Das umfangreiche Vermögen von dem Kosovo Verbrecher: „Lulzim Berisha“ wurde beschlagnahmt

21 Immobilien, ein gepanzeter BMW usw., wurden vom Vangjush Dako Protege: Lulzim Berisha beschlagnahmt, teilte die Vize Innenministerin Rovenna Voda heute mit. Viel Vermögen liess er beim „Yachthafen“ bauen, durch illegale Besetzung der Küstengrundstücke. Tanksstelle, eine Firma mit Öl Handel „Rajan 2007“ , wo er 40 % Anteile hatte. Die Operation läuft noch: Darunter waren 2 Appartment Häuser! Die Italiener leiten die Operationen, deshalb funktioniert Etliches, denn Geheimnis Verrat ist bei der Albaner Polizei Tradition, wo jeder Verbrecher Clan  vor allem unter Berisha, seine eigenen Polizei Direktoren einkaufte und finanzierte.

Arthur Kulici, durchaus ein fähiger Poliizei Direktor aus Tropoje, aber Klientel Politik für Tropoje Verbrecher und Mord Clans

unter Edi Rama und Samir Tahiri sah es dann so aus

Ina Nuka, Luxus Auto, Polizitsin mit Familie in Deutschland: kein Kennzeichen Alles normal

Albanian SPAK cooperate with Italian prosecutors in seizing mafia man assets

15 Waffen und ein Gericht sprach Ilir Bekon frei und der Skandal mit dem Kosovo Gangster: Lulzim Berisha

Das Verbrecher System der EU im Balkan und Albanien

20 Jahre Show, mit solchen Beschlagnahmen, warum soll das jetzt Anders sein.

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Das meiste Vermögen war auf Verwandte registriert.

Gegen Lulzim Berisha, liefen schon in 2000 umfangreiche Geheimdienst Operationen, er war in Deutschland erstmalig verhaftet in 1994, wegen Dokumenten Fälschung und war für den Drogen Vertrieb in Mailan zuständig für Sokol Kocium für das Kartell des „Ben“ Hasani (Hasanbeliu, dem Polizei Direktor für die Staatlichen Gebäude damals), ebenso Chef Leibwächter des PM Fatos Nano). Chef der „Bande e Durrezi) mit dem Gashi Clan verbunden und in etliche Morde verstrickt. Zu Lebenslanger Haft verurteilt, lief er frei herum am 2016, in 2019 begnadit mit einem Job im Rathaus Durres, als angeblicher Strassenreiniger, dank Vangjush Dako, der schon in 2000 als Polizei Inspektor von Lulzim Berisha erhielt, der eng auch mit den Söhnen von Spartak Braho, kriminelle Geschäfte, auch Visa Handel organisierte.

Ekskluzive/ Voda: OFL sekuestron 20 prona me vlerë miliona euro të Lulzim Berishës (VIDEO)

EKSKLUZIVE- 2 pallate në ‚parajsën bregdetare të të pasurve‘! Lulzim Berisha ‚financues‘ i kamufluar pas kushëririt shitës betoni! BMW e blinduar, toka e biznese

OFL ka zbuluar është se Lulzim Berisha fshihet pas ndërtimit të dy pallateve në zonën e Qerrretit në Durrës, të cilat edhe pse me letra rezultojnë të jenë të një ndërtuesi, A.Hyseni, sipas OFL-së kanë financues Lulzim Berishën. Në këtë dokument ekskluziv që Report Tv siguron, thuhet se sipas informacioneve të mbledhura, Lulzim Berisha, është „kamufluar nëpërmjet djalit të tezes, E.Dulla i cili ka aktivitet për shitjen e betonit po në Qerret, ku janë ndërtuar dy pallatet shumë pranë vijës bregdetare pranë Portit të Jahteve“

Pasurite e zbuluara nga OFL

-Pasuria në zonën kadastrale 8514, lloji pasuri truall me sipërfaqe 6660.50 m2, regjistruar në emër të shtetases Luljeta Berisha.
-Pasuri në zonën kadastrale 8514 me sipërfaqe totale 22940 m2 regjistruar në emër të shtetases Luljeta Berisha.
-Pasuri në zonën kadastrale 8514, ndërtesë me sipërfaqe totale 1997.50 m2 regjistruar në emër të Luljeta Berishës
-Pasuri në zonën kadastrale 8514, ndërtesë me sipërfaqe totale 2263 m2 regjistruar në emër të Luljeta Berishës
-Pasuri në zonën kadastrale 8514, ndërtesë me sipërfaqe totale 52 m2 regjistruar në emër të Luljeta Berishës.
-Pasuria në zonë kadastrale 8515 trupa me sipërfaqe 200 m2, ndërtesë me sipërfaqe 168 m2, regjistruar në emër të Luljeta Berishës.
-Truall me sipërfaqe 175 m2 dhe 55m2 ndërtesë, regjistruar në emër të A.A dhe shtetases R.A.
-Ullishte me sipërfaqe 6000 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara (Lulzim Berisha)
-Ullishte me sipërfaqe 9000 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara (Lulzim Berisha)
-Arë me sipërfaqe 4000 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuar (Lulzim Berisha)
-Arë me sipërfaqe 2250 m2 në pronësi të Adem Berisha.
-Një ullishte me sipërfaqe 1500 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara (V. Berisha)
-Ka një aktivitet si person fizik në emrin Lulzim Berisha në lagjen numër 4 Rruga „Skënderbej“, pasuria nr 4/20, zona kadastrale 8514.
-Është aksioner në shoqërinë „Rajan 2007“ me objekt tregtimi brenda dhe jashtë vendit të hidrokarbureve, naftës, gazit etj, me 40% të aksioneve
-Posedon një automjet autoveturë BMW të blinduar prodhim i vitti 2010
-Llogari bankare në një bankë në Fushë-Krujë për subjektin „Bar kafe“.

Sipas aktit normativ, kontrollohet pasuria e vendosur në mënyrë të paligjshme jo vetëm te i dyshuari kryesor, i dënuar me vendim të formës së prerë apo në hetim, por edhe te familjarët e tyre (nga bashkëshortët, fëmijët, të paralindurit, të paslindurit, vëllezërit dhe motrat dhe bashkëjetuesit për periudhën e 5 viteve të fundit).

Gehört zur Familie des Lulzim Berisha:

 

Geschäftspartner: mit einem verbrecherischen Sohn, der auch schon mal in der Präfektur, eine Schiesserei anfing: der Kosovo Verbrecher: Hazir Gashi.

Übelster Langzeit Mafiosi Ende in Durres: der Kosovare: „Hazir Gashi“ und sein Schrottbauten

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durres, im Focus der Internationalen Ermittler

Der gepanzerte Jeep, des Georg Soros Berufsverbrechers: Olsi Rama, Bruder des Edi Rama, wird natürlich nicht beschlagnahmt.

 

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

Pse nuk ndalohet makina e blinduar e Olsi Ramës, flet zv.ministrja e Brendshme

Dy ditë më parë, pas momentit që Vladimir Gjuta u kap pranë selisë së PS-së me një pistoletë me fishekë …

 

 

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (7)

 • Gjoka
  Feb 13, 2020., 13:21 •

  Da bleiben viele Fragen offen, über die angeblich entscheidenden Fortschritte in Albanien, lt. EU Verbrecher, die sogar gefälschte und gekaufte Wahlen akzeptieren und bejubeln Weder Artan Hoxha, noch Lubonja, sind überzeugt das die neue Spezial Einheit ODL oder Sonder Staatsanwalt SPAK, irgendetwas gegen diese illegalen Geldwäsche Bauten, die Profi Kriminellen Drogen Clans real etwas unternimmt, wobei diese kriminellen Zustände, direkt die EU, NATO zu verantworten hat, das soviel Kriminelle sich Posten kaufen, Institutionen übernehmen, und sich Grundstücks Urkunden wie Politiker selbst zusammen fälschen. Comedy Show einer kriminellen Regierung in Fortsetzung, mit angeblichen neuen Anti Mafia Gesetzen, Sondereinheiten usw.

  Erst lebt man von der Bestechung, der EU Kriminellen und gekauften Diplomaten Kaste, wo die EU Auflagen ignoriert werden, jetzt geht man ins Show Theater im STile von Edi Rama über, mit Polizei Aktionen. Weitere Top Kriminelle rund um die ShiAK bANDEN WERDEN VERFOLGT.

  Pajtim Serjani, Freund des E. Shullazi

  sHULLAZI'S fREUND: Pajtim Serjani, , MUSS NUN AUCH SEINEN reICHTUM,, SEINEN iMMOBILIEN bESITZ INNERHALB ON 48 sTUNDEN ERKLÄREN.

  OFL godet sërish në Tiranë, i kërkon të justifikojnë pasurinë mikut të Shullazit dhe anëtarit të bandës së Shijakut (VIDEO)

  TIRANE- Operacioni Forca e Ligjit i dërgon kërkesën për të dorëzuar vetëdeklarim për pasuritë e tyre dy personave të tjerë, të dënuar nga gjykata, njëri për trafik droge, tjetri për kanosje. Ata janë Pajtim Serjani i dënuar për gjobëvënie me tre vite si dhe Orges Jahelezit, i dënuar për trafik droge, si pjesë e grupit të Shijakut. Serjani dhe Jahelezi do të duhet të dorëzojnë brenda 48 orëve pranë OFL-së auto-deklaratën me pasuritë e tyre janë:
  Njoftimi i zedheneses se OFL-se Operacioni Forca e Ligjit vijon me intensitet punën për përmbushjen e detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ nr. 1 të datës 31.01.2020., për dërgimin e kërkesave për vetëdeklarim të pasurisë, si dhe për sekuestrimin e pasurisë në kushtet e emergjencës. Në këtë kuadër, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë shtetasve: - O. J., banues në Tiranë, i dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale "Trafikim i narkotikëve, në bashkëpunim"; - P. S., banues në Tiranë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”; Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së. Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. Po në përmbushje të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ, OFL vijon veprimet e pandërprera, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtoritë Vendore të Policisë në qarqe, duke kryer veprimeve komplekse, për të evidentuar dhe dërguar në SPAK të gjithë personat që janë subjekt i Ligjit Special. Për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë, OFL do të informojë publikun në vijimësi. Vijon...
  Rendit zhvillimet sipas orarit:
  Ora 11:40
  OFL i kërkoi të justifikojë pasurinë/ Orges Jahelezi pjesë e grupit të Shijakut, mes të arrestuarve për laboratorin e drogës në Has
  1581590585_orgess.jpg Orges Jahelezi të cilit OFL i kërkoi sot të justifikojë pasurinë, njihet si anëtar i grupit të Shijakut i cili u arrestua pas zbulimit të laboratorit të drogës në Has. Grupi kriminal trafikonte kokainën në Gjermani dhe disa vende të Europës. Grupi i Shijakut drejtohej nga Astrit Avdyli, ndërsa në pranga asokohe u vunë edhe vëllezërit e tij dhe disa anëtarë të bandës. Gjatë operacionit u godit laboratori i heroinës në fshatin Brenog të Hasit dhe si dhe u sekuestruan pajisjet që shërbenin për përpunimin dhe presimin për ta trafikuar më pas në vendet e BE-së. Një pjesë e lëndës narkotike ishte paketuar gati për trafik. Ai është hetuar nga dosja 339.
  Ora 11:22
  OFL i kërkoi të justifikojë pasurinë/ Kush është Pajtim Serjani? Mik me Shullazin! Në 2015 i shpëtoi atentatit tek Rruga e Kavajës
  Pajtim Serjani të cilit OFL i kërkoi sot të justifikojë pasurinë, është një emër i njohur për policinë e Tiranës, pasi është arrestuar dhe dënuar për gjobëvënie me tre vite, ndërsa aktualisht është i lirë, pasi e ka përfunduar dënimin. Serjani u dënua për gjobëvënie ndaj një biznesmeni në vitin 2014. Në vitin 2015 Serjanit i është bërë atentat të Rruga e Kavajës, ndërsa lidhur me këtë ngjarje asokohe u arrestuan Aurel dhe Amarildo Hoxhallari. Serjani lëvizte në Tiranë me makina të blinduara ndërkohë që njihet si miku i Emiljano Shullazit. Në shtator 2017 policia i sekestroi Serjanit katër makina të blinduara më vlerë 1 milion euro. Tre prej makinave rezultuan të trafikuara nga vendet e BE, njëra prej të cilave me targa të falsifikuara. https://shqiptarja.com/lajm/ofl-swrish-nw-tiranw-dy-tw-dwnuar-pwr-trafik-droge-dhe-kanosje-duhet-tw-justifikojnw-pasuritw

  FAZ: Kriminelle EU Partner : Strategische Allianzen mit Kriminellen, Terroristen, Drogen Baronen

  Vollkommen identisch die damaligen Drogen und Verbrecher Kartelle, wie vor 15 Jahren, denn jeder Mörder und Drogenboss läuft in Europa und Albanien frei herum.
  In Eigendarstellung der Palast

 • navy
  Feb 13, 2020., 17:50 •

  Das Vermögen, Immobilien, Fahrzeuge, Firmen, Bankkonten werden von Bledar Seferi beschlagnahmt, der in Eduador einsitzt und Partner des Italieners: Giovanni Di Cosimo, der vor Monaten in Durres verhaftet wurde. Zur Tarnung hat man eine Plastik Fabrik in Shiak, der alten Drehscheibe für Drogen

  Ligji Anti-Mafia, SPAK sekuestron pasuritë e Bledar Seferit dhe bashkëpunëtorit të tij italian/ LISTA

  TIRANE- SPAK i ka vënë sekuestron pasurisë së Bledar Seferit i dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar droge dhe bashkëpunëtorit të tij italian Giovanni Di Cosimo i arrestuar në Durrës rreth një vit më parë, i cili konsiderohet si një ndër personat kryesorë të trafikut të drogës në zonën e Barit. Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion i ka bllokuar italianit Giovanni Di Cosimo 9 asete pasurore, mes tyre një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, arë dhe truall me sipërfaqe 5mijë e 954 m2, 4 makina dhe 2 llogari bankare 3 mln lekë e 22 mijë €. Ndërkohë që familjarëve të Seferit i janë sekuestruar 4 llogari bankare me vlerë rreth 50 mijë €.
  Kompania e Cosimo Rey Plastica ka kaluar në pronësi të familjarëve të Seferit. Në regjistrin e bizneseve kjo kompani figuron e regjistruar në emrin e bashkëshortes së Bledar Seferit, Erjola Seferi. Pasurite e sekuestruara Një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, Durrës. Asetet, aksionet/kuotat dhe pasuritë e subjektit “REY PLASTICA” sh.p.k. me NIPT L71325502Q, me status aktiv. Pasuria e llojit Arë+Truall me sipërfaqe 5954 m², nga kjo sipërfaqe ndërtesë 3070 m², ndodhur në Durrës. Në këtë pasuri ushtron aktivitetin subjekti “REY PLASTICA” sh.p.k. Pasuria e llojit ullishtë me sipërfaqe 6550 m², ndodhur në Tiranë. Automjetet e markës “Fiat”, modeli 500, viti prodhimit 2008 dhe markës “Land Rover”, modeli RANGE ROVER, viti prodhimit 2014; Automjet i markës “AUDI”, modeli A2, viti prodhimit 2001; Automjet i markës “Fiat”, modeli 500L, viti prodhimit 2014; Automjet i markës “Mercedes Benz”, modeli B180 CDI, viti prodhimit 2012; Llogari bankare në shumën 3.103.244 lek. Llogari bankare në shumën 21.022 euro......  
  https://shqiptarja.com/lajm/ligji-antimafia-spak-sekuestron-pasurite-e-nje-shqiptari-dhe-nje-italiani

 • Weitere 6 gepanzerte Luxus Limousinen, von bekannten Verbrechern beschlagnahmt, wie von Bledin Doci! – Marina Durres – Albanien
  Feb 13, 2020., 18:13 •

  […] Das umfangreiche Vermögen von dem Kosovo Verbrecher: „Lulzim Berisha“ wurde beschlagnahmt […]

 • Die Ex-Aussenminister Arta Dade, macht sich lustig über die Edi Rama Diplomaten Show – Marina Durres – Albanien
  Feb 14, 2020., 20:51 •

  […] Das umfangreiche Vermögen von dem Kosovo Verbrecher: „Lulzim Berisha“ wurde beschlagnahmt […]

 • BuckZiehsMutter
  Feb 20, 2020., 17:10 •

  Erste Beschlagnahme, auch von Grundstücken, Fahrzeugen von Lulzim Berisha und in Shkoder

  OFL i sekuestroi në mënyrë emergjente, SPAK kërkon 'vulosjen' nga Gjykata për pronat e Doçajve dhe blindin e Lulzim Berishës

  8 prona me vlerë afro 20 milion euro mes tyre vila, troje dhe automjete janë asetet e para që SPAK konfirmon sekuestrot dhe i kërkon gjykatës të shprehet me vendim. Ato i përkasin pjestarëve të grupit Hajri në Shkodër që u përfshin në rrëmbimin , ekzekutimin e më pas zhdukjen e trupit të Jan Prengës më 17 janar në Kamëz. 20 Shkurt, 15:40 | Përditësimi i fundit: 16:50
  Das vollkommen illegal gebaute Hotel „Privileg“ in Fark, ein Geldwäsche Hotel auf einem Grundstücks was man sich wieder zusammen gefälscht hat. Über eine AG, ist dort Valdrin Pjetri und der Bruder Haupt Eigentümer

 • navy
  Apr 03, 2020., 21:01 •

  Wesley Clark, Holbrook und der Super Verbrecher Florin Krasinqi auf einer Fund Raising Veranstaltung. Partner des Bin Laden – Damir Fazllic Verbrecher Kartells Der FBI Sprecher James Margolin, hat den Bruder von dem Kosovaren “Lul” Berisha in New York zum meist gesuchten Verbrecher erklärt.: Plarent “Lenti” Dervishaj

 • Gjoka
  Mai 05, 2020., 17:49 •

  Erst jetzt wird sein Öl Schmuggler Tank Lager beschlagnahmt, obwohl man ihm im Februar schon die Lizenz für ungültig erklärte. Er betrieb ein Erpressung Monopol erneut mit NARD Koka, für die Fischer im Hafen, mit Schmuggel Öl ohne Ende

Wird geladen
×