System Steuer Betrug der Politik nahen Buss Linien in Tirana, mit selbst gedruckten Buss Tickets

Ein „Maserati“ wurde beschlagnahmt, 150.000 gefälschte Buss Tickets, oft der eigenen Buss Linien. Lizensen für gefakte Namen mit Mehrfach Identitäten, Alles normal, was die korrupten Kader der EU Politik, als „enormen Fortschritt“ verkauft. 8 Verhaftungen, denn Alles wird in Albanien gefälscht, einem NATO Land.Ferdinand Ibrahimi wurde verhafter, der Inhaber der wichigsten Busslinie im Privatisierungs Betrugs der Internationalen Gangster.
Dürfte wohl ein Verwandter der Ex-Verteidigungs Mininsterin, M. Kodehli und des Verbrechers von Georg Soros: Gent Ibrahimi, der für die Auswahl der neuen Staatsanwälte zu ständig ist im Mafia Spektakel der JUSTIZ Bringer Mafia.

Ferdinand Ibrahimi, Buss Linien Mafia

LEXO EDHE:
Anti-informalitetit/ Falsifikuan biletat, arrestohen 8 punonjësit e kompanive të transportit publik në Tiranë, mes tyre tre bashkëpronarë (VIDEO)

Report Tv deri ka zbardhur emrat e të arrestuarëve që janë Ferdinand Ibrahimi me detyrë administrator dhe ortak i shoqërisë së transportit të Unazës, dhe djali i tij Anastas Ibrahimi i të cilit iu gjetën të fshehura provat materiale, në tentativë për t’i asgjësuar.

Të arrestuarit e tjerë janë Fatos Vrapi , 60 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë administrator dhe ortak i një shoqërie transporti; Albana Vrapi ., 51 vjeçe, banuese në Tiranë, me funksion administratore dhe ortake e një shoqërie transporti; Evisa Vora., 33 vjeçe, banuese në Tiranë (ka në pronësi linjën e Porcelanit), me detyrë administratore e një shoqërie transporti; Lulëzim Allaraj., 47 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë dispeçer i një linje autobuzash; Aldi Duka., 39 vjeç, banues në Tiranë, me detyre dispeçer i një linje autobuzash; Klodian Qato, 42 vjeçe, banuese në Tiranë, me detyrë ekonomiste në një shoqëri autobusash. Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se duke bashkëpunuar me njëri -tjetrin kanë falsifikuar bileta të transportit urban në kohë dhe periudha të ndryshme, me qëllim shmangien e detyrimeve tatimore dhe përfitim financiar të disa shoqërive operatore në transportin urban në qarkun Tiranë.

Report Tv mëson se Ferdinand Ibrahimi është një emër i njohur i botës së biznesit. Ai është pronarë i firmës Ferlut si dhe importues i makinave Fiat. Ndërsa për sa i përket të arrestuari Fatos Vrapi ka detyrën edhe si anëtar i Këshilli Bashkiak në Tiranë nën siglën e Partisë Demokracia Sociale të Paskal Milos.

 

Schlagwörter: , , , , , , ,

KOMMENTAR(E) (2)

 • navy
  Sep 08, 2019., 05:49 •

  15 Geschäftsleute, die festgenommen sind und waren, teilweise rund um Steuerbetrug, nun Hausarrest haben Masat e sigurisë Paqsor Buzi, aksioner i G.P.G Company, arrest shtëpie Besnik Pelivani, kompania e ndërtimit A.B.BE, arrest me burg me afat 20 ditë Astrit Lala, kompania Leksi Security 1, arrest shtëpie Haxhi Sala, kompania Leksi Security, arrest shtëpie Ilia Dimo, kompania IBS sh.p.k, arrest shtëpie Fatmir Firi, kompania Arb &Trans Sh.p.k, arrest me burg 20 ditë Shkëlqim Prodani, kompania Red Black, arrest shtëpie Ardian Bejko, kompania “Babeko Trans”, arrest me burg me afat 20 ditë Shpresa Joanidhi, kompania “Shpresa”, arrest shtëpie Mhill Ndreca, kompania “Kombeas”, arrest me burg me afat 20 ditë Rabi Kurti, kompania “Kurti Construction”, arrest shtëpie Riza Roshi, kompania “Dorgen” sh.p.k, arrest shtëpie Rrapo Baduni, kompania “Bani/s”, arrest shtëpie Vasil Korita, kompania “Medi Pharma”, arrest me burg 20 ditë Vangjush Mbriçe, kompania C.E.C Group, arrest me burg 20 ditë http://www.gazetadita.al/evazioni-fiskal-prokuroria-ndryshon-mendje-dhe-rrezon-vendimin-e-pare-7-biznesmene-te-lirohen-nga-qelia/

 • Insider
  Sep 13, 2019., 07:56 •

  Agim Kola, Baufirmen Chef, für die Strasse Milot-Balldren wwurde verhaftet

  Skandali/ Kuvendi i dha koncensionin për Milot-Balldren, pronari i firmës arrestohet nga policia

  19:52 - 12.09.19 Gazeta Shqiptare
   

Wird geladen
×