2 Albaner wurden festgenommen, die im Zentral Marine Stüzpunkt der Griechen auf Salamis spionierten

im Zentralen Griechischen Marine Stützpunk in der Bucht von Salamis, wurden 2 Albaner festgenommen, die Spionieren wollten

Greqi, dy shqiptarë arrestohen për spiunazh, hynë në zonën ushtarake në stacionin detar Salamina

Greqi, dy shqiptarë arrestohen për spiunazh, hynë në zonën ushtarake në stacionin detar Salamina

Baze ushtarke

GREQI– Dy shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Greqi, ndërsa akuzohen për spinazh. Shqiptarët e moshës 63 dhe 67 vjeç, ranë në pranga pasi u kapën brenda zonës ushtarake në Stacionin Detar të Salamis, raportojnë mediat greke.

Ata ishin pikasur më herët nga personeli i Marinës duke hyrë dhe vëzhguar Stacionin Detar të Salamis. Sipas mediave greke, dy shqiptarët kanë pohuar se ishin nën efektin e alkoolit, dhe më pas u është bërë testi i alkoolit dhe kanë rezultuar pozitiv.

https://shqiptarja.com/lajm/greqi-dy-shqiptare-arrestohen-per-spiunazh-hyne-ne-zonen-ushtarake-ne-stacionin-detar-salamis

 

Schlagwörter:

Wird geladen
×