CDU, KAS, MSC Partner: die Familie des Gangster „Salih Berisha“ ist Persona non Grata“ in den USA

Genau gesagt, wegen Betrug, ohne Ende, Terror geben Investoren, und Partner der Amerikaner. Noch eine Ohrfeige für die CDU, KAS Banden, und dem peinlichen Wolfgang Ischinger, wo Salih Berisha, andere Verbrecher immer eingeladen werden. Unglaublich die Verbindungen, des Organisierten Verbrechens zu Deutschen Politikern und Angela Merkel, Die gesamte Familie Salih Berisha, hat Einreise Verbot, Partner im übrigen auch der Weltbank


2012, wurde Salih Berisha schriftlich mitgeteilt, auch Kopie Aldo Bumci, da er wenn er so weiter macht, das selbe Schicksal wie Gaddafi ereilt, denn er verteilt erneut, fremde Grundstücke, sogar Abitrage Grundstücke an der Küste an seine Anhängern, denen er eine Villa, Grundstück an der Küste versprach, der Berufsverbrecher Bujar Nishani erfand die „vorläufigen Grundstücks“ Dokumente, die man sich irgendwo erkaufte. Haupt Rädelsführer die Doros Pack Partner: Alban Vokshi, Oerd Byklbashi, Partner der KfW, der Deutschen Banden.

Wird endlich Ilir Meta verhaftet? Parlamentswahlen am 25. April 2021

 

Public Designation of Albanian Sali Berisha Due to Involvement in Significant Corruption

https://twitter.com/i/web/status/1394990293678690305

Today, I am announcing the public designation of Sali Berisha, a former President of Albania, former Prime Minister of Albania, and former Member of Parliament of Albania, due to his involvement in significant corruption.  In his official capacity as Prime Minister of Albania in particular, Berisha was involved in corrupt acts, such as misappropriation of public funds and interfering with public processes, including using his power for his own benefit and to enrich his political allies and his family members at the expense of the Albanian public’s confidence in their government institutions and public officials.  Furthermore, his own rhetoric demonstrates he is willing to protect himself, his family members, and his political allies at the expense of independent investigations, anticorruption efforts, and accountability measures.  With this designation, I am reaffirming the need for accountability and transparency in Albania’s democratic institutions, government processes, and the actions of Albanian public officials.

This designation is made under Section 7031(c) of the Department of State, Foreign Operations, and Related Programs Appropriations Act, 2021. In addition to Berisha, I am publicly designating his spouse, Liri Berisha, his son, Shkelzen Berisha, and his daughter, Argita Berisha Malltezi. These individuals are ineligible to travel to the United States.

This designation reaffirms the U.S. commitment to supporting political reforms key to Albania’s democratic institutions.  The United States continues to stand with the people of Albania.  The Department will continue to use authorities like this to promote accountability for corrupt actors in this region and globally.

For more information, please contact INL-PAPD@state.gov.

Press Releases about 8 hours ago

Public Designation of Albanian Sali Berisha Due to Involvement in Significant Corruption – United States Department of State

https://www.state.gov/public-designation-of-albanian-sali-berisha-due-to-involvement-in-significant-corruption/ …announcing the public designation of Sali Berisha, a former President of Albania, former…Minister of Albania in particular, Berisha was involved in …

Sali Berisha dhe familja e tij në listën e zezë të SHBA: I korruptuar dhe minoi demokracinë në Shqipëri! Përdori pushtetin për të pasuruar veten, familjen dhe aleatët e tij politikë

Teksa të gjithë presin SPAK dhe GJKKO të na thotë të vërtetat e mëdha të historisë tonë në këto 30 vite për këtë mendon aleati ynë më i madh, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një ish-President Republike, një ish-Kryeministër për 8 vite, kryetar dhe udhëheqës i opozitës për dekada, një prej personazheve më të rëndësishme të këtyre 30 viteve histori politike të demokracisë sonë të brishtë shpallet ‚i korruptuar që ka minuar demokracinë‘ nga aleati ynë më i madh.

https://shqiptarja.com/lajm/shba-sali-berisha-dhe-familja-e-tij-ne-listen-e-zeze-minoi-demokracine-ne-shqiperi?r=kh0

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (9)

 • navy
  Mai 20, 2021., 19:48 •

  Sali Berisha, redet Müll, hat nicht kapiert, das eine Familie Einreise Sperre in den USA hat.Er schwafelt herum, das er Immunität hat als früherer Staatschef. Er ist beleidigt wie Heiko Maas, Angela Merkel, wenn die Amerikaner einmal deutlich werden. Die Verbrechen, von Salih Berisha sind eine Legende

  Former Albanian President Berisha to Sue US Secretary of State Blinken for Defamation

  Former Albanian President Berisha to Sue US Secretary of State Blinken for Defamation

  Former Albanian President Sali Berisha has stated his lawyers are preparing a defamation lawsuit against the US Secretary of State, Antony Blinken. Berisha announced his decision in a press statement on Thursday, which is...

  The Albanian politician reiterated his denial of allegations of corruption. He said that the lawsuit is a matter of personal dignity for him and his family. “I was the President of the Republic, the Prime Minister of Albania. I have been responsible for my people’s dignity and I have done everything in my power to defend it. Today, I am responsible for my dignity,” Berisha stated. He stated that this was a decision he had never thought he would take, but that he had to defend his dignity. Blinken’s immunity in this case is to be considered by the court, according to Berisha’s French lawyers. The former leader of Albania distanced the opposition Democratic Party, of which he is part, from his expected legal battle, and said he would not give up his seat in parliament. Nothing is more important than Albania’s relations with the United States, Berisha remarked, adding that he will keep “the best possible relation” with the US Ambassador to Albania.   Read more:  

  • BuckZiehsMutter
   Mai 21, 2021., 19:04 •

   Berisha, Abschaum der Erde, muss auch noch den US Außenminister Blinken beschimpfen

 • BuckZiehsMutter
  Mai 21, 2021., 19:30 •

  Die Gerdec Sache wird neu untersucht, rund um den Tod von dem Mord durch Berisha an Remsi und Costa Trebicka, wo der selbe SHIK Arzt Gutachten schrieb, ebenso Gutachten um den Tod vom 21.Januar 2011 fälschte. Azem Hajdari forderte 1998 die Ablösung von Berisha, vom Partei Vorsitz, wenige Tage später wurde er durch Berisha Leibwächter ermordet

 • Insider
  Mai 24, 2021., 18:37 •

  Ilir Meta, lenkt mit Sprüchen von den kriminellen umtrieben des Berisha Familie ab, Sot e mbron/ 12 akuzat ‘bombë’ të Metës për aferat e Familjes Berisha që mbështesin futjen në listën e zezë të SHBA! Korrupsion, pallate dhe shantazh drejtësisë Çfarë fshihet pas shpërthimit të fundit të Metës kundër SHBA në mbrotje të aleatit të tij Berisha. Ndryshimi i qëndrimit për arsye politike dhe llogari pushteti. Më parë Meta ka pohuar të gjitha argumentet e DASH për përfshirjen në listën e zezë të Familjes Berisha. Ja çfarë ka deklaruar për Gërdecin, piramidat, privatizimet, pasuritë e dyshimta, veprimtarinë e Shkëlzenit dhe shantazhin e Berishës mbi drejtësinë. Sali Berisha dhe Ilir Meta Adriatik Doci 24 Maj, 09:31 | Përditesimi i fundit: 24 Maj, 09:54 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] Shpërthimi i Ilir Metës kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas njoftimit të vendimit për përfshirjen në listën e zezë të aleatit Sali Berisha dhe familjes së tij, duke tejkaluar edhe qëndrimin e ndrojtur të Lulzim Bashës, ishte i pritshëm dhe produkt i linjës Berisha-Meta kundër reformës në drejtësi dhe rolit të Perëndimit në Shqipëri. Që kur shantazhuan për herë të fundit njëri-tjetrin me video, akuza për porositje vrasjesh dhe dosje të zeza në mars të vitit 2015, Sali Berisha dhe Ilir Meta janë bashkuar në një aleancë kundër SHBA, normalitetit politik në Shqipëri dhe drejtësisë së re, të cilën e shohin si fundin e tyre politik, ndërsa ushtrojnë presion të vazhdueshëm mbi Lulzim Bashën për ta tërhequr në linjën e tyre. Gjuha e ashpër e Metës kundër aleatit më të rëndësishëm të kombit shqiptar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shton dyshimet se, aleati të cilit i referohet Departamenti Amerikan i Shtetit në njoftimin për përfshirjen e Berishës në listën e zezë, si bashkëpunëtor i Berishën në ngritjen e një sistemi korruptiv, është pikërisht Meta. Madje, në rrethet politike, mediatike dhe diplomatike sa vijnë e shtohen zërat se Ilir Meta është përfshirë në listën e zezë, por shpallja e tij do të bëhet pas shkarkimit të mundshëm sit President. LEXO EDHE: E akuzoi si ‘agjent të Serbisë’, Frrok Çupi kërkesë Komisionit Hetimor për ballafaqim me Metën: Të më paraqesë prova Meta e konsideron vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit si një “akt të shëmtuar, të pabesë dhe të poshtër, që ka të bëjë vetëm me lobingjet antishqiptare” dhe sipas tij është porositur nga Tirana. Duke iu referuar SHBA, Meta thotë se “nuk mund të na habisin më me pacipësinë e tyre”. Jo rastësisht Meta flet në numrin shumës, duke përfshirë edhe aleatin e tij Berishën, të cilin e merr në mbrojtje, por në të njëjtën kohë i paraprin edhe përfshirjes së mundshme të tij në listën e zezë pas Berishës. Po a është qëndrimi i Ilir Metës i vërtetë dhe parimor apo reflekton interesat e tij politike, në rastin konkret në kundërshtim me parimin e përfaqësimit të unitetit të popullit që simbolizon Presidenti? Nëse i referohemi akuzave të Ilir Metës ndaj Sali Berishës ndër vite, vendimi i SHBA për të futur Sali Berishën dhe Familjen e tij në listën e zezë, mund të konsiderohet i vonuar. Ilir Meta e akuzuar Sali Berishën pikërisht për të njëjtat arsye, për të cilat Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur ta shpallin non grata. Meta ka shprehur bindjen që në fillim se Sali Berisha është përgjegjësi kryesor për tragjedinë e Gërdecit, ku siç rezultoi se pas biznesit të vdekjes qëndronte familja e tij. Sipas Ilir Metës, Sali Berisha ka projektuar firmat piramidale si dhe ka abuzuar me privatizimin e pasurive publike. Në mars të vitit 2015, Meta deklaronte se kishte një video të rëndë për Shkëlzen Berishën, video të cilën e përdori si shantazh ndaj Berishës. Meta ka akuzuar Berishën edhe për ndikim mbi drejtësinë, një tjetër argument ky i referuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, për të shpallur non grata. (5 mars 2015) Meta: Do nxjerr videon e Shkëlzenit “Përgjigja ime, doktor, është kjo: për ty bëj çdo sakrificë, por për Shkëlzen Berishën e kam dhënë dorëheqjen një herë. Nuk e jap dy herë dorëheqjen për Shkëlzen Berishën! Ta sqaroj edhe më shumë: mos u bëj pjesë e puçit të pularisë, me Tom Doshin dhe Dritan priftin si aksionerë! Po them këtë në mënyrën më miqësore. Për ty bëj çdo gjë, por jo për Zenin. Se të kërcënon ty Dritani me videot e Zenit, bashkë me Tomën, kjo është çështje tjetër, nuk është çështja ime, të lutem shumë! Herën e parë, dorëheqjen e dhashë prej Shkëlzenit, se ai ishte në videon e Dritan Priftit, dhe ti e di shumë mirë, dhe më the: “Shiko çfarë ka bërë ky budallai”. Ashtu më the! Më thoshe: “Ça t’i bëj këtij budallait se më turpëroi!” Vazhdo ende me mendtë e Shkëlzenit! Vazhdo, se unë nuk kam çfarë të bëj për ty. Jo, jo, derisa i ke ti, do t’i nxjerrësh ti. Unë do të nxjerr ato....”. (19 mars 2008) Meta: Berisha kryefajtori për Gërdecin “Për asnjë minutë nuk kemi ofruar solidaritet për kryefajtorin, që pacipësisht vazhdon të qëndrojë Kryeministër i këtij vendi. Nuk e kemi e ngritur gishtin ndaj tij që ditën e parë, sepse vëmendja e parë ishte ndaj njerëzve në fatkeqësi dhe te menaxhimi sa më mirë i kësaj tragjedie, por vetëpërmbajtja u keqpërdor nga kryefajtori për të minimizuar tragjedinë dhe për të fshehur të vërtetat. Dëgjojmë edhe alibira nga më të ndryshmet, si ato që agjenturat e huaja gjithmonë përpara ngjarjeve të mëdha na krijojnë dhe na shkaktojnë fatkeqësi të tilla. Natyrisht, u mbetet organeve kompetente për t’i verifikuar. Por, unë kam frikë që agjenturat i kemi në krye të Qeverisë, sepse unë jam i bindur që një Kryeministër si Berisha, i cili di edhe për një pastruese që është në opozitë me Partinë Demokratike në një institucion apo drejtori dhe e largon nga puna, si të mos e dinte që kishte një fabrikë të tillë çmontimi predhash dhe armësh në mes të metropolit Tiranë-Durrës”. (Mars 2008) Meta: Berisha ndikon mbi prokurorinë “Unë dua t’i kërkoj atij të japë dorëheqjen, jo vetëm që të lejojë prokurorinë për të hetuar në mënyrë të paanshme, sepse edhe ai vetë si Kryeministër është dhe duhet të jetë objekt i këtij hetimi. Askush nuk mund t’i mbushë mendjen askujt se prokurorja nuk do të jetë e ndikuar nga fakti që ai vazhdon të jetë Kryeministër i këtij vendi. Edhe në planin moral, ai është jo vetëm baba, por…Jo thjesht për arsyet ligjore, por edhe nga ana morale, sepse do s’do ai, natyrisht, ai nuk e ka me dëshirë, po është identifikuar si një njeri, i cili sjell tragjedi. Ky njeri sa herë del në televizor, të dashur deputetë, do t’ua shtojë dhimbjen atyre, të cilët kanë përjetuar atë tmerr nga afër dhe jo nga televizori. Le ta bëjë edhe për kaq, sepse ai në profesion ka qenë edhe mjek”. (Mars 2008) Meta: Berisha ishte kundër bombardimit të Serbisë nga NATO “Po kështu, ky ka hall që Shqipëria të hyjë në NATO. Po ç’i duhet NATO-s Sali Berisha që nuk mbron dot si Kryeministër shtetasit e vet, popullin e vet, fëmijët e vendit të vet?! Nuk i duhet fare NATO Sali Berishës, sepse ka qenë edhe kundër bombardimeve të NATO-s në Kosovë, se nuk e dini”. (2 qershor 2008) Meta: Berisha Shantazh presidentit “Dua të dënoj përpjekjet e Kryeministrit Berisha gjatë ditës së sotme, i cili, në mënyrë të drejtpërdrejtë, i kujton Presidentit Topi, se, para se të kryejë funksionet e tij kushtetuese, duhet të konsultohet me kryetarin e partisë ku ai bënte pjesë më parë. Mendoj se mesazhe të tilla nuk janë gjë tjetër veçse përpjekje për të konsoliduar një shtet partiak, përpjekje, të cilat u institucionalizuan më 21 prill, këtu në Parlament, me ndryshimet që u bënë edhe për nenin e zgjedhjes së Presidentit. Me këtë rast dua t’i kërkoj Presidentit të Republikës që të mos tërhiqet para presioneve dhe shantazheve të tilla...”. (24 korrik 2008) Meta: Berisha sulmon amerikanët, i tmerruar nga Gërdeci “E ka tmerr të krijojë një komision hetimor parlamentar për Gërdecin, kjo është akuza më e madhe për këtë Parlament, kur në SHBA është ngritur komision hetimor për këtë çështje. Asnjë amerikan nuk është vrarë, ndërsa neve na janë vrarë 30 njerëz, dhe këtu ende bllokohet, jashtë të gjitha procedurave, një kërkesë, që është bërë dhe është firmosur nga deputetët për të hetuar tregtinë e municioneve. Jo vetëm kaq, por na keni kthyer në ’97-ën. Në ‘97-ën u kthye edhe Berisha me atë fjalor që përdori ndaj deputetit dhe të gjithëve. Por, edhe Parlamenti ynë u kthye në ’97-ën, kur i sulmon amerikanët duke i nxjerrë ata dhe evropianët nga lozha”. (Korrik 2008) Meta: Trebicka dëshmoi aferën e Gërdecit ku përmendej Berisha “Kryeministri aktual edhe një herë dëshmoi dyfytyrësinë e tij. Të tjera fjalë dëgjuam nga Kryeministri ynë për të ndjerin Kosta Trebicka, kur ishte gjallë, pasi ai me kurajë denoncoi aferat e Gërdecit, ku përmendej edhe Kryeministri ynë dhe të afërm të tij, dhe të tjera fjalë (pra, sot u cilësua qytetar i përgjegjshëm dhe jo mafioz) dëgjojmë pas vdekjes së të ndjerit. Unë nuk jam këtu për të bërë lidhje midis spotit publicitar që ka dalë nga ana e Kryeministrit, i cili do t’u mbushë mendjen të gjithë shqiptarëve sesa shumë është luftuar korrupsioni dhe, njëkohësisht, i fton të gjithë që denoncimet t’i bëjnë te Kryeministri dhe jo te prokuroria dhe faktit tjetër që qytetari më kurajoz, që dëshmoi kundër korrupsionit, humbi jetën, pasi nuk dua të marr përsipër atributet e prokurorisë dhe të ekspertëve vendas e ndërkombëtarë, por e them me bindje që opinioni publik është tronditur në mënyrë të jashtëzakonshme nga një humbje e tillë, qoftë ajo edhe aksidentale”. (Korrik 2008) Meta: Berisha përpjekje për të kapur gjykatat “Shteti ynë, tashmë është i kapur kokë e këmbë nga Sali Berisha, për fat të keq, Kryeministri i këtij vendi. Kjo kapje u institucionalizua në datën 21 prill, këtu në Parlament, ku u tronditën themelet e Kushtetutës dhe në Shqipëri u ndryshuan raportet e pushteteve në mënyrë ilegjitime dhe antidemokratike. Kjo vazhdoi më tej me përpjekjen për të kapur Gjykatën e Lartë, me përpjekjen për të miratuar një rregullore kundër Kushtetutës, për të kontrolluar kompetencat e Presidentit. Kjo po vazhdon me presionin dhe trysninë e jashtëzakonshme që ushtrohet ndaj Prokurorisë, përmes një projektligji që ka hapur kaq shumë debate, si në Qeveri, ashtu edhe Parlament, ende pa ardhur në rendin e ditës”. (Nëntor 2008) Berisha: Keqpërdor fondet publike për interesat personale “Berisha vazhdon të keqpërdorë fondet publike për interesat e tij personale dhe politike... Berisha i ka gënjeshtrat të panumërta dhe për këtë është vërtet një kampion... Ky Kryeministër, në fakt, është kampion, sepse nuk rri dot në fund të mandateve të tij pa shkaktuar dy kriza të mëdha njëherësh, krizën financiare, si në vitin ’96, dhe krizën e zgjedhjeve”. (13 korrik 2000) Meta: Vjehrri Berishës me pallat “Ndërsa z. Berisha mund të na botojë pallatin e vjehrrit të tij, që e ka bërë gjatë kohës kur ai ishte president, për transparencë me opinionin publik. Për sa u përket akuzave që do të botojë zoti Berisha çdo ditë për mua, për gruan time, për vajzën time, për gjithçka që ka të bëjë me mua, unë jam tepër i qetë”. (13 korrik 2000) Meta: Berisha projektoi piramidat “Z. Berisha përfundimisht është një politikan i degraduar, një politikan që nuk dëshiron ta shohë realitetin në sy, një politikan që kujton se jemi ende në vitin ’95 dhe në vitin ’96, që kujton se me teorinë “shpif, shpif se diçka do të mbetet” mund të mbetet diçka në mendjen e qytetarëve... Unë dëshiroj t’i them z. Berisha dhe të gjithë atyre që folën për kontrabandën se në 6 muaj të këtij viti kjo qeveri ka realizuar të ardhura nga dogana aq sa ka realizuar zoti Berisha për katër 6-mujorë të viteve 1993, 1994, 1995, 1996 ose nga nëntori deri në mars, për 5 muaj, janë realizuar më shumë të ardhura nga doganat sesa janë realizuar në vitin ’96, që ka qenë viti i kulmit dhe njëkohësisht edhe i fillimit të rënies së qeverisjes të zotit Berisha për shkak të piramidave që ai projektoi”. (Korrik 2000) Meta: Berisha privatizoi pronat publike me njerëzit e SHIK-ut “Të gjithë e dimë se si i bënte z. Berisha privatizimet me bordet nëpër rrethe, ku fuste kryetarët e SHIK-ut të Gazidedes e me radhë dhe talleshin me pronat publike. Të gjithë e dimë se çfarë bëri z. Berisha me fabrikën e çimentos në Fushë-Krujë bashkë me një Sulë Gurgurin, madje shtyu Sulë Gurgurin dhe ca të tjerë që të hapnin gjyq, me pretendimin gjoja për pronësinë ndaj fabrikës, dy ditë para tenderit të hapur ndërkombëtar për këtë fabrikë, me qëllim që të trembte e të largonte disa firma pjesëmarrëse etj., etj”. M.Q./I.K./Shqiptarja.com

  • BuckZiehsMutter
   Mai 27, 2021., 20:09 •

   Die CDU Banden um Angela Merkel, sind ziemlich sauer, schießen nun mit Beleidigungen gegen Edi Rama, u.a. Martin Henze, weil Edi Rama nicht den Impfmüll von Biontech, Pfizer haben will berisha

  • Gjoka
   Aug 05, 2021., 15:05 •

   Jetzt ist Salih Berisha, der alte Gangster, vollkommen verrückt geworden.Deutsche Politiker sind ohne Zweffel, die grösseren Gangster

   Former Prime Minister Sali Berisha Files Defamation Suit Against US Secretary of State

   Former Prime Minister, President, and founder of the Albanian Democratic Party Sali Berisha has announced he has filed a defamation lawsuit in French courts against US Secretary of State Anthony Blinken. He made the announcement this morning at a press conference in the Rogner Hotel in the capital of Tirana. Berisha said...

   By Exit News 2 hr ag
   Billy Six: Masken-Dealer Nüßlein leitete 2019er Pandemie-Konferenz mit Merkel und Drosten CDU Veranstaltung, um Werte, die ganzen Banditen dabei. Al Gore, Bill Gates Leute Nachhaltigkeit ist ein Schlagwort, wenn es um Betrug geht der Politik Lange geplant, man muss nur Angela Merkel hören auch mit den kriminellen Malaria Impfungen in Afrika. Christliche Werte! Christian Drosten wie jeder Weltverbrecher von Al Gore, Bill Gates dabei 08. Mai 19 2019 Globale Gesundheit stärken UN-Nachhaltigkeitsziel umsetzen Grenzüberschreitende Gesundheitsgefahren können leichter eingedämmt werden. Dennoch sind erhebliche Anstrengungen zur Umsetzung des UN-Nachhaltigkeitsziels Globale Gesundheit erforderlich. Der Deutsche Bundestag misst dieser Aufgabe hohe Bedeutung bei. Die Bundesregierung erarbeitet eine Strategie für Globale Gesundheit, die Weltgesundheitsorganisation (WHO) arbeitet an einem Aktionsplan. Auf einem Kongress möchte die CDU/CSU-Fraktion im Deutschen Bundestag mit Vertretern der Bundesregierung, der WHO und anderen Organisationen Bilanz ziehen und notwendige weitere Schritte erörtern. Zu dieser Veranstaltung laden wir Sie herzlich ein für Mittwoch, den 8. Mai 2019, von 14.30 bis 17.30 Uhr in den Sitzungssaal der CDU/CSU-Fraktion im Deutschen Bundestag, Reichstagsgebäude, Raum 3N001, Berlin. Über Ihre Teilnahme würden wir uns freuen. Gerne können Sie die Einladung an andere Interessierte weiterleiten. Im Anschluss an den Kongress laden wir Sie zu einem Empfang mit der deutschen entwicklungspolitischen Zivilgesellschaft auf der Fraktionsebene ein. Mit freundlichen Grüßen Ralph Brinkhaus MdB Vorsitzender der CDU/CSU-Fraktion im Deutschen Bundestag Hermann Gröhe MdB Stellvertretender Vorsitzender der CDU/CSU-Fraktion im Deutschen Bundestag Dr. Georg Nüßlein MdB Stellvertretender Vorsitzender der CDU/CSU-Fraktion im Deutschen Bundes https://www.cducsu.de/veranstaltunge...sziel-umsetzen Eine Übung war es, aber Christian Drosten, Dietmar Hopp, Bill Gates, machten dann mit korrupten Deutschen Politiker eine Diebstahls Orgien, für Forschungsgelder und Pharma Firmen, denn Horst Seehofer, Angela Merkel, Roche mit Jens Spahn, Markus Söder waren gut geschmiert. Lange geplant, und beendet war die Übung am 17.4.2020, also Ostern hätte das Ganze beendet werden müssen, aber Milliarden waren schon für Nichts verballert, sogar Masken Tragen, für Kinder wurde erfunden, von dem Verbrecher Christian Drosten und den Politik Banden. Vollkommenes Versagen des BND, Auswärtigen Amtes, die hätte nur die Wuhan Story überprüfen müssen, die gefakt war, wie ich im Juni dann nach einem Gespräch mit einem Chinesen klar stellte,später von Anderen bestätigt wurde. Wuhan brummt schon lange, das Nachtleben ebenso. Nur die Deutschen sind so blöde, mit ihrem Impfstoff Show Geschäften Mike Pompeo Admits COVID-19 Is a “Live Exercise,” 20.3.2020 siehe First published March 21, 2020 United States Secretary of State Mike Pompeo had a slip of the tongue while addressing the American people from the White House when he stated that COVID-19 is “a live exercise”. “This is not about retribution,” Pompeo explained. “This matter is going forward — we are in a live exercise here to get this right.
   Speaker 29: (01:06:57)
   .
     https://www.globalresearch.ca/secretary-state-mike-pompeo-admits-covid-19-live-exercise-president-trump-comments-i-wish-you-would-have-told-us/5707223 https://www.globalresearch.ca/secretary-state-mike-pompeo-admits-covid-19-live-exercise-president-trump-comments-i-wish-you-would-have-told-us/5707223  

   • navy
    Nov 25, 2021., 19:01 •

    Vermögen der Argita Berisha Pasuria e Argita Berishës Llogari bankare: 174 mijë euro, 153 mijë euro Depozitë bankare: 155 mijë euro Llogari bankare: 115 mijë USD, 132 mijë USD Llogari bankare: 61 mijë USD, 25 mijë USD, 41 mijë USD, 1 715 329 lekë Llogari bankare: 6 108 305 lekë, 5.5 mijë euro Llogari bankare:15 mijë USD (25 %), 20 mijë USD (50%) Ndërtesë banimi në Gjirin e Lalzit, 155 mijë euro, blerë në korrik 2021, 50 % Jamarbri Gjysme vile në Gjirin e Lalzit, 56 mijë euro, 50 % Jamarbri Apartament 195 mijë euro, 50 % Jamarbri Apartament 200 mijë euro, 50 % Jamarbri Apartament 179 mijë euro, 50 % Jamarbri Bodrum, 10 mijë USD, 50 % Jamarbri Bodrum, 17 mijë euro, 50 % Jamarbri Bodrum, 26 mijë euro, 50 % Jamarbri 3 mijë m2 tokë në fshatin Priskë me vlerë 4 950 000 lekë, 50 % Jamarbri https://shqiptarja.com/lajm/ekskluzive-argita-berisha-1-milione-usd-ne-llogari-ne-2005-kishte-vetem-39-mije-usd-bashke-me-jamarbrin-cifti-edhe-900-mije-euro-vila-apartamente-bodrume-dhe-toka?r=kh1

 • Die Ziegenhirte Polizei Truppe von Salih Berish: Brecani Sohn hatte Unfall in Tirana – Marina Durres – Albanien
  Jun 11, 2021., 06:18 •

  […] Familie, Salih Berisha, ist Persona Non Grata in den […]

 • Insider
  Jul 30, 2021., 21:02 •

  US Pressures Albanian Opposition to Dismiss Its Founding Leader from Parliamentary Group US Ambassador Yuri Kim has asked opposition Democratic Party (PD) leader Lulzim Basha to dismiss Sali Berisha from the party's parliamentary group before the new legislature starts in September. On Friday, after a meeting at the PD headquarters with Basha, Kim told journalists that the opposition leader is responsible for making sure... Lastly, he accused Ambassador Kim of making this public statement hastily and shortly after he had denounced an agreement signed in her presence between Albania’s High Judicial Council (KLGJ) and an Albanian NGO headed by Delina Fico, the wife of Albanian minister of interior Bledar Çuçi, for the review of over 30 thousand backlog cases at the High Court. https://exit.al/en/2021/07/30/us-pressures-albanian-opposition-to-dismiss-its-founding-leader-from-parliamentary-group/

Wird geladen
×