Die Peinlichkeit des EU finanzierten Anti Korruptions Gerichtshofes mit „Sander Simoni“

Eine Idee, der EU, was die auch seit langem finanzieren mit der Peinlichkeit des Sander Simani und Anklagen gab es noch nie. Auf dem Niveau der Deutschen Justizminister Heiko Maas, Katharina Barley hat man sein Diplom erworben, real von einem anderem Studenten 1:1 abgeschrieben.

 

Und weil das korrupte ideen der EU und von Georg Soros sind, um die eigenen Betrugsgeschäfte zu schützen, hält man an der Gestalt fest. Angeblich hat er 30 Dosjs, mit 200 Korruptionsfällen.

Georg Soros und das Verbrecher Kartell der Deutschen Justiz mit Katharina Barley, SPD

Gjykata Antikorrupsion, Simoni: 30 dosje me 200 të pandehur në duart tona

Shpërndaje në Facebook
Tweet në Twitter

Mbi 30 dosje me 200 të pandehur të arrestuar pritet t’i kalojnë për shqyrtim Gjykatës së Posaçme Antikorrupsion. E themeluar në janar të 2004, Krimet e Rënda pritet të shndërrohen në një gjykatë të posaçme antikorrupsion dhe antikrim.

Sandër Simoni i cili drejton këtë Gjykatë thotë se puna e Gjykatës mbahet peng nga ngritja e Prokurorisë së Posaçme.

“Çështjet që janë në gjykim në Gjykatën e Krimeve të Rënda, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me korrupsionin ose krimin e organizuar,  mbeten sërish në kompetencën e Gjykatës së Posaçme dhe ne do vijojmë me shqyrtimin e tyre. Janë më tepër se 30 çështje, qe i referohen më shumë se 200 të pandehurve”, thotë Simoni.

Konsitutimi i dy institucioneve do jetë i njëkohshëm.  Simoni thotë se janë marrë  dhe masat organizative, është hartuar strategji për buxhetin, ridimensionimi i sistemit të sigurisë dhe aftësimi i teknologjisë për serverat, regjistrat si dhe  emërtesat dhe togat e reja.

“Do të kemi një sistem të ri sigurie, dhe kjo godinë do të merret në ruajtje nga një strukturë e veçantë që do të krijohet pranë drejtorisë së Policisë”, pohon kreu i Krimeve të Rënda.

Po a do të kemi një Gjykatë të pavarur pas këtyre reformave? Sipas tij ”duke patur një rregullim të veçantë me strukturë që ka elemente sigurie dhe kontrolli periodik, normal që do të ofrojë elemente të pavarësisë. Një Gjykatë që do të funksionojë në mënyrë të pavarur, dhe për këtë inkurajoj kolegët e mi në procesin e mëtejshëm, jo vetëm në aplikimin por edhe në ushtrimin  e detyrës”. /A2CNN

 

 • Im Wörterbuch speichern
  • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch…
  • Eine neue Wortliste erstellen…
 • Kopieren

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (2)

 • Gjoka
  Jul 22, 2019., 19:09 •

  Die Peinlichkeit der Justiz Missionen der EU, der IRZ-Stiftung, wo mit dem Weggang des Rainer Deville, eine 100 % Idioten Truppen der Georg Soros NGOs, das Kommando übernahm, wo man eine lange Tradition für Betrug hat.   Die Georg Soros Korruptions Banden, wollten Justiz bringen, und absolut Nichts ist und jetzt verschwindert auch noch die peinliche Deutsche Botschafterin, welche nur jeden Betrug mittrug, promotete [caption id="attachment_149" align="alignnone" width="300"] Quoten Frauen: EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz[/caption]

  3 vjet nga puthja Lu-Vlahutin, sistemi i drejtësisë ende në kaosdefault imageVendi pa Kushtetuese dhe Gjykatë të lartë, ende në letër SPAK dhe BKH [caption id="attachment_2745" align="alignnone" width="300"] Rainer Deville, John Simbert der US OPDAT Justiz Mission[/caption]

 • Insider
  Aug 25, 2019., 03:32 •

  EU finanziert und angeblich aufgebaut, dieses kriminelle Enterprise, ebenso den Administrativen Gerichtshof, bei nur 2,8 Millionen Einwohner, ein gigantischer Betrugs Apparat, mit Leuten mit gefakten Dipolomen und oft aus Mafia Clans Betrugs Abrechnung von über 500 % pro Nacht, als System der "Zivilen Gesellschaft" mit dem Lehrmeister des Betruges: die IRZ-Stiftung und Agnes Bernhard, was bei Georg Soros Leute normal ist. Qualifikation und Verstand Null, der Bande, welche Millionen stiehlt seit Jahren. 600 - 1320 € pro Nacht wurden abgerechnet, wo die Hotels unter 200 € real abrechnen und es gibt viele Flüge nach Brüssel, wo die unnütze Frau auf Einkaufs Tour real ging. Vize Minister, ist ein CIA-World Mission Chef, der selbe Murks wie überall mit diesen Hirnlosen und korrupten Spinnern, der Georg Soros Verbrecher Kartelle, welche die Verblödung Deutscher Politiker wie Heiko Maas, Michael Roth, usw.. organisierten. Partner ein Rudel von Kriminellen mit gefälschten Lebensläufen und Diplomen, um das Ratten Nest der angeblichen Experten vollstänig zumachen, der "Camorra" identischen Organisation: IRZ-Stiftung. IFMES, über das EU FIASKO der Justiz Missionen: KLP Complains to US about Building, Which Was Cut by EU [caption id="attachment_3156" align="alignnone" width="300"] Agnes Bernhard Gent Ibrahimi: Kompetenz Null, Korruption und Betrug 100 %[/caption]

  Skandali/Sa milionë na kushton shtrati i ngrohtë i Etilda Gjonajt?

  Në disa media njëkohësisht është botuar dje një investigim lidhur me paratë që i kushton taksapaguesve dëshira e papërmbajtur për luks e ministres së drejtësisë Etilda Gjonaj. Faktoje.al ka arritur të sigurojë faturat e netëve në hotele me pesë yje të ministres së Ramës dhe çmimin e shratit t zonjës Gjonaj. Aty shihen shifra marramendëse nga 700 euro nata. Por nuk mjafton vetëm kaq. Kostot e biletave me të cilat fluturon ministrja e Drejtësisë rezultojnë më të shtrenjta sesa biletat që një individ i thjeshtë mund t’i rezervojë online. Deri më tani, kryesisht mediat opozitare janë mbështetur tek fakti, se këto shifra përbëjnë skandal edhe për një vend të pasur e jo më për Shqipërinë. Jo më larg pak javë më parë, një nga ministrat më të rëndësishëm të Francës, përkrahës i orëve të para të Makronit dhe ish kreu i parlamentit, u detyrua të dorëhiqej se kishte shpenzuar për darka të tepërta paratë e kontribuesve francezë. Por lapsi.al, ka parë edhe një pistë tjetër: mos vallë shifrat e fjetjeve të znj. Gjonaj, janë të fryra? Mos vallë edhe këtu kemi të bëjmë me një abuzim? Ne i kemi parë një për një faturat e hoteleve të botuara në media dhe i kemi krahasuar ato me çmimet që ofron avjensia më prestigjoze online Booking.com. Me Booking.com ato dhoma kushtojnë shumë më lirë. Madje edhe nëse prenotimi bëhet sot për nesër dhe që gjithnjë ka kosto më të lartë. Në fatura thuhet se në një prej udhëtimeve të saj të punës në Bruksel, nga data 19 deri në 21 qershor të vitit 2018, Gjonaj ka paguar 1320 euro për dy netë ose 660 euro nata në hotelin e quajtur “The Hotel Brussels”. Fatura nuk ka shpjegime të detajuara se në çfarë lloji dhome është akomoduar ministrja që e ka bërë këtë rezervim dy-ditor kaq të shtrenjtë por mjaftohet me emrin e ministres si blerësi dhe çmimi total i konsiderueshëm. Rezervimi është bërë nga një kompani shqiptare e quajtuar Albania Experience mbi të cilën pas daljes së këtyre faturave duhet hetuar urgjentisht. Fatura e Brukselit, udhëtimi 1 ImagePor nga verifikimi që Lapsi. al sot ka bërë në Booking çmimi është vetëm 123 euro nata.Pra sa një e treta e asaj që ka faturuar Albania Experience. E njëjta histori përsëritet në Bruksel, gjashtë muaj më vonë. Në dhjetor Gjonaj është akomoduar për një natë në një hotel me pesë yje i quajtur “Steigenberger ëiltcher’s” me kosto 543 euro. Fatura e Brukselit, udhëtimi 2 ImagePor edhe këtu sipas verifikimit të Lapsi.al, dhoma bazike kushton trefish më lirë. Në datat 4 deri më 6 shkurt të vitit 2019 ministrja ka udhëtuar drejt Londrës ku është akomoduar në një prej hoteleve të shtrenjta të kryeqytetit britanik. Rezervimi për dy netë i ka kushtuar ministres 1291 paundë ose e përkthyer në euro rezulton se ministrja e Drejtësisë ka shpenzuar 706 euro për një natë. Ministrja ka udhëtuar me tre persona të tjerë të ministrisë teksa vetë është akomoduar në “Corinthia Hotel London” i cili njihet si një prej hoteleve më luksozë me pesë yje në Londër. Fatura e Londrës ImageVetëm në Londër që njohet për qhtrenjtësinë e hoteleve të saj, çmimi pëërputhet pak a shumë me atë që Lapsi.al verifikoi në Bookin. Por rregullsia e diferencave të mëdha rikthehet sërish. Ky është rasti i Parisit ku ministrja ka qëndruar për tre netë nga data 4-7 maj të këtij viti në hotelin me pesë yje “Majestic Hotel Spa”. I gjithë rezervimi shkon në shumën 2014 euro, ose 670 euro nata. Por në verifikimin tonë çmimi megjithëse i pajustifikueshëm është tejet më i ulët.   ImageNjë nga qëndrimet e saj më të shtrenjta jashtë shtetit ministrja Gjonaj e ka paguar në Romë. Ajo ka zgjedhur të flërë në Via Veneto, rrugën e njerëzve të shou bizit dhe biznesit. Vetëm një natë për këtë kapriço të denjë për “La Dolce vita”, nga data 21 deri 22 maj të këtij viti në hotelin me pesë yje “Ambasciatori Palace” ka kushtuar plot 706 euro. Fatura e Romës: ImageMirëpo verifikimi ynë tregon krejt të kundërtën: 164 euro nata. Në një udhëtim pune nga data 3-6 qershor të këtij viti në Berlin të Gjermanisë, ministrja Gjonaj është akomoduar në hotelin Hilton me një kosto totale prej 1900 eurosh. Nisur nga këto të dhëna rezulton se kostoja e një nate ka qenë 630 euro. Fatura e Berlinit: ImagePor edhe këtu diferenca është e madhe.Çmimi i dhomës standarte rrezulton në jetë katër fish më pak. Madje diçka tepër ka dalë edhe në njz hotel më tz njohur për shqiptarët “Sëiss Diamond Hotel Prishtina” të biznesmenit edhe politikanit Behgjet Pacolli. Kostoja për një natë në këtë hotel ka qenë 238 euro, ndërkohë që rrallë ndonjë shqiptar që ka bujtur aty ka paguar këtë shifër. Fatura e Prishtinës: ImageTë gjitha këto krahasime- ndonëse çmimet e hoteleve nuk janë fikse por luhaten-, dëshmojnë për një abuzim të madh që në çdo vend normal do rrëzonte jo vetëm ministren por gjithë qeverinë. Diferenca në çmime mund të interpretohet vetëm në dy mënyra. Ose për shtratin e saj të ngrohtë Etilda Gjonaj bën çmenduri duke përzgjedhur dhomat më tz shtrenjta në hotelet super të luksoze ku shkon, ose çka do qe më e turpshme, dikush vjedh me faturat. Por në të dyja rastet skandali është i madh. Jo nga ato që fashiten për tre ditë, sapo znj Gjoni të hedhi përsipër jorganin e radhës. ©Lapsi.al

Wird geladen
×