Experte für Regierungs und Investoren Betrug, erhält praktisch Regierungs Grundstücke geschenckt: Gentian Sula

Einschlägig bekannt, mit einem erfundenen Club Med Projekt in der Buch von Kakomese, wo nie gebaut wurde, es als Schmuggler Basis nur benutzt wurde und in Mafia Händen auch aus Bulgarien verschwand. Nun erhält er fü 10 € teure Grundstücke pro qm, in der Bucht von Laze

Kushëriri i Fevziut dhe oligarku i “Kodra e Diellit”; kompleks 5.5 ha me pallate 7 kate në Lalëz; tokën ua dha Rama me 10 Euro/m2

KOMMENTAR(E) (1)

 • Insider
  Jun 20, 2021., 21:57 •

 • Cap Rodoni, eine der ordinärsten illegalen Bauten, wurden platt gemacht
 • IKMT nis shembjen e ndërtimeve pa leje në Durrës, Çuçi: Nuk do të tolerojmë askënd (Video)

  19/06/2021 - 14:45
  Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur shembjen e ndërtimeve pa leje edhe në qytetin e Durrësit. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, nëpërmjet një postimi në "Facebook", thotë se...
 • 19/06/2021 - 14:45
  Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur shembjen e ndërtimeve pa leje edhe në qytetin e Durrësit. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, nëpërmjet një postimi në "Facebook", thotë se fillimisht janë shembur 4 objekte në Kepin e Rodonit. Çuçi shprehet se kur është fjala te ndërtimet pa leje dhe dëmtimi i mjedisit, niveli i kontrolli të territorit do të jetë më i ashpër, duke përdorur teknologjinë më të fundit, si dhe nuk do të tolerohet askush që guxon të zaptojë çdo metër katror tokë kudo qoftë. “#BregdetiYnë – IKMT ka nisur shembjen e ndërtimeve pa leje edhe në Durrës. 4 objektet e para u shembën në Kepin e Rodonit. Ky operacion do të zhvendoset më tej pëgjatë gjithë vijës bregdetare të vendit. Në këto dy javë të para kemi shembur dhjetra objekte pa leje edhe në Ksamil, Shëngjin e Velipojë. Krahas ashpërsimit të Kodit Penal kur është fjala te ndërtimet pa leje dhe dëmtimi i mjedisit, ne do ta ngremë një një tjetër nivel kontrollin e territorit duke përdorur teknologjinë më të fundit e jo vetëm, si dhe nuk do të tolerojnë askënd që guxon të zaptojë çdo metër katror tokë kudo qoftë, në bregdet jo e jo, por as në zonat e mbrojtura apo gjetkë”, shprehet ministri Çuçi. Veç shembjes së dhjetra objekteve IKMT ka vendosur deri më tani 67 milionë lekë të reja gjoba për 44 subjekte. Pritet që këto shifra të rriten teksa operacioni do të shtrihet edhe në zona të tjera të bregdetit. Më pas pastrimi i territorit do të vijojë në zonat e mbrojtura dhe përgjatë akseve kombëtare.
  Lexo më shumë →
 

Wird geladen
×