Ein „Maserati“ wurde beschlagnahmt, 150.000 gefälschte Buss Tickets, oft der eigenen Buss Linien. Lizensen für gefakte Namen mit Mehrfach Identitäten, Alles normal, was die korrupten Kader der EU Politik, als „enormen Fortschritt“ verkauft. 8 Verhaftungen, denn Alles wird in Albanien gefälscht, einem NATO Land.Ferdinand Ibrahimi wurde verhafter, der Inhaber der wichigsten Busslinie im Privatisierungs Betrugs der Internationalen Gangster.
Dürfte wohl ein Verwandter der Ex-Verteidigungs Mininsterin, M. Kodehli und des Verbrechers von Georg Soros: Gent Ibrahimi, der für die Auswahl der neuen Staatsanwälte zu ständig ist im Mafia Spektakel der JUSTIZ Bringer Mafia.

Ferdinand Ibrahimi, Buss Linien Mafia

LEXO EDHE:
Anti-informalitetit/ Falsifikuan biletat, arrestohen 8 punonjësit e kompanive të transportit publik në Tiranë, mes tyre tre bashkëpronarë (VIDEO)

Report Tv deri ka zbardhur emrat e të arrestuarëve që janë Ferdinand Ibrahimi me detyrë administrator dhe ortak i shoqërisë së transportit të Unazës, dhe djali i tij Anastas Ibrahimi i të cilit iu gjetën të fshehura provat materiale, në tentativë për t’i asgjësuar.

Të arrestuarit e tjerë janë Fatos Vrapi , 60 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë administrator dhe ortak i një shoqërie transporti; Albana Vrapi ., 51 vjeçe, banuese në Tiranë, me funksion administratore dhe ortake e një shoqërie transporti; Evisa Vora., 33 vjeçe, banuese në Tiranë (ka në pronësi linjën e Porcelanit), me detyrë administratore e një shoqërie transporti; Lulëzim Allaraj., 47 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë dispeçer i një linje autobuzash; Aldi Duka., 39 vjeç, banues në Tiranë, me detyre dispeçer i një linje autobuzash; Klodian Qato, 42 vjeçe, banuese në Tiranë, me detyrë ekonomiste në një shoqëri autobusash. Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi dyshohet se duke bashkëpunuar me njëri -tjetrin kanë falsifikuar bileta të transportit urban në kohë dhe periudha të ndryshme, me qëllim shmangien e detyrimeve tatimore dhe përfitim financiar të disa shoqërive operatore në transportin urban në qarkun Tiranë.

Report Tv mëson se Ferdinand Ibrahimi është një emër i njohur i botës së biznesit. Ai është pronarë i firmës Ferlut si dhe importues i makinave Fiat. Ndërsa për sa i përket të arrestuari Fatos Vrapi ka detyrën edhe si anëtar i Këshilli Bashkiak në Tiranë nën siglën e Partisë Demokracia Sociale të Paskal Milos.