Fushe-Kruje, wurde 1999 in eine reine Verbrecher Stadt umgewandelt, oft aus dem Kosovo, mit den Zementwerken dort auch für Geldwäsche.

 

Praktisch wurde die Gang gross, als die Shulazzi Bande ausgeschaltet wurde.

2019

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

Hinrichtung, von 3 Leuten der Gang.

 

2 viktimat Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe makina e djegur
Një nga viktimat ,Brilant Martinaj
Makina e autorëve e djegur
Foto nga vendngjarja
Momenti i shpërthimit
Një nga viktimat Diklen Vata
Reperi Stresi me një nga viktimat, Diklen Vata
Momenti kur largohen nga vendngjarja trupat e viktimave
Gëzhojat në vendin e ngjarjes
2 viktimat Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe makina e djegur

2 viktimat Diklen Vata, Brilant Martinaj dhe makina e djegur

Ekzekutohen në Fushë-Krujë 3 anëtarët e grupit të Ervis Martinajt, hakmarrje mes grupeve kriminale! 60 plumba makinës së viktimave, 2 u dogjën brenda (VIDEO)

Diklen Vata, Arbër Hoxha dhe Brilant Martinaj janë vrarë në një atentat në mbikalimin e Fushë-Krujës. 4 dyshohet se ishin atentatorët të cilët kanë qenë të maskuar, njëri prej tyre drejtues i mjetit i cili më pas u gjet i djegur tërësisht në fshatin Larushkë. Brenda makinës së autorëve janë gjetur 1 armë automatike MP5 dhe 2 kallashnikovë.