Fussball Spiele, im Mafia kontrollierten Albanien mit dem „Duka“ Clan und Olsi Rama, Spezial Polizei und Militär

Direkt von Gangstern, Drogen Baronen kontrolliert und das seit 20 Jahren, der Albanische Fussball, wo man dann die UEFA Korruption mit Platina kopierte, der einmal in Tirana war, um Ordnung zu bringen. Die Familie des Armando Duka, hat es in sich, der mit Phantom Verbänden, sich immer wieder wählen lässt. Kriminelle, die nur Geld waschen wollen, Drogen Schmuggel organisieren, haben Sport-, oder Kultur Clubs im Balkan, wo man vor Mord auch nicht zurück schreckt, weil das Alles EU gefördert wird. Die Prominenz, organisiert sogar Wettbetrug, wie Ridvan Bode, der langjährige Chef des Schmuggels und Betruges, wie vom Drogen Handel von Salih Berisha.

Derbi Partizani – Tirana, tym në stadium dhe grushte mbas lojës. Kamerat kapin momentet /Emisioni 112

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

TIRANË – Në fokus të emisionit „112“ për këtë episod është derbi Partizani – Tirana, i zhvilluar rreth 1 muaj më parë në kryeqytet. Do të jemi me efektivët e Policisë së Shtetit përgjatë gjithë detyrës së tyre për të siguruar mbarëvajtjen e ndeshjes dhe shmangien e konflikteve mes dy tifozerive të flakta.

Puna e Policisë përreth stadiumit „Air Albania“ nis rreth orës 16:00 ndërsa ndeshja zhvillohet në orën 19:00.

Verbrecher Clan des Georg Soros, Olsi Rama hier bei dem fussball Spiel

Olso Rama

Olsi Rama thërret në raport dhe i kërkon llogari gjyqtarit Enea Jorgji në fund të ndeshjes

Olsi Rama – Enea Jorgji on Vidnews.

http://gazetashqiptare.al/2019/12/13/vesi-del-shpirtin-olsi-rama-therret-ne-raport-dhe-kerkon-llogari-gjyqtarit-enea-jorgji-ne-fund-te-ndeshjes/

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (7)

 • Gjoka
  Jan 14, 2020., 22:30 •

  Im pleite Land der Albaner Mafia kauft sich Edi Rama, einen neuen Mercedes S-400, obwohl die Bevölkerung nur noch die Auswanderung organisiert, Nichts funktioniert im Ratten Nest der EU, NATO, Weltbank, KfW finanziertes Verbrecher Kartellen des Auswärtigem Amtes, Wie im Visa Skandal nur noch viel Schlimmer, der ganze EU, NATO Apparat

  Vendi në krizë, Rama i ndërron makinat si “mbreti-gratë”, ja ‘Mercedesi’ i ri 150.000 euro që përdor (FOTO)

  Shqipëria së fundmi po ndjen largimin e të rinjve në masë, si pasojë e varfërsië apo papunësisë, e ndërsa qeveria shpesh herë përfshihet në luks e komoditet. Një qytetar ka denoncuar në redaksinë e JOQ Albania faktin se kryeministri Rama sapo ka marrë një Mercedes të ri të tipit S Class S400, vlera e të cilit sipas tij është jo më pak se 150 mijë euro. Siç shihet dhe në foto, Rama, duket se nuk është kursyer aspak për të shpenzuar këtë shifër marramendëse, në një kohë kur mijëra familje kanë mbetur pa një strehë mbi kokë për shkak të tërmetit dhe zgjidhja e problemit të tyre duket se është ende shumë larg.
  Foto e publikuar nga JOQ
  Ajo që vlen të theksohet është se kohë më parë, vetë kryeministri Rama, iu kërkonte ministrave, deputetëve dhe krerëve dhe zyrtarëve të lartë socialistë, të mos bënin shpenzime luksi.
  https://boldnews.al/2020/01/14/vendi-ne-krize-rama-i-nderron-makinat-si-mbreti-grate-ja-mercedesi-i-ri-150-000-euro-qe-perdor-foto/ Elbasan, von der kriminellen Mätresse aus Kroatien finanziert, vielen Edi Rama Financiers. und der Familie Sejdini In Deutschland Drogen Handel mit Leonhard Duka, als Freund trejsi-sejdini-1 Të njëjtën gjë bëri edhe me komentet në lidhje me daljen nga burgu të të dashurit pas një operacioni të bujshëm, duke mos thënë asgjë për faktin që u komentua edhe ajo në shkrimet për këtë çështje. Në dosjen e ardhur nga Gjermania, me kod “ZF/13-442 AL” dhe në 7 raportet e SHISH-it për vitin 2018, në skedën “Leonard Duka dhe Grupi”, u bashkëngjit edhe emri Trejsi Sejdini si e dashura e tij, pjesë përfituese e trafikut të drogës, faktuar kjo lidhje e të dyve edhe me një foto të publikuar në “Instagram” nga vetë “gangsterja e Elbasanit” ditën e Shën Valentinit, më 14 shkurt 2019. Ndërkohë që ish-i dashuri i saj është ende në kërkim, Trejsi vazhdon ta shijojë jetën si më parë dhe postojë foto gjithmonë e më të nxehta, ku ngacmon me statuset provokuese si ai i tipit “Ndihem si Toni Montana”. Për të bërë një paralelizëm të deklaratës që Trejsi ka bërë me dorën e saj, po ju rikujtojmë historinë e Toni Montanës, e zhvilluar në vitin 1983. Një emigrant kuban, i cili arrin të bëhet një zotërues i fuqishëm i drogës, ka arritur të jetë një nga filmat ikonë të viteve ’80. Është shumë e vështirë të gjesh dikë sot që nuk e ka parë këtë film apo të mos i ketë fiksuar batutat e tij të njohura. E njohur për guximin e saj, duket se Trejsi e ka shkruar me vullnet të plotë statusin, ku e identifikon veten me zotëruesin e fuqishëm të drogës, Montanën. Në lidhje me luksin e saj, ajo së fundmi në “InstaStory” ka publikuar një foto, teksa shihej me një orë mjaft të shtrenjtë në dorë, e cila është e markës “Audemars Piguet”, që kushton $63,998. Ndërsa në ‘story’-n tjetër, ajo postoi një video ku shihej me të dashurin e saj, ndërsa shkruante: “E dua BAE-n time”, duke pohuar kështu se ai është mbështetësi dhe siguruesi i të mirave materiale. Trejsi Sejdini, e cila u bë e njohur pas një videoje ku shfaqej duke rrahur një djalë, tërhoqi në fillimet e saj mjaft fansa në rrjetet sociale. Vajza simpatike nga Elbasani, pas kësaj buje mori nofkën “gangsterja” e Elbasanit, edhe pse është vetëm 19 vjeçe dhe hyri në një garë bukurie, ku vajzat që marrin pjesë japin mesazhe paqeje. Në intervistat që ka dhënë më vonë është shprehur se tashmë ka ndryshuar dhe se dëshiron ta shohin si vajza e mirë dhe sensuale që tërheq vëmendjen me sensualitetin e saj, siç ka bërë me fotot e fundit. trejsi1 trejsi1 (1) trejsi1 trejsi sejdini http://www.panorama.com.al/trejsi-sejdini-humb-kontaktet-me-te-dashurin-problematik-pas-arratisjes-se-milionerit-miss-i/

 • Insider
  Jan 18, 2020., 11:37 •

  grosse Polizei Aktion, bei Vlore, um Meist gesuchte Verbrecher zu verhaften Xhevahir Jonuzi Aber wer ist das Jonuzi-Juwel? Der 47-Jährige ist der Polizei ein Begriff, nachdem er 1999 wegen Mordes zu 25 Jahren Haft verurteilt worden war. Zu dieser Zeit tötete Jewel Jonuzi in Zusammenarbeit mit Anton Alliu am 25. März 1997 mit Kalashnikov (automatische) Schusswaffen Bürger Shezai Belaj und Shkelqim Gurhanaj. Im November 2018 hatte die Polizei von Vlora seinen Namen und sein Foto unter den acht meistgesuchten und gefährdeten Personen in der Region Vlora. Quellen für ABC News besagen, dass der 47-Jährige verdächtigt wurde, eine andere Identität wie Alfred Xhafa verwendet zu haben, um der Polizei zu entkommen. Bereits gegen diesen Bürger hat das Gericht in Vlora im Jahr 2018 die Sicherheitsmaßnahme "Festnahme im Gefängnis" wegen der Straftaten "Herstellung und Verkauf von Betäubungsmitteln" und "Anbau von Betäubungsmittelpflanzen" verhängt.

 • BuckZiehsMutter
  Jan 21, 2020., 15:13 •

  Sport und Kultur Clubs, Vereine, dienen nur dem Drogen und Frauen Handel in Albanien, Kosovo, Nord Mazedonien und Schmuggel, Diebstahl aller Art Der angebliche Boxer David Cufaj, aus dem Kosovo, wurde in Peru festgenommen, Drogen Handel, Andere hat man auch schon hingerichtet, die sich dort aushalten. Wollte mit weiteren Gestalten, 2 Tonnen Kokain in Spargel Konserven nach Belgien schmuggeln

  Dy ton kokainë drejt Belgjikës, arrestohet në Peru boksieri shqiptar

  David Cufaj, 27 vjeç, boksier kosovar, u arrestua në 18 janar në qytetin peruan të Kaljos, bashkë me katër të dyshuar të tjerë. Ai ishte dënuar dy javë më parë me 17 vjet burg pasi kishte tentuar të trafikonte dy ton kokainë. Cufaj është identifikuar nga policia si një financues, koordinator dhe mbikëqyrës i një dërgesë që përmbante dy tonë kokainë, destinacioni i fundit i së cilës ishte Evropa. Në shoqërinë e tij ishin Marko Antonio Ljamas Mariskal dhe Aldo Ivan Roman Diaz, si dhe vëllezërit Paolino. https://boldnews.al/2020/01/21/dy-ton-kokaine-drejt-belgjikes-arrestohet-ne-peru-boksieri-shqiptar/

  • BuckZiehsMutter
   Jan 21, 2020., 15:39 •

   UNODC World Drug Report www.unodc.org/documents/data-and-analysis/WDR2011/World_Drug_Report_2011_ebook.pdf

   Global heroin flows from Asian points of origin

   Source: UNODC World Drug Report 2010

   Main global cocaine flows, 2008

   Heroin Global heroin flows Kokain, wobei Albanien und Süd Italien Ziel Land ist für Kokain, was die UNODC vergessen hat. Global cocaine flows Source: UNODC World Drug Report 2010 Salih Berisha Ferdinand Xaferrie Eliot Engel Die Gangster Truppe, aus dem Mord- Terror- und Drogen Geschäft in den USA rund um Betrüger und Partner: US Senator Eliot Engel (genannt die christliche US Mafia und das FBI ermittelt wegen Betrug, Drogenhandel mit seinen Albanischen Partnern usw..) Eine besonders üble Mord und Drogen Bande, gut in Durres bekannt, die Familie Bytyci – Vertreter Sahit Muja aus New York! Ausgestattet mit US Statedepartment Diplomaten Pässen, vor über 10 Jahren, um den Drogen- und Waffen schmuggel auch in Montenegro zu organisieren, für Terror Anschläge. Es gelten die Grenzen von 1974, zwischen Montenegro und dem Kosovo. Albaner wollen aber 5 km mehr Land dort, was zu Monetenegro gehört, obwohl die nie ein Grundbuch Amt hatten, und max. auf alte Osmanische Steuer Dokumente und auf einige Serbische Unterlagen zurückgreifen können. Sokol Kociu, Berbella und Frederik Durda und Darko Saric mit der VW Vertretung Roksped und dem STanaj Clan, in Montenegro VECERNJE NOVOSTI There are about thirty-five smaller organised crime groups engaged in drug trafficking in Serbia, according to the latest operational data from the Serbian intelligence services and police. Heroin, cocaine, hybrid marijuana and synthetic drugs, are most commonly smuggled. 11 Oct 2011 / 11:49

   Dozens of Criminal Gangs Active in Montenegro

   A leaked Montenegrin police document reportedly confirms the existence of 35 organised crime groups in Montenegro, most of which are allegedly actively involved in narcotics trafficking.
   Podgorica
   Tanjug, Vijesti
   The police document includes an evaluation and mapping of the threat of organised crime, in accordance with EU standards, according to Tanjug. According to Podgorica-based daily Vijesti, the police document – reportedly compiled together with Austrian experts – identifies narcotics trafficking, money laundering and arms trafficking as key threats and notes that Montenegro is a popular transit area for illegal trade due to its access to the sea and proximity to the so-called ‘Balkan route’. Police believe that money earned from the narcotics trade is later channelled through legal banking transactions and used by crime bosses and gang members to buy valuable real estate, like hotels and nightclubs, or to build luxurious buildings. The document reportedly identifies the country’s main centres of organised crime as the northern town of Rozaje, the capital Podgorica and the popular southern seaside resorts of Bar and Kotor. http://www.balkaninsight.com/en/article/35-criminal-gangs-active-in-montenegro

 • Insider
  Feb 22, 2020., 18:22 •

  im neuen Fussball Stadium

 • Insider
  Feb 25, 2020., 15:09 •

  Wieder mit Heroin erwischt der neue Präsident des FK Elbasan: Fation Laze, der schon mehrfach verhaftet war, weil das nicht einmal sein richtiger Name ist, auch als Präsident des FK Laci. Welche Verbrecher erhielten die OFL Formulare zur Erklärung, ihres Vermögens, Immobilien Besitzen Lista e 2-të e OFL-së për Vlorën Moisi Habilaj Artan Habilaj Florian Habilaj Gazmend Shabani Geron allias Agron Xhafaj Nezar Seiti Ardi Xhaferi Gramoz Murataj Besnik Murataj Aleksandër Llanaj Fadil Papa Julian Toro Orges Seferaj Nuredin Nazëraj Lorenc Sadiku Eduart Xhezo Shpati Lena Flodian Serjani Fatmir Halla Taulant Haxhiraj Shkëlqim Koçiaj Luan Beshaj Maksim Merkaj Luan Beshaj Marjon Mitro

  OFL 'piketon' 2 trafikantë droge! Shqiptari me 10 emra dënuar në Spanjë, 920 mijë € pronë në Gjirin e Lalzit! Në sitë edhe vëllai i Lazes së Elbasanit

  Zëdhënësja e OFL , Kreshnik Budlla dhe Fation Laze

  Fation Laze, Heroin schmuggel, als Präsident des FK Elbasan
  TIRANË - Operacioni "Forca e Ligjit" u ka dërguar me shkrim kërkesën për të deklaruar pasurinë, dy personave të dënuar për trafik të lëndëve narkotike. Ata janë, Kreshnik Budlla nga Durrësi i cili asktualisht ndodhet i dënuar në Spanjë për trafikim të lëndëve narkotike dhe Fation Laze, banues në Elbasan, i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.
  https://shqiptarja.com/lajm/ofl-dy-tw-dwnuar-pwr-trafik-droge-nw-spanjw-e-elbasan-duhet-tw-justifikojnw-burimin-e-pasurive-tw-tyre  

  Video Ekskluzive/ Përplasje në Elbasan, 'i forti' Ervis Çausholli godet e tenton të nxjerrë me dhunë drejtuesin e 'Golf'-it

Një përleshje fizike dhe ende e paqartë mbi motivet e konfliktit, ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit, ku një person që është identifikuar nga policia kriminale si Ervis Çausholli ose siç thërritet ndryshe si “Korçari”, i është vënë në ndjekje një automjeti tip “Golf”. Ngjarja ka ndodhur në orën 12:32 të mesditës së sotme, ku Ervis Çausholli, siç shihet edhe në këto pamje filmike i është vënë në ndjekje nga pasi një automjeti tip “Golf 5”, që drejtohej nga shtetasi me inicialet D.A.
Pamjet filmike qartësojnë se mjetin tip “Audi” me targë AA257ZB e drejton personi që është identifikuar nga policia Ervis Çausholli. Pasi i kalon shumë pranë “Golfit 5”, Çausholli pozicionin makinën paralelisht me automjetin që drejtonte D.A dhe menjëherë zbret nga makina, duke u futur thuajse i gjithë në automjetin tip “Golf”, duke filluar ta godasë me grushte. Pikërisht në këtë automjet ndodhej D.A, ndërsa Ervis Çausholli, ka tentuar ta tërheqë me forcë dhe ta nxjerrë jashtë makinës. Në pamundësi për ta nxjerë jashtë automjetit D.A, Çausholli siç duket edhe në këto pamje filmike tenton që ti hapë derën. E gjithë skena ka ndodhur në qendër të Elbasanit, ndërkohë askush nuk ka ndërhyrë megjithëse shumë kureshtarë kanë parë të gjithë skenën e sulmit fizik. Në pamundësi për ti hapur derën, Ervis Çausholli, ka filluar të qëllojë me shkelma derën e makinës dhe nga goditjet është thyer pasqyra e automjetit. D.A, që ndodhej në makinë është larguar me shpejtësi dhe pas tij, është larguar dhe Ervis Çausholli. Mësohet se D.A, është drejtuar në komisariatin e Elbasanit ku ka depozituar kallëzim penal ndaj Ervis Çaushollit. Kallëzimi në polici i D.A, fillimisht është administruar nga oficeri i policisë së Elbasanit Alfred Zyka. Por sipas familjarëve të D.A, ky i fundit është kërcënuar dhe kanosur me jetë nga Bledar.M., sapo ka dalë nga ambientet e policisë, duke i kërkuar që të tërhiqte kallëzimin penal që kishte depozituar ndaj Ervis Çaushollit. Bledar. M, është jo pak i njohur për policinë e Elbasanit si i dyshuar në disa ngjarje të rënda kriminale por dhe objektiv i disa atentateve që kanë ndodhur në Elbasan. Pavarësisht kësaj situate D.A, ka paraqitur kallëzim penal për kanosje dhe presion psikologjik në polici ndaj Bledar.M., kallëzim i cili është në trajtim nga oficerët e policisë së Elbasanit. 1582142679_dhunaelbasan.jpg B.K./b.ha./Shqiptarja.com

 • BuckZiehsMutter
  Feb 26, 2020., 15:21 •

  Andere Schwer Verbrecher Clans, von Shiak, die Vangjush Dako Financiers, müssen ihre Vermögens Erklärungen abgeben. OFL i kërkon deklarimin e pasurisë mikut të Gjushit (EMRAT) Shkurt 26, 2020 Share FOTO ILUSTRUESE Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularët e vetëdeklarimit dy shtetasve me banim në Shijak, në kuadër të operacionit anti-KÇK që nisi gati tre javë më parë. Sipas burimeve zyrtare, në vijim të veprimeve, bazuar në Aktin Normativ, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve: A.B., dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Vrasja me paramendim” dhe A.K., dënuar nga Gjykata e Pisas, Itali, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”. “Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e OFL-së. Burime bëjnë me dije se këta shtetas janë Astrit Balliu, alias Avdyli dhe Astrit Keçi. Kush është Astrit Balliu, alias Avdyli? Astrit Balliu njihet si koka e grupit të Shijakut, të arrestuar në 21 tetorit të vitit 2018, pjesë e dosjes ende nën hetim 339/1. Në tetor të vitit 2019 policia vuri në pranga 19 persona, mes tyre dhe drejtuesin Astrit Avdylin me vëllezërit e tij dhe anëtarët e bandës, të cilët akuzohen për prodhim dhe trafik droge, grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash. Ndërkohë që nga përgjimet e BIRN për shit-blerje votash, tregonin se ai së bashku me vëllain tjetër Altin Avdyli kanë drekuar të paktën dy herë me ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dakon në fillim të vitit 2017. https://boldnews.al/2020/02/26/lajm-i-fundit-burri-vret-gruan-me-thike-foto-detajet/ Das System wurde unter Vangjush Dako, Bujar Nishani, Ferdinand Yhaferrie, Salih Berisha, Lulzim Basha schon installiert

Wird geladen
×