ist, wurde eine Ausreise Sperre verfügt, denn offiziell reiste diese Edel Prostituierte nach Wien, ist wohl in Deutschland. Polizei Dienststelle mit dem TIMS Computer stellten nur eine Ausreise fest. Bei Einreise sind die Grenzstellen angewiesen, die Frau festzuhalten umgehend die Staatsanwaltschaft zu benachrichtigen.

Direkte Verbindungen auch hier im Frauen, Drogen Handel direkt zu Angela Merkel. Die nun gesuchte Luxus Frau: Elvana Gjata, teilt nun mit, das sie angeblich krank ist, deshalb nicht kommen kann, was an die Grünen und Roten Quoten Frauen erinnert, wie Margarete Kopper (auch ständig krank), die sich Generalstaatsanwältin von Berlin schimpft, ohne jede Kompetenz und Erfahrung den Posten im Mafiösen System der Deutschen Politik erhielt.

Elvana Gjata

Das Geldwäsche, System mit der Union Bank des Super Gangsters: Ervis Martinaj , der auch für die jeweiligen Regierungen Geld wäscht. Eigene Killer und Mord Banden und unbehelligt in Tirana, hat nicht jeder.

Der Bosnische Gangster Ajaks Boshnjaku, Freund des Ervin Mata, den das Killer Kommando des Ervis Martinaj umbringen wollte, stellte sich der Polizei mit seinem Anwalt, er gehört zu dem Verbrecher Clan des Ervis Martinaj

„Elvan“ Monopolyy

Beide sassen am Tisch von Ervin Mata, mit der Freundin Elvana Gjatën, eine Art Edel Prostituierte im Balkan Stile, welche vor der Schiesserei von dem Killer Kommando des Ervis Martinaj schwer beleidigt wurde.

Betrüger, Geldwäsche, auch rund um die ABI Bank, wo natürlich Rezzo Schlauch mit seiner Albaner Tussi erneut in Geldwäsche und Betrugs Geschäften herumtobt.

Investigim

“Mbreti” i kazinosë: Skema e përfshirjes së Ervis Martinajt në tregun ilegal të bixhozit

Një hetim i Prokurorisë dhe dokumentet gjyqësore tregojnë se i dyshuari për përplasjen e përgjakshme në lokalin “Monopol”, Ervis Martinaj u përfshi në tregun ilegal të lojërave të fatit përmes një rrjeti kompanish pa licencë dhe fitim, ndërkohë që kreu transaksione multimilionëshe nën hundën e institucioneve të zbatimit të ligjit.

Polizeikräfte, die die American Hospital 2 umgeben haben, die für Ervis Martinaj Behandlung gelegt wird, | Foto: LSA
https://lapsi.al/2018/11/26/investigimi-mbreti-i-kazinose-skema-e-perfshirjes-se-ervis-martinajt-ne-tregun-ilegal-te-bixhozit/

Rund um die Wild West Schiesserei von Super Mafia Bossen in Tirana,

 

welche mit Killer Kommandos anrückten im Club Monopol, der Bulgarischen Mafia mit

 

Redi Popescu, Bulgarischer Mafiosi in Tirana, mit dem Club Monopol

Popescu, liess mindestens 1 Tatwaffe (aus 3 Waffen wurden Schüsse abgegeben, nur eine Waffe des Merviol Bilo wurde gefunden) verschwinden, machte falsche Angaben bei der Polizei, weil ja Alles seine Kunden sind, als Drogen und Frauen Umschlagsplatz.

Spektakulärer Mord in Tirana rund um den Mafiosi: Ervin Matinaj und Spezial Kommando Offizier: Merviol Bilo im „Blok“
Direkte Verbindungen auch hier im Frauen, Drogen Handel direkt zu Angela Merkel.

Das EU und US Geschäftsmodell, weil man für kriminelle Geschäfte Albanien und den Kosovo braucht, als Schwarzes Loch in Europa

 

http://shqiptarja.com/uploads/539x308/1543336522_automaxresdefault1526219675.jpg

Elvana Gjatën

Redi Popescu Club Monopol

Neben der Sängerin im Club sass ihr „Freund“ Ervin Mata, der Freund Ajaks Boshnjakut, der inzwischen aussagte bei der Polizei.

Redi Popescu – Kallaco

Spielt ganz Oben mit auch in diesem Verbrecher Kartell rund um Drogen, Frauen, Prostitution und Kinder Handel

Kërkohet si dëshmitare për vrasjen në ish-Bllok, urdhër ndalimi për Elvana Gjatën

TIRANË- Gjykata e Tiranë ka lëshuar një vendim ku i kërkon të gjitha pikave doganore në Shqipëri që të ndalojnë Elvana Gjatën dhe ta sjellin atë për të dëshmuar lidhur me vrasjen e ish-Bllokut.

Pas 30 ditë kërkime në adresat e deklaruara nga Elvana, policia nuk ka arritur ta gjejë për t’i marrë dëshminë dhe bazuar në Kodin e Procedurës, Prokuroria i është drejtuar Gjykatës së Tiranës për të marrë urdhër ndalimi.

Për këtë çështje një burim nga prokuroria i tha Report TV se Elvana Gjata nuk është person në hetim por një dëshmitare si shumë persona të tjerë. I njëjti burim pohoi se për Elvana Gjatën ka mbaruar afati 30 ditor i kërkimit policor si dëshmitare për tu ri-pyetur nga prokurorët që po hetojnë vrasjen në ish-Bllok.

Sipas të njëjtin burim me mbarimin e afatit 30 ditor, policia ka vendosur një shënim në sistemin TIMS ku kërkohet që në momentin e parë të paraqitjes në kufi të Elvana Gjatës ajo të ndalohet dhe të telefonohen prokurorët e çështjes të cilën caktojnë një datë paraqitje për të dëshmuar. Pasi të jetë kryer ky proces marrje njoftim personi lihet i lirë.

Elvana Gjata u shpall në kërkim policor më 9 tetor, plot 5 ditë pas ngjarjes që ndodhi në lokalin Monopol në ish-bllok, ku një person mbeti i vrarë dhe dy të tjerë mbetën të plagosur. (Për të mësuar më shumë lidhur me dinamikën e ngjarjeve në natën e 4 tetorit në lokalin ‘Monopol’ në zonën e ish-Bllokut (LEXO KËTU)

http://shqiptarja.com/lajm/vrasja-ne-ishbllok-gjykata-e-tiranes-urdher-pikave-te-kalimit-kufitar-per-elvana-gjaten-te-ndalohet-sapo-te-hyje-ne-shqiperi

 

Der Antrag des HJC Mitglied abgegeben wurde, Gerd Hoxha, der sagte, dass John und Tochter getan, weil das Mädchen und Frau mit Wohnsitz in Deutschland, erfordert diese Situation die Einbeziehung eines Richters aus Albanien

Die Schlimmsten Richter aus Albanien gehen nach Deutschland, mit der berüchtigten Elona Caushi, weil man bei Geburt eines Kindes Deutsche Papiere erhält, wie bei dem Gangster Ex-Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla.

Vom BKA gesucht wegen 1 Tonne Heroin nach Deutschland mit Hekuran Hoxha, der Kurde Abdulselam Turgut, kam umgehend frei durch den Richter Gjin Gjoni, der ungehindert in Deutschland reisen kann. Ein angeblicher Wohnsitz in Albanien, ID Karte, waren Alles Phantom gefälschte Dokumente, durch Salih Berisha, Flamur Noka und Lulzim Basha. Hekuran Hoxha, der gerne gefällig war der Kanzlerin der Deutschen Botschaft Sabine Bloch, welche sogar bei der Einweihung des „OBI“ Marktes anwesend war rund um Drogen und Visa Geschäfte, baute unauffällig den Europa Vertrieb, rund um Drogen aller Art auf. Grundlage war, das die Familie in Deutschland lebt und man unbehelligt, trotz Vorstrafen im Gross Drogen Geschäft nach Deutschland reisen kann. Zusammen mit Saimir Gjepali, ebenfalls einschlägig in Deutschland bekannt, wie zuvor der Kosovare Lulzim Berisha, 1994 erstmalig in Deutschland verhaftet mit seinen Mord Kommandos im Raum Durres, als „Bande e Durresi“ bekannt, mit dem Gashi Clan.

Im üblichen Mafia Justiz System wurde die Beschlagnahme des Mafia Viertels, der Ghoka Gruppe von Dash Gjoka aufgehoben (beschlagnahmt in 9/2015), wo es auf das gepanzerte Fahrzeug erst in 2017 ein Attentat, der neuen Super Drogen Bosse gab in Shiak

index
100 Kilo Heroin, im Mercedes des Hekuran Hoxha, trotzdem Freie Fahrt nach Deutschland zu seinem Mafia Clan: 2006
2013:Der vom BKA gesuchte Kurdische – Türkische Gross Drogen Schmuggler Abdulselam Turgut (Partner sind Xhemail Pasmaciu (Ilir Meta, Ora News Eigner), Fatmir Sofia, rund um den Fussball Club Fenerbace)
AlbNews - oldest albanian website, kam vor wenigen Jahren auf dubiose Weise frei, wurde nur unter Haus Arrest gestellt, obwohl er keinen Wohnsitz in Albanien hatte, der angebliche Wohnsitz in Tirana war frei erfunden. Der Gottvater der Türkischen Gross Drogen Schmuggler ist direkt durch Treffen mit Ilir Meta verbunden, seiner hochkriminellen Ehefrau Monika Kreymadhi, die Verbindungen reichen tief nach Deutschland, seit dem Visa Skandal. Ein BKA Bericht über die Banden, was Deutsche (Rossner) ertragen müssen durch kriminelle Politiker.
Monika Kryemadhi: LSI Top Mafia mit schiessenden Kriminellen als Kandidat in Lezhe: Armando Prenga bis

Fatjon Skenderi, Hannover Familie im kriminellen Ilir Meta, Edi Rama Drogen Zirkel

zu Gangstern wie Fatjon Skenderi, Klement Balili

 

(Klicken Sie hier) zu erfassen und die Diskussionen auf der Tagung des HCJ zu vervollständigen

Wird geladen
×