Der „GAU“ von Justiz und Polizei: Dritan Dajti erhält Haft Reduzierung

Über die Zustände der korrupten Dummen aus Deutschland und Brüssel sagt diese Schlagzeile genügend. Der EU Botschafter ist entsetzt: Auch hier werden die Ermittlungen, direkt zu 2 Geschäftsleuten in Vlore, Durres, Sarande führen.

Dieses Bild hat ein leeres Alt-Attribut. Der Dateiname ist Bildschirmfoto-vom-2019-02-09-12-02-18.png

Der nächste Super Skandal der angeblichen Justiz in Albanien, gesponsert von einer korrupten Deutschen Regierung und Brüssel, aufgebaut durch Amerikaner. Was Edi Rama so treibt, wenn gegen den Willen der Staatsanwälte überhaupt ein solcher Antrag bei einem Gericht gestellt wurde, weil die IRZ-Stiftung u.a. das höchste Gericht ausschaltete, keine Funktion mehr vorhanden ist. Vor kurzem verschärfte die Justizministerin, die Haftbedingungen für verurteilte Straftäter, weil Selbige ihre Drogen und Verbrecher Kartelle aus dem Gefängnis heraus weiter betrieben.

Titel Story

Shqiptarja.com

wo sich wikileaks (auf Albanisch) damals beschäftigte, weil bei der Festnahme von dem verurteilten Mörder Im August 2009: Dritan Dajti, Protege der Durres Bau und Politik Eliten, Protege von Agron Kulicaj (dessen Sohn wird auch gesucht, weil er eine Club Sängerin im der AK-47 umnietete, wohl mit neuer Identität unterwegs), die 4 höchsten Polizei Direktoren in Durres mit Dumm Dumm Geschossen ermordet wurden, was zur einer Wende in der Sicherheits Politik führte. Die Handy Auswertung des dann zu Lebenslanger Haft verurteilten Dritan Dajti, mit eigenen Polizei Direktor vor Ort, führte zu den nächsten Super Skandalen, weil die Banditen eigene Hotels und Appartment Häuser in Süd Durres bauten.

Vrau 4 oficerë në detyrë, Apeli shpëton Dritan Dajtin nga burgu përjetë

Der nächste Schritt wird sein, das Dritan Dajti, mit Durres Bürgermeister Arbeits Garantie für das Rathaus frei gelassen wird, wie Lulzim Berisha, oder 35 andere Schwerverbrecher rund um die jeweilige Regierung.

Sogar die Polizei Gewerkschaft, stellt mit diesem Skandal fest, das die Mord und Albaner Mafia, beste Verbindungen in die Justiz hat.

Ein absoluter Super Skandal, wie bei Lulzim Berisha, einem Dumm Kosovo Mafiosi, der 1994 erstmalig in Deutschland verhaftet wurde, wo das Urteil von Lebenslang ebenso verkürzt wurde, dann kam er frei, weil er eine Rathaus Beschäftigung durch Vangjush Dako erhielt (in der Putz Kollone auf dem Papier, wie 35 andere Verbrecher), den er als Bau Polizisten schon schmierte. Uralte Mafia Partner schon unter Edi Rama, Fatos Nano, Ilir Meta in Durres, welche auch vor Mord nicht zurückschreckten und zu den Wild West Mafia Baufirmen gehörten.

Das Urteil von Lebenslang, wurde auf 25 Jahre verkürzt, wobei die IRZ_Stiftung, mit ihrem Betrugs System des Justizbringens, das Oberste Gericht eliminiert hat, wo sowieso 30.000 Fälle nicht behandelt werden.

Damals ein verurteilter und gesuchter Mörder, der sich seit Jahren versteckte, mit Hilfe der Durres Eliten, darunter der heutige Bürgermeiser Vangjush Dako, der Kosovo UCK – KLA Terroristen Mafia und vielen Verbrechern, welche sich in Golem oder Pista Illyria, Plepa ansiedelten. Damals hatte Dritan Dajti Schutz durch den höchsten Polizei Direktor Agron Kulicaj, der Tropoje Mafia Polizei Gruppe, wo 80 % Dumm Kriminelle waren. Sogar wikileaks berichtete über den Vorfall, der im August 2009 Albanien erschütterte, Abgründe des Staates run um Berisha und Ilir Meta aufzeigt. Deshalb wurde man NATO Mitglied, denn nur kriminelle Staaten, korrupte Partner sind dort erwünscht und Visa Freie Fahrt in die EU gab Obendrauf, damit einfacher der Drogen und Kinderhandel betrieben werden kann.

Alles ein Club des Verbrechens damals wie heute, NATO Stile und der Deutschen.

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durrres, im Focus der Internationalen Ermittler

 

Vrau 4 efektivë policie, Apeli rrëzon burgimin e përjetshëm për Dajtin

 

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, rrëzon dënimin me burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër efektivëve të policisë në vitin 2009 pranë plazhit “Iliria” në Durrës.

Më herët ishte Gjykata e Lartë që ktheu dosjen për rigjykim. Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda e kishte dënuar Dritan Dajtin me burgim të përjetshëm por me vendimin e sotëm të Apelit, ku është pranuar kërkesa për gjykim të shkurtuar, dënimi i përjetshëm bie dhe Dajti dënohet përfundimisht me 25 vite burg.

Dritan Dajti prej vitit 2009 qëndron në paraburgim. Teksa ka kaluar 10 vite në qeli që prej arrestimit nga policia për vrasjen e katër efektivëve specialë të cilët shkuan për ta arrestuar, Dritan Dajtit i mbetet të kalojë pas hekurave edhe rreth 15 vite burg.

Efektivët Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj, dhe Sajmir Duçkollari mbetën të vrarë në operacionin e Policisë me 7 gusht të vitit 2009, kur efektivët e Njësisë Operacionale të Policisë së Shtetit, ndërhynë në zonën e plazhit për të arrestuar Dajtin i cili ishte në kërkim, pasi ai ishte dënuar për vrasjen e biznesmenit Agim Beqo, ngjarje e ndodhur në vitin 1999 në Tiranë.

Ngjela komenton vendimin për Dritan Dajtin: Nuk jepet dënim i shkurtuar për katër vrasje policësh

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar, në rubrikën ‘Opinion’ në News 24, vendimin e Gjykatës së Apelit për rrëzuar dënimin e përjetshëm për Dritan Dajtin dhe dhënien 25 vite heqje lirie. Ngjela theksoi se në Shqipëri “ligji është me probleme”, ndërsa vuri në dukje mungesën e Gjykatës së Lartë, ku mund të vijonte çështja.

“Nuk jepet dënim i shkurtuar për katër vrasje policësh. Anglia ishte e para që e hoqi dënimin me vdekje dhe u detyrua të rivendosë vetëm për vrasjen e policit. Është e rëndë vrasja e policit. Por sistemi ynë ky është. Di që nuk ka as Gjykatë të Lartë në këtë momente që të shikojmë se kush ka të drejtë Apeli apo Shkalla e Parë. Të gjitha këto janë defekte që shoqëria do t’i vuajë për një kohë”, theksoi Ngjela.

Reagojnë shoqatat e policisë: 4 dëshmorët u rivranë nga drejtësia

Nuk është pritur aspak mirë nga shoqatat e policisë vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtit, duke ia ulur dënimin për vrasjen e 4 efektivëve të policisë, nga burg përjetë në 25 vite burg. Një prej tyre që ka reaguar është shoqata e “Punonjësve të Policisë në Lirim 2013”, e cila thekson se Drejtësia me vendimin e sotëm rivrau 4 dëshmorët e Atdheut që ekzekutoi Dritan Dajti.

Reagimi i plotë i Shoqata e “Punonjësve të Policisë në Lirim 2013”

Sot drejtësia e kapur rivrau 4 dëshmorët e Atdheut që ekzekutoi Dritan Dajti. Vendimi i Gjykatës se Krimeve të Rënda, i cili ka rrëzuar vendimin për burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin dëshmon qartazi jo vetëm kapjen e sistemit nga Krimi,por mbi të gjitha provon lidhjet e forta të sistemit drejtesis me krimin e organizuar. Odisea e pafund e kësaj çështjeje sa në dhomat e drejtësisë e paradhomat pushtetit të krimit, bëri të mundur që autori, i varsjes së katërfishtë të oficerëve të policisë në detyrë, Fatos Xhani, Sajmir Duçkollari, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj, t’i shpëtojë dënimit me burgim të përjetshëm.

Ky vendim skandaloz ka tronditur gjithë opinionin publik shqiptar, por mbi të gjitha është një goditje shumë e rëndë që i jep organizatës së Policisë së Shtetit dhe gjithë punonjësve të saj, të cilët nga sot ndjen më të kërcënuar, më të braktisur, më të demotivuar në luftën ndaj krimit të organizuar dhe të tradhëtuar krejtësisht nga ata që duhet të garantonin jetën dhe aktivitetin e tyre. Shoqata e “Punonjësve të Policisë në Lirim 2013” shpreh zemëratën më të thellë ndaj këtij vendimi, i cili rivrau 4 dëshmorët e Atdheut që ranë në krye të detyrës dhe ka hidhëruar zemrat e familjarëve, të afërmëve dhe kolegëve të tyre. Për fat të keq ky vendim dëshmon se krimi i organizuar është në partneritet me Sistemi e drejtesis dhe onturazhin e tij politik, të cilët tashmë provojnë se janë në ortakëri të plotë.

Edhe pse realisht jetojmë në simbiozën më të frikshme të pushtetit me krimin, ne u shprehim kolegëve të ndershëm e të përkushtuar në detyrë në Policinë e Shtetit mbështetje tonë më të madhe dhe kemi bindjen se do të bëjnë më të mirën për të respektuar betimin e tyre në mbrojtje të rendit dhe sigurisë publike. Ne jemi të bindur se të gjithë së bashku do t’ ja dalim shumë shpejt të ndalim represionin e krimit.

Prokuroria: Ishim kundër uljes së dënimit për Dritan Dajtin

Vrau 4 efektivë policie, Apeli rrëzon burgimin e përjetshëm për Dajtin

Das EU und US Geschäftsmodell, weil man für kriminelle Geschäfte Albanien und den Kosovo braucht, als Schwarzes Loch in Europa
Agnes Bernhard Gent Ibrahimi: Kompetenz Null, Korruption und Betrug 100 %

Apeli i Krimeve ka pranuar sot kërkesën e Dritan Dajtit për gjykim të shkurtuar, duke e dënuar përfundimisht atë me 25 vite burg. Më herët, Gjykata e Lartë kishte kthyer dosjen për rishqyrtim në Apel për shkelje procedurale. Shkalla e parë e Krimeve të Rënda e kishte dënuar Dritan Djatin me burgim të përjetshëm për vrasjen e efektivëve specialë Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj, dhe Sajmir Duçkollari, gjatë një operacioni për arrestimin e tij në Durrës në gusht 2009.

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (10)

 • navy
  Feb 09, 2019., 07:47 •

  Destabilisieren, mit Kriminellen und korrupten Politikern, ein System

  Den Veröffentlichungen von WikiLeaks nach ist die Unabhängigkeit von Weltbank, OECD und IMF reine Illusion. Das US-Militär nutzt diese Einrichtungen geschickt als finanzielle Waffen, um Länder nach dem Willen der USA zu formen. WikiLeaks machte erneut auf das "Field Manual" im Zuge der Venezuela-Krise aufmerksam.
  Aus den Regime-Change Wünschen der USA in Venezuela macht Washington kaum einen Hehl. Die Unterstützung gilt dem selbst ernannten Interimspräsidenten Juan Guaidó. Die USA erhoben Sanktionen auf das venezolanische Öl-Unternehmen PDVSA, damit dem Präsidenten Maduro bald die Mittel ausgehen. US-Präsident Donald Trump schloss auch eine militärische Intervention nicht ganz aus.
  Im Zuge der aktuellen Entwicklungen hob WikiLeaks auf seinem Twitter-Konto das sogenannte "US Coup Manual", eine Anleitung zum Regime-Change, erneut hervor. Der eigentliche Name: "Field Manual (FM) 3-05.130, Armee Sondereinsatzkräfte Unkonventionelle Kriegsführung", verfasst im September 2008 und erstmalig von Wikileaks im Dezember des gleichen Jahres veröffentlicht. Bildschirmfoto vom 2019-02-09 07-44-22

 • Balkansurfer
  Feb 09, 2019., 11:25 •

  Der Polizei Direktor Arian Muca, Profi Krimineller baute eigene Appartmenthäuser später in Plepa, Golem. Salilh Berisah, Bujar Nishani, Flamur NOka hatten im alten Stile eine kriminelle POlizei aufgebaut, wo es andere Morde an Polizei Chefs auch noch gab. Er gilt als Hauptverantwortlicher im kriminellen Enterprise dort und auch für die Morde, war Regional dort zuständig

  http://www.panorama.com.al/dritan-dajti-arjan-muca-organizoi-vrasjen-e-tivarit/
  Dritan Dajti: Arjan Muça organisierte den Mord an Bar 2. Oktober 2013 Dosja e plotë/ Misteri, kush nga kryepolicët refuzoi të përgjonte numrin e Dritan Dajtit Vrau 4 policët që shkuan ta arrestonin, Dajti i shpëton burgut përjetë Shqiptarja.com ka siguruar dosjen e plotë me rrëfimet e agjentëve, për atë se cfarë ndodhi para e pas masakrës së 7 gushtit në plazhin e Durrësit. Në dosjen e prokurorisë thuhet se sipas dëshmisë oficerëve në 7 gusht ishte dhënë urdhëri për gjetjen e një shtëpie me qera shumë pranë Dajtit, për ta vëzhguar këtë të fundit. Plani më pas ka ndryshuar, duke urdhëruar arrestimin e tij. Madje në rrugë operative janë gjetur disa numra me qëllim vënies në përgjim të Dajtit, por çuditërisht nuk është vepruar nga strukturat e larta. Elton Qyno 9 Shkurt, 08:14 | Përditesimi i fundit: 9 Shkurt, 10:06 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] Një numër shqiptar që përdorej nga Dajti, para se të arrestohej në 7 gusht 2009 është kërkuar që të vihej në përgjim, por kjo kërkesë ka rënë në vesh të shurdhër. Nga përgjimet e bisedave nuk është përfituar asnjë informacion, për shkak se numri nuk u vu kurrë në përgjim. Po kush është personi në polici që e ndaloi një veprim të tillë sot e kësaj dite nuk dihet dhe se ka nevojë për hetim nga prokuroria. Kjo e fundit në konkluzionet përfundimtare prej 75 faqesh ka kërkuar dënimin me “burg përjetë” të pandehurit Dajti dhe 10 milion lekë të vjetra. Sipas akuzës, Dajti duhet të dënohet katër herë me burg përjetë për vrasjen e 4 policëve dhe me 25 vjet burg për vrasjen e Ledion Marës. Ndërkohë në bashkim të dënimeve dënimi përfundimtar për të duhet të ishte “burg përjetë” dhe 10 milion lekë gjobë. Në dosjen e prokurorisë thuhet se sipas dëshmisë së vetë oficerëve në 7 gushtin e 2009 ishte dhënë urdhëri për gjetjen e një shtëpie me qëra shumë pranë Dajtit, për ta vëzhguar këtë të fundit, por më pas ka ndryshuar plani, duke urdhëruar arrestimin e tij. Madje në rrugë operative janë gjetur disa numra me qëllim vënies në përgjim të tij, por çuditërisht nuk është vepruar nga strukturat e larta të Policisë së Shtetit. Oficeri Muça: Na dekonspiruan Oficeri Arjan Muça në dëshminë e tij dhënë në gjykatë ka treguar se:”...kam qenë pjesë e operacionit dhe njëkohësisht kam qënë drejtues i operacionit për kapjen e Dritan Dajtit. Ka qënë fillimi i gushtit kur kolegë të strukturës time kanë marrë informacion për Dritan Dajtin, informacion që e lidhte atë me trafikun e drogës dhe na është vënë në dispozicion një numër telefoni që përdorej nga Dritan Dajti në atë periudhe. Numri nuk më kujtohet, por është në procesverbal tek deklarimet e para. Di që ka qënë numër i kompanisë “eagle”, por konkretisht nuk e mbaj mend. Meqense Dritan Dajti ishte person ne kerkim, dhe meqenëse dolën informacione për implikimin e tij në trafikun e drogës, kemi kërkuar venien ne pergjim te numrit telefonik, qe sipas informacioneve perdorej nga Dritan Dajti, me qellim per te marre informacione te vlefshme nga bisedat telefonike dhe per te bere te mundur lokalizimin e vendndodhjes se tij me qellim arrestimin e tij si person ne kerkim. Nuk kemi pasur asnje rezultat nga pergjimi i telefonit. Dhe jo per shkakun se ky telefon nuk perdorej nga Dritan Dajti, por sepse ne qendren e pergjimit nuk u percoll asnje informacion i vlefshem. Jam munduar te kuptoj pse ndodhte kjo pune, me gjithe shpjegimet qe me bene koleget edhe sot jam i paqarte se ç’ka ndodhur. Megjithate ne kemi vazhduar punen tone, dhe koleget kane marre informacion per nje vend qe frekuentohej nga Dritan Dajti, i cili ndodhej konkretisht ne Durres, ne zonen e plazhit, ne nje pallat prane pistes Iliria, une keshtu di ta identifikoj ate vend.Pasi kemi marre kete informacion bashke me koleget, kam pershtypjen duhet te kete qene nje nate para operacionit, kemi shkuar ne vend, kemi bere nje rikonicion te vendit, kemi pare konkretisht ku eshte vendi dhe si mund ti vendosim forcat ne ate vend ku mendohej se frekuentohej nga Dritan Dajti. Shtëpia me qira Me datën 7 gusht 2009 kam marre pjese ne operacionin e kesaj date. Detyra ime ishte qe te siguroja nje banese me qera ne pallatin perballe pistes Iliria, te pallati me kupole, ne Durres. Arsyeja ishte pasi po benim verifikime ne lidhje me informacionin qe u ishte dhene drejtuesve mbi vendndodhjen e personit ne kerkim Dritan Dajti, Detyren e kam marre nga shefi i sektori Fatos Xhani. Detyra ishte per te marre nje banese me qera duke fsheh bashkepunimin me policine. Detyren e kam marre ate dite. Ate dite kisha veshur Rroba banjo plazhi, pantallona te shkurtra dhe nje çante krahu ku mbaja pistoleten dhe bluze, pasi vete detyra qe mu dha ishte tu paraqitsha si plazhist dhe te merrja nje shtepi me qera. Fatosi me tha: duhet marre nje banese me qera ne zonen e siperpermendur, pasi ka informacion per vendndodhjen e Dritan Dajtit. Informacioni ishte per ne pallatin perballe pistes. Mu tha qe ta merrja ne nje zone aty afer apartamentin. Mu dha informacion se personi levizte ne nje makine tuareg te zi me targa italiane. Mbante kapele dhe syze. Nepermjet fotos e njihja po ta shihja. Foton e Dritan Dajtit ate dite ma ka dhene Fatos Xhani. Pasi kam marre detyren kam marre nje makine te sektorit volsëagen ngjyre te bardhe, passat ose ‘jetta’, nuk e di mire, bashke me Petrit Hamzallarin, jemi nis per ne Durres. Ka qene ora 11.00 kur u nisem. Rreth ores 12.00 ishim ne zonen e Durresit, parkuam makinen buze rruges kryesore dhe u futem ne brendesi te pallatit, ku u bente fjale per informacionin. P.H shkoi ne zonen e plazhit kurse une shkova ne zonen prane pallatit ku behej fjale. Kam pyet banore te pallatit, ca tregtare me qellim qe te merrja shpi me qera, kjo zgjati rreth 30-40 minuta dhe pastaj kam pare nje makine taureg te zi me targa italiane, me xhama te zi, drejtues ishte nje cun i ri me bluze te zeze, pasagjer ishte nje djale i ri, i moshes 22-25 vjec, me bluze blu boje qielli, kurse pasagjer nga mbrapa ishte nje person me kapele, syze, nga fizionomia e fytyres ishte e ngjashme me te Dritan Dajtit. Ne momentin kur kam pare mjetin kam qene tek rruga ne te djathte qe te con te pista Iliria, aty eshte nje treg me rroba. Une isha ne trotuar kurse tuaregu kaloi ne rruge, me shpejtesi 2-5 km ne ore. Distanca ime ishte rreth 2 metra me tauregun. Konstatova te dyshuarin, lajmerova drejtorin Arjan Muça, i thashe qe kaloi nje makine tuareg me xhama te erret me targa italiane dhe personi mbrapa ne krahun e djathte ngjante shume me Dritan Dajtin. Mbikqyrja e Dajtit Oficeri Petrit Hamzallari, ka deklaruar se Dritan Dajti mbahej në vëzhgim.“Aktualisht detyra ime ka qene mbikqyrja e nje hyrje pallati duke e monitoruar me mikrokamera (pajisje teknike), detyren e kam marre me date 06.08.2009, nga shefi i sektorit Fatos Xhani.Me date 06 rreth ores 23.00,ose 23.30 bashke me shefin e sektorit Fatos Xhani kemi vajtur ne qytetin e Durresit dhe me eshte treguar nje pallat, nje hyrje pallati qe duhej monitoruar dhe jemi kthyer ne Tirane. Pallati ishte ne vijen e pare te plazhit per karshi pistes, keshtu quhej lokali ishte i futur ne det ne plazhin e Durresit. Jemi kthyer ne Tirane per daten 06.08.2009, nuk kemi pas ndonje zhvillim tjeter. Me daten 07.08.2009 kam bere pajisjet gati, pajisje teknike konkretisht mikrokamerra, monitor, regjistrator, kam marre makinen, makina eshte minifurgon ëolsëagen ngjyre te bardhe, targat nuk e kam te fiksuar por targa Tirane. Dhe jam nisur per ne qytetin e Durresit. Me mua ka ardhur edhe G.B, jemi afruar ne zonen afer pallatit, kemi parkuar makinen diku rreth 100 metra larg pallatit se ishte makine me pajisje, jemi afruar deri ne hyrje te pallatit, pallati ishte me nje hyrje ne mes dhe dy hyrje te pallatit, dy seksione te pallatit qe ngjiteshin lart. Kam mberritur diku rreth ores 12.30. Mjetin e kemi parkuar ne krah te plazhit, por rreth 100 metra kur hyn per ne Durres ne krah te djathte te pallatit. Deri te shkallet kemi vajtur te dy, aty jemi ndare, une kam hyre nga krahu i plazhit per te bere detyren time, normalisht per te pare pallatin ne distance, per te pasur mundesine per te gjetur nje hyrje nga e cila mund te monitoronim seksionin qe kerkohej per tu monitoruar. Kur kam qene diku 200 metra nga pallati ne krahun e plazhit, kur kam degjuar krisma te cilat kane qene shume te medha ne fillim. Sigurisht nuk mund te pretendoj qe e dija per se ishin krismat, sepse nuk kisha dijeni se grupet e operacioneve ishin ne zone. Degjova krisma, afrohem drejt krismave dhe kur jam afruar kishte mbaruar cdo gje. Edhe njerezit ishin larguar. Kur vajta kam pare vetem dy agjentet tane te mbuluar qe ishin me maska, me uniforme policie dhe me maske. Kishin te mbuluar fytyren nga te cilet kam marre vesh per ngjarjen. Masakra Hetimi ka provuar se i pandehuri Dritan Dajti së bashku me kunatin e tij Ergest Xhoxhin, kanë dalë nga shtëpia e tyre rreth orës 07:30 minuta dhe nga Tirana kanë udhëtuar në drejtim të Durrësit. Pasi ka udhetuar drejt Durresit, automjeti ka ndaluar ne fillim ne lagjen nr 13 dhe me pas ka vazhduar rrugen drejt Rrogozhines ku shtetasi Ergest Xhoxhi eshte interesuar per disa vazo lulesh . Me tej automjeti eshte kthyer ne plazhin e Durresit. Në një moment rreth orës 13.50 min të datës 07.08.2009 ky automjet ka ndaluar në afërsi të kryqëzimit që të con për tek pista e vogel “Iliria”. Në këtë moment grupi operacional është afruar në drejtim të mjetit tip “Touareg“ me tre automjetet e tyre dhe më konkretisht me autoveturën tip golf ngjyrë blu, brenda së cilës kanë qënë punonjësit e polcisë A.XH dhe P.S. Pikërisht në këtë moment komandanti i forcës së posaçme Fatos Xhani që ishte në terren rreth 20 metra larg nga automjeti perballe tij pasi ka parë tërë skenën e momentit kur është parkuar mjeti ka urdhëruar grupet e forcës posacme që tashmë ishin afruar mjetit të ndërhynin për neutralizimin e të pandehurit Dajti i cili kishte mbetur i vetëm në makinë. Sapo janë afruar tek mjeti “Touareg”, punonjësi i policisë Fatos Xhani ka hapur derën e parë të krahut të shoferit të mjetit tip “Touareg” dhe me thirrjen “-Ndal policia’” i është drejtuar personit që ndodhej në sedilen e pasme të mjetit. Nga ana e personit që ndodhej brenda mjetit është hapur zjarr në drejtim të Fatos Xhanit duke e lënë të vdekur atë, te rrezuar ne gomen e pasme të krahut të shoferit Fatos Xhani ka rënë përmbys.Pasi ka parë praninë e policisë në krahun e shoferit, autori Dritan Dajti ka tentuar të dalë nga dera e pasme e krahut të pasagjerit, por dhe aty ka konstatuar forca policie e konkretisht në atë moment tek dera e pasme e krahut të pasagjerit është afruar për të hapur derën punonjësi i policisë Saimir Duçkollari i cili ka qënë i veshur me nje xhup feshfeshje ngjyre blu me logon POLICIA te shkruajtur ne pjesën ballore të tij dhe në kokë ka patur një kapele të errët me logon DEA.Pasi ka parë praninë e policisë në derën e pasme të mjetit shumë pranë vëndit ku ndodhej vetë i pandehuri Dritan Dajti nga brënda makinës ka hapur zjarr nga krahu i djathë i makinës me dy armë zjarri ku për pasojë ka mbetur i vrarë punonjësi i policisë Sajmir Duçkollari, i cili sapo kishte prekur dorezen e deres së pasme të autoveturës ku brënda saj vazhdonte të ishte Dritan Dajti. Nga ana tjeter, efektivët e policisë P.S, F.M dhe Kastriot Feskaj janë përpjekur të neutralizojnë tre persona që qëndronin në këmbë pas mjetit tip “Touareg” në momentin kur forcat policore hynë në veprim. Nga ana tjeter, i pandehuri Dritan Dajti, i identifikuar si personi që qëlloi nga brënda “Touareg-ut” dhe vrau dy punonjësit e policisë Fatos Xhani dhe Sajmir Duçkollari, ka dale nga dera e pasme e mjetit krahu pas shoferit dhe menjëherë ka hapur zjarr në drejtim të punonjësit të policisë Altin Dizdari në distancë jo të larget. Nga shkëmbimi i zjarrit pikërisht në mesin e kryqëzimit ku po zhvillohej ngjarja ka mbetur i vrarë polici Altin Dizdari, i cili nuk ka arritur te hynte ne operacion pasi sapo kishte ardhur ne vendngjarje me motor i maskuar me rroba plazhi.Njëkohësisht nga perdorimi i armës prej Dritan Dajtit në momëntin kur është qëlluar drejt Altin Dizdarit ka mbetur i vrarë dhe shtetasi Ledion Mara, oficerin Kastriot Feskaj dhe më pas është plagosur dhe një person tjetër. https://shqiptarja.com/lajm/kush-nga-kryepolicet-refuzoi-te-pergjonte-numrin-e-dritan-dajtit

  • Balkansurfer
   Feb 09, 2019., 11:53 •

   Die "Tropoje" Mord und Banditen Polizei in Albanien des Salih Berisha

   Nichts kann mehr überraschen! Welt Rekord, weil solche Verbindungen und Aktionen nun Non-Stop sind! Dei Spitze der Albanischen Polizei, oft Analphabeten aus Tropoje und Kukes, vernichtet sich selbst. Die Amerikaner ignorierten das Problem zu lange, obwohl wikileaks, die Probleme bekannt waren vor Jahren, das Salih Berisha seine kriminellen Banden in den Polizei Dienst hieft, wie der jetzige Innenminister Falmur Noka, als "Idiot" in Albanien bekannt, das selbe nun tut. 2007 wurde wegen den krimnellen Umtrieben des Bujar Nishani bereits die Deutsche POlizei Akademie geschlossen. Das desaströse Waterloo, der Amerikanischen ICITAP Polizei Schule in Tirana
   Die Verbrecher Bande der Tropoje Polizei Direktoren im neuesten Mord- und Ermittlungs Skandal
   Im TV, erklärt ein Fachmann diese Gruppe von Salih Berisha’s Polizei Mafia , welche höchste Stellungen haben.

   Anwesend bei der Feier mit dem in Salonika festgenommen Mafia Boss: Arben Froku, folgende höchste leitende Polizei Direktoren: Met Rrumbullaku, Nikolin Bala, Tonin Vocaj, Agron Kulici: Tonin Vocaj und Agron Kulici, leiten zugleich die Mord Ermittlungen rund um den hingerichteten Polizei Direktor: Dritan Lamaj, der von Arben Froku und einem Freund erschossen wurde. Identisch die Polizei Morde rund um Dritan Dajti im August 2009! 

   Arben Frogu, wurde 2 Tage nach dem Mord, von der Mafia Partei des Nard Ndoka, mit gefälschten Schul Zeugnissen und Diplomen, als Kandidat für die Parlaments Wahlen aufgestellt, denn nun braucht er Immunität.

   Höchste Polizei Kreise bestätigten schon damals um den Mord des Dritan Dajti, an den 4 höchsten Polizei Direktoren in Durres, das es ein Mord der “Eliten” war, wo dann Tropoje Verbrecher die neuen und frei gewordenen Polizei Direktoren Posten erhielten. was zur Kollaterall Schaden mit dem Mord an Adem Tahiri, erneut aus Tropoje führte. Das war möglich, was weil auch die Posten an die Mafia verkauft hat, in der Justiz: siehe Neritan Tabaku.
   Verurteilte Moerder und Verbrecher kaufen sich frei in Albanien, direkt bei Ministern, wie auch wikileaks berichtete. [1] Das EU Desaster mit der Justiz und Polizei in Albanien und die Beerdigung des erschossenen Polizei Chef: Adem Tahiri 
   Der Polizei Direktor: Dritan Lamaj wurde in Tirana hingerichtet
   live im Moment im TV, diese Weltweite einmalige Skandal im Polizei Wesen, wo wir seit Jahren hinweisen.
   http://www.a1report.tv/a1_report_live.php
   Bujar Nishani, hieften mit Vorsatz, trotz erheblichen Skandal und Protesten in 2007 mit der PAMECA II Polizei Mission der EU Kriminelle in höchste Stellungen, denn irgendwoher, hat ja die Ehefrau Odeta, ihre Immobilien bei der Mafia und Bujar Nishani seine teure goldene Uhr, einem Markenzeichen von Profi Verbrechern. Ein primitiv Kriminellen als Präsident, das haben die Albaner nicht verdient und diese Justiz und  Banditen Polizei sowieso nicht.
   Identisch, wie bei dem Polizisten Mörder: Dritan Dajti, man hat beste Verbindungen zur Prominenz der Albaner Mafia, dem Drogen Mafia Boss: Arben Froku

   Die Albanische Top Polizei Direktoren, mit dem Mafia Boss und Polizisten Mörder: Arben Froku

   Agron Kulici, froku

   Agron Kulici

   Warum man überhaupt eine Justiz und Polizei Ausbildung und Ausrüstung für Albaner finanziert, ist ein kriminelles Enterprise der EU und US Politiker, angefangen von Otto Schily und dem Visa Skandal.
   Seit Jahre allgemein bekannt, die extremen Mafia Verbindungen rund um Drogen- Waffen Schmuggel aller Art, bis zu verurteilten Mördern, welche in Albanien frei herumlaufen! siehe wikileaks cabels

   wikileaks: Die Salih Berisha Mord und Mafia Polizei Truppe mit Agron Kulicaj, Hysni Burgaj und mit Lulzim Basha

   auch der EU PAMECA Polizei Mission, höchsten EU Polizei Verantwortlichen und Geheimdiensten bekannt, das die Salih Berisha - Lulzim Basha Mafia mit dem Capo für Drogen und Treibstoff schmuggel, auch noch hinter den Morden an höchsten Polizei Beamten steckt. Agron Kulicaj, gehörte schon 1997 zu den höchsten Verbrechern Zirkeln, rund um den Geheimdienst SHIK und die sogenannte National Garde des Salih Berisha, was eine rein kriminelle Organisation ab 1996 war. Mit Vorsatz, hat Salih Berisha und seine kriminelle Bande, die Polizei ruiniert! Man muss das ja nicht mehr kommentieren, was klar war, als Lulzim Basha Innenminister wurde. Das hinter den Polizisten Morden in Durres, mit Dritan Dajti, viel mehr steckt, ist total bekannt. Die gesamte Mafia Prominenz in Durres, war mit Dritan Dajti verbunden, also auch der Polizei Apparat, was jedem bekannt ist in Durres, seit dem Mord an

   Gani Malushi

   Polizei Präsident Gani Malushi am 6.8.2003 ermordet, wo die Partner und Kollegen beim Mord, die Söhne des Paten von Durres “Spartak Braho”, identisch mit der Nard - Lefter Koca Mafia (Schwager von Agron - Armando Duka). Immer verbunden auch rund um die “Banda de Durresi” von dem Kosovaren Gangster und Massen Mörder: “Lul” Lulzim Berisha: zugleich Ilir Meta und Fatos Nano Partei übergreifend und Dritan Dajti (der gesuchte Mörder), war ja ein Unter Capo bei Sokol Kociu, was der ja selbst im TV sagte. Dritan Dajti, steht vor Gericht, als Mörder der 4 hohen Polizisten von Durres am 9. August 2009, wo natürlich der örtliche Polizei Direktor der “Pista Illyria” Herr Muca, Mitglied im Verbrecher Club war.  4 hohe Polizisten werden bei Durres erschossen (

   1234) Was für ein Skandal, das man den wichtigsten Ermittler und Geheimdienst Anti Mafia Direktor in Durres ermordet: Iso Copa und die Ermordung der vier hohen Polizei Offiziere am 9.8.2009 in Durres, wo die wahren Hintermänner des Mörders Dritan Dajti, die komplette Durres Mafia Eliten Prominenz ist, welche sich Geschäftsleute schimpfen und welche auch den Polizei Präsidenten Gani Malushi ebenso in 2003 ermordeten. Die Söhne von Spartak Braho, Rasmiz Braho (ein Original Dumm Mafiosi der Politiker),Lefter Koca als Partner der “Lul” Berisha Gang, lassen grüssen.
   Ob Verfolgungs Wahn oder nicht. Der berüchtigte und durch wikileaks bekannte Agron Kulici, der direkt in die Ermordung der 4 hohen Polizisten in 2009 verwickelt ist, hatte eine Auseinandersetzung, mit 2 hohen National Guard Polizisten, davon einen Leiter eines Zuges. Es sollen illegale Abhör Einrichtungen im Sitz des Premier Ministers installiert worden sein und Agron Kulici, stellte die Leute zur Rede. Salih Berisha hatte schon in 2005 Angst das er abgehört wird, denn er gab seiner engsten Umgebung die Anweisung, keine wichtigen Dinge am Handy zubesprechen und ebenso am besten keine Handys bei Gesprächen dabei zuhaben. Später wurde er etwas lockerer. Die Mafia weiss halt auch, auf was man achten muss.
   600 - 1.000 € verdient ein Richter in Albanien, Justiz Angestellte mit Diplom und Anwalts Zulassung, sogar nur 240 € ! Der JAVA Raport über diese Kaste der reichen Richter.Obwohl seit 1998 per Gesetz verboten, faehrt ein Richter auf seinen reservierten Parkplatz mit Luxus Mercedes Gelaendewagen mit getoenten Scheiben hinten und spazierte 5 Minuten vor dem Foto am Morgen ins Gerichts, wie ein stolzer Gockel. Etliche Polizisten wurden damals von Kriminellen erschossen, welche in solchen Autos unterwegs waren und heute mit Ausnahme von einer Kontrolle bei Gjorokastre, wo die Fahrzeuge beschlagnahmt wurden nicht mehr kontrolliert.
   [14]

   Institutione procuria durres

   Mercedes AA 558 EJ, Parkplatz Durres: “Institutione” reserviert fuer die Institutionen / Staatsanwaltschaft Richter
   10/24/2012

 • BuckZiehsMutter
  Feb 10, 2019., 19:46 •

  Der „GAU“ von Justiz und Polizei: Dritan Dajti erhält Haft Reduzierung

  Der EU Botschafter Luigi Soreca, ist entsetzt, was die Vorgänger und korrupten EU Botschafterin, die EU Justiz Mafia mit Agnes Bernhard anrichtete, fordert nun schnell Reaktion der Generalsstaatsanwaltschaft und der Berufungs Gerichte, welche ja durch die Dumm korrupten Auftritte der IRZ-Stifung, USAid, Georg Soros Leute und EURALIUS Justiz Mission ruiniert wurde.

  Ambasadori i BE per Dajtin: Duhet reagim urgjent i KLGJ dhe kryeprokurores

  7 minuta më parëAmbasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për …


  Falsche biometrische Pässe, neue Identitäten für Kriminelle :: Nichts Neues aus Albanien Offiziell, wurden bereits 500 falsche Biometrische Pässe (in 2004)ausgeben, was im übrigen auch rund um den Mossad, die Dubai Anschläge in Deutschland vorkommt, bzw. von International agierenden Verbrecher Clans, leicht zu organisieren ist. Man übernimmt einfach die Idendität, von einem Dritten.

  Wir denken, mit 18 Jahre Erfahrung auf dem Gebiet, das es wohl eher in Richtung knappe 1.000 falsche Biometrische Pässe sind, wie ja jüngste Anschläge, Festnahmen zeigen, hat jeder Kriminelle, verschiedene Namen und operiert nicht mit seinem Ursprungs Namen. Doppelt wählen, mit falschen ID Karten, Null Problem, bis hin zu gefälschten Gesetzes Abstimmungen im Parlament, durch die uralt Kommunistin: Josefina Topalli.ALBANIAN MAFIA
  http://cms.newsbomb.al/media/k2/items/cache/4f3d9307bb2f49487085c47e895ff44d_L.jpg?t=-62169988760
  Aktuell kossten Biometrische Pässe in Albanien nur 800-1.200 €, Führerscheine gibt es dazu

  wie Festnahmen in Griechenland zeigen und für Terroristen, gibt es einen Aufschlag von ca. 20 %.  "To Vima" newspaper
  http://smarkos.blogspot.de/2013/03/albanian-mafia-to-vima-newspaper.html

  Thumbnail

  Incredible circuit, change the names and data bases

  An incredible operation for name changes and data bases in Albanian, by criminals, had set up the mafia of the neighboring country that has spread its tentacles in our country, Greece. Specifically, according to the information in the hands of the Police within four months Albanians arrested 496 offenders who had changed their names so as attempting to obliterate their traces and return to criminal activity.

  According to "To Vima" newspaper, the Police, came in the wake of the Mafia after recent homicides, robberies, burglaries and drug trafficking in our country, with police officers to verify that Albanian nationals who obtain new passports and come to Greece with seemingly "criminal" record, to the TIM system, while in reality criminals who have committed crimes heap in our country.

  That factor combined with the fact that Albanians used their criminal past year 150,000 stolen or forged passports nightmarish forms data safety. At the same time in reports prepared by the European Police Office (Europol), the Albanian mafia is now defined as 'number one' risk for all countries of the European Union, which has reportedly gotten the "primacy" of all local criminal gangs .

  According to the findings of the report, except for the movement of weapons, drugs and illegal immigration networks, about 42 'Familia' Albanian thugs go now at organized robberies in homes, shops, etc., just like in the past years in Greece.

  Every year arrested for robbery, theft, drug trafficking approximately 9,000 Albanians (approximately 70% of apprehended aliens from all countries). The fact that only in a quarter have been around 500 fake items is indicative of a risk.

  9/19/2012

  Historic: 20 Jahre kriminelles Enterprise der Salih Berisha Gang

  Nichts kann mehr überraschen! Welt Rekord, weil solche Verbindungen und Aktionen nun Non-Stop sind! Dei Spitze der Albanischen Polizei, oft Analphabeten aus Tropoje und Kukes, vernichtet sich selbst. Die Amerikaner ignorierten das Problem zu lange, obwohl wikileaks, die Probleme bekannt waren vor Jahren, das Salih Berisha seine kriminellen Banden in den Polizei Dienst hieft, wie der jetzige Innenminister Falmur Noka, als "Idiot" in Albanien bekannt, das selbe nun tut. 2007 wurde wegen den krimnellen Umtrieben des Bujar Nishani bereits die Deutsche POlizei Akademie geschlossen. Das desaströse Waterloo, der Amerikanischen ICITAP Polizei Schule in Tirana
  Die Verbrecher Bande der Tropoje Polizei Direktoren im neuesten Mord- und Ermittlungs Skandal
  Im TV, erklärt ein Fachmann diese Gruppe von Salih Berisha’s Polizei Mafia , welche höchste Stellungen haben.

  Anwesend bei der Feier mit dem in Salonika festgenommen Mafia Boss: Arben Froku, folgende höchste leitende Polizei Direktoren: Met Rrumbullaku, Nikolin Bala, Tonin Vocaj, Agron Kulici: Tonin Vocaj und Agron Kulici, leiten zugleich die Mord Ermittlungen rund um den hingerichteten Polizei Direktor: Dritan Lamaj, der von Arben Froku und einem Freund erschossen wurde. Identisch die Polizei Morde rund um Dritan Dajti im August 2009! 

  Arben Frogu, wurde 2 Tage nach dem Mord, von der Mafia Partei des Nard Ndoka, mit gefälschten Schul Zeugnissen und Diplomen, als Kandidat für die Parlaments Wahlen aufgestellt, denn nun braucht er Immunität.

  Höchste Polizei Kreise bestätigten schon damals um den Mord des Dritan Dajti, an den 4 höchsten Polizei Direktoren in Durres, das es ein Mord der “Eliten” war, wo dann Tropoje Verbrecher die neuen und frei gewordenen Polizei Direktoren Posten erhielten. was zur Kollaterall Schaden mit dem Mord an Adem Tahiri, erneut aus Tropoje führte. Das war möglich, was weil auch die Posten an die Mafia verkauft hat, in der Justiz: siehe Neritan Tabaku.
  Verurteilte Moerder und Verbrecher kaufen sich frei in Albanien, direkt bei Ministern, wie auch wikileaks berichtete. [1] Das EU Desaster mit der Justiz und Polizei in Albanien und die Beerdigung des erschossenen Polizei Chef: Adem Tahiri 
  Der Polizei Direktor: Dritan Lamaj wurde in Tirana hingerichtet
  live im Moment im TV, diese Weltweite einmalige Skandal im Polizei Wesen, wo wir seit Jahren hinweisen.
  http://www.a1report.tv/a1_report_live.php
  Bujar Nishani, hieften mit Vorsatz, trotz erheblichen Skandal und Protesten in 2007 mit der PAMECA II Polizei Mission der EU Kriminelle in höchste Stellungen, denn irgendwoher, hat ja die Ehefrau Odeta, ihre Immobilien bei der Mafia und Bujar Nishani seine teure goldene Uhr, einem Markenzeichen von Profi Verbrechern. Ein primitiv Kriminellen als Präsident, das haben die Albaner nicht verdient und diese Justiz und  Banditen Polizei sowieso nicht.
  Identisch, wie bei dem Polizisten Mörder: Dritan Dajti, man hat beste Verbindungen zur Prominenz der Albaner Mafia, dem Drogen Mafia Boss: Arben Froku

  Die Albanische Top Polizei Direktoren, mit dem Mafia Boss und Polizisten Mörder: Arben Froku

  Agron Kulici, froku

  Agron Kulici

  Warum man überhaupt eine Justiz und Polizei Ausbildung und Ausrüstung für Albaner finanziert, ist ein kriminelles Enterprise der EU und US Politiker, angefangen von Otto Schily und dem Visa Skandal.
  Seit Jahre allgemein bekannt, die extremen Mafia Verbindungen rund um Drogen- Waffen Schmuggel aller Art, bis zu verurteilten Mördern, welche in Albanien frei herumlaufen! siehe wikileaks cabels

  wikileaks: Die Salih Berisha Mord und Mafia Polizei Truppe mit Agron Kulicaj, Hysni Burgaj und mit Lulzim Basha

  auch der EU PAMECA Polizei Mission, höchsten EU Polizei Verantwortlichen und Geheimdiensten bekannt, das die Salih Berisha - Lulzim Basha Mafia mit dem Capo für Drogen und Treibstoff schmuggel, auch noch hinter den Morden an höchsten Polizei Beamten steckt. Agron Kulicaj, gehörte schon 1997 zu den höchsten Verbrechern Zirkeln, rund um den Geheimdienst SHIK und die sogenannte National Garde des Salih Berisha, was eine rein kriminelle Organisation ab 1996 war. Mit Vorsatz, hat Salih Berisha und seine kriminelle Bande, die Polizei ruiniert! Man muss das ja nicht mehr kommentieren, was klar war, als Lulzim Basha Innenminister wurde. Das hinter den Polizisten Morden in Durres, mit Dritan Dajti, viel mehr steckt, ist total bekannt. Die gesamte Mafia Prominenz in Durres, war mit Dritan Dajti verbunden, also auch der Polizei Apparat, was jedem bekannt ist in Durres, seit dem Mord an

  Gani Malushi

  Polizei Präsident Gani Malushi am 6.8.2003 ermordet, wo die Partner und Kollegen beim Mord, die Söhne des Paten von Durres “Spartak Braho”, identisch mit der Nard - Lefter Koca Mafia (Schwager von Agron - Armando Duka). Immer verbunden auch rund um die “Banda de Durresi” von dem Kosovaren Gangster und Massen Mörder: “Lul” Lulzim Berisha: zugleich Ilir Meta und Fatos Nano Partei übergreifend und Dritan Dajti (der gesuchte Mörder), war ja ein Unter Capo bei Sokol Kociu, was der ja selbst im TV sagte. Dritan Dajti, steht vor Gericht, als Mörder der 4 hohen Polizisten von Durres am 9. August 2009, wo natürlich der örtliche Polizei Direktor der “Pista Illyria” Herr Muca, Mitglied im Verbrecher Club war.  4 hohe Polizisten werden bei Durres erschossen (

  1234) Was für ein Skandal, das man den wichtigsten Ermittler und Geheimdienst Anti Mafia Direktor in Durres ermordet: Iso Copa und die Ermordung der vier hohen Polizei Offiziere am 9.8.2009 in Durres, wo die wahren Hintermänner des Mörders Dritan Dajti, die komplette Durres Mafia Eliten Prominenz ist, welche sich Geschäftsleute schimpfen und welche auch den Polizei Präsidenten Gani Malushi ebenso in 2003 ermordeten. Die Söhne von Spartak Braho, Rasmiz Braho (ein Original Dumm Mafiosi der Politiker),Lefter Koca als Partner der “Lul” Berisha Gang, lassen grüssen.
  Ob Verfolgungs Wahn oder nicht. Der berüchtigte und durch wikileaks bekannte Agron Kulici, der direkt in die Ermordung der 4 hohen Polizisten in 2009 verwickelt ist, hatte eine Auseinandersetzung, mit 2 hohen National Guard Polizisten, davon einen Leiter eines Zuges. Es sollen illegale Abhör Einrichtungen im Sitz des Premier Ministers installiert worden sein und Agron Kulici, stellte die Leute zur Rede. Salih Berisha hatte schon in 2005 Angst das er abgehört wird, denn er gab seiner engsten Umgebung die Anweisung, keine wichtigen Dinge am Handy zubesprechen und ebenso am besten keine Handys bei Gesprächen dabei zuhaben. Später wurde er etwas lockerer. Die Mafia weiss halt auch, auf was man achten muss.
  600 - 1.000 € verdient ein Richter in Albanien, Justiz Angestellte mit Diplom und Anwalts Zulassung, sogar nur 240 € ! Der JAVA Raport über diese Kaste der reichen Richter.Obwohl seit 1998 per Gesetz verboten, faehrt ein Richter auf seinen reservierten Parkplatz mit Luxus Mercedes Gelaendewagen mit getoenten Scheiben hinten und spazierte 5 Minuten vor dem Foto am Morgen ins Gerichts, wie ein stolzer Gockel. Etliche Polizisten wurden damals von Kriminellen erschossen, welche in solchen Autos unterwegs waren und heute mit Ausnahme von einer Kontrolle bei Gjorokastre, wo die Fahrzeuge beschlagnahmt wurden nicht mehr kontrolliert.
  [14]

  Institutione procuria durres

  Mercedes AA 558 EJ, Parkplatz Durres: “Institutione” reserviert fuer die Institutionen / Staatsanwaltschaft Richter
  10/24/2012

 • Kriminelle und der korrupte Mafia Richter: Gani Dizdari wurde entlassen – Marina Durres – Albanien
  Feb 13, 2019., 12:11 •

  […] Der „GAU“ von Justiz und Polizei: Dritan Dajti erhält Haft Reduzierung […]

  • Balkansurfer
   Feb 15, 2019., 18:12 •

   Noch ein Super Skandal: der zu Lebenslanger Haft verurteilte Mörder: Gerd Gjinarari, wurde auf Bewährung frei gelassen, was die Gesetze nicht zulassen.

   Skandali i rradhës/ Vrasësi i dënuar me burgim të përjetshëm, lirohet me kusht

   default image

   Gerd Gjinarari vrau më 6 gusht të vitit 1997 të njohurin si i "forti i Tiranës", Naim ZyberinMe vezë, miell, letra, çizme, këpucë... dhe bojë! Edi Rama kryeministri më i goditur

   Die Unterschrift: Richter: Markellan Kuqci Gericht Korce


   • Balkansurfer
    Mrz 01, 2019., 19:28 •

    In der Albanischen Justiz macht jeder was er will: Dann werden zur Show Untersuchungen wegen Amtsmissbrauch eingeleitet und NIchts passiert. Mörder erhalten Haft Verschonung, werden freigelassen -- wp:heading {"level":1} -->

    Lirimi i 'Gjeneralit'/ Gjonaj pezullon drejtorin e burgut, kërkon hetim të gjyqtarit

    Skandal të drejtësisë shqiptare e ka quajtur minsitrja e Drejtësisë e Etilda Gjonaj lirimin me kusht që Gjykata e Korçës i ka dhënë Gerd Gjinararit, i dënuar me burg përjetë për vrasjen e Naim Zyberit në 1997. Gjonaj i kërkon KLGJ të nisë  procedimin për gjyqtarin që e liroi si dhe ka pezulluar nga detyra drejtuesit e burgut të Drenovës që i përgatitën atij dosjen e lirimit.

    Redaksia 20 Shkurt, 13:14 | Përditesimi i fundit: 20 Shkurt, 15:12

    Skandal të drejtësisë shqiptare e ka quajtur minsitrja e Drejtësisë e Etilda Gjonaj lirimin me kusht që Gjykata e Korçës i ka dhënë Gerd Gjinararit, i dënuar me burg përjetë për vrasjen e Naim Zyberit në 1997. Gjonaj i kërkon KLGJ të nisë  procedimin për gjyqtarin Markelian Kuqo që e liroi, si dhe ka pezulluar nga detyra drejtuesit e burgut të Drenovës që i përgatitën atij dosjen e lirimit.

    Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj doli në një konferencë për mediat, kur tha se lirimi me kusht i Gjinararit, njohur si "Gjenerali" është në shkelje me ligjin.

    Ministria e Drejtësisë ka bërë një hetim paraprak ku është konstatuar se është dhënë në kundërshtim me kriteret ligjore dhe kërkesat e kodit penal për dhënien liri me kusht për një të dënuar me burgim të përjetshëm. Ministrja tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe inspektoratit për të kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për gjyqtarin, duke shprehur sigurinë se përgjigjja nga këto institucione do të jetë e shpejtë.

    Ndërkohë, drejtori i Burgut është proceduar dhe janë referuar materialet pranë Prokurorisë Korcë, për veprën penale shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumenti, dhe deri në zbardhjen e ngjarjes janë të pezulluar nga detyra.

    Gert Gjinarari, 45 vjeç, përfitoi lirim me kusht, në të njëjtën procedurë abuzive që shpëtoi nga dënimi përjetë edhe Dritan Dajtin, autor i vrasjës së 4 policëve. Gjinarari u dënua me burgim të përjetshëm në Itali, por me sjelljen e dosjes në Shqipëri ai kërkoi gjykim të shkurtuar, duke pranuar të gjitha aktet e akuzës, çka e çon dënimin përjetë në 25 vite burg. Një procedurë kjo e ndryshuar vitet e fundit, ku tashmë ndalohet gjykimi i shkurtuar për vepra të rënda penale, veçanërisht për vendime me burgim të përjetshëm.

    Gert Gjinarari dhe Naim Zyberi

    Gjykata e Korçës, kryesuar nga kryetari Markelian Kuqo ka vendosur të pranojë kërkesën e Gjinararit për lirim me kusht, një vendim i marrë më 14 shkurt të këtij viti, në ditën e "Shën Valentinit". Gert Gjinarari u ekstradua në Shqipëri në vitin 2014, ndërsa akuzohet si bashkëpunëtor me Arben Grorin në vrasjen e bujshme të Zyberit. 

    Në vendim shkruhet se Gjinarari është plotësisht i rehabilituar dhe i gatshëm për tu riintegruar në shoqëri, duke argumentuar se një nga arsyet e dhënies së lirisë me kusht është edhe sjella e mirë që i dënuari ka pasur në burg, "shembullore", - theksohet në vendim.

    "I dënuari paraqitet me normalizim të plotë të marrëdhënieve me trashëgimtarët e viktimave nga vepra penale", thuhet në vendim.

    https://shqiptarja.com/lajm/lirimi-i-gjeneralit-pezullohet-drejtori-i-burgut-te-drenoves

 • Insider
  Jan 07, 2020., 15:32 •

  Die 3 Richter welche die Strafe von Dritan Dajti reduzierten, verloren alle Verfahren in der Berufung, auf Beschlagnahme von Geld usw.. Der nächste Super Skandal, denn unter der Fatos Nano, Edi Rama Regierung in 2001 und danach, wurde der Mörder Dritan Dajti, eng mit Polizei Offizieren verbunden nie gefunden, ebenso mit Arben Kulicaj verbunden, wie sogar wikeleaks berichtet. Newly Established Special Anti-corruption Prosecution Clears 3 Judges of Corruption in 4 Police Officers Murder Case

  Newly Established Special Anti-corruption Prosecution Clears 3 Judges of Corruption in 4 Police Officers Murder Case

  In its first decision, only two weeks since its establishment, yesterday the Special Anti-Corruption Prosecution Office (SPAK) demanded the court to drop the case against three judges who were being investigated on corruption charges. Judges Skender Damini, Petrit Aliaj and Aleks Nikolli reduced the sentence of infamous crime boss Dritan Dajti from life imprisonment to...

  "Dritan Dajti"/ Gjyqtari kërkon paratë dhe celularin e sekuestruar 18/03/2019 - 12:05 Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Vlorës, Skënder Damini, i cili ishte njëri prej tre anëtarëve të trupës gjykuese që dha aprovimin e uljes së dënimit të Dritan Dajtit nga burg përjetë në 25 vite, ka kërkuar në Gjykatën për Krime të Rënda pushimin e çështjes dhe kthimin e celularit të sekuestruar. Nga ana tjetër, i biri, Lisien Damini, ka kërkuar kthimin e 17 mijë eurove të sekuestruara, me pretendimin se janë të justifikuara dhe me dokumentacion përkatës. Gjyqi i zhvilluar i ndarë, me gjyqtare Liliana Bakun vendosi refuzimin për të dy kërkesat, lënie në fuqi të vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë. Më 15 shkurt 2010 Forcat Speciale zbarkuan në banesat e 3 gjyqtarëve, të cilët firmosën anulimin e dënimit me burg përjetë të Dritan Dajtit. Gjatë kontrollit në banesën e Skënder Daminit u gjetën 17 mijë euro. Ndërkohë që gjatë bastisjes në Vlorë u gjetën 8 fishekë. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimin pasuror për tre gjyqtarët që vendosën, pro kërkesës për gjykim të shkurtuar për Dritan Dajtin. Gjyqtarëve, të cilëve po u hetohet pasuria janë Petrit Aliaj, Skënder Damini dhe Aleks Nikolli, të cilët janë të dyshuar për korrupsion. /portali DurresLajm/ https://durreslajm.al/aktualitet/dritan-dajti-gjyqtari-kerkon-parate-dhe-celularin-e-sekuestruar

  • Gjoka
   Aug 13, 2019., 07:26 •

   Ebenfalls vorzeitig aus der Haft entlassen, der starke Mann von Berat, Edi Rama Financier, wie Lulzim Berisha in Durres und andere Mord und Drogen Banden: Lul Caka. Identisch wie bei Lulzim Basha, Berisha, erhält man viel Geld, Wahlkampf Untersützung, wenn man vorzeitig kriminelle Clans Chef aus der Haft entlässt, oder die Anklagen nieder schlägt. da berichtet schon wikileaks in Details..

   CRIMINALS MAKING THE LAWS IN ALBANIA'S PARLIAMENT
   2009 August 13
   Law Breakers Turned Law Makers ------------------------------ 2. (C) Some of the more noteworthy MPs with ties to organized crime are: -- Tom Doshi: An SP MP from Shkoder, Doshi, singled out in the Human Rights Report for physically assaulting a journalist in the Sheraton Hotel, was a key figure in financing SP electoral efforts. He is known as the richest MP, with a declared fortune of more than $15 million and is also suspected of trafficking narcotics. Doshi served in the previous parliament as a DP MP, before switching sides to the SP shortly before the election.....
   Diber Wahlfälscher Team. PDUI Gangster: Ymer Lala, Tom Doshi Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi
   Esi RM, Tom Doshi Edi Rama, Tom Doshi
   - Sokol Oldashi: Olldashi, the current Minister of Public Works, Transport, and Telecommunication and DP MP from Fier, is suspected of smuggling goods and narcotics. Circumstantial evidence links Olldashi and Fatmir Kajolli in Fier to Minister of Justice Enkelejd Alibeaj in a scheme to release prisoners from jails to act as electoral bullies. -- Lulzim Basha: According to one SP source, FM Basha, who represents the DP in Elbasan, was involved in facilitating the release from prison of a notorious criminal in Elbasan in return for support from the criminal's family. Relatives of the criminal promised to "organize" people in Elbasan to support Basha. The criminal was released on June 29, the day after the elections.

   U shkarkua se liroi para kohe nga burgu Lul Cakën, Gjykata liron drejtorin e burgut

   Drejtori i burgut të Lushnjes, Judmir Shurdhi dhe kartelisti i këtij institucioni të vuajtjes së dënimit, Llazar Mino, janë lënë …

  • Insider
   Jul 06, 2024., 08:43 •

   2009, legt er 4 Polizei Direktoren um, als er als gesuchter bei Durres, festgenommen werden sollte. er war vom höchsten Polizei Direktor gedeckt und anderen Polizei Direktoren Ratten dort: Dritan Dajti, Berufs Krimineller   Jetzt versucht er seine Freilassung

   Dritan Dajti letër drejtorit të burgut të Peqinit: Nis procedurat e lirimit, dënimin e mbylla më 4 korrik! Pak ditë më parë Gjykata e Lartë i riktheu 'burgun përjetë' Dritan Dajti dhe 4 efektivët e vrarë

   Dritan Dajti letër drejtorit të burgut të Peqinit: Nis procedurat e lirimit, dënimin e mbylla më 4 korrik! Pak ditë më parë Gjykata e Lartë i riktheu 'burgun përjetë'

   Dritan Dajti i kërkon drejtorit të burgut të Peqinit të kryejë procedurat e lirimit pasi thotë se në 4 korrik 2024 ka përfunduar ekzekutimi i vendimit të dënimit me 25 vite burg 5 Korrik, 13:13 | Përditësimi i fundit: 17:55

Wird geladen
×