Hinrichtung, 3 Tote, des Verbrecher Kartells „Elvis Martinaj“ in „Fushe-Kruje

Fushe-Kruje, wurde 1999 in eine reine Verbrecher Stadt umgewandelt, oft aus dem Kosovo, mit den Zementwerken dort auch für Geldwäsche.

 

Praktisch wurde die Gang gross, als die Shulazzi Bande ausgeschaltet wurde.

2019

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

Hinrichtung, von 3 Leuten der Gang.

 

2 viktimat Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe makina e djegur
Një nga viktimat ,Brilant Martinaj
Makina e autorëve e djegur
Foto nga vendngjarja
Momenti i shpërthimit
Një nga viktimat Diklen Vata
Reperi Stresi me një nga viktimat, Diklen Vata
Momenti kur largohen nga vendngjarja trupat e viktimave
Gëzhojat në vendin e ngjarjes
2 viktimat Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe makina e djegur

2 viktimat Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe makina e djegur

Ekzekutohen në Fushë-Krujë 3 anëtarët e grupit të Ervis Martinajt, hakmarrje mes grupeve kriminale! 60 plumba makinës së viktimave, 2 u dogjën brenda (VIDEO)

Diklen Vata, Arbër Hoxha dhe Brilant Martinaj janë vrarë në një atentat në mbikalimin e Fushë-Krujës. 4 dyshohet se ishin atentatorët të cilët kanë qenë të maskuar, njëri prej tyre drejtues i mjetit i cili më pas u gjet i djegur tërësisht në fshatin Larushkë. Brenda makinës së autorëve janë gjetur 1 armë automatike MP5 dhe 2 kallashnikovë.  

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (2)

 • navy
  Jul 18, 2022., 06:17 •

  Berisha Idioten Verbrecher Kartelle Der Sohn eines Dumm DP Berisha Ex-Abgeordneten; Arkimed Lushaj, bekannt als „Stressi“ wurde endlich verhaftet Der Sohn des Sali Lushaj, einem Dumm Kriminellen von Berisha und aus Nord Albanien. Kultur und Sänger als Tarnung von Drogen Geschäften, Alles normal in Albanien DAS VIDEO ist veröffentlicht/ Stress ist ein enger Freund von 2 der heute in Fushë-Kruje Getöteten Der Sänger Stresi scheint mit 2 der heute beim Massaker von Fushë-Kruja Getöteten verwandt gewesen zu sein. Es gibt Fotos von ihm mit Brilant Martianaj in sozialen Netzwerken, während er auf einem Foto auch mit einer anderen Person zu sehen ist, von der angenommen wird, dass sie Diklen Vata ist. Del VIDEOJA/ Stresi mik i ngushtë me 2 prej të vrarëve sot në Fushë-Krujë Këngëtari Stresi duket se ka pasur lidhje me 2 prej të vrarëve sot në masakrën e Fushë-Krujës. Në rrjetet sociale ka foto të tij me Brilant Martianaj ndërkohë që në një foto duket në foto edhe me një person tjetër, që mendohet se është Diklen Vata.

 • navy
  Aug 25, 2022., 05:03 •

  Lezhë/ Er half Ervis Martinaj bei der Flucht, der Agent der Einsatzkräfte war in Handschellen! Er begleitete ihn mit dem Auto zu einem Hotel in Durrës Bei der Untersuchung des Verschwindens des gesuchten Ervis Martinaj stellte die Polizei fest, dass ein bereits festgenommener Agent der Einsatzkräfte der Staatspolizei ihm bei seiner Flucht in ein unbekanntes Land geholfen hatte. Er transportierte ihn nach Dumans Aussage mit dem Auto 17 Tage "verschwunden", SHISH sucht auch Ervis Martinaj Dumans Aussage in SPAK: Martinaj, bereit, mir 500.000 Euro zu zahlen, um Indrit Doklen zu töten Wer ist Ervis Martinaj, der ehemalige „König“ des Glücksspiels in Tirana? Die Beteiligung an dem Mord im ehemaligen Block und die "Verbindung" mit Shullazi ALLE Neuigkeiten über Ervis Martinaj Redaktion 24. August, 10:02 | Letzte Aktualisierung: 24. August, 15:34 Uhr [Schrift vergrößern] [Schrift verkleinern] LEZHA – Bei der Untersuchung des Verschwindens des vielgesuchten Ervis Martinaj entdeckte die Polizei, dass ein bereits festgenommener Agent der Einsatzkräfte der Staatspolizei ihm bei seiner Flucht in ein unbekanntes Land half. Jeton Lami, 28 Jahre alt aus Tirana, wurde vom Gericht von Kurbin wegen der Straftat des „Pflichtmissbrauchs“ die Maßnahme „Gefängnisarrest“ verhängt, eine Maßnahme, die am 23. Bei der festgenommenen Person handelt es sich um einen Polizeibeamten, einen Agenten der Direktion des Sondereinsatzkommandos der Staatspolizei. Kurbins Staatsanwaltschaft hat Ermittlungen wegen Entführung aufgenommen, nachdem die Familienmitglieder von Ervis Martinaj berichteten, dass sie seit einiger Zeit jeglichen Kontakt zu ihm verloren hätten. VIDEO NEWS/ Meta „vergisst“ SPAK für „Sorkadhen“, tanzt in Jalë mit Jugendlichen LESEN SIE AUCH: VIDEO NEWS/ Meta „vergisst“ SPAK für „Sorkadhen“, tanzt in Jalë mit Jugendlichen In einer offiziellen Mitteilung teilt die Polizei mit, dass die eingehenden Ermittlungen ergeben hätten, dass der 28-Jährige als Polizist seine Pflicht missbraucht habe, indem er eine sehr gesuchte Person unterstützt und transportiert habe. So wurde Jeton Lami nicht nur mit dem gesuchten Mann in Kontakt, sondern wurde auch sein Fahrer und half ihm bei der Flucht. Es wird erwartet, dass seine Aussage der Schlüssel zur Aufdeckung des Verbleibs von Ervis Martinaj ist. In den Städten Shkodra, Laçi, Vlora, Durrës und Tirana wurden über Dutzende Kontrollen durchgeführt, aber von Ervis Martinaj fehlt immer noch jede Spur. Zu den Ermittlungsspuren gehört die Entführung der Person durch die rivalisierenden kriminellen Gruppen von Ervis Martinaj. Report TV erfährt, dass Lami von den Überwachungskameras eines Hotels in Durrës erwischt wurde, wo er von Ervis Martinaj begleitet wurde. Lami begleitete ihn am 7. August 2022 mit dem Auto. Martinaj verließ daraufhin das Hotel und ließ Officer Lami allein zurück. Nach diesem Tag verlor er den Kontakt zu Martnaj und es ist nicht bekannt, wo er sich aufhält. Er verlor den Kontakt am 8. August, dem Tag, der auch mit der Denunziation von Martinajs Onkel zusammenfällt, der den Kontakt zu seinem Neffen verlor. Wie sich herausstellt, haben die Ermittler auch andere Bilder gesichert, auf denen Martinaj mit einem Mädchen und dem Polizisten zu sehen ist. Es wird angenommen, dass Martinajs spurloses Verschwinden nach der Aussage des reuigen Richters Nuredin Dumani im Mai im Rahmen der Operation Golden Bullet erfolgte, als Martinaj von SPAK als gesucht erklärt wurde. Dumani beschuldigte ihn, dass Martinaj ihm befohlen hatte, Indrit Doklen für 500.000 Euro zu töten, und dass er einen Vorschuss von 100.000 Euro erhalten hatte, aber das Ziel wurde nicht beseitigt, weil es für die reuige Justiz nicht einfach war, das Ziel auszuführen.

  Lezhë/ Ndihmoi Ervis Martinajn të arratiset, në pranga agjenti i Forcave Operacionale! E shoqëroi me makinë në një hotel në Durrës

  LEZHË- Teksa po heton për zhdukjen e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt, policia zbuloi se në arratinë e tij në vend të paditur, e ka ndihmuar një agjent i forcave operacionale në Policinë e Shtetit, tashmë i arrestuar. Jeton Lami 28 vjeç nga Tirana, i është dhënë masa 'arrest me burg' nga Gjykata e Kurbinit për veprën penale të 'shpërdorimit të detyrës', masë e caktuar më 23 gusht.
  I arrestuari është punonjës policie, agjent pranë Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit. Prokuroria e Kurbinit i ka nisur hetimet për rrëmbim personi, pas denoncimit të familjarëve të Ervis Martinaj se kanë humbur prej disa kohësh çdo kontakt me të.
  VIDEOLAJM/ Meta ‘harron’ SPAK-un për ‘Sorkadhen’, ia merr valles në Jalë me të rinjtë
  Në një njoftim zyrtar, policia thotë se nga hetimet e thelluara rezulton se 28-vjeçari duke qenë punonjës policie ka shpërdoruar detyrën duke përkrahur dhe transportuar një person shumë të kërkuar. Pra, Jeton Lami përveçse ka mbajtur kontakte me të shumëkërkuarin edhe është bërë shofer i tij duke e ndihmuar në arrati. Dëshmia e tij pritet të jetë kyçe për të zbuluar vendndodhjen e Ervis Martinajt. Në qytetin e Shkodrës, Laçit, Vlorës, Durrësit e Tiranës janë kryer mbi dhjetëra kontrolle, por ende nuk ka asnjë gjurmë nga Ervis Martinaj. Ndër pistat e hetimit është ajo e rrëmbimit të personit nga grupet rivale kriminale të Ervis Martinaj. Report Tv mëson se Lami është kapur nga kamerat e sigurisë së një hoteli në Durrës, ku ka qenë i shoqëruar me Ervis Martinajn. Lami e ka shoqëruar me makinë në datën 7 gusht 2022. Martinaj më pas është larguar nga hoteli duke lënë të vetëm efektivin Lami. Pas kësaj dite ai ka humbur kontaktet me Martnajn dhe nuk dihet se ku ndodhet. Ai ka humbur kontaktet më datë 8 gusht, ditë që përkon edhe me denoncimin e xhaxhait të Martinajt, që ka humbur kontaktet me nipin. Mësohet se hetuesit kanë siguruar edhe pamje të tjera ku Martinaj duket me një vajzë dhe efektivin e policisë. Mendohet se zhdukja pa lënë gjurmë e Martinajt ka ardhur pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani gjatë muajit maj në kuadër të operacioni Plumbi i Artë, kohë kur Martinaj u shpall në kërkim nga SPAK. Dumani e akuzonte se Martinajt e kishte urdhëruar të vriste Indrit Doklen për 500 mijë euro dhe se kishte marrë paradhënie 100 mijë euro, por shënjestra nuk u eliminua pasi për të penduarin e drejtësisë, objektivi nuk ishte i lehtë për tu ekzekutuar. Polica njofton se efektivi Lame është zbuluar pas hetimeve që po kryejnë pas denoncimit që ka bërë familjari se Ervis Martinaj është zhdukur. Rreth dy javë më parë, xhaxhai, Faik Martinaj, ka denoncuar në Komisariatin e Policisë Lezhë se ka humbur kontaktet me nipin. Policia Shqiptare dhe Shërbimi Informativ janë përfshirë në një hetim të përbashkët për gjetjen e Ervis Martinaj. Report Tv ka mësuar se hetimet po përqendrohen brenda kufijve të vendit ku dyshohet se Martinaj fshihet prej disa muaj që nga operacioni “Plumbi i Artë” . Kujtojmë se në korrik të vitit 2021, teksa përfundoi hetimet për vrasjen e Santiago Malkos, SPAK nënvizonte se plani ishte ekzekutimi edhe i Ervis Martinajt por s'kanë mundur ta gjejnë atë edhe pse kishin informacion se kishte udhëtuar në Spanjë apo Turqi.  

  Lezhë/ Ndihmoi Ervis Martinajn të arratiset, në pranga agjenti i Forcave Operacionale! E shoqëroi me makinë në një hotel në Durrës

  LEZHË- Teksa po heton për zhdukjen e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt, policia zbuloi se në arratinë e tij në vend të paditur, e ka ndihmuar një agjent i forcave operacionale në Policinë e Shtetit, tashmë i arrestuar. Jeton Lami 28 vjeç nga Tirana, i është dhënë masa 'arrest me burg' nga Gjykata e Kurbinit për veprën penale të 'shpërdorimit të detyrës', masë e caktuar më 23 gusht.
  I arrestuari është punonjës policie, agjent pranë Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit. Prokuroria e Kurbinit i ka nisur hetimet për rrëmbim personi, pas denoncimit të familjarëve të Ervis Martinaj se kanë humbur prej disa kohësh çdo kontakt me të.
  Në një njoftim zyrtar, policia thotë se nga hetimet e thelluara rezulton se 28-vjeçari duke qenë punonjës policie ka shpërdoruar detyrën duke përkrahur dhe transportuar një person shumë të kërkuar. Pra, Jeton Lami përveçse ka mbajtur kontakte me të shumëkërkuarin edhe është bërë shofer i tij duke e ndihmuar në arrati. Dëshmia e tij pritet të jetë kyçe për të zbuluar vendndodhjen e Ervis Martinajt. Në qytetin e Shkodrës, Laçit, Vlorës, Durrësit e Tiranës janë kryer mbi dhjetëra kontrolle, por ende nuk ka asnjë gjurmë nga Ervis Martinaj. Ndër pistat e hetimit është ajo e rrëmbimit të personit nga grupet rivale kriminale të Ervis Martinaj. Report Tv mëson se Lami është kapur nga kamerat e sigurisë së një hoteli në Durrës, ku ka qenë i shoqëruar me Ervis Martinajn. Lami e ka shoqëruar me makinë në datën 7 gusht 2022. Martinaj më pas është larguar nga hoteli duke lënë të vetëm efektivin Lami. Pas kësaj dite ai ka humbur kontaktet me Martnajn dhe nuk dihet se ku ndodhet. Ai ka humbur kontaktet më datë 8 gusht, ditë që përkon edhe me denoncimin e xhaxhait të Martinajt, që ka humbur kontaktet me nipin. Mësohet se hetuesit kanë siguruar edhe pamje të tjera ku Martinaj duket me një vajzë dhe efektivin e policisë. Mendohet se zhdukja pa lënë gjurmë e Martinajt ka ardhur pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani gjatë muajit maj në kuadër të operacioni Plumbi i Artë, kohë kur Martinaj u shpall në kërkim nga SPAK. Dumani e akuzonte se Martinajt e kishte urdhëruar të vriste Indrit Doklen për 500 mijë euro dhe se kishte marrë paradhënie 100 mijë euro, por shënjestra nuk u eliminua pasi për të penduarin e drejtësisë, objektivi nuk ishte i lehtë për tu ekzekutuar. Polica njofton se efektivi Lame është zbuluar pas hetimeve që po kryejnë pas denoncimit që ka bërë familjari se Ervis Martinaj është zhdukur. Rreth dy javë më parë, xhaxhai, Faik Martinaj, ka denoncuar në Komisariatin e Policisë Lezhë se ka humbur kontaktet me nipin. Policia Shqiptare dhe Shërbimi Informativ janë përfshirë në një hetim të përbashkët për gjetjen e Ervis Martinaj. Report Tv ka mësuar se hetimet po përqendrohen brenda kufijve të vendit ku dyshohet se Martinaj fshihet prej disa muaj që nga operacioni “Plumbi i Artë” . Kujtojmë se në korrik të vitit 2021, teksa përfundoi hetimet për vrasjen e Santiago Malkos, SPAK nënvizonte se plani ishte ekzekutimi edhe i Ervis Martinajt por s'kanë mundur ta gjejnë atë edhe pse kishin informacion se kishte udhëtuar në Spanjë apo Turqi.
  https://shqiptarja.com/lajm/lezhe-ndihmoi-dhe-transportoi-me-makine-ervis-martinajn-ne-pranga-agjenti-i-forcave-operacionale
   

Wird geladen
×