Regierungs Verteiler in Kokain: Arber Cekaj alias Arber Kulici in Düsseldorf verhaftet

Den Drogen Handel finanzieren die Deutschen ebenso, direkt aus den gestohlenen Gelder des EU Agrar Fund, der über die KfW eigene ProCredit Bank abgewickelt wird, der Verwendung ist genau vorgeschrieben. Damit wurden auf über 100.0000 Hektar Land Cannabis Plantagen Landesweit finanziert.
Arber Cekaj, richtiger Name „Kulicaj“ wollte seinen Namen ändern in Arber Jansen, dem Familien Namen seiner dänischen Ehefrau, denn dumme Frauen laufen Gangstern und Terroristen nach, wie die Politiker. Unter diesem Namen operierte er in Deutschland und eine Legende ist, Tradition die dummen Frauen, welche Terroristen, Kopfabschneider Drogen Bosse und jeden Afrikanischen Drogen Händler ebenso als Mann nehmen.

Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

Das Nr. 1 Kokain Kartell von Medillin importierte mit der Albaner Mafia direkt 12 Tonnen Kokain über Hamburg, die Kühlanlagen in Albanien wurden aus den gestohlenen EU Geldern (IPARD Agrar Fund https://ec.europa.eu/agriculture/enlargement/assistance/ipard_en ) finanziert, der Typ ist auf der Flucht in Deutschland mit Sicherheit unter verschiedenen Namen: Arber Kulici, letzte ID: Arber Cekaj. Partner mit dem Bundesminister Christian Schmid (CSU) der Edmond Panariti empfing und der andere Kollegen der Drogen Kartelle, hat die beste Partnerschaft mit Steinmeier: Ilirl Meta und Edi Rama

 

 

https://tse4.mm.bing.net/th?id=OIP.JDUfs4jzhtkZ1pW0i5e0tAHaIi&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

Interior Minister announced arrest of Arber Cekaj, related to transportation of 613 kg of cocaine

Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

Right after the Minister of Interior declared that there were two undergoing operations with the German and Spanish authorities, the police announced that in the suburbs of Dusseldorf they had arrested Arber Cekaj, owner of the Arbi Garden firm, which had 613 kg of cocaine seized by the Albanian authorities.

“Information was exchanged with the State Police, the Prosecution and other agencies in a record-breaking time”, the State Police declared.

Other foreign agencies were involved in this operation, such as the DEA. There are suspicions that there are criminal groups involved in this case, operating inside and outside Albania.

Top Channel

Banane dhe kokainë, ish-ministri sqaron si i përfitoi grantet „Arbri Garden“

Postuar: 02/03/2018 – 14:57

Pas sasisë rekord të drogës që u kap në kontejnerin ku ndodheshin bananet e porositura nga firma “Arbri Garden”, zbulohet se pronari i saj Arbër Çekaj ka përfituar grante nga ministria e Bujqësisë, e drejtuar nga ministri i LSI-së, Edmond Panariti.

Lidhur me këtë gjë, ka reaguar edhe ish-ministri Panariti në Facebook ku shkruan se përzgjedhja e kompanisë “Arbri Garden” është bërë sipas të gjitha kritereve.

Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

Pronari i kësaj kompanie quhet Arbër Kuliçi ose ndryshe Arbër Çekaj. Ai është i afërm i ish zv.drejtorit të Policisë së Shtetit, ish truprojë e Sali Berishës dhe njerit të përmendur dhe në kabllogramet e ambasadorit amerikan për trafik droge, Agron Kuliçi.

Njëherësh Ilir Meta përmes ministrit të Bujqësisë së asaj kohe Edmond Panariti, përmes një fondi të sjellë nga A.ZH.B:R që drejtohej nga gruaja e Vangjel Tavos deputet i LSI, cikël i mbyllur ky, më 2015 i dha një grant prej 264 mijë dollarësh. Fond ky i përfituar bashkë me një kompani tjetër. Ndërkohë që pronari i kompanisë “Arbër Garden” që priti drogën në Maminas është tropojan, Arbër Kuliçi (Çekaj).

Ja dhe dokumenti i subvensionit nga A.ZH.B.R:

Edhe pse në publik ka përdorur mbiemrin Çekaj, mbiemri i tij është Kuliçi. Kompania rezulton se e ka bërë 97 herë linjën e transportit me Kolumbinë, duke filluar vite më parë dhe duke krijuar një “biografi” të fortë importi nga Kolumbia.

Sasia e mbi 613 kg kokainë që u kap sot në ngarkesën e tij, është goditja më e madhe që policia i ka dhënë trafikut të drogës. Edhe pse Meta, Basha, Monika tentuan të përbaltin aksionin e policisë, duke ja faturuar atë ndërrimit të klaneve në pushtet, në fakt mbiemri na kujton një klan të vjetër të policisë në kohën e PD.

Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

Posted By: Lajme February 28, 2018

lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

Pronari i kësaj kompanie quhet Arbër Kuliçi ose ndryshe Arbër Çekaj. Ai është i afërm i ish zv.drejtorit të Policisë së Shtetit, ish truprojë e Sali Berishës dhe njerit të përmendur dhe në kabllogramet e ambasadorit amerikan për trafik droge, Agron Kuliçi.

Njëherësh Ilir Meta përmes ministrit të Bujqësisë së asaj kohe Edmond Panariti, përmes një fondi të sjellë nga A.ZH.B:R që drejtohej nga gruaja e Vangjel Tavos deputet i LSI, cikël i mbyllur ky, më 2015 i dha një grant prej 264 mijë dollarësh. Fond ky i përfituar bashkë me një kompani tjetër. Ndërkohë që pronari i kompanisë “Arbër Garden” që priti drogën në Maminas është tropojan, Arbër Kuliçi (Çekaj).

Ja dhe dokumenti i subvensionit nga A.ZH.B.R:

Edhe pse në publik ka përdorur mbiemrin Çekaj, mbiemri i tij është Kuliçi. Kompania rezulton se e ka bërë 97 herë linjën e transportit me Kolumbinë, duke filluar vite më parë dhe duke krijuar një “biografi” të fortë importi nga Kolumbia.

Sasia e mbi 613 kg kokainë që u kap sot në ngarkesën e tij, është goditja më e madhe që policia i ka dhënë trafikut të drogës. Edhe pse Meta, Basha, Monika tentuan të përbaltin aksionin e policisë, duke ja faturuar atë ndërrimit të klaneve në pushtet, në fakt mbiemri na kujton një klan të vjetër të policisë në kohën e PD.

http://orikuminews.com/index.php/2018/02/28/ja-kush-eshte-pronari-vertete-613-kg-kokaine-te-kapur-ne-durres/

Der Man mit der 10.000 $ Brille von Maybach, Samir Tahiri machte grosse Sprüche, aber real ist sein Leben bedroht, wie Artan Hoxha warnte

Artan Hoxha warnt Tahiri: Ab heute für das Leben zu zeigen, Pflege, sprach er …

Journalist Artan Hoxha erklärte heute Abend „Opinion“, die Saimir Tahiri ein Risiko für die Mehrheit stellt, wenn sie zu sprechen entscheidet. Hoxha sagte im Studio von „Opinion“ zeigt, dass, wenn Tahiri sprechen wird, fällt die Mehrheit.

Er sagte, dass heute Saimir Tahiri Nachricht mehrere Namen Mehrheit gesendet wurde, eine offene Bedrohung impliziert. Journalismus Tahiri betonte, dass eine Bedrohung für die Mehrheit darstellt. “ Von diesem Moment an ist Tahiri ein leidenschaftlicher Mensch und aventuarave nach aus den Gruben gerade im Entstehen Mali gehen. Er muss sicherstellen , dass von heute, er vorsichtig sein sollte für das Leben der Fall ist. Da eine Bedrohung für die Mehrheit. Ja Tahiri sprach Zusammenbruch der Regierung “, -deklaroi Hoxha.


uralte bekannt Namen im Drogen Schmuggel wurden verhaftet. Sohn des Arthur Hajdari und auch Ben Hysenbelliu sind uralte Ex-POlizei Präsidenten von Durres, wo nun die Söhne und Enkel im Drogen Schmuggel erwischt wurden. Bucht von Spille, Bucht Generale uralte illagle Küsten Lokale, Profi Drogen Familien der Politik waren wieder aktiv. Muca ebenso eine bekannte Mord und Verbrecher Familie

Aktualitet
Emri/ U kap me 2 ton kanabis, kush skafisti nga Kavaja me precedentë penalëhttp://www.gsh.al/2018/04/30/emri-u-kap-2-ton-kanabis-kush-skafisti-nga-kavaja-precedente-penale/
Lexime

19:23 – 30.04.18
Klodiana Lala

Njëri nga katër shqiptarët, i arrestuar në Itali për trafikimin e dy tonëve marijuanë, nuk është emër i panjohur për policinë tonë.

Saimir Çarku, nga Kavaja është një nga katër trafikantët e arrestuar këtë të hënë gjatë operacionit të Guardia Di Finanza në Adriatik ku u sekuestruan 2 ton marijuanë. Lajmi konfirmohet për News24 nga burime pranë Policisë së Shtetit.

Emri i tij, nuk është i panjohur për policinë shqiptare, pasi prej muajsh ai është shpallur person në kërkim, për shkak se dyshohet si anëtar i një rrjeti të fuqishëm trafiku droge nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

Nga hetimet e Prokurorisë për Krime të Rënda, Çarku rezulton të jetë i përfshirë në episodin e datës 14 korrik 2017, ku në fshatin Bago të Kavajës, u sekuestrua një sasi prej 1360 kg hashash.

Asokohe u tha se droga ishte ndarë në dy automjete dhe gjatë kërkimeve në “Plazhin e Gjeneralit” u zbulua dhe skafi me të cilin do të trafikohej sasia e madhe e lëndës narkotike drejt shtetit fqinj.
Në pranga përfunduan Kejvi Hajdari, djali i ish-shefit të krimeve në Gramsh, Artur Hajdari, Ronald Hysenbelliu, Aristotel Kasaj dhe Arvis Muca, por i fundit u lirua me vonë.

Nga hetimi i prokurorisë,si anëtarë të këtij grupi kriminal u identifikuan dhe katër persona të tjerë, mes tyre edhe Çarku, të cilët u shpallën në kërkim me vendim të gjykatës për Krime të Rënda.
Me metodat specialet të hetimit, prokuroria mundi të “kryqëzonte” të dyshuarit, pasi siguroi ndaj tyre, prova të shumta fajësie.

Emri/ U kap me 2 ton kanabis, kush skafisti nga Kavaja me precedentë penalë

Adrian Cela, uralt Gangster und Kollegen veredeln wieder einmal „Golem“ die Kosovo Verbrecher Zentrale mit neuen Strom Leitungen, wo sowieso fast niemand je für Wasser und Strom bezahlte. siehe auch Shala Mafia dort mit dem Stuttgarter Konsulat

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (17)

 • Die Tropoje Mafia wieder einmal mit: Bashkim Ulaj, Baufirma Gener 2, Erzen Brecani – Marina Durres – Albanien
  Aug 02, 2018., 00:54 •

  […] Die Kokain wie Justiz Kartelle der Verbrecher Clans, haben immer Tropoje Ursprung, ebenso die Polizei Mafia. Arber Cekaj, Arber Kulici Alles Tropoje Mafia Regierungs Verteiler in Kokain: Arber Cekaj alias Arber Kulici in Düsseldorf verhaftet […]

 • Balkansurfer
  Okt 11, 2018., 17:35 •

  man hat vereinbart, das Arber Cekaj nicht nach Albanien ausgeliefert wird, denn die Deutschen Kokain Verbindungen müssen wohl versteckt bleiben Kokainlabor in Albanien ausgehoben Gemeinsame Presseerklärung der Staatsanwaltschaft Hannover, der Polizeidirektion Göttingen und des Landeskriminalamtes Niedersachsen Seit März 2014 ermittelt die Zentrale Kriminalinspektion (ZKI) Göttingen im Auftrag der Staatsanwaltschaft Hannover – Zentralstelle für Betäubungsmittelstrafsachen - verdeckt gegen einen international operierenden Rauschgifthändlerring, der offenbar Kokain in großen Mengen von Südamerika nach Europa schmuggelte. Die Ermittlungen richteten sich zunächst gegen einen 46jährigen Albaner, der in Hameln seinen Rückzugsort hatte, sowie eine 47jährige mutmaßliche Komplizin aus Bodenwerder. Nachdem sich im Herbst 2014 Hinweise darauf verdichtet hatten, dass sich die Drehscheibe des Kokains in Albanien befindet, wurden die dortigen Behörden um Unterstützung gebeten und mit entsprechenden Informationen versorgt. Die Ermittlungen in Albanien führten zur Entdeckung eines großen Kokainlabors in einem abgelegenen und hochgesicherten Gebäudekomplex in der Nähe der Ortschaft Elbasan. Am 14.01.2015 durchsuchten Spezialeinheiten der Albanischen Staatspolizei (ASP) unter anderem dieses Objekt. Dabei fanden sie in einem Fahrzeug etwa 20 kg reines Kokain. Außerdem beschlagnahmten die albanischen Behörden diverse Schusswaffen, darunter ein Schnellfeuergewehr, Bargeld in unterschiedlichen Währungen im Gesamtwert von über 400.000,- € sowie diverse Fahrzeuge und große Mengen von Chemikalien. Nach ersten Erkenntnissen wurde das Kokain in Südamerika zur Tarnung mit harmlosen Substanzen versetzt und nach der Anlieferung in Albanien wieder extrahiert. Das Kokainlabor wurde offenbar seit mehreren Monaten betrieben. Wieviele Drogen dort produziert wurden, wird noch ermittelt. In Albanien wurden 11 Personen festgenommen. Unter den Festgenommenen befinden sich zwei Kolumbianer sowie der 46jährige aus Hameln. Ebenfalls unter den Festgenommenen soll ein Enkel des früheren albanischen Diktators Enver Hoxha sein. Soweit bekannt, befindet sich ein Großteil der Beschuldigten in Albanien in Untersuchungshaft. Die Ermittlungen der albanischen Behörden wurden vor Ort von einem Oberstaatsanwalt der Staatsanwaltschaft Hannover, Kriminalbeamten der ZKI Göttingen und des Bundeskriminalamtes sowie Experten des LKA Niedersachsen unterstützt. Am Mittwoch wurden in Hameln und Bodenwerder die Wohnungen des 46jährigen und seiner 47jährigen mutmaßlichen Komplizin durchsucht. Die Ermittlungen dauern an. Weitere Presseauskünfte erteilt die StA Hannover. https://www.staatsanwaltschaften.niedersachsen.de/startseite/staatsanwaltschaften/hannover/presseinformationen/kokainlabor-in-albanien-ausgehoben-130864.html

 • Insider
  Jul 23, 2019., 16:06 •

  Ilir Meta und sein Partner der Mafia Boss: Alban Mollaymeri

  Ex-US Botschafter Alexander Arvizu, ueber die inkompetenden Änderungen und Nicht Verwendung erfahrener Diplomaten im US Department of State. Er sagt aber ebenso, das das US Department of State, im verboten hat mit der negativ Gestalt: Ilir Meta zu sprechen, also reiste Ilir Meta ins Ausland. Alexander Arviu, bezeichnete die LSI Partei des Ilir Meta, als keine Partei, eher ein kriminelles und korruptes Buendnis.
  Datei ‚Toyota Yaris‘ bringt eine Gruppe von belgischen Staatsanwaltschaft nach Tirana. Ressourcen für „AOL“, sagte belgische Staatsanwaltschaft Treffen mit der Gruppe halten, die Untersuchungen auf Datei, sowie die Staatsanwaltschaft von der Serious Crimes Dolores Musabelliu und EnEd Nakuci leitet.
  Verfolgung von Belgien hat gebeten, Demokratische Partei, Lulzim Basha in Bezug auf die Einstellung von 3,4 Millionen Euro in dem „Toyota Yaris“ versteckten in Frage gestellt werden, während es nicht bekannt, ob diese Gruppe von belgischer Staatsanwaltschaft während des Verhörs unterstützen Leiter der Demokratischen Partei. Kryedemokrati Basha Person, die im Parlament die Frage der „Toyota Yaris“ angeprangert wurde.
  mapo.al
  Prokuroria për Krimet e Rënda ka sekuestruar asete dhe pasuri që rrjedhin nga veprimtari kriminale. Përmes një deklarate të shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit njofton se ka finalizuar fazën e dytë të operacionit policor “BIZARK”. Vendoset sekuestro preventive mbi llogari bankare, truall dhe ranishte në pronësi të pjesëtarëve të një grupi të strukturuar kriminal.
  Burime për MAPO bëjnë të ditur se pronat janë sekuestruar për llogari të hetimeve për çështjen “Toyota Auris”, ku një vit më parë në Portin e Durrësit u bllokuan në një automjet që vinte nga Belgjika, 3.4 mln euro. Pronat e sekuestruara janë në pronësi të grupit kriminal që solli shumën e parave. Policia jep vetëm inicialet e pesë personave që u janë sekuestruar pronat si A. M., A. V., A. D., Gj. C. dhe K. M.
  72 mijë euro, truall dhe apartamente të sekuestruara Më konkretisht, janë sekuestruar llogari bankare prej 72 mijë euro në llogarinë e Shoqërisë me inicialet “TRC” sh.p.k, ranishte me sipërfaqe 11 167 m2 e ndodhur në fshatin Draç, Ishëm, në Gjirin e Lalzit, Durrës, ranishte me sipërfaqe 140 m2 e ndodhur në fshatin Draç, Ishëm, në Gjirin e Lalzit, Durrës, toke Arë me sipërfaqe 873 m2 e ndodhur në fshatin Draç, Ishëm, në Gjirin e Lalzit, Durrës, Truall me sipërfaqe 404,5 m2 + godinë banimi 2 katëshe, sipërfaqe banimi kati përdhe 147,6 m2, sipërfaqe verandë + shkallë 10,9 m2 + sipërfaqe banimi kati i parë 158,5 m2, e ndodhur në Njësinë Bashkiake Nr.11 Tiranë. Njoftimi i plotë i policisë Njësia Hetimore pranë Task-Forcës Speciale Qendrore, në Departamentin e Policisë Kriminale, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda dhe në bashkëpunim me Agjencinë për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, zhvilloi fazën e dytë të operacionit policor “BIZARK”, për veprat penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose i veprimtarisë kriminale”, në bashkëpunim dhe “Grup i strukturuar kriminal”, faza e parë e të cilit është finalizuar në datën 24.06.2018. Në këtë kuadër u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës, duke vënë nën sekuestro preventive disa pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme të shtetasve shqiptarë me iniciale: A. M., A. V., A. D., Gj. C. dhe K. M. Bazuar në Vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, u vendosën nën sekuestro pasuritë: – Shuma prej 72 000 € Eurosh në llogarinë e Shoqërisë me inicialet “TRC” sh.p.k, pranë një banke të nivelit të dytë; – Ranishte me sipërfaqe 11 167 m2 e ndodhur në fshatin Draç, Ishëm, në Gjirin e Lalzit, Durrës. – Ranishte me sipërfaqe 140 m2 e ndodhur në fshatin Draç, Ishëm, në Gjirin e Lalzit, Durrës. – Toke Arë me sipërfaqe 873 m2 e ndodhur në fshatin Draç, Ishëm, në Gjirin e Lalzit, Durrës. – Truall me sipërfaqe 404,5 m2 + godinë banimi 2 katëshe, sipërfaqe banimi kati përdhe 147,6 m2, sipërfaqe verandë + shkallë 10,9 m2 + sipërfaqe banimi kati i parë 158,5 m2, e ndodhur në Njësinë Bashkiake Nr.11 Tiranë. Vazhdojnë veprimet procedurale në bashkëpunim me Agjencinë për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, për kalimin në administrim nga shteti të të gjitha këtyre pasurive. Policia e Shtetit është e vendosur që nëpërmjet strukturave të specializuara të saj, në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese, të gjurmojë, evidentojë dhe sekuestrojë të gjitha pasuritë që rrjedhin nga veprimtaritë kriminale. https://gazetamapo.al/toyota-auris-sekuestro-llogari-bankare-e-prona-ne-gjirin-e-lalzit/

  Etiketa: 3.4 mln euro, Gjiri i Lalzit, sekuestrohen prona, Toyota Yaris
  • Im Wörterbuch speichern
   • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch...
   • Eine neue Wortliste erstellen...
  • Kopieren

  • navy
   Aug 23, 2019., 18:34 •

   Das Düsseldorfer Gericht, hat den Asyl Antrag von Arber Cekaj abgelehnt, die Auslieferung nach Albanien ebenso befürwortet. der Super Kokain Verteiler und Direkt Importeur von Bananen und Kokain aus Ecuador. https://lapsi.al/2019/08/23/613-kg-kokaine-ne-durres-gjykata-gjermane-vendos-ekstradimin-ne-shqiperi-te-arber-cekajt/ Eine Profi kriminelle Top Familie, wie die gefälschten Pässe zeigen und Arber Cekaj, ist der Cousin, des Super Mafiosi Ervis Martinaj, der auch Auftragskiller Kommandos hat und eng mit Angela Merkel Bekannten im Geschäft ist.

Wird geladen
×