Handy Bomben Anschlag, Mitten in Tirana, gegen eine der berüchtigsten Verbrecher Familien: Tonin Gjinit! Preng Gjini, überlebte den Anschlag

Russischer Auftragskiller festgenommen mit UZI und Scharfschützen Waffen

Atentat për hakmarrje, i vihet tritol makinës së vëllai të Tonin Gjinit në urën e Selitës! Pamjet nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

 

Preng Gjini, Tirana

TIRANË- Atentat në mes të kryeqytetit! Preng Gjini, 50 vjec është personi që fatmirësisht i ka shpëtuar një atentati të mirëorganizuar nga dora kriminale në Tiranë. Një sasi ende e papërcaktuar nga forcat e policisë, ka shqyer tërësisht pjesën e motorit dhe kabinës së automjetit, duke dëmtuar rëndë Preng Gjinin, që ishte i vetëm në makinë dhe po udhëtonte mbi urën e Nisharakut në kryeqytet.

Shpërthimi i makinës detyrimisht ka sjellë dhe dëmtimin e dy makinave të tjera, që ndodheshin shumë pranë. Preng Gjini është vëllai i Armando ose Tonin Gjinit nga qyteti i Rrëshenit, i cili mbeti i vrarë në 12 ngusht 2019. Armando Gjini, i kishte shpëtuar më parë dhe një atentati me tritol, pasi fatmirësisht ka mundur ta pikasë në kohë lëndën eksplozive. Ndërkohë një vit pas vrasjes së Armando Gjinit, në Tiranë organizohet një atentat akoma dhe më i sofistikuar ndaj vëllait të tij, Preng Gjini.

https://shqiptarja.com/lajm/sherthim-i-fuqishem-ne-komunen-e-parisit-i-vendoset-tritol-makines?r=kh1