Die Richter Mafia um: Enkelejda Hoxha in Fushne-Kruja wurde verhaftet

Von Deutschland und der EU geschaffen, finanziert, wurde das Mafia Justiz System: Made by Georg Soros. Deshalb gibt es die Deutsche Justiz Mission : IRZ-Stiftung und EURAlIUS, um kriminelle Strukturen vor Ort mit diesem Reise Zirkus zu finanzieren, aufzubauen. Helmut Schmidt erkannte schon vor 20 Jahren, das Idioten die Deutsche Regierung übernommen haben

Der Ruin der Albaner Justiz durch die „Camorra“ Organisation: IRZ-Stiftung der Deutschen

Kultivierte Blödheit, Korruptheit der Deutschen und EU Politiker ist schon einmalig

Helmut Schmidt Zitate, über heutige Poliitiker

Deppen erkannt, vor langer Zeit: Helmut Schmidt, über die Politik Kaste,

„Die heutige politische Klasse in Deutschland ist gekennzeichnet durch ein Übermaß an Karrierestreben und Wichtigtuerei und durch ein Übermaß an Geilheit, in Talkshows aufzutreten.“ (In Berlin, 1994)

„Das gegenwärtig zur Verfügung stehende Personal ist nicht sonderlich geeignet, gemeinsam zu regieren, weil beide Seiten nicht ausreichend wissen, was sie eigentlich wollen.“ (In der „Zeit“ zur Frage einer großen Koalition aus Union und SPD, 2005)

„Politiker und Journalisten. Das sind beides Kategorien von Menschen, denen gegenüber größte Vorsicht geboten ist: Denn beide reichen vom Beinahe-Staatsmann zu Beinahe-Verbrechern. Und der Durchschnitt bleibt Durchschnitt.“ (In einer Rede vor Studenten in Freiburg, 1995)

https://www.ndr.de/geschichte/koepfe…zitate102.html

Die „Informatikerin” Saskia Esken, das Internet, das Unwissen und die Weisheit, das eine vom anderen unterscheiden zu können

13.2.2021 1:01

Was uns die SPD so als „Informatikerin” hinstellt.

Was ist eigentlich die führende Eigenschaft dieser Frau? Die Dummheit oder die Verlogenheit?
Weiterlesen »

Georg Soros und das Verbrecher Kartell der Deutschen Justiz mit Katharina Barley, SPD

Amerikaner, EU, „Zivile Gesellschaft“ – moralisch korrupte selbstgerechte Vollidioten

Die Richterin: Enkelejda Hoxha , wurde mit weiteren Personen im Gericht von Fushne – Kruje verhaftet

Gender Dumm Tussis, ohne Qualifikation das Deutsche Mafia Klientel Justiz System von Berlin und der Rechtslosen EU wurde übernommen.

Viele Festnahmen, ein bekannter Mafia Anwalt. abehörte Telefonate zeigen, das man für Geld Kriminelle frei liess, Urteile kaufen konnte

Të arrestuarit
Gjyqtarja Enkelejda Hoxha
Avokati Aldo Tabaku
Sekretarja Manuela Mallakuçi
Eksperti psikiatriko – ligjor Shkëlqim Korbi
I dënuar Sajmir Petani
Vëllai i të dënuarit Bledar Petani
Altin Skëndaj
Gazmir Nezaj
Gentjan Nezaj
Isuf Tanuzi
Gjyqtarja Enkelejda Hoxha sot para gjykatës, vajza: Është detyruar të lirojë kriminelët! Avokati: Të lihet në arrest shtëpie ka babanë sëmurë e fëmijë të mitur (EKSKLUZIV

Georg Soros Justiz Ministerin, ist entsetzt, das der Berufsverbrecher: „Endri Dokle“ frei kam. Und die Mafia Generalstaatsanwältin: Anita JellaDie 

Dumm in Albanien: EU

Der geplante Justiz Betrug der IRZ-Stiftung, der EU EURALIUS Justiz Mission: Open Society Georg Soros Plan

Seit jahren geplant, das Georg Soros Leute, Open Society Gestalten mit USAID, die Millionen Geldern mit ihren inkompetenden Profi Kriminellen stiehlt, mit dn üblichen Show Effekten der PR, praktisch das Ganze kontrolliert, dank vollkommen korrupter Gestalten wie die Deutsche Justizminister/in, korrupten Kriminellen der EU und von Michael Roth, Heiko Maas, Johannes Hahn angefangen.

Agnes Bernhard Gent Ibrahimi: Kompetenz Null, Korruption und Betrug 100 %

Genoveva Ruiz Calavera der IOM, schwafelt nur noch herum, weil die Justiz Null Funktion hat! Studium von Philologie

Arrest of Kruja corrupt judge, Meta: Whoever violates the law, abuses his duty, to be punished

12/02/2021 15:19

President Ilir Meta told reporters today that it is important that anyone who violates the law and abuses his duty be punished, referring to the recent arrest of the Kruja district judge who acquitted criminals in exchange for bribes.

“For me, it is important that anyone who violates the Constitution, who violates the law, who abuses his duty is punished. Albania does not need directed justice, while in the special prosecution SPAK there are long reports and evidence for other judges of the highest level. I am in this task to protect the Constitution, political pluralism, to protect free and fair elections”, said Meta.

Judge Enkelejda Hoxha was arrested yesterday, along with several officials of the Kruja Court, after a several months long investigation.

Judge Hoxha is known for her contested decisions where many convicts have been released from prison in exchange for bribes.

In the Court of Kruja, among the arrested are also court secretary Ela Mallkuçi, lawyer Aldo Tabaku. Also among those arrested are doctors in the Fushë Kruja prison.

Top Channel

 

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (1)

  • navy
    Mrz 13, 2021., 08:52 •

    jeder Mörder, Drogen Boss kauft sich frei Wieder eine Schiesserei Divjakë, i riu qëllon me armë zjarri dhe nuk pranon që t'i dorëzohet policisë, largohet me makinën e tyre, arrestohet pak më vonë nga RENEA Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Divjakë. Report Tv mëson se Artan Kaboçi, 34 vjeç ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të forcave të policisë. Efektivët e policisë kanë shkuar që ta shoqërojnë pasi janë dëgjuar të shtëna në banesën e tij në fshatin Gradishtë Redaksia 12 Mars, 22:21 | Përditesimi i fundit: 12 Mars, 23:25 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Divjakë. Report Tv mëson se Artan Kaboçi, 34 vjeç ka qëlluar me armë zjarri në ajër për arsye të panjohura gjë që ka sjellë njoftimin e policisë nga banorët. Me të mbërritur policia në banesën e tij në fshatin Mëhallëz, i ka bërë thirrje 34-vjeçarit të dorëzohet, por ai nuk ka pranuar dhe ka qëlluar në drejtim të forcave të policisë, por fatmirësisht nuk raportohet për të plagosur. Nga të shtënat me armë janë dëmtuar makinat e policisë. Pas ngjarjes Kaboçi ka marrë makinën e policisë dhe ka tentuar të largohet, por është kapur pas pak minutash nga forcat RENEA, të cilat u njoftuan për ngjarjen nga kolegët e tyre. LEXO EDHE: Kishte ngarkuar makinën me viça dhe po tentonte t'i kontrabandonte në Kosovë, arrestohet në kufirin e Vërmicës shqiptari Sipas raportimeve nga terreni 34-vjeçari njihet si person i cili krijonte probleme të vazhdueshme në fshat, pasi ishte konsumator i rregull i alkoolit. Edhe për ngjarjen e sotme ai dyshohet se ka qenë nën efektin e alkoolit Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. M.Q./b.ha./Shqiptarja.com TAG: policia makina Renea divjakë Sondazhi i ditës: Presidenti Meta përplaset me Policinë Bashkiake për zyrat e FRD-se! Sipas jush kush ka të drejtë? Komento Lajme të tjera Aktualitet Varhelyi: Shqipëria i ka përmbushur kushtet, Konferenca e Parë Ndërqeveritare të thirret brenda presidencës portugeze të BE 12 Mars, 22:29 Aktualitet Pandemia e COVID nuk ndal aktivitetet për Ditën e Verës, qyteti i Elbasanit përgatitet për festën e 14 Marsit 12 Mars, 21:56 Aktualitet Vrau dy vëllezërit në Vlorë, arrestohet në Itali pas 23 vitesh Gerti Selimaj 12 Mars, 21:04 Aktualitet Rama: Brenda prillit mbërrijnë 60 mijë doza nga AstraZeneca dhe 30 mijë nga Pfizer 12 Mars, 20:03 Aktualitet Ambasadorja e SHBA në Forumin Ekonomik të Tiranës: Integrimi rajonal dhe gjykatat e pastra do të tërheqin investime dhe punë më të mëdha për të rinjtë e talentuar 12 Mars, 19:40 Aktualitet Shpërthimi me tritol i makinë së prokurorit Arjan Muçaj, reagon KLGJ: Kërcënim serioz për gjyqtarët dhe sistemin e drejtësisë 12 Mars, 19:18 https://shqiptarja.com/lajm/qellon-me-arme-zjarri-ne-drejtim-te-efektiveve-dhe-largohet-me-makinen-e-policise-arrestohet-nga-renea?r=kh1

Wird geladen
×