Den Drogen Handel finanzieren die Deutschen ebenso, direkt aus den gestohlenen Gelder des EU Agrar Fund, der über die KfW eigene ProCredit Bank abgewickelt wird, der Verwendung ist genau vorgeschrieben. Damit wurden auf über 100.0000 Hektar Land Cannabis Plantagen Landesweit finanziert.
Arber Cekaj, richtiger Name „Kulicaj“ wollte seinen Namen ändern in Arber Jansen, dem Familien Namen seiner dänischen Ehefrau, denn dumme Frauen laufen Gangstern und Terroristen nach, wie die Politiker. Unter diesem Namen operierte er in Deutschland und eine Legende ist, Tradition die dummen Frauen, welche Terroristen, Kopfabschneider Drogen Bosse und jeden Afrikanischen Drogen Händler ebenso als Mann nehmen.

Drogen Pate: Edmond Panariti – Christian Schmid

Das Nr. 1 Kokain Kartell von Medillin importierte mit der Albaner Mafia direkt 12 Tonnen Kokain über Hamburg, die Kühlanlagen in Albanien wurden aus den gestohlenen EU Geldern (IPARD Agrar Fund https://ec.europa.eu/agriculture/enlargement/assistance/ipard_en ) finanziert, der Typ ist auf der Flucht in Deutschland mit Sicherheit unter verschiedenen Namen: Arber Kulici, letzte ID: Arber Cekaj. Partner mit dem Bundesminister Christian Schmid (CSU) der Edmond Panariti empfing und der andere Kollegen der Drogen Kartelle, hat die beste Partnerschaft mit Steinmeier: Ilirl Meta und Edi Rama

 

 

https://tse4.mm.bing.net/th?id=OIP.JDUfs4jzhtkZ1pW0i5e0tAHaIi&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

Interior Minister announced arrest of Arber Cekaj, related to transportation of 613 kg of cocaine

Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

Right after the Minister of Interior declared that there were two undergoing operations with the German and Spanish authorities, the police announced that in the suburbs of Dusseldorf they had arrested Arber Cekaj, owner of the Arbi Garden firm, which had 613 kg of cocaine seized by the Albanian authorities.

“Information was exchanged with the State Police, the Prosecution and other agencies in a record-breaking time”, the State Police declared.

Other foreign agencies were involved in this operation, such as the DEA. There are suspicions that there are criminal groups involved in this case, operating inside and outside Albania.

Top Channel

Banane dhe kokainë, ish-ministri sqaron si i përfitoi grantet „Arbri Garden“

Postuar: 02/03/2018 – 14:57

Pas sasisë rekord të drogës që u kap në kontejnerin ku ndodheshin bananet e porositura nga firma “Arbri Garden”, zbulohet se pronari i saj Arbër Çekaj ka përfituar grante nga ministria e Bujqësisë, e drejtuar nga ministri i LSI-së, Edmond Panariti.

Lidhur me këtë gjë, ka reaguar edhe ish-ministri Panariti në Facebook ku shkruan se përzgjedhja e kompanisë “Arbri Garden” është bërë sipas të gjitha kritereve.

Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

Pronari i kësaj kompanie quhet Arbër Kuliçi ose ndryshe Arbër Çekaj. Ai është i afërm i ish zv.drejtorit të Policisë së Shtetit, ish truprojë e Sali Berishës dhe njerit të përmendur dhe në kabllogramet e ambasadorit amerikan për trafik droge, Agron Kuliçi.

Njëherësh Ilir Meta përmes ministrit të Bujqësisë së asaj kohe Edmond Panariti, përmes një fondi të sjellë nga A.ZH.B:R që drejtohej nga gruaja e Vangjel Tavos deputet i LSI, cikël i mbyllur ky, më 2015 i dha një grant prej 264 mijë dollarësh. Fond ky i përfituar bashkë me një kompani tjetër. Ndërkohë që pronari i kompanisë “Arbër Garden” që priti drogën në Maminas është tropojan, Arbër Kuliçi (Çekaj).

Ja dhe dokumenti i subvensionit nga A.ZH.B.R:

Edhe pse në publik ka përdorur mbiemrin Çekaj, mbiemri i tij është Kuliçi. Kompania rezulton se e ka bërë 97 herë linjën e transportit me Kolumbinë, duke filluar vite më parë dhe duke krijuar një “biografi” të fortë importi nga Kolumbia.

Sasia e mbi 613 kg kokainë që u kap sot në ngarkesën e tij, është goditja më e madhe që policia i ka dhënë trafikut të drogës. Edhe pse Meta, Basha, Monika tentuan të përbaltin aksionin e policisë, duke ja faturuar atë ndërrimit të klaneve në pushtet, në fakt mbiemri na kujton një klan të vjetër të policisë në kohën e PD.

Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

Posted By: Lajme February 28, 2018

lir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës.

Pronari i kësaj kompanie quhet Arbër Kuliçi ose ndryshe Arbër Çekaj. Ai është i afërm i ish zv.drejtorit të Policisë së Shtetit, ish truprojë e Sali Berishës dhe njerit të përmendur dhe në kabllogramet e ambasadorit amerikan për trafik droge, Agron Kuliçi.

Njëherësh Ilir Meta përmes ministrit të Bujqësisë së asaj kohe Edmond Panariti, përmes një fondi të sjellë nga A.ZH.B:R që drejtohej nga gruaja e Vangjel Tavos deputet i LSI, cikël i mbyllur ky, më 2015 i dha një grant prej 264 mijë dollarësh. Fond ky i përfituar bashkë me një kompani tjetër. Ndërkohë që pronari i kompanisë “Arbër Garden” që priti drogën në Maminas është tropojan, Arbër Kuliçi (Çekaj).

Ja dhe dokumenti i subvensionit nga A.ZH.B.R:

Edhe pse në publik ka përdorur mbiemrin Çekaj, mbiemri i tij është Kuliçi. Kompania rezulton se e ka bërë 97 herë linjën e transportit me Kolumbinë, duke filluar vite më parë dhe duke krijuar një “biografi” të fortë importi nga Kolumbia.

Sasia e mbi 613 kg kokainë që u kap sot në ngarkesën e tij, është goditja më e madhe që policia i ka dhënë trafikut të drogës. Edhe pse Meta, Basha, Monika tentuan të përbaltin aksionin e policisë, duke ja faturuar atë ndërrimit të klaneve në pushtet, në fakt mbiemri na kujton një klan të vjetër të policisë në kohën e PD.

http://orikuminews.com/index.php/2018/02/28/ja-kush-eshte-pronari-vertete-613-kg-kokaine-te-kapur-ne-durres/

Der Man mit der 10.000 $ Brille von Maybach, Samir Tahiri machte grosse Sprüche, aber real ist sein Leben bedroht, wie Artan Hoxha warnte

Artan Hoxha warnt Tahiri: Ab heute für das Leben zu zeigen, Pflege, sprach er …

Journalist Artan Hoxha erklärte heute Abend „Opinion“, die Saimir Tahiri ein Risiko für die Mehrheit stellt, wenn sie zu sprechen entscheidet. Hoxha sagte im Studio von „Opinion“ zeigt, dass, wenn Tahiri sprechen wird, fällt die Mehrheit.

Er sagte, dass heute Saimir Tahiri Nachricht mehrere Namen Mehrheit gesendet wurde, eine offene Bedrohung impliziert. Journalismus Tahiri betonte, dass eine Bedrohung für die Mehrheit darstellt. “ Von diesem Moment an ist Tahiri ein leidenschaftlicher Mensch und aventuarave nach aus den Gruben gerade im Entstehen Mali gehen. Er muss sicherstellen , dass von heute, er vorsichtig sein sollte für das Leben der Fall ist. Da eine Bedrohung für die Mehrheit. Ja Tahiri sprach Zusammenbruch der Regierung “, -deklaroi Hoxha.


uralte bekannt Namen im Drogen Schmuggel wurden verhaftet. Sohn des Arthur Hajdari und auch Ben Hysenbelliu sind uralte Ex-POlizei Präsidenten von Durres, wo nun die Söhne und Enkel im Drogen Schmuggel erwischt wurden. Bucht von Spille, Bucht Generale uralte illagle Küsten Lokale, Profi Drogen Familien der Politik waren wieder aktiv. Muca ebenso eine bekannte Mord und Verbrecher Familie

Aktualitet
Emri/ U kap me 2 ton kanabis, kush skafisti nga Kavaja me precedentë penalëhttp://www.gsh.al/2018/04/30/emri-u-kap-2-ton-kanabis-kush-skafisti-nga-kavaja-precedente-penale/
Lexime

19:23 – 30.04.18
Klodiana Lala

Njëri nga katër shqiptarët, i arrestuar në Itali për trafikimin e dy tonëve marijuanë, nuk është emër i panjohur për policinë tonë.

Saimir Çarku, nga Kavaja është një nga katër trafikantët e arrestuar këtë të hënë gjatë operacionit të Guardia Di Finanza në Adriatik ku u sekuestruan 2 ton marijuanë. Lajmi konfirmohet për News24 nga burime pranë Policisë së Shtetit.

Emri i tij, nuk është i panjohur për policinë shqiptare, pasi prej muajsh ai është shpallur person në kërkim, për shkak se dyshohet si anëtar i një rrjeti të fuqishëm trafiku droge nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

Nga hetimet e Prokurorisë për Krime të Rënda, Çarku rezulton të jetë i përfshirë në episodin e datës 14 korrik 2017, ku në fshatin Bago të Kavajës, u sekuestrua një sasi prej 1360 kg hashash.

Asokohe u tha se droga ishte ndarë në dy automjete dhe gjatë kërkimeve në “Plazhin e Gjeneralit” u zbulua dhe skafi me të cilin do të trafikohej sasia e madhe e lëndës narkotike drejt shtetit fqinj.
Në pranga përfunduan Kejvi Hajdari, djali i ish-shefit të krimeve në Gramsh, Artur Hajdari, Ronald Hysenbelliu, Aristotel Kasaj dhe Arvis Muca, por i fundit u lirua me vonë.

Nga hetimi i prokurorisë,si anëtarë të këtij grupi kriminal u identifikuan dhe katër persona të tjerë, mes tyre edhe Çarku, të cilët u shpallën në kërkim me vendim të gjykatës për Krime të Rënda.
Me metodat specialet të hetimit, prokuroria mundi të “kryqëzonte” të dyshuarit, pasi siguroi ndaj tyre, prova të shumta fajësie.

Emri/ U kap me 2 ton kanabis, kush skafisti nga Kavaja me precedentë penalë

Adrian Cela, uralt Gangster und Kollegen veredeln wieder einmal „Golem“ die Kosovo Verbrecher Zentrale mit neuen Strom Leitungen, wo sowieso fast niemand je für Wasser und Strom bezahlte. siehe auch Shala Mafia dort mit dem Stuttgarter Konsulat