Der Banden Gangster „Fatmir Avdillari“ fuhr sich zu Tode, und „Everest Cake“ wurde erschossen

Solche Gangster mit ihren Motorrädern, gibt es schon länger.
Fatmir Avdillari, auch bekannt als „Xubi Yzberishtit“, war bis zum Thema OFL eine bekannte Persönlichkeit für Strafverfolgungsbehörden im Land. Aus der Dynamik geht hervor, dass alles zufällig war und es keinen kriminellen Hintergrund gab. Er ist als eines der Mitglieder der Yzberisht-Bande in den Jahren ’97 -’98 bekannt, wo auch seine beiden Brüder Nazmiu und Iliri, letzterer, der als „Kapoja“ bezeichnet wird, Mitglieder waren. Zusammen mit seinem Bruder Iliri, aber auch anderen Personen, wurden in den Jahren ’97 -’98 als Mitglieder der Yzberisht-Bande bekannt, denen viele Straftaten, einschließlich Mord, vorgeworfen wurden. Fatmir Avdillari wurde zu 12 Jahren Gefängnis verurteilt, als er 2008 aus seiner Zelle entlassen wurde.

 

Me shpejtësi skëterrë, momenti kur aksidentohet për vdekje ‚Xubi i Yzberishtit‘ (VIDEO)

Report Tv ka siguruar pamjet e momentit të aksidentimit  për vdekje të Fatmir Avdillarit i njohur si “Xubi i Yzberishtit”. Në pamje shihet se një makinë tip “Toyota Yaris” nga korsia e mesit dhe e pa pozicionuar mirë në rrugë kthehet majtas brenda sekondit, duke mos hapur as sinjal, ndërkohë që pas saj me një shpejtësi skëterrë vjen motori me të cilin udhëtonte Fatmir Avdillari. Motori i tij fillimisht është përplasur me makinën që i ka prerë rrugën ndërsa më pas „kokë më kokë“ me një tjetër automjet që ishte përballë.

Vërehet se 39 vjeçarja drejtuese e mjetit tip ‘Toyota Yaris’ duke lëvizur në bulevardin ‘Migjeni’ nga korsia e mesit bëri manovër të gabuar dhe u kthyer majtas, ndërkohë që sipas sinjalistitës një gjë e tillë ishte e ndaluar pasi asaj i lejohej të ecte vetëm drejtë dhe djathtas. Pas aksidentit policia ka vënë në pranga A.M, 39-vjeçe, drejtuese e „Toyota Yaris“.

Fatmir Avdillari, i njohur ndryshe si ‘Xubi Yzberishtit’ ka qenë një personazh i njohur për institucionet ligjzbatuese në vend, deri te subjekt i OFL-sëNga dinamika duket që gjithçka ka qenë aksidentale dhe nuk ka pasur prapavijë kriminale. Ai është i njohur si një ndër anëtarët e bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, ku bashkëanëtarë kanë qenë edhe dy vëllezërit e tij, Nazmiu dhe Iliri,  ky i fundit i cili identifikohet si “kapoja”. Së bashku me vëllanë Ilirin, por edhe persona të tjerë kanë qenë të njohur si anëtarë të bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, të akuzuar për shumë vepra penale, mes të tjerash edhe vrasje. Fatmir Avdillari  ka qenë dënuar me 12 vjet burg, ndërsa doli nga qelia në 2008.

Fatmir Avdillarit i njohur si “Xubi i Yzberishtit”

https://shqiptarja.com/lajm/me-shpejtesi-sketerre-momenti-kur-aksidentohet-per-vdekje-xubi-i-yzberishtit

Der Gangster Everest Cake, wurde von Einer Person, in Elbasan mit 12 Kugeln hingerichtet

Schon auf Grund des alten Anti Mafia Gesetzes, wurde der Golden Palast beschlagnahmt, wo wie bei den anderen Beschlagnahmen, Alles wieder frei gegeben wurde, mit korrupten Richtern. Identisch, Grundstücke mit Fälschungen auch der Italienischen Mafia in Vlore. Alles Show, wie immer.

http://pp.gov.al/web/pplogo_black_746.png

Ebenfalls im Oktober 2015 beschlagnahmte die Staatsanwaltschaft für schwere Verbrechen im Auftrag der italienischen Behörden den Goldenen Komplex mit einer Fläche von 10 000 m2 sowie ein anderes Grundstück mit einer Gesamtfläche von etwa 500 m2. im Namen der Brüder Altin und Emirjan Hajri, beschuldigt, einen Drogenhandelsring betrieben zu haben

 Po në Tetor, Prokuroria për Krime të Rënda, në kuadër të letër-porosisë së autoriteteve italiane, sekuestron kompleksin tregtar “Golden”, me sipërfaqe 10 mijë m2, si edhe disa pasuri të tjera të paluajtshme, me sipërfaqe totale rreth 500 m2, në emër të vëllezërve Altin dhe Emirjan Hajri, të akuzuar si drejtues të një rrjeti trafiku lëndësh narkotike.

– Prokuroria e Durrësit, me leje të gjykatës, ka vendosur në Korrik 2015 sekuestro preventive për 8 apartamente, një vilë, një lokal dhe një pikë karburanti, në pronësi të familjes Tepshi, të akuzuar nga autoritetet italiane për “trafik lëndësh narkotike”. Vlera e kësaj pasurie ende nuk është përcaktuar plotësisht.

–  Prokuroria e Vlorës, në Tetor 2015, sekuestron rreth 44 hektarë tokë bregdetare, përfshirë edhe plazhin e Llamani, me vlerë mbi 9 milionë euro, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumentave të fallsifikuar në emër të shtetasit Jani Qirici.

– Në Nëntor 2015, Prokuroria për Krime të Rënda sekuestron llogarinë bankare 2 milionë euro të kompanisë “ALENFRA”, me administratore shtetasen italiane Simoneta Coniglio, e dyshuar për burim të paligjshëm krijimi.

Në Dhjetor 2015, Prokuroria e Vlorës, në dy raste të ndryshme, ka vendosur sekuestro për një sipërfaqe toke prej 44 mijë m2, me vlerë 4.4 milionë euro, në zonën e plazhit të Jonufrës, e dyshuar si e përfituar me dokumenta të fallsifikuara nga pasardhësit e shtetasit Gjon Gjonboçari. Në rastin tjetër, janë sekuestruar 85 mijë m2 tokë në zonën e Palasës, me vlerë 200 mijë euro, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumentave të fallsifikuar nga disa shtetas.

http://pp.gov.al/web/Prokuroria_bilanci_i_6_mujorit_te_dyte_2015_per_luften_kunder_krimit_financiar_879_1.php#.XjiFFDJKiUl

Erste Beschlagnahme, nach dem neuen Gesetz mit den Sonder Einheiten

Nach Entführung und Mord im „Golden Komplex“ bei Shiak, wurde der Eigentümer „Leonard Hajri“ verhaftet.

Altin Hajri, der erste „Beute“ – und „Golden“ -Komplex gegen CCA in Shijak, beschlagnahmte drei weitere Häuser und eine Tankstelle

“Forca e Ligjit” në Shijak, zbarkon në resortin ku u mbajt viktima Jan Prenga

Nach dem Anti-CCC-Gesetz ist dies das erste Vorgehen gegen das Vermögen mutmaßlicher krimineller Gruppen, das direkt auf Anordnung des Generaldirektors der Staatspolizei, Ardi Veliu, nach Aufforderung der Operation Rule of Law durchgeführt wird. Innerhalb von 24 Stunden wird die Polizeidatei dann an den SPAK-Filter übertragen. Laut Gesetz nimmt die Staatsanwaltschaft innerhalb von 15 Tagen eine Beurteilung vor und schickt die Akte an das Gericht, um die Beschlagnahmungsmaßnahme zu erwirken, falls die Polizei dies überprüft und das Eigentum aus rechtswidrigen und ungerechtfertigten Quellen bezogen hat. Innerhalb von 15 Tagen nach Ersuchen der SPAK, des Gerichts gegen Korruption und organisierte Kriminalität, erlässt die Beratungskammer eine Entscheidung, die sofort vollstreckbar ist.

Dieselben vertraulichen Quellen sagten auch, dass die erste Liste in den Händen von OFL 150 Probanden umfasst, während insgesamt 250 Probanden vorab überprüft werden.

https://kohajone.com/preja-e-pare-e-anti-kck-se-kompleksi-golden-ne-shijak-altin-hajrit-i-sekuestrohen-edhe-3-shtepi-dhe-1-pike-karburanti/

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (2)

 • Gjoka
  Mai 29, 2021., 08:44 •

  gekaufte Führerscheine, gerade bei Kriminellen ist Standard. Oft sind die Banden, Nacht und Farbenblind. eine lebende Zeitbombe in Albanien und ihre Fahrer

  Shoferët e patentave me lekë janë 'bombë' në rrugë! Eksperti: Falsifikimi i raporteve, rrugë e shkurtër, jo fenomen! Abuzimet janë ulur

  Në Shqipëri, është e vështirë që dita të mbyllet pa u shënuar aksidente rrugore. Shkaktarët shpesh i gjen tek drejtuesit e automjeteve, infrastruktura rrugore e pse jo dhe sjellja e vetë këmbësorëve. E sigurt është që tek cilido shofer që ka paguar për të pasur një patentë në dorë, do të gjesh gabime. Për ekspertët, ata quhen një “bombë” në rrugë.
  “Një njeri i cili e merr lejen e drejtimit pa njohur rregullat minimale të qarkullimit në rrugë, ai është bombë në rrugë. Ai nuk di se si duhet të veprojë, autodidact ai di të drejtojë mjetin, ta mbajë në drejtim, por nuk di si të veprojë përpara semaforit, kur t’i kalojë një fëmijë para, kur pret në vizat e bardha, në kryqëzime, në degëzime e më gjerë”, tha eksperti rrugor, Arben Luzi
  Të enjten në Tiranë policia zbuloi një skemë të përfitimit të lejeve të drejtimit përmes raporteve të falsifikuara mjekësore. Që do të thotë se edhe nëse dikush nuk shikon mirë dhe nuk mban syze, apo nuk dëgjon mirë dhe nuk mban aparaturë, mund ta siguronte deri dje patentën. Megjithatë, ekspertët e sigurisë rrugore, mendojnë se fenomeni, është i izoluar.
  “Mund të jenë edhe probleme shëndetësore, por mendoj se janë shumë pak, pasi ata do të kalojnë detyrimisht në komision dhe kuptohen. Këto mendoj jashtë thjeshtë për shpejtësi veprimi. Duke përfituar nga sorollatjet që kanë në poliklinika tona, jo do shkojnë paradite për vizitën e veshëve, pasdite tek okulisti, pastaj do shkoj tek neurologu, kardiologu. Qytetarët i bien shkurt me lehtësira", vijoi Luzi.
  Por, a ka abuzime me marrjen e lejeve të drejtimit? Sa janë ndërgjegjësuar qytetarët në këtë drejtim?
  “Iku ajo uria e viteve ’90 kur njerëzit kërkonin të gjithë të merrnin një leje drejtimi, edhe mund të ketë edhe tek-tuk abuzime me njohje, nuk përjashtohet asnjëherë në punë kjo, njohja dhe miqësia. E përgjithshmja është se është eleminuar sepse janë ndërgjegjësuar njerëzit", thotë ndër të tjera Arben Luzi, ekspert rrugor.
  Përtej një tendence në rritje të përgjegjshmërisë për t’u pajisur me leje drejtimi si një mënyrë jetese tashmë, problem mbetet kultura për të respektuar rregullat gjatë qarkullimit. K.T./r.k./Shqiptarja.com
   

 • Insider
  Mai 30, 2021., 13:18 •

  Operacioni masiv anti-kanabis në Krujë, 16 të arrestuar, në kërkim 24 persona! Asgjësohen 20 mijë bimë narkotike! Sekuestrohet një laborator droge (VIDEO)

  16 persona janë arrestuar, 24 janë shpallur në kërkim dhe tre të tjerë janë proceduar penalisht në operacionin e koduar “Agimi”, të zhvilluar në zonat e Niklës, Halil dhe Arramerras të rrethit Krujë, për parandalimin e kultivimit të kanabisit, të akuzuar për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike" në bashkëpunim
Wird geladen
×