Ein neuer Deutscher Botschafter in Tirana: Der Diebstahl der Rathaus Gelder in Shkoder wurde durch Beschlagnahme verhindert

Diebstahl der Staatlichen Funds, Rathaus Gelder gehört zum System wenn ein Banden Wechsel geschieht. Diesmal beschlagnahmte die Finanz- und Wirtschaft Ministerin: Anila Denaj, einfach rechtzeitig Alles in Shkoder, denn die Berisha und Lulzim Basha Banden, hätten Alles sowieso nur gestohlen.

Andere wichtige Aktionen der Ministerin: Anila Denaj
Ministerin Anila Denaj, beschlagnahmt das illegale Mafia Lokal des „Bledi Shuapi“

New German ambassador to Albania presents his credentials to President Meta

Peter Zingraf, der neue Deutsche Botschafter in Tirana, der hoffentlich an die besseren Zeiten der Botschaft unter Hellmut Hoffmann an knüpfen wird.
Die Chaos Jahr der Hirnlosen Selfie Foto Show Botschafterin Susanne Schütz, mit Kriminellen und Verbrechern, ist erneut nach den Zeiten des Visa Skandales einfach zu peinlich.

Quoten Frauen: EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

Government blocks Shkoder Municipality funds

20/08/2019 19:24

The Ministry of Finances and Economy have blocked the functionality of the Shkoder Municipality by blocking its funds on services and investments.

According to the General Treasure Directory, Voltana Ademi’s mandate as Mayor of Shkoder has ended today at 16:30.

For this reason, the Treasure Directory has sent the ministry a notification which will be delivered tomorrow.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel

 

 

Schlagwörter: , ,

KOMMENTAR(E) (3)

 • pixelschubser
  Aug 22, 2019., 21:37 •

  2 Klima Techniker, wollten in Tirana, die Technik überprüfen und reparieren. Einer schoss dem Anderem dann in den Kopf

  Plumb në kokë punëtorit teksa rregullonte kondicionerin në vilën tek 'Myslym Shyri', identifikohet autori

  TIRANË- Një 26-vjeçar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi u plagos me plumb në kokë nga një tjetër person teksa ishte duke rregulluar kondicionerin në një vilë tre katëshe që po rikonstruktohej, në rrugën "Muhamet Gjollesha" në Tiranë, në zonën e "Myslym Shyrit". Policia e Tiranës dha një informacion zyrtar, duke sqaruar se ngjarja ndodhi rreth orës 11:30, ndërsa është bërë i mundur edhe identifikimi i autorit, por për arsye hetimore policia jep vetëm inicialet, L.V banues në Tiranë.

  https://shqiptarja.com/lajm/tiranw-plagoset-me-armw-zjarri-njw-person-tek-myslym-shyri

  Indrit Çelaj, nga Mallakastra, ishte duke punuar në vilën në rikonstruksion, së bashku me një punëtor tjetër, kur papritur një person ka ardhur me armë duke e qëlluar në kokë. Ata kanë pasur një konflikt të çastit mes tyre, dhe më pas L.V ka qëlluar me pistoletë duke e lënë të palgosur rëndë të riun, dhe më tej është larguar menjëherë nga vila. Ka qenë kolegu i tij që e ka çuar 26-vjeçarin në spital, nga ku mësohet se ndodhet në Spitalin e Traumës në gjendje kome. Ai nuk është në gjendje për të dhënë dëshmi, çka do të hidhte dritë mbi këtë ngjarje të rëndë.

  https://shqiptarja.com/lajm/tiranw-plagoset-me-armw-zjarri-njw-person-tek-myslym-shyri

 • Balkansurfer
  Aug 24, 2019., 15:08 •

  Nach der peinlichen Selfie Show Orgie der Hirnlosen und korrupten Susanne Schütz, wieder ein Botschafter, der wohl weiß, das man in Albanien nur besutzt wird und an die Tradition, des Dr. Klaus Völlers, Borchardt, Hofmann anknüpft und früher hatte man die GTZ, Entwicklungs Projekte kontrolliert, was oft überteuerter Betrug nur war, wo dann KfW, GIZ Ratten im Ausland Alles aufblähten mit Phantom Projekten. Basha meets new German Ambassador: “I’m their partner for resolving the crisis” 22/08/2019 18:08 null The opposition leader, Lulzim Basha, met today with the new German Ambassador, Peter Zingraf. After discussing the domestic political crisis in the meeting, Basha declared that the German politicians have a partner in him, ready to take any step that could resolve the crisis within the standards, norms and European principles. Basha also commented on the decision of the Prosecution of Serious Crimes to take case 184 at the Dibra Prosecution. “That decision was done by Edi Rama’s Katica (referring to the Northern Macedonian Chief Special Prosecutor, Katica Janeva, who was arrested on suspicion of power abuse) in order to remove the case form the Special Prosecution Against Corruption”, Basha said. As for Agim Kajmaku, Mayor of Vora, Basha said that he has an open criminal case in Greece, and PM Edi Rama is not doing anything, despite being aware of this. http://top-channel.tv/english/basha-meets-new-german-ambassador-im-their-partner-for-resolving-the-crisis/

 • Balkansurfer
  Okt 08, 2019., 10:21 •

  Klare Aussage des Botschafters: 6 Monate Frist hat Albanien um die Bedingungen aus Deutschland zu erfuellen. Das Kinder Gequakte und die Selfie Show, der Susanne Schuetz war mehr wie peinlich Negociatat/Ambasadori gjerman: 6 muaj afat për kushtet 19:31 - 7 Tetor, 2019 Peter Zingraf Nga Lezha, ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf vuri një afat 6 mujor që vendi ynë mund të plotësojë kushtet tona. Për Ora News, ambasadori u shpreh se do të vazhdojnë përpjekjet për të bindur vendet skeptike. Sa i përket krizës politike në Shqipëri, diplomati thotë se roli i ndërkombëtarëve do të përqendrohet në ndihmën teknike. Gjykata Kushtetuese reforma zgjedhore dhe Gjykata e Lartë janë kushte që ka vendosur Gjermania që Shqipëria duhet ti miratojë përpara Konferencës Ndërqeveritare të BE. Mendoni se Shqipëria do ti bëjë këto në një kohë kaq të shkurtër? Në fakt unë mendoj pozitivisht lidhur me këtë. Pasi nuk ka një moment fiks për konferencën e parë të anëtarësimit, mendoj që një afat realisht do të ishte 6 muaj nëse do të shikonim në të shkuarën e proceseve të Integrimit. brenda këtij afati mund të arrihet në gjera të rëndësishme të themi zënia e pozicioneve në gjykatave është në rrugë të mirë edhe reforma zgjedhore nëse do të arrije të eci mbarë besoj se do të jenë premisa të mira për të ecur më tej. A është e kënaqur Gjermania që për reformën zgjedhore të implementohen vetëm rekomandimet e OSBE/ODIHR, por kujtoj që opozita në kuvend kërkon ndryshimin në sistem, por mazhoranca është kundër. A do te realizohet ? Sigurisht që besimi i zgjedhësve në proces zgjedhor të ndershëm dhe luajal është i rëndësishëm ndaj dhe reforma në sistemin zgjedhor si dhe konsensusi që duhet arritur në vend është po kaq i rëndësishëm. Se si do të bëhet kjo, kjo i mbetet institucioneve shqiptare, ka disa elementë që janë të rëndësishëm në këtë kontekst janë kushtet e Bundestagut gjerman, që ende nuk janë të BE-së, pasi për to në fund të fundit duhet të vendosë Brukseli, por nëse mbetemi tek këto kushte është faktori kohë që është mjaft i rëndësishëm, dhe nëse kërkojmë të zhvillojmë një proces zgjedhor të logjikshëm dhe ët arsyeshme atëherë duhet të krijojmë një bazë ligjore të përshtatshme për të arritur deri këtu. Për shkak të dy vendeve skeptike, Francës dhe Holandës, a rrezikon që Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut? Sikurse e dini që Bundestagu ka thënë po për nisjen e negociatave, sigurisht ne kemi patur dhe bisedime me partnerët tanë brenda unionit që të mbërrihet tek një po edhe tek ata që kanë shprehur skepticizmin e tyre. Edhe brenda Bundestagut ka patur grupe të vogla të cilat kanë qenë kundër por në fund mbërritëm tek një shumicë që e tha po-në e saj dhe në këtë mënyrë synojmë që përmes diskutimesh të mbërrihet tek një po edhe për vendet e tjera. Që nga shkurti PD dhe aleatët kanë braktisur institucionet. A është koha që të ketë një lëvizje të ndërkombëtarëve për të ulur në tyrezë palët? Unë mendoj që kjo është detyrë e institucioneve shqiptare dhe e partive politike shqiptare sepse konsideroj në pikëpamjen time nuk mund të kemi rolin e mbikëqyrësit ndërkombëtar në këtë proces. sigurisht mund të bëjmë thirrje për kontribut sa më konstruktive sikurse të japim mbështetjen tonë teknike sa i përket formësimit të reformës zgjedhore. Madje kemi paraqitur dhe propozimet tona të formuluar nga ekspertët tanë në formën e projektligjeve, por përsa i përket mbikëqyrjes dhe monitorimit ndërkombëtar nuk e shikojmë si një detyrë tonën. https://www.kohajone.com/2019/10/07/negociatat-ambasadori-gjerman-6-muaj-afat-per-kushtet/

Wird geladen
×