Das totale Chaos überall, bei den Albanischen Verbrecher Banden von Durres angefangen, mit ihren illegalen Bauten an der Küste. Keine Abfall Entsorgung, Abwässer ins Meer, und die Mücken, Fliegen Invasion am Abend und in der Nacht. Es fehlen noch die Lebensmittel Vergiftungen Shengin die Verbrecher Banden, oft aus dem Kosovo haben identisch die Küste und den Tourismus ruiniert.

Die Internationale Mafia: Durres Taliban schlägt wieder zu: Mafia Familie Laku: DCI Company und Wild West in Tradition

Jale, LSI Treffen, FES mit Handke, Friedbert Pflüger, die Hofschranze der CDU ebenso ohne Beruf

Geldwäsche Mafia Paradie: Ksmali, Sarande geplatte Wasserrohre in 2017

In Durres brannte es im Archiv des Rathauses, wo gemunkelt wird, das Vangjush Dako, seine 339 gefakten Genehmigungen und Ausschreibungen so entsorgt, was Tradition ist.

Sapo ikën dielli në Durrës, mushkonjat shtrijnë pushtetin! Ankohen pushuesit (VIDEO)

Pas plazhit të Shëngjinit, Tales dhe Divjakës ku mushkonjat kanë shtrirë pushtetin e tyre, i njëjti shqetësim vjen edhe për bregdetin e qytetit të Durrësit. Gazetari i Report Tv, Artur Korriku, tregon se sapo rrezet e diellit bien mbi qytetin e Durrësit, në skenë dalin mushkonjat dhe kjo është kthyer në një shqetësim për pushuesit, të cilët kanë ankesa të shumta për këtë situatë.

Sipas gazetarit këtë vit çështja e dezinsektimit të plazheve duket se është harruar dhe pamjet me avionë të cilët lëshonin helme për dezinsektimin e plazheve tashmë janë një kujtim i largët.

Pas avionëve, për disa vjet, dezinsektimi u krye me pompa manuale. Për të qenë më të qartë me pompa që vihen në kurriz të punonjësve e që ngjajnë me pompat e bojaxhinjve dikur. Këtë proces e kanë kryer ndërmarrjet e pastrim-gjelbërimit, nga shteti. Sivjet një proces i tillë nuk është kryer dhe për pasojë sapo nis të bjerë dielli në skenë dalin mushkonjat. Gazetari veçon faktin se ka ankesa të shumta nga pushuesit për një situatë të tillë e cila ndodh përgjatë gjithë vijës bregdetare duke nisur nga Gjiri i Lalzit dhe deri në Kavajë.

Shqetësim ngrihet edhe mbi bizneset të cilat operojnë në këtë zonë, të cilat mund të kryejnë këtë proces privatisht. Por ndërkohë mbetet detyrë urgjente e pushtetit vendor të dezinfektojë hapësirat publike se qytetarët nuk guxojnë të dalin në mbrëmje buzë detit pasi bien pre e mushkonjave, por situata nuk duket aspak me e mirë në plazhin e Divjakës, apo edhe zona të tjera përgjatë vijës bregdetare ku janë të pranishme edhe hapësirat moçalore.

Fieri
Në dy plazhet e qarkut të Fierit, ai i Darezezës dhe i Semanit pushuesit nuk po munden të shijojnë ditët e tyre të pushimeve. Për ta dezinfektimi i zonës është një emergjencë. Po ashtu edhe mungesa e rojeve bregdetare. Problematike mbetet edhe infrastruktura rrugore që të dërgojnë drejt bregdetit.https://shqiptarja.com/lajm/sapo-bien-dielli-ne-durres-mushkonjat-shtrijne-pushtetin-ankohen-pushuesit

 

B.K./b.ha.

  • Im Wörterbuch speichern

      Idioten haben den Albanischen Staat übernommen seit Jahren, oft vorbestrafte Verbrecher, wie gerade Durres, Shengin, Sarande, Vlore zeigt und Kompetenz ist wie bei Deutschen Ministern nicht gefragt. Nennt sich UNESCO Kultur Erbe, wo die Mafia Baufirmen wie Gener-2 auch schon wild herum betonierten mit gefälschten Dokumenten und Hunderten von illegalen Bauten im Zentrum schon in 2012.

      Das Antike Pflaster in Gjrokastre wird wieder erneuert, in Mitten der Saison, wie es Hirnlose nur organisieren machen können und wahrscheinlich erneut wie so oft mit Beton, ohne Kompetenz, wo mehr zerstört wird, als restauriert.