Der gesuchte Auftrags Killer: Argest Bilbili, wurde heute in Tirana festgenommen

Er lief mit einer Woll Mütze auffällig herum, als ein Polizist ihn nach der Genehmigung fragte, floh er bedrohte den Polizisten mit einer Pistole und eine ID Karte, hatte er auch nicht dabei. Er wurde auch wegen dem Attentat, auf den Staatsanwalt: Arian Ndoja gesucht und sogar 50.000 € waren ausgelobt.

Investigati Bericht Tv Journalist Artan Hoxha hat nach der reagierten Ermordung von Staatsanwalt Arjan Ndoja .

Orgest Bilbili,

http://albania.de2019/11/06/festnahme-des-gangsters-redjan-rraja-neffe-des-ps-stellvertreters-rrahman-rrajarund-um-das-verbrecher-duo-staatsanwalt-arjan-ndoja-alexander-laho/

TIRANË– Ky që shihni në këtë foto është Orgest Bilbili, njeriu i arrestuar mesditën e sotme në rrugën “Sitki Çiço”, në Tiranë dhe që njihet si lidhje e afërt me “Julin e Pashakos” në Lushnjë. Nuk dihet se ku ishte destinacioni i Bilbilit ditën e sotme, por me vete ai kishte një armë zjarri, ku tashmë janë ngritur dyshime se, killeri mund të përgatitej për një vrasje të radhës.

Pa ndjekje operative, pa forca të shumta në teren, pa ndihmën e RENEA-s, është kapur në Tiranë krejt rastësisht një ndër njerëzit kryesorë që kërkohet nga drejtësia Shqiptare dhe i dyshuar në disa krime të rënda, vrasje, Orgest Bilbili. Për kapjen e Bilbilit dhe mikut të tij Haxhiu, policia kishte vendosur një shpërblim financiar prej 50 mijë euro, për këdo që jepte informacion të saktë për këtë shtetas. Por sot ka mjaftuar një polic i vetëm që të bëjë mrekullinë dhe të parandalojë një killer, si Orgest Bilbili, i cili edhe pse e ka kërcënuar me armë policit, duke i pohuar se do e qëllojë, sërish efektivi i policisë e ka neutralizuar, duke e plagosur në këmbë dhe më pas e ka arrestuar. Polici ka konstatuar një person me kapuç në kokë dhe menjëherë ka vepruar, pasi i ka bërë përshtypje ky njeri që ecte në rrugë me kapuç leshi në kokë, ndërkohë moti ka qenë i ngrohtë. Ai i është afruar këtij personi dhe i ka kërkuar autorizimin për lëvizje njëkohësisht dhe kartën e identitetit. Por personazhi që mbante në kokë kapuç leshi, i ka pohuar se nuk kishte autorizim dhe ka filluar të mbajë distancë me policin dhe më tej të largohet me vrap. Nga pas i është vënë punonjësi i policisë,i cili i ka kërkuar të ndalojë por Bilbili, i ka nxjerrë një armë pistoletë, duke e kërcënuar se nëse e ndiqte, do e qëllonte menjëherë. Efektivi i policisë ka qëlluar njëherë në ajër dhe mandej një herë të vetme në këmbë, duke bërë që Bilbili të rrëzohet në trotuar dhe mandej të arrestohet nga punonjësi i policisë.

Orgest Bilbili


https://shqiptarja.com/lajm/orgest-bilbili-dyshohet-se-ishte-qitesi-per-vrasjen-e-prokurorit-ndoja-ate-qe-se-beri-renea-disa-here-e-beri-1-polici-i-vetem-ne-tirane?r=kh1https://shqiptarja.com/lajm/orgest-bilbili-dyshohet-se-ishte-qitesi-per-vrasjen-e-prokurorit-ndoja-ate-qe-se-beri-renea-disa-here-e-beri-1-polici-i-vetem-ne-tirane?r=kh1

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (1)

  • pixelschubser
    Mai 20, 2020., 18:27 •

    Der Bruder des Bürgermeister des Distrikts, von Fushne-Arrez wurde festgenommen, ein typischer Edi Rama Financier aus dem Drogen Handel. Er hatte eigene Cannabis Plantagen angebaut, usw..

Wird geladen
×