Der Gangster Salih Berisha, will den Hochstabler, Betrüger, Kellner und Lügner: Lulzim Basha, vom DP Partei Vorsitz vertreiben

Nichts Neues, in der Politik Theater Arena in Albanien

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (4)

 • BuckZiehsMutter
  Sep 16, 2021., 22:32 •

  • joker
   Nov 16, 2021., 07:30 •

   basha gewann die Partiwahl als präsident und Berisha hatte übelste Verbrecher Clans, als Helfer Basha fiton betejën e kryesisë: 26 vota pro Kuvendit Kombëtar të PD më 18 dhjetor, vetëm 3 kundër! Akuza Berishës: Suel Çela e Aqif Rakipi ndihmuan për të mbledhur firma! Basha propozon ndryshime statutore për të ndëshkuar lëvizje si të Berishës (DOKUMENTI) Fiton versioni i Lulzim Bashës dhe mbështetësve të tij në PD për mbledhjen e Kuvendit me 18 dhjetor dhe jo me 11 siç donte Berisha. Basha ashpërsoi tonet sot kundër Berishës të cilin e akuzon se po bashkëpunon me Aqif Rakipin, Suel Çelën, Rrahman Rrajën e Tom Doshin kundër PD. Basha tha se Kuvendi legjitim i PD do mblidhet më 18 dhjetor dhe jo më 11 kur e kërkon Berisha. Akuza e fortë e Bashës: Suel Çela ka mbajtur peng për 4 orë një të ri në Elbasan që të firmosë formularin e Berishës. https://shqiptarja.com/lajm/berisha-kercenon-me-kuvendin-pd-mbledh-sot-kryesine-basha-serish-perballe-me-mbeshtetesit-e-ishkryeministrit-te-mbrojme-partine?r=kh1

 • BuckZiehsMutter
  Dez 11, 2021., 20:10 •

  Basha ist abgewählt Democratic Party National Assembly Votes to Dismiss Lulzim Basha as Leader The National Assembly of the Democratic Party has voted to dismiss Lulzim Basha as leader, as well as all party leadership appointed by him. According to PD member Belind Këlliçi, a total of 4,934 of the Assembly's 7,600 members participated in today's meeting, though not all voted. 4,491 members voted in favor... https://exit.al/en/2021/12/11/democratic-party-national-assembly-votes-to-dismiss-lulzim-basha-as-leader/

 • Randale, der Salih Berisha Militanten Banden, bei der Erstürmung des DP Hauptquartieres in Tirana – Marina Durres – Albanien
  Jan 08, 2022., 19:17 •

  […] Der Gangster Salih Berisha, will den Hochstabler, Betrüger, Kellner und Lügner: Lulzim Basha, vom … […]

Wird geladen
×