Strassen Sperren, für Mafia Fahrzeuge im „Blok“ Bereich in Tirana, der Drogen und Prostitution Verteil Stelle der Prominenz

Ein Bulgarischer Mafiosi wurde festgenommen, Inhaber von einem Promi Club, der eine Täter Waffe für einen Mord von dem Mafiosi Ervin Matinaj, verschwinden lies. Morde, Schiessereien, Kokain, Drogen und die Zuhälterei sind dort beheimatet, was mit der Disco „Albania“ begann eines Schweizers und mit Sokol Kociu. Viele Kinder, der Mafia Bosse und Politiker haben dort Lokale, was auch ein Erpressungs Schema ist.

Redi Popescu Club Monopol

Spektakulärer Mord in Tirana rund um den Mafiosi: Ervin Matinaj und Spezial Kommando Offizier: Merviol Bilo im „Blok“

Ish-blloku në shtetrrethim, Policia bllokon rrugët që të largojë ‚të fortët‘ me makina luksoze

TIRANE – Ish-Blloku, zona më e frekuentuar nga të rinjtë gjatë fundjavës vendoset në shtetrrethim nga Policia. Që prej masakrës në lokalin „Monopol“ të Redi Popeskut, ku një person u vra dhe dy të tjerë u plagosën, policia ka bllokuar disa nga rrugët e ish-bllokut për të mos lejuar qarkullimin e makinave në këtë zonë, duke krijuar kaos në trafik.

Veç bllokimit të qytetarëve që zgjedhin të kalojnë aty, kjo situatë ka krijuar problem dhe panik tek banorët e zonës, pasi për të shkuar në banesat e tyre duhet të kalojnë trafikun e krijuar nga bllokimet dhe të kalojnë në rrugicat e tjera, madje në shumë raste edhe kundravajtje. Burime nga policia kanë pohuar për Report Tv se këto masa janë marrë për të shmangur problematikat e krijuara nga personat me precedent si dhe për të shmangur “parakalimin e makinave luksoze” që është bërë modë për “të fortët”.Por këto masa ekstreme dhe të palajmëruara për banorët e zonës kanë shkaktuar panik tek banorët për faktin se nuk e dinë nëse bllokimi bëhet pas ndonjë informacioni që policia mund të ketë, apo rrezikut që mund t’u kanoset. Ky vendim i Policisë, për bllokimin e të gjithë rrugës tregon edhe pamundësine e policisë për të ndaluar kontigjentin e rrezikshëm apo “të fortët” me makina luksoze dhe përballë pamundësisë, zgjedhin të bllokojnë të gjithë rrugën.

Edhe pasojat për biznesin në atë zone janë shumë të mëdha, pasi veç banorëve e “të fortëve” bllokohen edhe të gjithë qytetarët që zgjedhin të frekuentojnë apo kalojnë në atë zonë. Gjithashtu ky veprim duket se nuk ka kordinim me Bashkinë e Tiranës, minimalisht për të mos bllokuar rezidentët, të cilët mund të pajisen me një kart rezidenti dhe t’u lejohet kalimi nga ana e policisë. Përballë problematikave të shfaqura, ky vendim, veç kaosit në trafik dhe frikës tek banorët ka rikthyer edhe njëherë postblloqet në hyrje-daljet e ish-Bllokut, që dikur ishin vendosur për ruajtjen e kupolës së drejtuese, ndërsa sot janë vendosur për të mos lejuar “të fortët”.

http://shqiptarja.com/video/ishblloku-ne-shtetrrethim-policia-bllokon-rruget-qe-te-largoje-te-fortet-me-makina-luksoze

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (3)

 • Balkansurfer
  Nov 10, 2018., 20:43 •

  Edi Rama und der kriminelle Tross Die EU Mafia mit Vangjush Dako Die Dreistigkeit von Hekuran Hoxha, Admir Hoxha mit einem illegalem Luxus Hotel am Flugplatz ist schon mehr wie peinlich für den NATO Staat. Samir Gjepali, ebenso Uralt Gestein im Drogen Handel in Deutschland und Albanien, wo es auch schon ein Attentat auf Samir Gjepali gab! Freie Fahrt, auch bei vorbestraften Gross Drogen Schmuggelrn wie Hekuran Hoxha, Samir Gjepali nach Deutschland. Max finanziert man einem Innenminister Samir Tahiri, der Deutschen Botschafts Mafia einen Club Aufenthalt oder Wahlkampf, erhält neue Identitäten.   Bildergebnis für Samir Gjepali Gregor Rama, Sohn des Edi Rama, mit einer 10.000 $ Brille von Maybach

  Ja super resorti në Rinas, pronë e 'Baronit' të drogës në Has (FOTO+Dokumenti i Prokurorisë)

  Bildergebnis für Samir Gjepali shiak
  Report TV disponon një dokument të detajuar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda nga ku tregohet gjithë dinamika e krijimit të laboratorit të drogës kapur disa ditë më parë në fshatin Brenog në Has. Sipas hetimeve intensive të prokurorisë së krimeve të rënda, Admir Hoxha është njeriu që ka udhëhequr ngritjen e këtij laboratori në bashkëpunim me disa anëtarë të arrestuar të grupit kriminal nga Shijaku. Admir Hoxha thotë prokuroria ka mbajtur kontakte me H. Hoxhën, Saimir Gjepalin që të dy nga Shijaku me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike. Report TV mëson se H. Hoxha më parë ka qenë i dënuar në Turqi si i akuzuar për trafik heroine. Prokuroria ka dokumentuar një takim mes Admir Hoxhës me dy qytetarë turq I. S dhe N. C në Rinas si dhe dy personave te tjerë nga Kosova L. L dhe XH. S. Janë pikërisht këta dy persona nga Turqia thotë prokuroria ata të cilët kanë sjellë lëndën e parë për ta kthyer në heroinë. Admir Hoxha nga vëzhgimet në terren rezulton se është personi që kishte përgatitur abjentin e kthyer në laborator për prodhimin e lëndës narkotike në bashkëpunim me persona ende të paidentifikuar. Nga provat e mbledhura në laborator krahas lëndës së parë ka rezultuar se ishte prodhuar 182.5 kg drogë. Prokuroria mbërrin në përfundim se “të dhënat e përftuara deri më tani tregojnë se lëndët dhe sendet material të sekuestruara shërbenin për prodhimin e lëndëve narkotike si ajo e Heroinës.
  Super Resorti i Admir Hoxhës në Rinas
  Të dyshuarit thotë prokuroria XH. SH, Admir Hoxha dhe dy turqit I.S dhe N. C në bashkëpunim mes tyre në formën e një grupi të strukturuar kriminal janë përfshirë në prodhimin, shitjen dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Admir Hoxha dhe bashkëpunohet e tij turq dhe Kosovar nuk janë arrestuar ende. Admir Hoxha sipas Qendrës Kombëtare të Biznesit rezulton të jetë pronar i resortit ADOR në Rinas biznes i regjistruar që prej vitit 2011 por më 2 Tetor 2018 ky biznes rezulton si i pezulluar. Mesditën e të hënës, Gjykata e Kukësit ka dhënë arrest me burg për 3 nga 5 të arrestuarit pas zbulimit të laboratorit të heroinës në fshatin Brenog të Hasit.
  Dokumenti i Prokurorisë ku provohet lidhja e biznesmenit me laboratorin e heroinës në Has
  Gjykata vendosi masën “arrest me burg” për Xhevit Shutin, Flamur Çelën, Vehbi Barushin. Ndërsa për 76-vjeçarin Mustafë Shutin, ka dhënë "arrest shtëpie". Kurse masa më e lehtë i është vënë të vetmes grua të arrestuar Anila Shutit, për të cilën Gjykata e Shkallës së Parë në Kukës ka dhënë detyrim paraqitje.
  http://shqiptarja.com/lajm/ja-super-resorti-ne-rinas-prone-e-baronit-te-droges-ne-has
  l.q.

 • navy
  Nov 25, 2018., 10:21 •

  2 Italienerinnen "Stefanie Nobile", verurteilt in Italien wegen Betrug, investierten im "Bolk" Bereich in Tirana. Viele illegale Mafia Lokale, werden an Italiener verkauft, oft auch an Köche, oder zur Geldwäsche. Deshalb gibt es 40.000 illegale Bauten an der Küste, mit gefälschten Papieren. am 15.10.2018 als Firma registriert, also verpachtet ein Mafiosi ein Lokal im Blok an die Frauen [caption id="attachment_2684" align="alignnone" width="225"] Illegales Mafia Lokal auf privaten Grund und Zone Touristik von Bledi Shuipi: Currila - Durres[/caption] Bis zu gesuchten Ex-Peruanischen Geheimdienst Chef, dem Chef der "Sacra Corona Unita" Prudentino, wurden angebliche Inverstoren in Albanien schon verhaftet, denn Alles ist Betrug, oft Abschreibungs Projekte von EU Firmen, also Steuer Betrug mit Phantom Tochter Firmen. Geldwäsche aus Drogen und Frauen Handel, dazu dienen Firmen ebenso oft.

  Të dënuara me nga 9 vjet për mashtrim/ Ish-teleshitësja e famshme italiane dhe vajza e saj hapin biznes në Tiranë

  Wanna Marchi dhe Stefania Nobile

Dy gra italiane, nënë e bijë, të cilat janë dënuar në mënyrë definitive në vendin e tyre nga gjykatat me nga më shumë se nëntë vjet burgim secila për mashtrime të rënda, kanë gjetur Tiranën si vendin ideal për të investuar. Në fakt, është vetëm Stefania Nobile ajo që ka hapur një restorant dhe dyqan në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, ndërkohë që nëna e saj Wanna Marchi pohon se ka ardhur në Shqipëri për hatër të së bijës, për të cilën është gati “të shkojë të jetojë edhe mes arinjve”. Por të dyja mendojnë se jetojnë shumë mirë në Shqipëri, “një vend shumë i qetë”. Këto pohime Wanna i ka bërë në emisionin e njohur televiziv “Maurizio Costanzo Show” këto ditë, ku ka vënë në dukje se nuk i kthehet më zanatit të vjetër të saj si drejtuese emisionesh promocionale televizive, por do të jetë vetëm shtëpijake, ndërkohë që Stefania, e cila ka një lokal edhe në Milano, këtu sapo ka hapur një biznes të sajin. Janë shumë pak shqiptarët që e njohin historinë e këtyre dy italianeve, me përjashtim të ndjekësve të vjetër të ngjarjeve në vendin fqinj nëpërmjet televizionit. Por emrat e tyre janë shumë të njohura për publikun italian, i cili në vitet ’80 ka ndjekur emisione pa fund reklamimi dhe shitjeje televizive të mallrave, por më pas edhe problemet gjyqësore të të dyjave, që përfunduan me dënimin me burg. Biznesi në Tiranë Stefania më 15 tetor 2018 ka regjistruar biznesin e saj në QKB-në shqiptare me emërtimin GINTO shpk, ku është ortake me shqiptaren Merita Aliaj në masën 49% me 51%. Në fillim është regjistruar ajo si administrator, dhe 15 ditë më pas ja ka lënë këtë detyrë ortakes së saj. Ambjenti ku do të ushtrohet biznesi është në adresën Rruga “Vaso Pasha”, Nr. 7, Kati i dytë "Gintoneria di Stefania", pra në ish-Bllok dhe aktiviteti: “Bar restorant, import të produkteve ushqimore dhe alkoolike, shitje të parfumerisë, të produkteve kozmetike dhe aksesorë mode".
Faksimile e ekstraktit të regjistrimit të biznesit të Stefania Nobile në Qendrën Kombëtare të Biznesit
Problemet në Itali http://shqiptarja.com/lajm/investitoret-e-cuditshem-ishteleshitesja-e-famshme-italiane-wanna-marchi-zbarkon-ne-tirane

 • web25492362
  Feb 01, 2024., 09:50 •

  Das Vermögen aus Prostitutions Ringen in Europa wurden die Vermögen von den Zuhältern: Arjan Kaman und Uard Kaloti wurde beschlagnahmt

  „Lamborghini und Hotel“, 550.000 Euro Vermögen werden in Cërrik und Elbasan beschlagnahmt! Eigentümer, die in Belgien und Italien wegen Prostitution verurteilt wurden (NAMEN)

  ELBASAN – In Elbasan wurden mehrere Immobilien im Wert von 550.000 Euro beschlagnahmt, bei denen der Verdacht besteht, dass sie von Erträgen aus Straftaten profitiert haben, deren Eigentümer wegen Prostitution verurteilt wurden.
  Im Rahmen der geheimen Operation „Immobilien“ hat die Polizei von Elbasan zwei Vermögenswerte von Arjan Kaman beschlagnahmt, der die Immobilien auf seinen Namen und den seiner Verwandten registriert hatte. Konkret wurden ein dreistöckiges Gebäude (mit Bar-, Restaurant- und Hotelbetrieb) in Cërrik und ein „Lamborghini“-Fahrzeug beschlagnahmt. Aufgrund der Ermittlungen wird vermutet, dass die beschlagnahmten Vermögenswerte aus den kriminellen Aktivitäten des in Belgien wegen der Straftat „Menschenhandel und Ausbeutung zur Prostitution“ verurteilten Arjan Kamani stammen.
  Außerdem beschlagnahmte die Polizei das Eigentum des 34-jährigen Ward Kaloti, einem Einwohner von Elbasan. Konkret wurde ein Wohngebäude mit einer Fläche von 105 m2 in Elbasan beschlagnahmt. Aufgrund der Ermittlungsmaßnahmen wird vermutet, dass dieses beschlagnahmte Eigentum auf die kriminellen Aktivitäten von Ward Kaloti zurückzuführen ist, der zuvor in Italien wegen der Straftat „Handel und Ausbeutung zur Prostitution“ verurteilt wurde. Neuigkeiten im Update...
  'Lamborghini dhe hotel', sekuestrohet 550 mijë euro pasuri në Cërrik e Elbasan! Pronarët të dënuar për prostitucion në Belgjikë e Itali (EMRAT) Lamborghini i sekuestruar

  'Lamborghini dhe hotel', sekuestrohet 550 mijë euro pasuri në Cërrik e Elbasan! Pronarët të dënuar për prostitucion në Belgjikë e Itali (EMRAT)

  Disa prona me vlerë 550 mijë euro janë sekuestruar në Elbasan, e dyshuar se është përfituar nga të ardhurat prej krimit, pronarët e të cilëve rezultojnë të dënuar për prostitucion.

Wird geladen
×