Berisha`s Ziegenhirte: Xhelal Mziu kanditiert im Wahl Chaos nun in Diber

Alles normal, Vorbild Deutschland, gefaelschte Diplome, in der Politik! Yhelal Mziu, wird am 24.4.2021, zum Mord an Edi Rama aufrufen, das wirklich mehr wie peinlich ist. Langzeit Partner der Deutschen

 

dr. Mziu

6/1/2013

Skender Koni, Distrikt Bau Inspektor von Durres wurde verhaftet, wegen Dokumenten Fälschung

Xhelal Mziu: Kandidatët e Qarkut Dibër vlerë e shtuar e PD-së

3

Prezantimi i listës fituese të kandidatëve për Deputet, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, sot në degën e PD të rrethit Dibër. Kandidatët e rrethit Dibër janë një vlerë e shtuar e PD për maksimalizimin e votave më 25 prill. Të gjithë kandidatët e PD që  janë zgjedhur, janë mirpritur nga strukturat dhe kjo më shton bindjen se me këtë ekip do të punojmë fort për maksimalizimin e votës dhe do ta mundim 4 me 1 ekipin e Rilindjes, thënë ndryshe “bandën 184″. Përballë nesh ikën kapitenja”ndrikull”  Xhaçka shefja e bandës, dhe kryesimin e merr një ish/emigrant që është pak i njohur për publikun, kuptohet edhe për të majtët. Kandidati tjetër ish/ kryetari i Bashkisë Dionis Imeraj i cili dha dorëheqjen për tu bërë deputet. Ky i fundit është person nën hetim pasi ka qenë person kyç në blerjen dhe  vjedhjen e votave si dhe shantazhimin e zgjedhësve në 2016 dhe më zgjedhjet e 2017. Lista e “bandës 184” vazhdon edhe me emra të tjerë por që duhet ti analizojë KQZ pasi janë subjekte të ligjit të Dekriminalizimit.

HOw Can Albania Finally Part Ways with the Brain Drain Phenomenon

https://telegraf.al/politike/xhelal-mziu-kandidatet-e-qarkut-diber-vlere-e-shtuar-e-pd-se/

 

Die Familie des Ziegenhirten Yhelal Mzui : “gomar shkencash”

Verhaftet hätte auch diese Bürgermeister schon vor Jahren, aber Nichts geschieht, also macht man weiter, investiert in die Töchter gerne, Söhne erhalten ebenso teure Auslands Schul Bildung. siehe auch die Tochter Eni, des Ex-Generalstaatsanwaltes Adriatik Llalla, welche nun in Kassel leben, nachdem die Familie Einreise Verbot in die USA haben, identisch wie der Gangster Tom Doshi, der mit seiner Familie Reisen nach Deutschland unternimmt, wie jeder Drogen Händler mit falschen Identitäten einreisen kann. Ein Deutsches System.

Original EU System der Dezentralisierung, wenn überall die Dümmsten Kriminelle Bürgermeister werden, denn für den Diebstahl der Aufbau und EU Milliarden braucht man kriminelle Partner, ein System, was die KfW auch betreibt.

als Esel der Wissenschaft bekannt, wo man gemeinsam mit den KfW und korrupten Kadern der Deutschen und EU Botschaft  , ist das typische Beispiel für Dumm Kriminelle, welche komplette Städte in Albanien übernehmen, ein EU System der Dezentralisierung.
Xhelal Mzui! Wenn Ziegenhirten, ohne jede Schule sich auch noch gefälschte Diplome kaufen, was System ist wo die DAAD mit ihrem Partner Georg Soros ist und war. Man hat das System des Auswärtigen Amtes übernommen, wie man an Heiko Maas sieht und was für Geistig Unterbelichtete Figuren Diplomaten heute werden und sogar Botschafter.
Die Ehefrau ist Hehlerin, für gestohlenen Goldschmuck im Tirana Vorort Kamze, mit einem Juwelier Geschäft
Antigone Mzui, die Tochter, führt das übliche Luxus Leben einer kriminellen Familie, ohne Beruf, obwohl man ein paar Jahre Architektur studierte, aber nie arbeietete.

Glückliche Tochter zu Vater! Dies ist, was das Leben Luxus Tochter von Jalal Mziu macht

Just like many developing countries engulfed by the era of globalization, Albania currently finds itself in an appalling predicament. Despite dedicating close to 3.6% of its GDP to educating its youth and nurturing it into a future engine of prosperity and growth, Albania still ranks fourth in the world for the emigration of highly-skilled people….

By Stivi Canka Yesterday at

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (5)

 • Balkansurfer
  Mrz 15, 2021., 12:00 •

  Schnee, Regen in Albanien FOTO/ Zbardhet mali i Dajtit, rikthehet dëbora Nga Gazeta Telegraf - 15 Mars, 2021 3 Share Sigal Dëbora ka zbritur sërish në Tiranë. Mëngjesin e sotëm mali i Dajtit është zgjuar i zbardhur nga dëbora. Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme bardhësia ka pushtuar malin e Dajtit, por një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë në zonën tjetër të kryeqyetit. Tirana dhe jo vetëm janë të pushtuara nga reshjet e dendura të shiut dotën e sotme dhe temperaturat e ulëta. Sipas Meteoalb temperaturat e ajrit mbeten të larta gjatë mëngjesit, por pasdite, vlerat do të pësojnë një rënie të ndjeshme. Sot vlerat ditore luhaten nga 1 në 12 gradë Celcius.https://telegraf.al/aktualitet/foto-zbardhet-mali-i-dajtit-rikthehet-debora/

 • Balkansurfer
  Mrz 19, 2021., 11:18 •

  Wahl Kauf, Kriminelle kaufen sich Kanditaten Posten, Alles geht wo weiter in Albanien

  Albanian Electiongate Investigation Closed: 21 People Charged for Rigging 53 Votes

  Albanian Electiongate Investigation Closed: 21 People Charged for Rigging 53 Votes

  The Durres Prosecutor’s Office have charged 21 people suspected to have rigged 53 votes in the 2017 general elections in Durres, Albania. It marks the conclusion of investigations into one of the two most controversial cases of suspected vote rigging in Albania that have marked the political landscape in the last two years. Investigations into...

  By Exit News March 17, 202
    [caption id="attachment_9475" align="alignnone" width="300"] Ylli Ndroqi, Ilir Meta, enge Partner und Freunde. Drogen Bosse, mit neuen Pass[/caption]  

  Albanian President Asks Extension of  Validity of ID Cards until Elections

  Albanian President Ilir Meta requested the Assembly and the Government to extend the validity period of identification documents, so that people can vote on April 25 using the old ones.  Through a letter addressed to these two institutions, Meta asked the renewal deadline extension until April 30. He added that “there are...

  [gallery ids="4802,587,9477"]

 • Insider
  Apr 23, 2021., 22:06 •

  Mziu, ruft zum Mord an Ramaauf Xhelal Mziu thirrje për vrasje, Rama: Kush vjen në pushtet duke vrarë, vret edhe në qeverisje! Yuri Kim: 'Elbasani' s'mund të justifikohet e të përsëritet, fund grupeve me armë Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë reaguar për deklaratën e Xhelal Mziut i cili tha se të gjithë ata që janë të dyshuar për blerje votash do ta pësojnë si i ndjeri Pjerin Xhuvani në Elbasan, që u vra nga shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, Arbër Paplekaj, i cili është pjesë e grupit që PD pretendon se ka ngritur për mbrojtjen e votës Shokon me deklaratën Xhelal Mziu: Na i tregoni njerëzit e dyshimtë, do ta pësojnë si ai i Elbasanit! Prokuroria e merr nën hetim Mero Baze: Si mund të kërkosh falje në Dibër, për një krim që mburresh në Elbasan VIDEOLAJM/ Kërkoi falje?! Shikoni si lexon nën shi me urdhër Xhelal Mziu deklaratën e parapërgatitur Spahiu: PD po armatos Veriun, kundër Tiranës e zonave të tjera Maqellarë, në makinë familjari i ish-deputetit të LSI Edi Rama, Xhelal Mziu dhe Yuri Kim Redaksia 23 Prill, 11:42 | Përditesimi i fundit: 23 Prill, 18:51 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë reaguar për deklaratën e Xhelal Mziut i cili tha se të gjithë ata që janë të dyshuar për blerje votash do ta pësojnë si i ndjeri Pjerin Xhuvani në Elbasan, që u vra nga shoqëruesi i kreut të listës së Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, Arbër Paplekaj, i cili është pjesë e grupit që PD pretendon se ka ngritur për mbrojtjen e votës. Kryeministri Edi Rama thotë se ndjesa e Xhelal Mziut nuk vlen asnjë qindarkë, ndërkohë që nënvizon se kush vjen në pushtet duke vrarë, dhunuar e kërcënuar edhe pushtetin e ushtron duke vrarë, dhunuar e kërcënuar. Po ashtu kreu i qeverisë i bëri thirrje popullit shqiptar që t'u tregojnë këtyre gangove me kravata dhe atyre që janë armatosur për të sjellë ndryshimin së prapthi në Shqipëri, se Shqipëria dhe shqiptarët nuk kthehen më mbrapsht. LEXO EDHE: Nje pllakë gramafoni! Diptik sjelljeje në PD Ndërkohë ambasadorja amerikane Yuri Kim, ndonëse e vlerësoi ndjesën e Mziut, theksoi se ngjarja e Elbasanit nuk duhet të përsëritet dhe ditët e grupeve të armatosura me logo partie i përkasin të shkuarës së shëmtuar. Ngjarja e Elbasanit sipas Kim duhet të bëjë që udhëheqësit të reflektojnë se si ata mund ta udhëheqin këtë rrugë të Shqipërisë nga e kaluara dhe drejt një të ardhmeje më të mirë. “Mirë të shohësh ndjesë të qartë nga Dibra. Dhuna e shkaktuar Elbasanit këtë javë nuk mund të justifikohet, nuk duhet të përsëritet. Ditët e grupeve të armatosura që mbajnë logon e ndonjë partie politike dhe "patrullojnë" rrugët i përkasin të kaluarës - një e kaluar e shëmtuar që të gjithë duhet ta refuzojmë. Ky incident nuk duhet të përdoret për të sulmuar me egërsi njërën ose tjetrën palë, për të nxitur emocione në mes të mbështetësve. Përkundrazi, kjo duhet të bëjë që të gjithë udhëheqësit të reflektojnë se si ata mund ta udhëheqin këtë rrugë të shqipërisë nga e kaluara dhe drejt një të ardhmeje më të mire”, shtoi ajo. Pasi organizoi dhe drejtoi një tjetër rast pengmarrjeje nga strukturat e armatosura të PD në Maqellarë, Mziu garantoi militantët se kushdo që është i dyshuar do ta pësojë njëlloj si ai i Elbasanit, duke iu referuar Xhuvanit, ndërsa paralajmëroi kështu se kjo ngjarje dhe mund të përsëritej. Por pasi kjo deklaratë u bë virale, ai e fshiu videon në rrjete sociale, madje kërkoi dhe ndjesë duke thënë atë deklaratë e ka bërë për shkak të emocioneve të momentit, duke theksuar se ai është kundër dhunës. Nga ana tjetër policia ka nisur një procedim penal për Xhelal Mziun, për veprën penale "Thirrjet për armatosje ose marrje të padrejtë të komandës". https://shqiptarja.com/lajm/do-e-pesojne-si-ai-ielbasanit-yuri-kim-per-deklaraten-e-mziut-dhuna-ne-elbasan-sduhet-te-perseritet-grupet-e-armatosura-te-partive-i-perkasin-te-shkuares

 • Insider
  Apr 23, 2021., 22:12 •

  Mzius Entschuldigung, Rama: Der Teufel braucht seine Vergebung nicht, Likja sollte die Axt für seinen Kandidaten nehmen

 • BuckZiehsMutter
  Apr 24, 2021., 21:31 •

  Ilir Meta tobt herum, weil er beim Wahlstimmen Kauf erwischt wurde, Berisha und ebenso kriminelle Banden The Socialist Party branch in Mat in the northeast of the country, has complained today to the election commissions that the local branch of the Democratic Party, has appointed commissioners with criminal records. PS Mat has identified the commissioners Y. Sula and K. Lika in Frankth, as previously convicted by the Mat District Court for forgery of documents and domestic violence. This is not the first time that SP Mat complains about the Democratic Party of this district, regarding the appointment of incompetent persons as commissioners. https://top-channel.tv/english/mat-sp-branch-complains-dp-appointed-election-commissioners-with-criminal-past/

Wird geladen
×