2 Britten versuchten Abhör Geräte in Albanien einzuschmuggeln

FOTO EKSKLUZIVE/ Kapet valixhe përgjimi në Rinas, i përkasin 2 shtetasve britanikë! Dyshime se janë përdorur për përgjime të paligjshme

Pajisje e sekuestruar

Pajisje e sekuestruar

Në këto foto të siguruara nga Report Tv shikoni pajisje përgjimi që i janë kapur 2 shtetasve britanikë në Rinas, ndërkohë që ka dyshime se mund të jenë përdorur për përgjime të paligjshme. Britanikët P. T, 61 vjeç, dhe C.M 46 vjeç, janë lënë të lirë ndërkohë që para hetuesve kanë deklaruar se i kanë pasur për qejf pajisjet dhe nuk kanë bërë përgjime.

Pajisjet janë sekuestruar dhe kanë kaluar për verifikim dhe ekspertize. Nga paraprakja janë me disa vale qe kane akses për ndërhyrje ne komunikime elektronike.

Me pistoletë e municione luftarake në makinë, arrestohet 25-vjeçari në Tiranë

Lajm në përditësim…

Wird geladen
×