Wieder eine KfW 400 KW Stark Strom Leitung gesprengt, durch Nord Albanische Banditen von Berisha

Nichts Neues, geschieht in den letzten Jahren zum Spaß, wie bei den Kosovo Terroristen zum Spaß, weil man dann doppelt abkassieren kann, bei der Reparatur.

Nord Albanische Tropoje Terroristen, sprengen wieder einmal die Deutsche KfW: Starkstrom Leitung bei Fushne – Kruje

Partnerin wie immer die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz in Betrugs Infrastruktur Geschäften unterwegs, mit dem Ober Gangster Sokol Dervishi, einer Langzeit Skandal person und Person

Erhebliche Fortschritte nach dem Verbrecher Knut Fleckenstein, wenn sowas abläuft.

Glücklich mit gut dokumentierten Verbrechern, auf ihre Profil Neurose Tour, mit dem Verbrecher Sokol Dervishi und F. Koka. die Deutsche Botschafterin, oder was sich heute so nennt, im Müll Haufen der Hirnlosen des Auswärtigen Amtes.

Florinan Koka, Sokol Dervishi, Susanne Schütz in Sarande im April 2017 und dann folgten nur noch Skandale. Phantom Projekte des Betruges ohne Ende und Skandale.

Tritol linjës 400 KW në Laç, Balla e Spiropali: Tërbim dëshpërimi i komanduar nga Basha e Berisha (VIDEO)

Një sasi lënde eksplozive ka shpërthyer në linjën e transmetimit të energjisë elektrike 400 KW pranë fshatit Krastë të Thumanës. Policia sqaron se në mesditë, punonjësit e OST, konstatuan se njëra këmbë e shtyllës dyfishe të tensionit të lartë (400 KW), Nr. 65, e linjave Tiranë–Podgoricë dhe Tiranë-Prizren ishte dëmtuar me lëndë, të dyshuar eksplozive.

„Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve„, njofton policia përmes një deklarate paraprake.

Më herët qeveria e denoncoi shpërthimin me tritol, ndërsa përgjegjës bën Partinë Demokratike dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim se kanë dhënë urdhrin për këtë akt dhune.

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, zëdhënësja e Qeverisë Elisa Spiropali, bëri të ditur në një postim në rrjetet sociale, atë se çfarë kishte ndodhur, duke thënë se këto sulme shprehin tërbimin e dëshpërimit të opozitës.

„Vesi del me shpirtin! Goditet me tritol linja e transmetimit 400 KW në Laç dhe pas 30 vjetësh kapituj sherresh e rrëmujash të nxitura nga e njëjta dorë, dihet kush u bie shtyllave nga tërbimi i dëshpërimit! E keni kot, hidhuni përpjetë sa të doni, këtë vend mbrapa dot s’e ktheni„, shkruan Spiropali.

Ndërkohë, edhe kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ne një postim në Facebook ka publikuar foton e dëmtimit të linjës së transmetimit të energjisë.

„Aktet e dhunes te komanduara nga Basha dhe Berisha, sikurse rikthimi i sotem tek triotoli ndaj shtyllave te tensionit te larte, synojne te nxijne fytyren e Shqiperise dhe gjithe shqiptareve. Sot jemi dëshmitarë që prej ditësh PD dhe LSI kanë ndërmarrë një sulm kundër të ardhmes së Shqipërisë. Sulmit më të furishëm kundër reformës në drejtësi dhe ëndrrës tonë Europiane. Nëse do te fitonte rruga e dhunes e zgjedhur nga Basha, e sigurt eshte se Shqipëria do te humbte.Të gjitha maskat kane rene. Ata që vranë protestuesit para 8 vitesh, ata qe shfarosen Gerdecin, tani duan të vijnë perseri në pushtet përmes forces, dhunës dhe sot edhe me tritol. Politikanet e vjeter, te frikesuar nga drejtesia e re qe po vjen, jane bere te gjithe bashke per te mbrojtur interesat e tyre personale, si gjithemone ne kurriz te shqiptareve“, shkruan Ball në rrjetin social.

G.M./r.k.

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (2)

 • Balkansurfer
  Mrz 19, 2019., 06:27 •

    Der Vorsitzende Richter von Kurbin: Ali Koleci setzte die Strafe des 2 fach Mörders Gentian Doka herunter, der dann frei kam, ein altes System der gekauften Justiz in Albanien und hat illegale Appartments in Durres. Auch hier war der Super Mafia Richter Gjin Gjoni, dabei, ein Produkt der Deutschen mit Elona Caushi, welche den Duty Free Shop am Flugplatz hat, eine Mörder Frau, die mal mit einem Deutschen verheiratet war, das Vermögen stahl. Deshalb ist die Justiz in Albanien Unfug, alle Mörder laufen frei herum, bis zu direkten Verwandten der Politik [caption id="attachment_604" align="alignnone" width="210"] Elona Caushi Gjin Goni[/caption]

  Ulja e dënimit për vrasjen e dyfishtë shkarkoi kryegjyqtarin e Kurbinit

  March 18, 2019 13:56
  Ulja e dënimit për vrasjen e dyfishtë shkarkoi kryegjyqtarin e Kurbinit

  Nga Arkiva

  Zbutja e dënimit ndaj të dënuarit për 2 vrasje Gentian Doda, ishte një nga shkeljet mbi të cilat u mbështet Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkarkimin e gjyqtarit Alfred Gjoni. Gjoni, i cili ishte pjesë e trupës gjykuese që uli dënimin në Gjykatën e Matit duke sjellë lirimin e Dodës, u gjet me probleme të pasurisë dhe profesionalizmit – përfshi arsyetimin në këtë çështje dhe lidhjen e tij me avokatin e Dodës, të cilit i kishte marrë në hua një makinë për të udhëtuar jashtë vendit – raporton Reporter.al Trupa e gjykatës së Matit, me kryesues Ali Kolecin dhe anëtarë Ded Mirin dhe Alfred Gjonin ndryshoi cilësimin e akuzës ndaj Gentian Dodës nga “vrasje me paramendim” në “plagosje me dashje me pasojë vdekjen” dhe uli dënimin ndaj tij nga 20 vjet burg në 8 vjet në vitin 2016. Ky vendim u konfirmua edhe në Apel dhe u pasua me lirimin e Dodës me kohën e paraburgimit. Ish-gjykatësi Alfred Gjoni i cili u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në janar të këtij viti, u mbrojt duke përmendur faktin se vendimi ishte marrë nga një trupë gjykuese në të cilën ai ishte vetëm një nga anëtarët dhe se vendimi ishte konfirmuar në një shkallë më të lartë, duke iu referuar vendimit të Apelit të Tiranës për të cilin u dënua ish-gjykatësi Shkëlqim Miri. KPK arsyetoi se Gjoni kishte pasur mundësinë të kundërshtonte dhe jepte arsyetim në pakicë. Vendimit në fjalë sipas KPK i mungonte argumenti dhe arsyetimi pse ishte ndryshuar cilësimi i veprës penale. Po ashtu në vendim thuhet se pas pyetjeve nga vëzhguesi ndërkombëtar, vetë Gjoni e klasifikoi një ngjarje të supozuar me rrethana të ngjashme si “vrasje me paramendim”. Gjoni i cili u hetua nga KPK në dy kritere, atë të profesionalizmit dhe atë të pasurisë, kishte prej vitit 2010 që drejtonte Gjykatën e Kurbinit, ndërsa kishte punuar si gjyqtar prej 20 vjetësh. Trupa gjykuese që hetoi subjektin u kryesua nga Etleda Çiftja, me relator Roland Ilia, anëtare Firdes Shuli dhe vëzhgues ndërkombëtar Ferdinando Buatier de Mongeot. KPK gjeti një sërë shkeljesh, përfshi dyshime për një apartament të fshehur në Durrës dhe zvarritje çështjesh për mbi dy vjet. n.s. / dita
  herunter Pas apelit të KQZ-së për dorëzimin e emrat të komisionerëve për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Partia Socialiste ka dorëzuar listën e saj në limitet
  Ulja e dënimit për vrasjen e dyfishtë shkarkoi kryegjyqtarin e Kurbinit

  Ulja e dënimit për vrasjen e dyfishtë shkarkoi kryegjyqtarin e Kurbinit

  Zbutja e dënimit ndaj të dënuarit për 2 vrasje Gentian Doda, ishte një nga shkeljet mbi të cilat u mbështet Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkarkimin e gjyqtarit Alfred Gjoni.

 • navy
  Mai 31, 2019., 20:26 •

  man hat natürlich die Experten entlassen, die Dumm Gestalten der Parteien und Zivilen Gesellschaft, wie bei den Grünen, Roten übernahmen die Dumm Mafia Gestalten die Posten, in Diktatur der Dumm

  Abschleppdienst in Kashar! Basil: 8 Monate ohne Licht / OST: Stellt die Zeit, s'ndikon an Kunden (VIDEO)

  Ein Ausfall der Elektrizität hat Probleme in dem OST Substation, Tirana 2, verursacht wird, die eine der wichtigsten Knoten der Stromübertragungsleitung zwischen Tirana und Podgorica ist. Ehemaliger stellvertretender SMI hat Petrit Vasili den Skandal und das Problem beschrieben, nach ihm, es wurde geheim gehalten würde Probleme mit der Stromversorgung im Winter verursachen. Diese Station wurde im Jahr 2011 und die Installation einer neuen Unterstation nach Basil erfordert 8 Monate gebaut. . „ Die Entfernung von Fachleuten im Energiesystem wird mehr schwere Katastrophe für die Bürger bringen und die Finanzen des Staates Der Grund für diese Explosion ist nicht mehr reagiert Verteidigungslinie Tirana 2 - Podgorica und daher übersteigt 445kV Spannung den Wert (....) Folgen , die auf die Bürger fällt , ist , dass sie ohne Strom wird von der Regierung „s im Winter eine neue Unterstation erfordert etwa acht Monate Zeit nach der Installation. das Problem versteckt gehalten wird hkruan unter anderem Vasili. Aber auf der anderen Seite schlägt TSO, dass es eine Panne bei etwa 5 Uhr morgens war, aber der Fehler ist eingestellten Transformator und ist derzeit in Betrieb. Auch durch OSHEE gab es eine Reaktion, die die Unterstation Kashar erklärt wurde Zusammenbruch, aber alles ist bald wieder normal. „Unsere Spezialisten auf dem Boden sind die Ursachen zu analysieren und alle notwendigen Maßnahmen zu ergreifen. In dieser Zusammenfassung ist nicht betroffen und wird nicht die normale Stromversorgung für die Verbraucher auswirken. Anlagen in den letzten Jahren im Übertragungsnetz, in Zusammenarbeit mit unseren internationalen Partnern hat es möglich gemacht für OST ein sicheres und flexibles Netzwerk zu verfügen , die besten Garantien mit diesen Situationen "Bewältigungs , OST berichtet. https://shqiptarja.com/lajm/avari-e-rrymes-elektrike-ne-kashar-vasili-duhen-8-muaj-qe-te-rregullohet-reagon-ost-sndikon-te-konsumatoret
   

Wird geladen
×