Franzosen stoppen die Auto Drängler am Grenzübergang „Hani Pot“ und der Enkel des Mafia Boss: Rrahman Rraja, schlägt eine Frau in Tirana zusammen

Anarchisten Albaner, ignorieren die 200 Meter lange Warteschlange, am einspurigen Grenzübergang „Hani Pot“, ziehen auf der Gegenspur vorbei, blockieren damit die Weiterfahrt der einreisenden Fahrzeuge und beschimpfen auch noch die korrekt wartenden Fahrzeug Inhaber mit „Idiot!“ Keiner traut sich etwas Sagen, denn die Banditen könnte auch noch bewaffent sein, im Lande wo man zum Spaß auch Freunde erschiesst.

Französiche junge Touristen steigen aus, blockieren die Drängler unter dem Beifall der Albaner.

Der nächste Fall des Verbrechers, diesmal schlägt er auf offener Strasse in Tirana eine Frau, 2 Polizisten schauen Tatenlos zu, wo der frühere Polizist aus Albanien fliehen musste, der die Gewalt seines Sohnes outete und anzeigte.

Der SP Abgeordnete Rrahman Rraja: Mafia Boss eines Clans, mit einem vorbestraften und kriminellen Sohnes und Enkels: Rramza Rraja

Die Verbrecher Syndikate des Edi Rama: von Rrahman Rraja, seinem Sohn bis Taulant Balla und Jurgis Cyrbja

Ramaza Rraja, Enkel des Rraja Ramadan

Vergewaltigt eine Frau in UHC, verhaftet den Stellvertreter Enkel

August 3, 2019 16:39

Vergewaltigt eine Frau in UHC, verhaftet den Stellvertreter Enkel

Der stellvertretende Neffe des Sozialistische Partei Rahman Rraja ist mit der Polizei verbunden ist, nachdem er um 07:30 Uhr Minuten in UHC eine Frau am 31. Juli vergewaltigt.

Vier Tage nach dem Vorfall ereignete sich, nachdem die Polizei Zirkulation von Bildern der Gewalt in sozialen Netzwerken gab heute bekannt, dass begleitet die 26-Jährige in der Station und begann seine Beratungen.

Während das ist suspendierte Polizeibeamte, die damals anwesend waren, dass der junge Mann die Frau schlagen.

Effektiv suspendiert worden ist, wie es im Moment nicht eingegriffen hat Rraja die Frau in UHCs Hinterhof vergewaltigt.

http://www.gazetadita.al/dhunoi-nje-grua-ne-qsut-shoqerohet-ne-polici-nipi-i-deputetit-socialist-pezullohet-nje-efektive/

Und nochmal schlägt er eine Frau zusammen auf dem Krankenhaus Geländer in Tirana und besoffen in den frühen Morgenstunden am 31.7.2019

Rrahman Rraja

Shtetasja e dhunuar pretendohet se ka qenë nën efektin e alkoolit dhe është shoqëruar në ambientet e urgjencës prej punonjësve të policisë së Komisariatit nr.3, orët e para të mëngjesit të datës (31 Korrik), rreth orës 05:40.

Efektivët e këtij Komisariati janë sinjalizuar me anë të telefonit nga familjarët e kësaj shtetaseje, për të bërë të mundur futjen dhe shoqërimin e saj me anë të autoambulancës nga zona e Tajvanit deri në spitalin e urgjencës pranë QSUT-së.

 

 • Im Wörterbuch speichern
  • Keine Wortliste für Deutsch -> Albanisch…
  • Eine neue Wortliste erstellen…
 • Kopieren

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (2)

 • Insider
  Aug 08, 2019., 18:05 •

  Noch ein Krimineller Sohn von prominenten PS Politikern, die ala vollkommen korrupte gelten. Praktisch kann man alle Kinder von Politiker als kriminell ansehen, teilweise sogar Mörder, oft organisiert man den Drogen Handel und die Bordelle, EU und aus Berlin finanziert. Kostandin Xhuvani, Sohn der Luiza Xhuvani, einer sehr engen Edi Rama Partnerin und Ex-Abgeordenten, ermordete schon etliche Menschen, kam schnell frei war nur in Pyshatrischer Betreuung, wird nun wieder angeklagt, für weitere Morde. Eine Waffe, welche 2015 sicher gestellt wurde, war auch die Mord Waffe von 4 weiteren Morden in Gjorokastre. Einer Mörder, Politik Söhne, wo es Viele gibt, die Straffrei herum Morden, oder die Akten bei der Polizei und Zeugen Aussagen verschwinden. dënuar me 35 vite burg për masakrën e 4-fishtë, Kostandin Xhuvani i pandehur edhe për përplasjen me armë në Gjirokastër (DOKUMENTI)

  Ish-deputetja Luiza Xhuvani dhe djali i saj, Konstandin Xhuvani

  Kostandin Xhuvani, djali i ish-deputetes së PS njëherësh aktores së njohur Luiza Xhuvani që është dënuar me 35 vite burg për masakrën e katëfishtë të ndodhur në shkurt të 2014 në Tiranë, do të përballet me akuza të tjera në gjykatë. Këtë herë Xhuvanit do t'i duhet të udhëtojë në drejtim të Gjirokastrës ku pritet t'i nënshtrohet një procesi penale për akuzën e “armëmbajtjes pa lejë”. Kjo pasi prokuroria e Gjirokastrës gjatë një hetimi 5 vjeçar, ka arritur të zbulojë se një pistoletë e përdorur nga Xhuvani në një konflikt mes disa të rinj në Gjirokastër i përkiste pikërisht djalit të ish-deputetes, armë me të cilin ai vrau 4 persona Edison Jahon, Enea Xhajn, Arbër Demirajn dhe shtetasin italian Gianpaolo Azzola. .... “Sipas këtij akti ekspertimi, rezulton se tre gëzhojat e fiksuara në lidhje me ngjarjen e datës 25.04.2014, në lokal “Lei–Lui”, në Gjirokastër, janë qitur nga pistoleta model 54, kalibër 7.62 mm me nr.14053073” - thuhet në vendimin e rihapjes së hetimeve. Nga hetimet e rihapura rezulton se prokuroria ka zbuluar falsifikim në librin e konsultave në Spitalin Psikiatrik, çka ka çuar në ngritjen e akuzës ndaj infermierit Budani.
  Vendimi i Gjykatës së Gjirokastrës për çeljen e gjyqit ndaj Xhuvanit
  Ngjarja në prill e Identifikimi përmes fotos Në datën 25 prill 2014, rreth orës 19:30, është njoftuar Salla Operative e Komisariatit të Policisë Gjirokastër se pranë lokal “Lithiumit” në lagjen 18 Shtatori ka ndodhur një konflikt me armë ku një person ka qëlluar me pistoletë. Menjëherë është shkuar në vendin e ngjarjes ku është bërë sigurimi i vendit të ngjarjes si dhe shoqërimi për në Komisariat i disa personave të pranishëm. Nga kqyrja rezultoi se vendi i ngjarjes ndodhej në rrugën përreth stadiumit të qytetit dhe kokretisht përballë portës së Stadiumit dhe dyqaneve “Lei – Lui”, butik rrobash. Në këtë segment përballë dyqanit janë të parkuara përbri njëra tjetrës automjete të llojeve të ndryshme si "Fiat", "Benz" me ngjyrë ulliri si dhe automjete të tjera. Gjatë kqyrjes u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale tre gëzhoja metalike si ato të armëve të zjarrit si dhe automjeti tip "Benz", xhami i pasëm i të cilit është dëmtuar totalisht. Është bërë kontrolli i automjetit, ku gjatë kontrollit të këtij automjeti në brendësi të tij, poshtë mbajtëses së dorës, në mes të dy sedileve të para të mjetit u gjet një pjesë metalike si ajo e predhave të armëve luftarake e cila ishte në gjendje të dëmtuar. Për nevoja të hetimeve, policia gjyqësore sekuestroi tre gëzhojat metalike si dhe automjetin ku u gjet predha e armës. Ndërkohë nga paraqitja për njohje me anë të fotografive, rezultoi se një nga personat që ka qënë në vendgjarje identifikoi si person i cili qëlloi me pistoletë,Kostandin Xhuvanin nga Tirana. Alibia e Xhuvanit se ishte në psikiatri Por në atë kohë nga avokati mbrojtës të Xhuvanit, është paraqitur një memorie sipas së cilës i dyshuari nuk ishte autor i kësaj ngjarjeje dhe se ai ditën e ngjarjes kishte qenë në Spitalin Psikiatrik në Elbasan. Dhe për nevoja të verifikimit të kësaj alibie, nga policia gjyqësore u këqyr dhe u mor një kopje e librit të konsultave në këtë spital, nga ku rezultoi se në një nga fletët e këtij libri ishte shënuar emri i Kostandin Xhuvanit në datën 25 prill 2014, ora 17:00. I pyetur si person ndaj të cilit zhvilloheshin hetime Kostandin Xhuvani, deklaroi se ditën e ngjarjes ai ka qenë në qytetin e Elbasanit dhe më pas ai ka shkuar në spital, pas konsumimit të një sasie alkooli. Ai mohoi të kishte qenë në qytetin e Gjirokastrës dhe për më tepër të ishte autori i veprave për të cilat hetohej. Ekspertiza balistike tradhtoi Xhuvanin Por kryerja e eskpertizës balistike të armës që përdori Xhuvani në masakrën e katërfishtë në Tiranë me tre gëzhojat e sekuestruara në ngjarjen e Gjirokastrës rezultoi se ishte e njëjtë me armën që u përdor në ngjarjen e 25 prillit të po atij viti në Gjirokastër. “Sipas këtij akti ekspertimi, rezulton se tre gëzhojat e fiksuara në lidhje me ngjarjen e datës 25.04.2014, në lokal “Lei–Lui”, në Gjirokastër, janë qitur nga pistoleta model 54, kalibër 7.62 mm me nr.14053073”- thuhet në vendimin e rihapjes së hetimeve. Nga hetimet e rihapura rezulton se prokuroria ka zbuluar falsifikim në librin e konsultave në Spitalin Psikiatrik, çka ka çuar në ngritjen e akuzës ndaj infermierit Budani. l.q.

 • Insider
  Aug 20, 2019., 06:51 •

  Bei dem Knoten Punkt für Verbrecher: Cannabis Hochburg, der Edi Rama Bande, mit dem Bürgermeister: Fushne- Kruje, wollten 9 Polen in einem SUV zu den verseuchten Stränden von Ishme fahren. Sie landeten in einem Graben, 30 Meter fuhren sie in die Tiefe. Am 20.8.2019 2 Polnische Tramperinnen, sind spurlos verschwunden im Grenzgebiet: Montenegro-Albanien, was den neuen Rekord von toten und extrem naiven Frauen und Männer im Mittelmeer Raum weiter erhöht. Viele mussten schon gesucht werden in Berg Gebieten, Küsten Gebirge, einige waren abgestürzt, oder ertranken in Flüssen, weil man bei Regen Wetter Schluchten begehen wollte, wie bei Skrapar. Gestalten ohne jeden Verstand, treiben sich seit langem herum, die heutige Twitter, smartphone Kultur und Bildung. Die Deutsche GTZ, die Tschechen, haben Verbrecehr Zentrum: Thehti, Vermosh finanziert, eine beliebte Cannabis Zentrale für Rucksack Touristen und Balkan Mekka, im Stile von Georg Soros, von Dumm kriminellen Poltikern, vor allem den Hirnlosen Aussenministern der KfW Mafia promotet seit langem Offiziell gab es keinen Facebook Eintrag seit 13. August, und warum sich 2 junge Frauen über unbekannte Bergwege zum Abstieg in das Schmuggler Tal,einer Grenz Region entschlossen, sagt ja wohl Alles. 2001 wurden dort schon 5 Tschechen, ibs heute vermisst, wo es noch mehr Morde gab. Vor 3 Jahren wurden 2 Tschechen mit Jeep erschossen, durch einen dortigen Anhalter, der das Handy und Geld rauben wollte. Veronika-Mayer und-Agata-Patyczek Diese beiden Tramperin, wollten von Thehti, dem Valbana Tal, in Vuthaj Tal absteigen auf praktisch nie benutzten Schmuggler und Maultier Pfaden. Für geringe Geldsummen, werden dort im Vermosh Tal, Bergtouren angeboten, aber bei der heutigen smartphone und Twitter, Facebook Bildung, braucht man sowas nicht. Deutsche Politiker im Solde der Georg Soros Mafia seit lanem und Johannes Hahn sowieso

Wird geladen
×