Marson Murataj, importiert 119 Kilo Kokain aus Ecuador

Alter Kokain Schmuggel, diesmal durch den Gangster Marson Murataj, uralt Gangster Clans, wo schon der Vater berüchtigt war.

31 Dhjetor, 12:40 | Përditësimi i fundit: 13:24 Kronikë

119 kg kokainë në kontejnerin me banane në Tiranë, skaneri në Durrës e nxori të pastër! Persona të armatosur ndaluan kamionin për të marrë drogën, por se gjetën! Kompania denoncoi

Bëhet me dije se lënda narkotike e nisur nga Ekuadori ishte rreth 1 tonë, por një pjesë është marrë nga trafikantët në Itali. Rezulton se nga kontrollet me skaner në Portin e Durrësit, kontejneri rezultoi i pastër, edhe pse brenda ishte kokainë,…

31 Dhjetor, 11:04 | Përditësimi i fundit: 13:25

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (1)

  • joker
    Jan 04, 2022., 15:30 •

    Kokaina në “Bana-King” dhe Ardi Veliu i caktuar nga Babloku si “tutor” i Portit Durrës; ja paralajmërimi që bëri “Pamfleti” 04/01/2022 ne Anti-Mafia, Kryesore A A Kokaina në “Bana-King” dhe Ardi Veliu i caktuar nga Babloku si “tutor” i Portit Durrës; ja paralajmërimi që bëri “Pamfleti” Kokaina në “Bana-King” dhe Ardi Veliu i caktuar nga Babloku si “tutor” i Portit Durrës; ja paralajmërimi që bëri “Pamfleti” one.al Ky rast, është provë e plotë, se me Ardi Veliun në portat kyçe të trafiqeve, kryeministri Rama nuk po i shkëput, por po i forcon më shumë fijet lidhëse me grupet e trafiqeve dhe po u garanton e zgjeron aktivitetin; njeri prej tyre bosi i bananeve Trifon Murataj, njohur si klient reklame i “TV-Klan”, televizionit që 1 vit më parë mbrojti dhe Eduard Dautin, trafikantin e 210 kilogramë kokainë me arkat e bananeve të firmës “Alba Ekzotik Fruits” Dorëzimi vetëm i 119 kilogramë kokainë te policia, 24 orë pasi kontenieri me banane ishte futur në magazinë; spërdredhja e shefave të Policisë me deklarata fshehëse, mos-hetimi i SHÇBA-së për shkuarjen e policisë 24 orë me vonesë te magazinat dhe heshtja e bablokut, na rikujton 3 fakte: Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI -Lexo edhe: Seks, dhunë mbi punonjësit dhe dëshirë për famë. Skandali seksual i Kancelares së Gjykatës së Durrësit që pritet të “djegë” koka Ish kryebashkiaku me 4 emra i Edi Ramës, pagë 1.8 milionë në fabrikën e këpucëve të beut Nikolin Lleshi – Më 26 nëntor 2021, në takimin me donatorët, Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, deklaroi se Shqipëria është “rrugë kyçe” për trafikun e kokainës, për shkak se vetë shteti nuk ka dëshirë t’i godasë e sekuestrojë trafikantët, duke i mbrojtur me polici. – Më 27 nëntor 2021, Zv/ministri Ardi Veliu, bëri takim me drejtuesit administrativ, kufitar, doganor e koncesionar të Portit Durrës, si i ngarkuar fuqiplotë nga kryeministri Edi Rama, për të komanduar aktivitetin në këtë pikë kufitare kryesore hyrëse-dalëse të mallrave e njerëzve. – Më 30 nëntor 2021, redaksia “Pamfleti” publikoi shkrimin me titull: – “Pse Rama ia dha “ushtarit” të “Ndraghet’a”-s Ardi Veliu, kontrollin e transportit hyrje-dalje në 3 portet detare”? Me këtë shkrim, denoncuam skandalin, që kryeministri Rama ia ka dhënë qëllimisht në dorë Zv/ministrit të infrastrukturës, Ardi Veliu, kompetencën për të udhëruar çdo veprim apo mos-veprim në hyrje-dalje anijesh, kontrolli kontenierësh e njerëzish, varkash turistike e peshkimi, me fuqinë e plotë për të shmangur kontrollin policor e skanimin kur ai dëshiron. Në shkrim, ne paralajmëruam se fuqinë e komandimit të Ardi Veliut në Portin e Durrësit, kryeministri Edi Rama ia ka dhënë për të menaxhuar kontrabandën, paprekshmërinë e trafikut të kokainës e qënieve njerëzore dhe lejimin e hyrje-daljes së lirshme të personave në kërkim. Ky skenar u vërtetoi më 29 dhjetor, 1 muaj pas takimit të Ardi Veliut si “tutor” i Portit të Durrësit, kur me skanim fals e pa asnjë kontroll kufitar, policor e doganor, kaloi kokaina me kontenierin e “Bana King” të bosit Trifon Murataj, mik i kupolës në qeveri, opozitë e presidencë. Droga te arkat e “Bana King”, tregon se nuk është rastësi, që komandues fuqiplotë të krejt veprimtarisë administrative ushtruese e kontrolluese doganore, kufitare e policore në Portin e Durrësit dhe portet Vlorë-Sarandë; kryeministri Rama ka caktuar Ard Veliun, ish-kryepolicin bashkëpunëtor i trafikantëve të Vlorës dhe “ushtar” të Klement Balilit e grupit “Ndraghet’a”. https://pamfleti.net/kokaina-ne-bana-king-dhe-ardi-veliu-i-caktuar-nga-babloku-si-tutor-i-portit-durres-ja-paralajmerimi-qe-beri-pamfleti/

Wird geladen
×