Der angebliche Tod, des Italieners: Davide Pecorelli vor 9 Monaten, war Lebensversicherungs Betrug

9 Monate lang wurde vermutet, dass sein Auto in Puka verbrannt wurde, der italienische Geschäftsmann, der die Behörden der beiden Länder erhob, lebt! Er hat Hani i Hotit illegal verlassen Es mag wie die Handlung eines Actionfilms erscheinen, aber dies ist die wahre Geschichte des italienischen Geschäftsmanns Davide Pecorelli, der seinen Tod inszeniert hat, um eine Versicherung zu nutzen. Pecorelli wurde verdächtigt, in Albanien sein Leben verloren zu haben, nachdem das von ihm gemietete Fahrzeug zusammen mit seinen Habseligkeiten und Knochenresten in Puka verbrannt aufgefunden worden war. Und während die italienischen und albanischen Behörden neun Monate lang nach dem Täter suchten, lebte er ruhig in einem Hotel auf der Insel Elba in der Toskana, wo er sein Aussehen verändert hatte, um nicht identifiziert zu werden. Das Zeugnis, das Pecorellis Farce ein Ende machte, eine Person hatte ihn lebend gesehen Todesfall zum Abschluss einer Lebensversicherung gezwungen! Wie schaffen es Unternehmer, Versicherungen und nicht selten den Staat zu täuschen? Der Sohn inszenierte seinen Tod, Davide Pecorellis Vater, nachdem er nach 9 Monaten erfuhr, dass er lebt: Ich werde ihn umarmen und dann an seinen Ohren ziehen Arsen Rusta 18. September, 08:08 | Zuletzt aktualisiert: 18. September, 13:09  Das Geheimnis um das Verschwinden des italienischen Geschäftsmanns Davide Pecorelli in Albanien endet, und entgegen den Vermutungen wurde er auf der Insel Elba in der Toskana, Italien, lebend gefunden. Das von ihm gemietete Fahrzeug wurde im Januar dieses Jahres in Puka verbrannt aufgefunden, wo sich auch eine verbrannte Leiche befand, aber es wurde nicht bestätigt, dass es Pecorelli gehörte. Währenddessen wurde letzterer letzte Nacht in einem Floß auf dem Meer gefunden, während er während dieser 9 Monate, die er vermisst hatte, in einem Hotel auf der Insel untergebracht war. Pecorelli gab die Aussagen bei der Polizei ab, dann wurde er freigelassen, aber die Gründe, warum er die ganze Veranstaltung inszeniert hat, sind noch unbekannt. Man erfährt, dass er auch sein Aussehen verändert hatte, um in Italien nicht identifiziert zu werden. Es wird vermutet, dass er dieses System eingerichtet hat, um eine Versicherung zu erhalten.

1631948542_1631945070pecorrelli.jpg

 

Prej 9 muajsh dyshohej se u dogj në makinën e tij në Pukë, gjendet gjallë biznesmeni italian që ngriti në këmbë autoritetet e dy vendeve! U largua ilegalisht nga Hani i Hotit

Merr fund misteri mbi zhdukjen në Shqipëri të biznesmenit italian Davide Pecorelli, e ndryshe nga çfarë dyshohej, ai është gjetur i gjallë në ishullin Elba në Toskana të Italisë. Automjeti që ai kishte marrë me qira u gjet i djegur në Pukë në janar të këtij viti, ku brenda ishte edhe një trup i djegur, por nuk u konfirmua se i përkiste Pecorellit. Ndërkohë ky i fundit u gjet mbrëmjen e djeshme në një gomone në det, ndërsa përgjatë këtyre 9 muajve që rezultonte i zhdukur, ai ishte strehuar në një hotel në ishull.

Pecorelli ka dhënë deklarimet në polici, e më pas u la i lirë, por nuk dihen ende arsyet se përse ai inskenoi të gjithë ngjarjen. Mësohet se ai kishte ndryshuar edhe pamjen e jashtme, në mënyrë që të mos identifikohej në Itali. Paraprakisht dyshohet se ai krijoi këtë skemë për  të fituar siguracionet.

Nga Shqipëria ai u largua në mënyrë ilegale nga Hani i Hotit për të shkuar më pas drejt Italisë, dhe në këtë skemë mashtrimi dyshohet se është ndihmuar edhe nga shqiptarë, kundrejt pagesës.

Biznesmeni italian, baba i 4 fëmijëve, është shprehur i gatshëm të japë dëshminë e tij në prokurorinë e Perugia, për të sqaruar të gjitha detajet e ngjarjes. Ndërkohë në Shqipëri dhe Itali tashmë janë pushuar hetimet për vrasje dhe Pecorelli do të hetohet për „Mashtrim“.

Mësohet se mbetjet kockore të gjetur në automjetin e djegur rezultojnë se janë mbetje kockore të në njeri, dhe dyshohet se janë marrë në një varrë të vjetër në zonë. Mbetjet e gjetura kockore  janë dërguar në Itali për t’u ekzaminuar.

Në fillim të këtij viti, makina që Pecorelli kishte marrë me qira në aeroportin e Tiranës u gjet i shkrumbuar në Pukë dhe brenda automjetit u gjetën edhe mbetjet kockore të një personi, si dhe sende personale të biznesmenit italian. Ngjarja u dyshua si kriminale dhe hetimet u përqendruan te një vrasje e mundshme, ndonëse nuk rezultonte se Pecorelli të kishte patur konflikte me njeri. Ai kishte biznese në Shqipëri ku tregtonte pajisje për sallone bukurie dhe ishte në një periudhë delikate sa i përket të ardhurave, megjithatë nuk kishte informacione se ishte në borxh. Pecorelli ishte martuar me shqiptare, me të cilën kishte edhe një fëmijë. Në Shqipëri për të sqaruar misteret që rrethonin këtë ngjarje erdhën edhe hetues italianë, por pa hedhur dritë. E ndërsa hetuesit punon për të zbuluar se kush e vrau biznesmenin italian në Shqipëri, ngjarjet morën kthesë tjetër mbrëmjen e 17 shtatorit, ku Pecorelli u gjet shëndoshë e mirë, teksa jetonte në një hotel në ishull.

Makina e djegur në Pukë

https://shqiptarja.com/lajm/iu-gjet-makina-e-djegur-ne-puke-brenda-se-ciles-dyshohej-se-humbi-jeten-biznesmeni-italian-davide-pecorelli-gjendet-i-gjalle-ne-ishullin-elba-ne-toskana

 

 

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (1)

Wird geladen
×