Weitere 6 gepanzerte Luxus Limousinen, von bekannten Verbrechern beschlagnahmt, wie von Bledin Doci!

Gepanzerte Fahrzeuge erhalten keine Zulassung mehr in Albanien, wo die Durres Zulassungsstelle informiert wurde, welche aber seit 30 Jahren, praktisch in Hand von Kriminellen ist, wo Alles geht! Ein Regierungs Geschäft des Edi Rama, mit seinem Polizei Adviser: Ergys Hoxha, einem Betrugs Kriminellen! Original EU Politik, sowas auch zu finanzieren, als Wirtschafts Faktor: Drogen-, Frauen-, Kinder-, Waffen Handel und illegales Bauen und Geldwäsche. aus 2011 über die Zustände, die jeder wusste, Kriminelle der EU, KfW, finanzierten die Zustände trotzdem

 

 

 

„Port Side Beach“ Bar in der Currila: Bledi Doci! Bomben Bauer, Geldwäsche, Frauen und Drogen Handel. Alles illegal besetzte Grundstücke, Bauten. Offensichtlich haben die den illegalen Mafia Bau, des Agim Hoxha, Kazazi übernommen, zur Appartment Vermietung. Es gibt jede Menge Haftbefehle, rund um diese Landräuberei und Operationen von Polizei Spezial Einheiten DOL, gegen Super Verbrecher. Ebenso von Xhevdet Troplini, einem üblen Politik Mafiosi in Durres, Regierungs nah, schon vor 20 Jahren

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durrres, im Focus der Internationalen Ermittler

Die letzten Küsten Bäume, wurden unter Berisha, der DP Mafia in Durres gerodet, für diese illegalen Bauten, dem Kazazi Bau, alias „Efendi“

2009, abholzen der letzten Bäume mit Null Dokumenten durch die Kazazi und Hoxha Mafia in der Currila Durres, wo heute ein illegales Hochhaus steht

siehe Juni 2018

Ilir Meta, Ilir Doci, Steinmeier und Alban Mollaymeri Kernstück einen Geldwäsche Ringes aus Drogengeschäften

Direkt dahinter der nächste Schrott Bau, der Albaner Mafia: Die Internationale Mafia: Durres Taliban schlägt wieder zu: Mafia Familie Laku: DCI Company und Wild West in Tradition

Illegales Restaurant im Hintergrund geschlossen im Dezember 2019, des Super Heroin Mafia Clans: Aydili Hekuran Hoxha : Vangjush Dako Finanzier

ODL Operation: Wildwest Zustände Albaniens: Prominente Verbrecher, die ihre Heimat in Deutschland sehen, werden verfolgt

Bllokohen 6 makina të blinduara në Durrës, ja kush janë pronarët dhe bizneset që kanë

Operacioni Forca e Ligjit sot ka bllokuar gjashtë makina të blinduara në Durrës. Report Tv siguron emrat e katër personave që u janë sekuestruar makinat. Ata janë; Xhevdet Troplini të cilit iu bllokua makina e blinduar tip ‚Jeep‘, Ervis Doçit ‚Audi‘,  Bledin Doçit ‚Benz‘ dhe Ilir Gjyzelit ‚Jeep‘. Nga një kërkim në Qendrën Kombëtare të Biznesit, personave të cilëve u janë sekuestruar makinat rezultojnë me aktivitet në fusha të ndryshme. Ilir Gjyzeli rezulton se ka një pikë tregtimi gomash, gomisteri, servis automjetesh dhe pjesë këmbimi, plus bar kafe.

Bledin Doçi rezulton se ka një bar-kafe dhe stacion plazhi, por ashtu edhe Ervis Doçi me disa një kompani që merret me prodhimin e materialeve të ndërtimit, sipërmarrje të ndërtimeve urbane, industriale dhe turistike, etj. Makinat e këtyre personave janë bllokuar nga OFL-ja e cila do të kontrollojë për origjinën e tyre dhe burimin e ligjshëm të krijimit të pasurisë. Këtyre subjekteve ende nuk u është nisur kërkesë nga OFL për të deklaruar pasuritë por kjo masë është marrë në kushtet e emergjencës bënë me dije burime nga OFL për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta.

Ekstrakti i QKB-se per Ilir Gjyzelin
Ekstrakti i QKB-se per Bledin Doçin

Ekstrakti i QKB-se per Elvis Doçin

Lajmi kryesor:

‚Luftë‘ automjeteve të blinduara! Lleshaj urdhër të prerë drejtorive rrugore: Bllokoni qarkullimin e tyre

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 14:42

‚Luftë‘ automjeteve të blinduara! Lleshaj urdhër të prerë drejtorive rrugore: Bllokoni qarkullimin e tyre

TIRANE – Opeacioni „Forca e Ligjit“ nga një anë dhe ministria e Brendshme nga ana tjetër, i kanë shpallur ‚luftë‘ automjeteve luksoze dhe të blinduara. OFL me bllokimin e mjeteve të blinduara që dyshohet se janë blerë nga para që e kanë burimin nga krimi. Ndërsa ministri i Brendshëm ka urdhëruar bllokimin e qarkullimit të të gjitha mjeteve të blinduara që zotërohen nga persona fizik, edhe të atyre personave që i zotërojnë me dokumentacion të rregullt prej kohësh. Me urdhër të Lleshaj, për vitin 2020, nuk do të lejohet targimi i tyre si dhe nuk do të rinovohet dokumentacioni i mjeteve që aktualisht janë në qarkullim.Urdhri  i Ministrit Lleshaj është shpërndarë për Drejtoritë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor, ndërsa pezullimi i mjeteve do të qëndrojë deri në një njoftim të dytë.  Udhëzimi, gjithashtu, sqaron se personat që e disponojnë një mjet të tillë duhet të paraqiten në Ministrinë e Brendshme për veprime të mëtejshme.‘Zbatim të shkresës së Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj ‚Mbi pezullimin e dhënies së autorizimeve për mjet të blinduar‘. Me përmbajtjen e saj njihen Shefat e Sektorëve të Policisë Rrugore pranë DVP, si dhe Shefi i Sektorit të rendit dhe Shefi i komisariatit rajonal të policisë rrugore në DVP Tiranë, me qëllim zbatimin në praktikë të detyrimit për pezullim/ndërprerjen deri në një njoftim të dytë, të të gjithë procedurave administrative në lidhje me lëshimin e autorizimeve për targimin dhe qarkullimin e mjeteve të blinduara në pronësi/përdorim të personave fizik. Deri në ndryshimin e aktit normativ ekzistues, edhe nëse ndonjë shtetas disponon një kontratë të rregullt ligjore si pronar i mjetit të blinduar dhe ata që aktualisht disponon një targë të rregullt të regjistrua të mjetit të blinduar  nuk do të pajiset me autorizimin për targimin e tij apo autorizim të posaçëm për qarkullim deri në një njoftim të dytë. Për rrjedhojë nuk do të lejohen të qarkullojnë‘, shkruhet në deklaratën drejtuar Drejtorive Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor.

https://shqiptarja.com/lajm/bllokohen-6-makina-te-blinduara-ne-durres-dhe-shijak

Notar Urkunden, wo Testamente gefälscht sind, kriminelle Anwälte, Richter, Notare, Staatsanwälte und immer Politiker dabei, Premierminister, Richter, die komplete Generalstaatsanwaltschft, aber auch Diplomaten, Botschafter usw..

Ndërsa familja Berisha gëzon e qetë 25 mijë m2 truall në Vlorë; Edi Rama 35 mijë m2; Fatmir Mediu 10 mijë m2; Adriatik Llalla 2000 m2; Ilir Meta 18 mijë m2; Ardi Veliu 5 mijë m2; Xhezair Zaganjori 10 mijë m2; Alket Hyseni 15 mijë m2 (resort Dhërmi) e po kështu; 320 gjyqtarë, prokurorë, noterë, avokatë, kryebashkiakë, ambasadorë, pronarë mediash lëpirës, hipotekues, kryepolicë, doganierë, kriminelë e krye-tatimorë.

Ja 27 zonat bregdetare, të “minura” me grabitje tokash e plazhesh

Velipojë, Durrës, Bisht-Pallë, Gjiri Lalz, Shëngjin, Ishull Lezhë, Ishëm, Golem, Kepi Rodon, Divjakë, Seman, Novoselë, Vlorë, Himarë, Dukat, Dhërmi, Zvërnec, Karaburun, Borsh, Kakome, Lukovë, Piqeras, Orikum, Sarandë, Ksamil, Butrint, Çukë, Syri Kaltër.

PYETJE DREJTËSISË SPAK-BKH/ – A do veproni si “grup-xhenier”, për të “çminuar” këto zona nga krimi i pronave me ndëshkim sekuestrim të hajdutëve?/Pamfleti


Namik Sadiku, Geldwäsche Motor für Verbrecher Clans, welche Weltweit operieren. Geldwäsche, Drogen: Mafia Boss: Namik Sadiku und die korrupten Durres Richter: Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri und Petrit Çeno

http://i.imgur.com/P3MdQry.png und dann hier auch noch Tom Doshi, Langzeit Gangster in wikileaks dokumentiert und seinem total kriminellen Sohnhttp://www.albaniannews.com/foto/2015/05/20150515103817_art.jpg

Super Langzeit Gangster: Tom Doshi, Maybach Sonnenbrille und ohne Schulbildung. Der Sohn ebenso
http://lajmifundit.al/wp-content/uploads/2016/04/syzattt.jpg

Alles bewiesen mit Zeugen: Polizei Test, wurden manipuliert, für Geld erhielt man mehr Punkte, und wurde befördert!

/portali DurresLajm/ immer mehr zu Morden, Hinrichtungen usw.. Wie kann ein Regierungs Adviser für viel Geld, nicht verzollte Autos, ohne Kennzeichen mieten, wie ja Ergys Hoxha selbst darstellt. 3 gepanzerte wurden in Tirana in einer Tief Garagegarage eines illegalem Hochhauses beschlagnahmt. Warum wurde der gesuchte Mörder Edi Rama Polizei Adviser: gab dem gesuchten Mörder, das teuerste in Albanien befindliche KFZ, mit dem Kennzeichen: Kennzeichen: AA 111 OI. Versicherungs Zulassung, lief des AUDI S8 auf Ergys Hoxha. Polizei Direktoren erhalten direkte Gehälter von „Gesuchten“, Drogen Baronen, Mafia Clans Ähnliches Foto Ergys Hoxha: in 2014 Chef der Anti Korruptions Polizei, wo Institutionen direkt von Kriminellen, wie die Bau Polizei übernommen wurde. (die komplette Baupolizei, gehört dazu, welche die Geldwäsche Bauten der Mafia Clans schützt.)

 

Schlagwörter: , , ,

KOMMENTAR(E) (4)

 • Insider
  Feb 12, 2020., 13:12 •

   

  Gefälschte Dokumente als System

  OFL shënjestron Dritan Dajtin dhe Xhevdet Troplinin, i kërkon deklarimin e pasurisë

  OFL vijon me shënjestrimin e eksponentëve kriminalë të dënuar më parë për vepra të rënda penale duke i dërguar formularin …
  Sitzt wegen Kokain Handel seit 2014 im Gefängnis, kannte die Familie Prenga, telefonierte mit Ndrek Prenga, des gerade vor kurzem rund um die grossen Kokain Kartelle, ermordeten Jan Prenga, und den Hajri Brügern

  Flet nga burgu në Ekuador ‘bosi’ i kokainës, Dritan Rexhepi: S’kam lidhje me rrëmbimin e Jak Prengës

  Ashtu siç kishte paralajmëruar, gazetari investigativ Artan Hoxha publikon sot në Abc News intervistën Gramoz (Dritan) Rexhepin, një personazh të shumë përfolur …

 • navy
  Feb 14, 2020., 21:02 •

  Das Vermögen, Immobilien, Fahrzeuge, Firmen, Bankkonten werden von Bledar Seferi (alias Hakorja) beschlagnahmt, der in Eduador einsitzt und Partner des Italieners: Giovanni Di Cosimo, der vor Monaten in Durres verhaftet wurde. Zur Tarnung hat man eine Plastik Fabrik in Shiak, der alten Drehscheibe für Drogen 4 gepanzerte Fahrzeuge wurden in Vlore, bei dem erschossenen Verbrecher Edison Harizaj gefunden, wo die Frage steht, warum die illegale Anlage nicht vorher durchsucht wurde, denn immerhin hat die Berufs Kriminelle Organisation KFW, dort Müll Deponie mit der Mafia, die EU nicht nur das Betrugs Projekt Lungomare. Im Novembere 2018 und Nichts geschah!

  Original Mafia Stile: von Idlir Karkini und der Skandal von Spille, bis zu den illegalen Bauten des Mafia Killers Edison Harizaj in Vlore

  OFL aksion në Vlorë, sekuestrohen 4 makina të blinduara, 2 në pronësi të Edison Harizajt

  Uralt Adel des Verbrechens Edison Harizaj das Opfer in irgendeiner kriminellen Ereignis beteiligt, der Besitzer des Luxus – Komplex „Oslo“ in „Cold Water“ Vlora

 • Gjoka
  Feb 15, 2020., 23:42 •

  Das Vermögen, Immobilien, 4 Fahrzeuge, Firmen, Bankkonten werden von Bledar Seferi (alias Hakorja) beschlagnahmt, der in Eduador einsitzt und Partner des Italieners: Giovanni Di Cosimo, der vor Monaten in Durres verhaftet wurde. Zur Tarnung hat man eine Plastik Fabrik in Shiak, der alten Drehscheibe für Drogen, Firence Verbrecher in Italien, der Kokain Vertrieb dort aufbaute. Kunststoff Firma: in Shiak, Neben Erwerb; Drogen, Kokain Bledar Seferi, mehrere Identitäten Operacioni-Bledar Seferi Hakorja1

  Operacioni / U arrestua për trafikimin e 20 kg kokainë nga Brazili, SPAK vendos sekuestron e pasurive në Shqipëri të ‘bosit’ të drogës (EMRI)

  Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka urdhëruar sekuestrimin e pronave të Bledar Seferi (Hakorjes) i dënuar në Itali për trafik...

  Ligji Anti-Mafia, SPAK sekuestron pasuritë e Bledar Seferit dhe bashkëpunëtorit të tij italian/ LISTA

  TIRANE- SPAK i ka vënë sekuestron pasurisë së Bledar Seferit i dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar droge dhe bashkëpunëtorit të tij italian Giovanni Di Cosimo i arrestuar në Durrës rreth një vit më parë, i cili konsiderohet si një ndër personat kryesorë të trafikut të drogës në zonën e Barit. Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion i ka bllokuar italianit Giovanni Di Cosimo 9 asete pasurore, mes tyre një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, arë dhe truall me sipërfaqe 5mijë e 954 m2, 4 makina dhe 2 llogari bankare 3 mln lekë e 22 mijë €. Ndërkohë që familjarëve të Seferit i janë sekuestruar 4 llogari bankare me vlerë rreth 50 mijë €.
  Kompania e Cosimo Rey Plastica ka kaluar në pronësi të familjarëve të Seferit. Në regjistrin e bizneseve kjo kompani figuron e regjistruar në emrin e bashkëshortes së Bledar Seferit, Erjola Seferi. Pasurite e sekuestruara Një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, Durrës. Asetet, aksionet/kuotat dhe pasuritë e subjektit “REY PLASTICA” sh.p.k. me NIPT L71325502Q, me status aktiv. Pasuria e llojit Arë+Truall me sipërfaqe 5954 m², nga kjo sipërfaqe ndërtesë 3070 m², ndodhur në Durrës. Në këtë pasuri ushtron aktivitetin subjekti “REY PLASTICA” sh.p.k. Pasuria e llojit ullishtë me sipërfaqe 6550 m², ndodhur në Tiranë. Automjetet e markës “Fiat”, modeli 500, viti prodhimit 2008 dhe markës “Land Rover”, modeli RANGE ROVER, viti prodhimit 2014; Automjet i markës “AUDI”, modeli A2, viti prodhimit 2001; Automjet i markës “Fiat”, modeli 500L, viti prodhimit 2014; Automjet i markës “Mercedes Benz”, modeli B180 CDI, viti prodhimit 2012; Llogari bankare në shumën 3.103.244 lek. Llogari bankare në shumën 21.022 euro......  
  https://shqiptarja.com/lajm/ligji-antimafia-spak-sekuestron-pasurite-e-nje-shqiptari-dhe-nje-italiani

 • BuckZiehsMutter
  Feb 20, 2020., 17:29 •

  Beschlagnahmte Luxus Autos mit den verbotenen getönten Scheiben, vermietet über Edi Rama's Ergys Hoxha, Polizei Adviser, auch an die korrupte EU Bande, wie Martin Schmid, die nun beschlagnahmt wurden

Wird geladen
×