Amnesti, für einen der übelsten Kinder, Frauen und Drogen Händler: Fatmir Kajolli, mit Partnern wie Alibeaj, Sokol Olldashi und Fatos Nano, Edi Rama

Einer der übelsten Verbrecher, Politiker aus Fiere erhielt trotz Vorstrafen, Interpol Suche eine Amnestie in Albanien. Sogar wikileaks erwähnte des Fall des damaligen DP Justizminister Alibeaj, Sokol Olldashi und die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz, finanziert mit der KfW die Geldwäsche Immobilien dieser Verbrecher Kartelle, wo es dann Fototermine gibt.

 

Deutsche Politik: Nur mit Verbrecher und sogar Betrüger werden offensichtlich trotz Fakten Wissen von der NRW Regierung. von Berlin dem Auswärtigem AMT und der BMZ Mafia finanziert.

 


Fatmir Kajolli, erhält nun sogar über 1,8 Millionen qm Land zurück, wo er sich Alles zusammen gefälscht hat, wie es andere Politiker auch machten
Man hat ihm seine geraubten Immobilien, Grundstücke sogar zurückgegeben: ehemaliges MItglied im Bezirksrat des Bezirkes: Fiere und die KfW Leute stehen Schlange, den Verbrecher Kartellen des Frauen und Kinderhandels Alle zufinanzieren.

Fiere: Fototermin mit der Super Mafia für KfW Schrott Projekte im Herbst 2017

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (3)

 • navy
  Jul 10, 2018., 16:39 •

  Korrupte Richter sprachen die Verbrecher auch noch frei illegale Küstenbauten und dann kommen Profi Kriminelle Clans, mit Strand Besetzungen, Lokale und Vermietungen Drogen und Kinder Handel, Grundstücksbesetzung und Diebstahl, Geldwäsche als einzige Regierungform der Albaner.

  U kapën me 30 kg heroinë në Bari, Report Tv zbulon emrat dhe foton e shqiptarit me të dashurën greke/ VD

  ITALI- Guardia di Finanza në bashkëpunim me zyrtarët e Agjencisë së Doganave kanë arrestuar në Bari një shqiptar 21-vjeç dhe një vajzë greke 19-vjeçe, e dashura e tij, pasi në makinën e tyre u gjet dhe sekuestrua 30 kg heroinë. Report Tv siguron emrat dhe foton e shqiptarit me të dashurën që u arrestuan. Shqiptari është Skerdilajd Çobaj nga Fieri, ndërsa e dashura e tij greke është Kolovou Chrysanthi 19 vjeç. Ata kishin udhëtuar nga Greqia për në Bari me traget, ndërsa pas marrjes në pyetje për motivet e lëvizjes dhe përgjigjeve jo bindëse, autoritetet italiane kanë dyshuar duke filluar kontrollin me imtësi të makinës. Mes disa gjërave që ishin në bagazhin e makinës ishte edhe një tavolinë portative. Kur e kanë ngritur, policët kanë ngritur dyshime pasi kishte një peshë të madhe dhe për këtë arsye vendosë ti kalojnë në skaner. Në pamje dallohet kur skaneri tregon se në brendësi të tavolinës portative kishte disa pako, të cilat rezultuan me heroinë. Droga 30 kg, e ndarë në 56 pako ishte fshehur brenda tavolinës portative prej druri në hapësirën e posaçme prej disa centimetrash të dërrasave në bagazhin e makinës tip ‘Renault Megane Coupe’. Dy korrierët e rinj janë arrestuar dhe dërguar në qelitë e paraburgimit nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës, ndërsa lënda narkotike është sekuestruar nga policia, bashkë me mjetin e përdorur për transportin e paligjshëm. Pas arrestimit të tyre nga Guardia di Finanza në bashkëpunim me zyrtarët e Agjencisë së Doganave, vijojnë hetimet për të zbuluar rrjetin e porositësve. Skerdilajd Çobaj me të dashurën greke që u kapën me 30 kg heroinë në Bari Heroina e sekuestruar ne portin e Barit e fshehur brënda në tavolinë d.ba.
  Komento
  1 hr ago
  Orest Sota, Geldwäsche Partner des Innenminister Samir Tahiri: 28 Jahre, hatte die Skipper Patente des Samir Tahiri im Auto und über 800.000 € in bar, was bei einem Autounfall entdeckt wurde. Orest Sota, der neben dem Leibwächter von Ex-Innenminister Samir Tahiri, Profi Drogen Boss, wie Edi Rama schon vor 10 und 15 Jahren, baut Wild herum bei Vlore. Genehmigung für eine Strandbude mit 1 Stock, gebaut wird 6 Stockwerke ein Appartment Haus, was bekanntlich auch das System von Lulzim Basha, dem Berisha KLientel ist. [caption id="attachment_479" align="alignnone" width="300"] Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi[/caption] [caption id="attachment_460" align="alignnone" width="300"] Gentian Ceken: Mafia Koodinator des Ex-Innenministers: Samir Tahiri: Gentian Ceka[/caption]

  “Absurdistan 2018”, vjen denoncimi i rradhës: Bashkia lejon ndërtime për një kat, por për Sotën leja është gjashtë kate

  Me anë të një postimi, Malltezi ka denoncuar një rast flagrant në bregun e detit të Vlorës, ku sipas demokratit bashkia lejon ndërtesa vetëm 1 katëshe, ndërkohë që për biznesmenin e ri Orest Sota leja e ndërtimit është për 6 kate. Sota është një ndër më të përfolurit në dosjen Habilaj dhe gjithashtu është hetuar edhe lidhja e mundshme mes tij dhe ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. POSTIMI: Absurdistan 2018 – ndodh kur nuk ka shtet ligjor dhe prokuroria urdherohet te mos zbatoje ligjin. Jemi vec 40 metra larg bregut te detit ne Vlore. PPV e bashkise vlore parashikon ndërtim 1 kt POR per Soten (kupto Saje qorrin) del leja ndertimit per 6 kate!!! “Derrat jane me te barabarte se te tjeret!”
   

  • navy
   Jul 19, 2018., 16:17 •

   Mit neuer Identität, konnte ein gesuchter Drogen Baron, Mörder ein Reich aufbauen, oft mit gefälschten Dokumenten. Viele Fahrzeuge, weitere Immotiblien wurden beschlagnahmt

   Xhevair Troka, die Fiere „Cilotajve“ Mafia wurde verhaftet

     Fiere Mafia Natürlich eigene Wechselstuben und Weltweite Geldtransfer Institute wie Money Crams, auch Western Union bei anderen Verbrecher Clans und Hochhäuser KfW und EU finanziert in Vlore Alles Show, wie man in den grossen Skandalen mit gefälschten Dokumenten sie "Spille", Lezhe - Shengin, Velipoje sieht. Die meisten laufen frei herum, darunter Bürgemeister, Präfekte, Beamte ohne Ende und gesuchte Verbrecher. Vladimir Çilotaj festgenommen, wegen Drogen Netzwerken bis zu Frauen Entführungen in Fiere

   Pasuri nga krimi/ Prokuroria u sekuestron Çilotajve të Fierit biznese, apartamente, toka e automjete

   Biznese, apartamente, toka dhe automjete, janë pasuritë që Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka vendosur sekuestro, prona këto të Shpëtim Çilotajt, Vladimir Çilotajt, Agur Çilotajt dhe Jonida Çilotajt nga Fieri. Procedimi pasuror ka filluar mbi bazën e informacionit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier për shtetasit Shpëtim dhe Vladimir Çilotaj të përfshirë në aktivitete kriminale, për të cilat janë dënuar në Shqipëri, Belgjikë dhe Greqi për veprat penale “Vjedhje” parashikuar nga neni 134/2 K.Penal, “Trafikimit të mjeteve motorike”, parashikuar nga neni 141/a K.Penal, “Tregtimit të mallrave kontrabandë dhe për mallra akcize”, parashikuar nga neni 76 K.Penal si dhe për vepra të tjera penale. Çështja iu kalua në Prokurorinë për Krime të Rënda në kuadër të ligjit antimafia dhe Urdhërit të Prokurorit të Përgjithshëm nr.106, datë 18.05.2010 “Për bashkërendimin e raporteve mes Prokurorive të Rretheve Gjyqësore dhe Prokurorisë për Krime të Renda” (pika 3). Në bazë të nenit 3/1/c të ligjit nr.10192 dt.03.12.2009 “Për parandalimin dhe goditjen e krimit të organizuar, trafikimit, korrupsionit dhe krimeve të tjera nëpërmjet masave parandaluese kundrejt pasurisë”, mbi kërkesën e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, është vendosur sekuestro mbi pasuri të luajtshme/të palujatshme të shtetasve Shpëtim, Vladimir, Agur, Jonida Çilotaj, si më poshtë: Pasuritë e subjektit Agur Çilotaj: -Në Fier, Njesi (Studio Piktori), me sip.40 m2. -Apartament banimi 91.25 metër katror në Sarandë. -Apartament 89.29 metër katror. -Tokë truall 2721 metër katror, në Shkallnuar, Durrës dhe tre ndërtesaa sociale 509 metër katror, total 1500 metër katror ndërtim. Pasuritë e subjektit Vladimir Çilotaj: -Apartament 98 metër katror. -Truall 500 metër katror në Golem. Pasuritë (ndërtim i paligjshëm) e shtetasit Vladimir Çilotaj, për të cilat ka aplikuar në zyrën e ALUIZNI-it Fier. Pasuritë e shoqërise “Çilotaj Group ltd” shpk: -Godinë 290.6 m2, në emër të “Çilotaj Group Ltd”. -Godinë 290.6 m2. -Truall 6134 m2 truall dhe 2460.2 m2 ndërtesë. -Truall 3020 m2 në emër të “Çilotaj Group”. -Truall 2000 m2, Golem. -Apartament 98 m2. -Prona e llojit apartament 64.60 m2. -Prona e llojit apartament 98 metër katror Pasuritë e shoqërisë “Ladi 2008” sha: -Pasuria e llojit Arë 6000 m2 -Pasuria godinë banimi dhe shërbimi 9 kate në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë. Pasuritë e subjektit Jonida Çilotaj: -Pasuria 82 metër katror, apartament. Sekuestrimin e sendeve të luajtshme: -Të gjithë asetet, kapitalet, të drejtat dhe çdo interes pasuror, përfshirë dhe llogaritë bankare aktive të subjektit tregtar “Çilotaj Group ltd”. -Të gjithë asetet, kapitalet, të drejtat dhe çdo interes pasuror, përfshirë dhe llogaritë bankare aktive të subjektit tregtar “Ladi 2008”. -Tre automjete në pronësi të Vladimir Çilotajt. -Automjet në pronësi të Jonida Çilotajt. -12 automjetete në pronësi të subjektit tregtar “Çilotaj” sh.p.k. -15 automjete në pronësi të subjektit “LADI 2008” sha. Sekuestrimi i disa llogarive bankare në disa banka të subjekteve të mësipërm. l.q./b.ha.

   Drogen Umschlagsplatz des „Çilotaj “ Clans in Fiere, identisch sehen die früheren VW und Audi Vertretungen in Monetengro aus, mit „Rokspeed“ des Super Mafia Clans: „Stanaj“

   Natürlich inklusive Schmugglerboote in Tradition, wie bei dem Edi Rama Partner Fatmir Kuci https://tse4.mm.bing.net/th?id=OIP.c-VPy9BjMVqyidy5NqWGOQHaFR&pid=15.1&P=0&w=233&h=167 illegales Boot des Fatmir Kuci, in Himari in 2016 Drogen Labore, 94 Appartments, 31 Fahrzeuge wurden beschlagnahmt, eigene Ferien Wohnungen, Drogen Lager, Alles wie im Raum Durres nach dem selben Muster. Finanziert von der der KfW, der Deutschen Botschafterin Susanne Schütz. https://tse3.mm.bing.net/th?id=OIP.a3CenHlYN7QrHiGnwfTAnAHaEO&pid=15.1&P=0&w=299&h=171 Susanne Schütz in Fiere, mit der Albaner Mafia Esotherische Reise Truppe der GIZ in Himari, feiert ihre Partnerschaft mit der Albaner Mafia, mit eigener Folkore Truppe und Animateur Programm in Himari, Dhermi denn dort durfte die Super Mafia ihren Grundstücks Diebstahl und Geldwäsche Projekte mit Hilfe der GIZ feiern. Bestechungs und Betrugsmotor der GIZ und KfW, mit der Deutschen Botschafterin GIZ Truppe HImari GIZ Reise Truppe im Solde der Albaner Mafia auf Reisen und mit Regierungs Service  

 • Balkansurfer
  Dez 01, 2018., 21:15 •

  Polizei Protokolle rund um den Unfall von Sokol Olldashi, wo Polizei Interne Kreise damals sagten das er ermordet wurde, denn in so einem Mercedes S kann man nicht sterben, sich das Genick brechen, nur weil man einen Hang hinterfährt und sich überschlägt Die Frage war immer wen Sokol Olldashi damals traf in Elbasan, denn er kannte viele kriminelle Clans dort. Anscheinend holte er Frauen von prominenten Politikern ab in Elbasan, was bis heute vertuscht wurde Im Auto Olldashi war die Ehefrau des ehemaligen Sozialistischen Partei Minister, Ilirijan Celibashi, die sowohl Schwester des Kopfes der Republikanischen Partei ist, Verbündeter Basha, Fatmir Mediu Mediu Ardjana (Celibashi). Albaner, Politik und Recht gut kennen diese Wahrheit, die noch mehr angesichts der Skandale falsche Politik verdunkelt. http://pamfleti.net/ardjana-mediu-celibashi-personi-kyc-ne-aksidentin-e-sokol-olldashit/

Wird geladen
×