GETAGGTE BEITRÄGE / Quazim Sejdini

Der prominente Anwalt „Ravik Gurra“, des Elbasan „Capja“ Verbrecher Clans wurde hingerichtet bis Juljan Morina

Die 4 Hinrichtung in wenigen Tagen und immer Verbrecher rund um Betrug, Drogen Handel, Geldwäsche.

Ein Britischer Anwalt, 1998 ausgewandert und zuerst als Dolmetscher in England tätig,  der sehr prominente Verbrecher Clans vertrat, wurde in Elbasan hingerichtet, wo es schon viele Morde gab, im Banden Kampf von Elbasan. Ravik Gurra, wollte morgen zurück nach England fliegen, er ist auch vom Verbrecher und Auftragskiller: dem E. Shullazi Clan, der Anwalt. Machtkämpfe zwischen dem Elbasan Bürgermeister und seinem Verbrecher Clan und dem „Capja“ Clan, mit Hinrichtungen rund um Drogen Schmuggel sind Legende. Das man aber einen Anwalt hinrichtet, das ist eine Premiere. Edi Rama, ist mit allen Verbrecher Clans in Elbasan gut vernetzt. Mit Pistole mit Schalldämpfer wurde „Ravik Curra“, vor der Bar „Kondi“ in Elbasan hingerichtet. Edi Rama, von seinem Vize Alket angefangen Dumm Kriminelle.  Edi Rama mit 600 teuren sneakers usw.. wo früher es eine Goldene Uhr schon machte.

Fahrrad Wege in Peru für 300 Millionen €, wo ein wenig Farbe auf Beton auf 4 km aufgemalt wurde, mit realen Kosten von unter 1.000 €! Deutschland ist seit langem im Ausland nur ein kriminelles Enterprise, wo man Idioten entsendet, ohne jede Betrugs Erfahrung. siehe Visa Skandal, 2004!

auch an der Botschaft in Tirana: Geistes Kranke Dummleute, Frauen oft, wurden Botschafterinnen, Missionsleiter

Niemand zahlt, bei gewonnenen Prozessen: der Anschlag auf den Anwalt: Sokol Mëngjesi und vor Jahren: „Ravik Gurra“

Mit Vorsatz, hat die EU, die Deutschen, kriminelle Partner, mit Fake Diplomen in Deutschland und Albanien benutzt als Partner um angeblich die Justiz aufzubauen: Die kriminelle Energie ist ohne Beispiel in der Geschichte

Darian Pavli. Senior Experte der IRZ Stiftung, EURALIUS Justiz Mission ein Betrüger mit gefakten Diplomen

Er hatte sehr prominente Klientel, auch in den Regierungsbetrug, rund um die Ilir Meta LSI Verbrecher im Transport MInisterium, von der KfW Verbrecher Bande finanziert, Festnahmen von höchsten Regierungs Beamten, was auch tief zu den Super Verbrecher Clans führt und Baufirmen Betrug.

Der 50-jährige Ravik Gurra, der heute Abend bei einem Mafia-Angriff in Elbasan hingerichtet wurde, war in der Justiz bekannt, da er der gesetzliche Vertreter vieler Charaktere war, vom Stamm der Chapa, wo er Chef war, bis zu Emiljano Shullazis Anwaltschaft Zweitens, aber auch viele andere Ausgaben in Elbasan und Tirana.

Gurra hat auch die beiden Brüder Hysa, Agron und Kujtim Hysa, die Eigentümer der Firma „Brothers Hysa“, verteidigt, denen vorgeworfen wurde, den Bau der Straße Elbasan-Gjinar missbraucht zu haben. Sie wurden zusammen mit zwei ehemaligen Direktoren von ARA, Andi Toma und Dashamir Xhika, festgenommen. Der Anwalt ist auch als Verteidiger des Richters Petrit Ceno bekannt, einer der drei Richter, die am El Classico-Ticketskandal beteiligt waren. Verbrecher Kartelle, welche von der EU und der KfW finanziert werden.

Andere Profi Hinrichtungen, von Prominenten , Partner seiner Klientel, welche rund um „Emiljano Shullazi“ Bande, allein 65 Jahre Haft ausgesprochen wurden, vor kurzem.  Die sogenannte Lindner Gruppe, ist geschäftlich in Bestechungs Geschäften direkt mit den Banden verbunden, bei Betrugs Verträgen mit der Regierung.

Edison Harizaj: Auftragskiller von „Shullazi“ in Durres, und der EU Botschafter spricht Klartext


Andere Hinrichtungen von Schwerverbrechern in Albanien, in der letzten Woche.

Der Elbasan Bürgermeister, dessen Schwiegersohn, ein Berufsverbrecher ist.

 


Quazim Sejdini und Ehefrau Xhuljana Sejdini
Die Tochter des Bürgermeisters, auf Mann suche in den USA. Arbeitet für einen Mailänder Modell, Escort Service offiziel. Tresji Seydini, wird ständig von der Polizei gestoppt, weil sie teure Luxus Autos ohne Führerschein fährt.
Tresji Seydini, Elbasan Mafia und Weltweit unterwegs

Dem Mafiosi: „Kastriot Kiles“ in Elbasan, wurden 39 Luxus Autos, Grundstücke und Bar Geld beschlagnahmt

Taulant Balla, Susanne Schütz. Elbasan Mafia

Lufta mes bandave në Elbasan, vritet avokati i Çapjave (Pamje ekskluzive)

Ravik Gurra, mbrojtësi ligjor i Çapajve, fisit të njohur në Elbasan, u ekzekutua me silenciator teksa ishte ulur në një lokal duke pirë kafe shumë pranë qendrës së qytetit. Tre plumba i morën jetën në vend 50-vjeçarit, i cili ndodhej në të njëjtën tavolinë në shoqërinë e një eksperti të Avokatit të Popullit. Autorët kanë qenë dy. Pak pas vrasjes, një makinë që dyshohet se u përket atyre u dogj pranë Bradasheshit. 50-vjeçari me shtetësi angleze bënte një jetë mes Shqipërisë dhe Anglisë.

39 Festnahmen im Drogen Kartell des „Met Kanani“ – Fiere

Der Kosovare Juljan Morina, Drogen Handel ist der Partner der Inder und dann der ehemalige Präfekt Besnik Dervishi und Gangster Jorgji Ruçi. Juljan Morina, kaufte Grundstücke in den üblichen Geldwäsche Show Geschäften von Jorgji Ruci, Sokol Dervisi usw.. Die halbe PD Bande von Edi Rama, Samir Mane sind dort in Betrugs Grundstücks Geschäften tätig und machen Profit wie überall an der Küste.

Gefälschte Grundstücks Urkunden, eingekaufte Richter Alles dabei.
Viele auch Samir Mane, Jorgji Ruci, sind daran beteiligt, bei dem Grundstücks Räubereien, Geldwäsche usw..

 

Besnik Dervisi, Profi Gangster im Staats Apparat von Edi Rama und seit 20 Jahren

Juljan Morina

 

Resorti në Dhërmi, vëllezërit indianë kanë edhe dy firma ndërtimi

http://shekulli.com.al/resorti-ne-dhermi-vellezerit-indiane-kane-edhe-dy-firma-ndertimi/

Vëllezrit Sandesara, në hetim për pastrim parash kanë themeluar dy kompani në Shqipëri. Ortak i tyre, biznesmeni Juljan Morina, i njohur për investime në bregdet, ndërtim HEC-esh dhe donator i Klub Tiranës

Neritan Gjergo

Dy vëllezërit indianë Sandesara, tashmë të lakuar në gjithë botën për skandalin e pastrimit të 1 miliard dollarëve përmes kredive bankare kanë gjetur një strehë të paqtë në Shqipëri që nga momenti kur mbërritën e deri më sot, që kanë marrë nënshtetësinë shqiptare dhe po investojnë miliona lekë në bregdetin e Jonit.  Konkretisht, dy vëllezërit Nitin Sandesara dhe Chetankumar Sandesara, të cilët arritën të krijonin kompanitë e ndërtimit “Tulja Real Estate” dhe “Laxmi Real Estate&Investment” figurojnë ortakë edhe në resortin “Drymades Dream” që po ndërtohet në Dhërmi me administrator biznesmenin, Juljan Morina i njohur edhe si Lul Morina. Për tregun shqiptar ky emër nuk është i njohur vetëm në fushën e hoteleri-turizmit por edhe në botën e futbollit.  Juljan Morina i ka shitur 50% të aksioneve kompanisë “LAXMI REALE ESTATE & INVESTMENT” , pasi këta të fundit kishin regjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit këtë aktivitet. Por ndërkohë që India i akuzonte dhe i kishte vënë në hetim për pastrim parash,  ata kanë vijuan të qetë rrugën e investimeve  në Shqipëri, së pari pasi morën nënshtetësinë nga Presidenti Ilir Meta dhe së dyti pasi blenë gjysmën e aksioneve nga biznesmeni Morina. Ndërkohë që gjyqi për ta është i hapur në  Nju Delhi, ende mbetet e paqartë ortakëria që u lidh për resorin Drymades Dream, aty ku sot qëndron ende e ngritur tabela për ndërtimin e tij.  Të gjitha këto procedura, janë kryer jo më larg se 7 muajt e fundit, ndërsa “konflikti” për këtë truall është i spostuar në një kohë më të hershme, atëherë kur në skenë nuk kanë qenë as Morina e as vëllezërit indianë. Për këta të fundit, pas kërkesës së gjykatës së Nju Delhit për ekstradim, Shqipëria ende nuk ka një qëndrim zyrtar, ndërsa verdikti i gjykatës Indiane nuk është komentuar as nga ortaku Morina, e as nga ish-themeluesit e kompanisë Drymades Dream, Besnik Dervishi dhe Jorgji Ruçi.

Resorti

Kompleksi Drymades Dream po ndërtohet në në një parcelë me sipërfaqe 4800 m², por ky nuk është një investim, i cili ka shkuar vaj në aspektet procedurale. Historia përmban konflikte gjyqësore, transaksione të shumta dhe dyshime për ndikim pushteti, ku është përfshirë Besnik Dervishi, ish-ministër dhe deputet i Partisë Socialiste, sot Komisioner për të Drejtën e Informimit dhe familjen Ruçi nga Himara. Përmes ligjit 7501 Spiro Ruçi kishte përfituar rreth 1300 metër tokë në këtë parcelë. Por në fund të vitit 2013, gjykata e Vlorës i njeh pronësinë edhe për 3500 metra të tjera në parcelën ngjitur, të cilat deri në atë kohë kishin qenë në pronësi të bashkisë Himarë. Vendimi që tjetërsoi parcelën është marrë 12 dhjetor të vitit 2013, dy muaj pasi Besnik Dervishi ishte emëruar prefekt i Qarkut të Vlorës. Madje. Vetëm dy ditë pas vendimit të Gjykatës, makinës së tij iu vu tritol ngjitur me kryeministrinë, ngjarje të cilat nuk janë provuar ende nëse kanë lidhje. Por ajo çka dihet, është fakti se mes Besnik Dervishit dhe familjes Ruçi kishte lidhje, të paktën ekonomike. Në qershor të vitit 2017, kur Dervishi ishte në detyrën e Komisionerit për Informimin, në konflikt ligjor interesi, ai themelon një shoqëri të përbashkët me Jorgji Ruçin për ndërtimi e kompleksit Drymades Dream. Familja Ruçi vendosi si kontribut tokën prej 4800 metër, ndërsa Besnik Dervishi kontribuon me një vlerë monetare 3.7 milionë lekë ose 28 mijë euro. Aksionet e kompanisë ndahen gjysmë për gjysmë. Por një vit e gjysmë më vonë, në 27 nëntor te vitit 2018, Besnik Dervishi vendos të  largohet nga shoqëria. Ai ja shet aksionet e tij Jorgji Ruçit, po me çmimin 3.7 milionë lekë, aq sa kishte kontribuar me para. Menjëherë pas kësaj nisin një sërë transaksionesh ku prona ka ndërruar disa herë duar. Dy javë pas blerjes së aksioneve të Dervishit, Jorgji Ruçi tashmë pronar i vetëm i shoqërisë Drymades Dream e shet kompaninë tek biznesmeni i ndërtimit Juljan Morina, për një çmim prej 200 mijë euro duke u larguar edhe ky nga shoqëria. Por as Morina nuk do të mbetej pronari i vetëm i saj. Një muaj pas blerjes së tokës nga Jorgji Ruçi, ai e shet gjysmën e aksioneve tek dy vëllezërit indiane Sandesara për 100 mijë euro. Dy vëllezërit indianë Sandesara dyshohet se kanë përvetësuar dhe më pas pastruar rreth 1 miliardë dollarë të marrë përmes kredive nga bankat shtetërore të Indisë. Një pjesë e këtyre parave duket se kanë ardhur në Shqipëri për tu investuar në sektorin e ndërtimit, jo vetëm në ndërtimin e pallateve në Tiranë, por edhe resortet luksoze në bregdetin jugor e Shqipërisë.

Lidhja me futbollin

Biznesmeni Juljan Morina rezulton të ketë në administrim edhe dy firma të tjera, përveç Drymades Dream, që janë Vildri dhe Dream 04, përmes të cilave ka shtrirë biznesin e ndërtimit në vend, por gjithashtu ka fituar kontratë edhe për ndërtim HEC-esh. Morina deklaroi në fillim të këtij viti se është gati të blejë aksionet e klubit të Tiranës, që zotërohen nga Bashkia e kryeqytetit. Si ish-donatori i bardhebluve ai ka shprehur interes për tu kthyer sërish te Klub Tirana. Aksionet e Tiranës, të paktën ato të bashkisë, (34 %)  janë në shitje dhe kandidat i vendosur për t’i marrë është biznesmeni Juljan Morina. “Si ish-donator i Futboll Klub Tiranës kam vendosur që të bëj një kërkesë Bashkisë Tiranë, për aksionet që ka Bashkia për FK Tiranë. Duke kuptuar që nuk është në një situatë të mirë, ku edhe gjatë kohës kur unë nuk kam qenë ka provuar edhe rënien nga kategoria, duke qenë si ish-donator kam të drejtën për ta bërë këtë kërkesë. Tirana vetëm me një suport të një personi besoj që është pak e vështirë për të mbijetuar apo për ta lartësuar atje ku e meriton”, tha Morina. Morina ka qenë donator i Tiranës në vitet 2013-2014, por më pas u largua. Cila ishte arsyeja? “Me drejtuesit e asaj, kohe, të Bashkisë së Tiranës dhe mes donatorit tjetër, Refik Halilit, ka qenë një dakordësi për të pasur 20%. Rrodhën disa ngjarje ku unë nuk i mora ato 20%, por besoj që nuk është vendi apo momenti për t’iu kthyer prapa në kohë kësaj situate”, ka deklaruar ai në muajin janar.

http://shekulli.com.al/resorti-ne-dhermi-vellezerit-indiane-kane-edhe-dy-firma-ndertimi/

Lu Marina ein typischer Kosovare, wo es Tausende billige Angeber, Drogenbosse und sonstwas gibt in Albanien. Falsche Identität, welche man in Albanien sich bei der Regierung kaufte. Ein Deutsches Betrugs Modell mit der Bundesdruckerei und Ludgar Vollmer.

Gilt als Idiot und Betrüger bei den Albanern: aber Freund vom Georg Soros Mann: Olsi Rama, Bruder von dem Langzeit Drogenboss Edi Rama und baut auf gestohlenen Grundstücken angebliche Touristik Resorts in Süd Albanien bei den „Morina investiert hat eine der größten Luxushotels im Süden des Landes zu bauen, Drymades“ Stränden, wo er im Pyramid und Anlage Betrugs System erneut versucht Geld einzusammeln. Im Mafia Club der Super Drogen Bosse und Verbrecher, dem TK Tirana Fussball Club macht er ebenso mit eine der Drehscheiben des Verbrechens wie der „Rotary Club“ in Tirana.

vvv

die zweite Welle der Kultur Drogen Verteiler in Europa, ein Geschäftsmodell. Mehrere Gruppen wurden in Italien verhaftet und in Deutschland geschieht fast Nichts, obwohl die Banden mit Ferrari und Co. herumfahren, ohne Einkommen
Dervishi Kokain

Quazim Sejdini Drogen Baron des Edi Rama und der Gangster Tom Doshi in Aktion, für Edi Rama

Auf Druck der Amerikaner, musste Edi Rama, auch einen Tom Doshi aus der Partei rauswerfen,der aktuelle natürlich wie andere Verbrecher Ex-Abgeordnete wie Prenga, unverändert für die SP Partei aktiv ist. Und dann die Peinlichkeit der Bürgermeister in Albanien, von Sejdini in Elbasan, mit seiner Mafia Frau, welche über ihre Zoll Agentur Gross Drogen Schmuggel organisierte, mit verplomten TIR LKW, welche in Italien dann vor 2 Jahren beschlagnahmt wurden, wo der halbe Hafen von Durres bis zu Ministern aktiv dabei waren. In Elbasan, wo die gefährlich dumme Deutsche Botschafterin das kriminelle Enterprise in Tradition promotet, was schon mit Berlinwasser und den KfW Projekten vor vielen Jahren Höhepunkte hatte, gibt es mit Drogen Bossen unzählige Fotos mit Edi Rama. Tom Doshi ist sogar bei wikileaks verewigt. Ein Club von Kriminellen rund um Edi Rama, Minister mit 10.000 $ Sonnenbrillen, Tom Doshi mit einer 60.000 $ teuren Sonnenbrille usw.. von seinem Vize Alket angefangen.  Edi Rama mit 600 teuren sneakers usw.. wo früher es eine Goldene Uhr schon machte.

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

NATO Staat Albanien und 10 Jahre Super Skandale mit dem dem „Pelicani“ Besitzer: Arben Gropa alias Vangjel Ziaj, der nun erneut festgenommen wurde

Quazim Sejdini und Ehefrau Xhuljana Sejdini
mit der Zoll bwicklungsfirma“Ujori”z

Sie frequentierten in Italien mehr als 10 Tonnen Cannabishändler vor Gericht und 24 Zollbeamte und Polizisten

Gehen Sie zu den Court 25 Personen, darunter 24 Zollbeamten beteiligten Handel mehr als 10 Tonnen Drogen in Bezug auf …

Deputeti Tom Doshi ‘ribashkohet’ me Partinë Socialiste (VIDEO)

  • dung. Der Sohn ebenso
    http://lajmifundit.al/wp-content/uploads/2016/04/syzattt.jpg

    Alles bewiesen mit Zeugen: Polizei Test, wurden manipuliert, für Tom Doshi

Ex-Innenminister Samir Tahiri: Teuerste Silber Brille der Welt: 10.5500 € von Maybach, und Minister die goldene Uhren, von Rolex usw. tragen sind 25 Jahre Tradition, bei Richtern 15 Jahren.

index

Tom Doshi Brille, von kriminellen Deutschen Firmen gesponsert, sein Sohn eine peinliche Dumm Legende, welche für Geld ständig Straffrei bleibt.

Deputeti Tom Doshi riafrohet me strukturat e Partise Socialiste në Shkodër, teksa kujtojmë se zgjedhjet e fundit ai u zgjodh deputet nën siglën e Partisë Social Demokratike në këtë qark.

Tom Doshi mori pjesë në takimin e strukturave të Partisë Socialiste në Vaun e Dejës, ku i pranishëm ishte dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati.

Në takim u diskutua dhe për garën e ardhshme elektorale, ku për të majtët në Bashkinë e Vaut të Dejës pritet të kandidojë Mark Babani, i cili do sfidojë Zef Hilën, e Partisë Demokratike.

Deputeti Tom Doshi është larguar nga Partia Socialiste, rreth 2 vite më parë.

f.g./b.ha.

http://shqiptarja.com/lajm/deputeti-tom-doshi-ribashkohet-me-partine-socialiste
Martin Schulz, Steinmeier die Capo der Capos in Europa, inklusive NAZo Totesschwadronenn in der Ukraine

Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

http://shqiptarja.com/lajm/deputeti-tom-doshi-ribashkohet-me-partine-socialiste

  • Abgeordnete Elona Gjebrea, war zuvor im Mafia kontrollierten Innenministerium, des Samir Tahiri, Vize Innenministerin, unternahm eine mehr wie dubiose Reise nach Korfu, um den Audi von Samir Tahiri dort abzuholen, bestreitet diese Reise, obwohl im Polizei Computer die Aus- und Einreise erfasst ist. für Martin Schulz reicht diese Betrugs Show, inklusive Polzei und Militär Stellen der Ausbildung, der Küstenwache, wo die Radar Stationen unter Kontrolle der Mafia stehen. Show pure, für die korruptesten Politiker wie immer, und diese Show gab es schon vor 20 Jahren, auch für Bundestags Delegationen. EBDD auf der offiziellen Website der Europäischen Union europa.euEuropäische Beobachtungsstelle für Drogen und Drogensucht

starke Aussage, Xhafaj: An der Staatsanwaltschaft (ebenso in der Polizei) sind kriminellen Gruppen

Promotet nur Betrug und Gangster. die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz

Taulant Balla, Susanne Schütz. Elbasan Mafia


Durch ordinäre Excesse bekannt, auch weil er Journalisten zusammen schlug, diese seine gefakten Tetove Diplome outeten

Die Elbasan Skandale sind ohne Aufklärung im Drogen Handel

Die Elbasan Mafia, wurde von kriminellen Banden der GTZ, KfW und der BMZ Politik Mafia aufgebaut, u.a. mit dem Visa Verkauf. Elbasan wurde als Haupt Drogen Verteiler mit Shiak aufgebaut, durch Dumm Kriminelle Diplomaten, Politiker, GTZ und KfW Leute vor über 15 Jahren, inklusive den SPD Peinlichkeiten wie Heidemarie Wieczorek – Zeul und Steinmeier.

https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

10 Tonnen illegales Fleisch wurden in Elbasan beschlagnahmt. Festgenommen auf Grund eines Internationalen Haftbefehles: Edmond Stafa, Andere Top Verbrecher Clans: Sula, Sejdini, Petrit Cela, Suel Cela und dann hoch kriminelle schiessende Schwiegersöhne des Sejdini Clans,

29.3.2005
Die Situation verschlimmert sich immer weiter in Elbasan.
Caterpillars in tap water
Elbasan – The tens of families of the “Katund i ri” village in the Bradashesh commune, located 3 km away from Elbasan have been seriously concerned by the discovery of waste and suspicious organisms in their potable water.They inform us of having noticed in the water pipes small multiped beings known as the dangerous and venomous “qimzja”. The on site verification has shown that the deteriorated water pipes pass through polluted water where these organisms, known as bloodsuckers, having the appearance of small snakes that attach themselves to humans and feed of their blood until causing asphyxiation. Moreover, inhabitants of the Katund i Ri village report that since a few days red water, similar to a mixture of rust and ground, flows out of their taps. The local authorities shall inform the “ELBER” Water Supply Company which carries the responsibility for the created situation.
aus albania.de 

ein Artikel und Fakten schon im März 2005, als Elbasan im Dreck von Berlinwasser unterging, nachdem die 3,5 Millionen € Investionen der GTZ – KfW unterschlagen waren. Man hat dann Berlinwasser aus Albanien raus geworfen, weil wie die Weltbank in einem Report festhält, Berlinwasser in betrügerischer Weise Leute ohne Auslands Erfahrung nach Albanien als Berater entsandten, welche u.a. mit dem berüchtigten Mafia Boss Lefter Koca eng kooperierten. Eine aktive Mithilfe, die Deutsche Botschaft Tirana in eine Mafia Zweigstelle umzuwandeln, wurde im Visa Bundestags Ausschuss deutlich gemacht. Lobbyismus für die Albaner Mafia, ein klares Geschäfts Modell von Berlinwasser und gewissen Deutschen Politikern.

3/26/2005

Deutsche Politiker verantwortlich für die Trink Wasser Verseuchung in Elbasan

Wie vor allem in Süd Amerika bewiesen wurde, ist die Privatisierung von Wasser Systemen ein besonders übles Mafia Geschäft, wo immer Schmier Gelder fliessen. Dies zu dieser Mafia Politik, der Deutschen Regierung in Albanien, wo Deutsche Diplomaten längst einen schlechten Ruf geniessen, seit dem Skandal mit der Bundes Druckerei 2001/2002, welche mit der Festnahme des Vize- Innneministers Bujar Himci am 8.10.2002, und der Flucht des damaligen Innenministers Ilir Gjoni (2001) nach Amerika seinen Höhepunkt fand.
Deutsche Politische Wasser Firma verantwortlich für Blutsauger Parasiten im Trinkwasser in Elbasan. Ähnlich ist es ja im Kosovo. In Afghanistan sowieso usw..
Und in Durres ist diese Firma auch als Berater seit Jahren tätig und deshalb muss 50% der Bevölkerung gefährlich verseuchtes Wasser trinken. siehe unten Quelle SOT.
Wo Deutsche Politiker Geschäfte machen und die erste Privatisierung des Trinkwassers durchziehen, kommt dann sowas heraus!

Hintergründe für diese reine Betrugs und Bestechung in Albanien und im Balkan, waren illegale Lizenz Geschäfte (ein Gesetz gibt es erst seit 2006, für Lizenzen an Firmen) für eine Wasser Versorgungs Privatisierung mit der Mafia Regierung Ilir Meta – Fatos Nano, Visa Versorgung an die Albaner Mafia usw..

siehe auch

Wasser Rohre des Kavaje Projektes!

Die Deutsche Balkan Aufbau Mafia des BMZ – GTZ – KfW im Auftrage der Deutschen Politiker

Der Fall Berliner Wasserbetriebe im BMZ

GTZ bezahlt hohe Millionen Beträge aus Entwicklungsgeldern als Schweige Geld an TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Einzige Deutsche und EU Politik: Immer hohe Reise Spesen machen für Nichts, gemeinsam mit der Prominenz der Albaner Mafia, ihre Geldwäsche Projekte aus dem Drogen und Kinderhandel finanzieren. Zur Show macht man Fototermine, oder besichtigt das neue Task Force Polizei Zentrum, obwohl man mangels Kompetenz sowieso Nichts kapiert, wie die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz, ein DAAD – Georg Soros Gender Abfall Produkt der gefährlich Hirnlosen.

Und in Folge wurde jeder Ansatz eines Staates, von Rechtsstaatlichkeit zerstört, sie die peinlichen EU Justiz Missionen der IRZ-Stiftung deutlich zeigten. Man macht lieber Eigen PR, Show Programme, überlässt Projekte den Mafia Partnern, inklusive dem Diebstahl des EU Agrar Fund, über die KfW Bank: ProCredit, welche die Cannabis Plantagen finanzierten, die Kokain Import Firmen, Kühlanlagen aus den gestohlenen Geldern. Export Firmen in Albanien dienen der Tarnung von Drogen Transporten. Das geht über Steine, Palmöl, Bananen, Spiegel, Möbel, Kühlfahrzeuge und Auto Transporte. Immer von der KfW, EU finanaziert sind diese Verbrecher Kartelle, inklusive der 30.000 illegalen Bauten an der Küste, wo Ksmali, Durres, Sarande, Vlore der nächste Super Skandal auch der Deutschen und Deutschen Botschafterin Susanne Schütz ist.


Kokain in Bayern

Ratten Abteilung der EU:

EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

3 mal wurden Ermittlungsverfahren rund um Drogen Handel mit 8 Tonnen, die Zoll Abwicklungsfirma „Ujori“ der Ehefrau des Bürgermeister von Elbasan niedergeschlagen, wo mehrfach die Staatanwälte ausgetauscht wurde, neben vielen anderen Super Skandalen, wenn Edi Rama Wahlkampf macht, mit den berüchtigsten Verbrechern.

Verplompte LKW’s wurden mit Drogen beladen, neu illegal verplompt und mit Hilfe korrupter Polizei und Zoll Beamter durch den Hafen von Durres geschleust, auf die Fähren nach Italien.

Drejtësia rrëzon Qazim Sejdinin

Quazim Sejdini und Ehefrau Xhuljana Sejdini
mit der Zollabwicklungsfirma“Ujori”

Gjykatat shqiptare rrëzojnë për të tretën herë tre kërkesë-paditë e Qazim Sejdinit, i cili paditi gazetën “Telegraf” duke i kërkuar 150 milionë lekë

Ndërkohë që drejtësia nuk flet në favor të pushtetarëve të tipit Sejdini atëherë këta bëhen të papërmbajtshëm ndaj shtypit të lirë. Qazim Sejdini dhe kushdo tjetër nuk e ka shansin dhe as ka për ta pasur ndonjëherë që të intimidojë shtypin e lirë dhe gazetën “Telegraf”. Paratë e drogës, krimit, trafiqeve, tenderëve nga cilido qoftë nuk do ta kenë kurrë fatin të nënshtrojnë median e lirë. Tre padi , madje penale nga Qazim Sejdini, bashkëshortja e tij pronare e agjencisë doganore “Ujori”, Xhuljana Sejdini dhe administratorja e “Ujorit” Rezarta Shehu u rrëzuan nga gjykata e Tiranës, në të cilat Qazim Sejdini me familjen e tij kërkonte 150 milionë lekë dhe dënime penale për stafin dhe gazetarët. Arsyeja ishte e thjeshtë, pasi “Telegraf” publikuam superskandalin e kapjes në Ankona të 8 ton drogë, veprimet doganore dhe ndryshimin e destinacionit të së cilës i kishte bërë pikërisht agjencia doganore “Ujori” e bashkëshortes së Kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini. Një tjetër skandal lidhej me faktin që “Telegraf” botoi pasurinë e familjes së Kryebashkiakut, të cilën e kishte vetëdeklaruar Qazim Sejdini, dhe që ndodhet në të gjitha institucionet shtetërore, por që, me sa duket pasuritë e panumërta në të gjithë vendin, përballë varfërisë së shqiptarëve i prishi terezinë Qazimit, i cili kërkonte dënim penal dhe 150 milionë dëmshpërblim.

 Liria e fjalës së lirë dhe trafiku i drogës

 Kushtetuta parashikon lirinë e fjalës dhe të shtypit, dhe qeveria përgjithësisht i ka respektuar këto të drejta. Megjithatë, pati raportime që qeveria dhe bizneset kanë ndikuar dhe kanë ushtruar presion tek media. Individët në përgjithësi mund ta kritikonin qeverinë publikisht ose privatisht pa reprezalje, edhe pse megjithatë ka pasur disa përjashtime. Mediat e pavarura kanë qenë aktive dhe përgjithësisht të pakufizuara, edhe pse ka pasur raste të presionit të drejtpërdrejtë dhe të tërthortë ekonomik e politik mbi mediat, duke përfshirë edhe kërcënimet kundër gazetarëve.” Janë pikërisht këto disa nga analizat e bëra nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), Freedom House , Amnesty Imternational dhe institucionet e tjera të BE-së. Pikërisht në rastet e presionit politik të përmendura nga institucionet më prestigjioze të perëndimit dhe SHBA, bën pjesë edhe Kryebashkiaku Qazim Sejdini dhe familja e tij, e cila nëpërmjet aktivitetit të bizneseve të tij i ka shkaktuar shumë probleme sigurisë dhe rendit, pasi nga veprimet apo mosveprimet e tyre; krimi, korrupsioni dhe trafiku i drogës kanë përfituar duke dërguar tonelata me drogë në Evropë. Pikërisht kompania “Ujori”, e cila është në pronësi të bashkëshortes së Kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini, ka kryer veprimet si agjenci doganore për kamionin e futur nga Qafë-Thana, ndryshimin e destinacionit nga Hani Hotit për në Durrës dhe po ky kamion kapet me 8 ton drogë në Ankona. Atëherë, rastësi janë të gjitha këto ndryshime destinacioni?! Dhe gazeta “Telegraf” ngrinte shqetësimin dhe pyetjen, se përse nuk pezullohet kryebashkiaku i Elbasanit, deri sa të “kullohen” ujërat e “Ujorit” pronare e të cilës është bashkëshortja e Qazim Sejdinit? Madje në numrin e saj gazeta “Shekulli” e datës 21 prill 2017 shkruante pikërisht për këtë ngjarje se, “Kamioni me 8 ton drogë, nën hetim firma doganore e gruas së Qazim Sejdinit”. Në vazhdimësi ajo sqaronte se,  “Kompania “Ujori” që rezulton të jetë në pronësi të shtetases Xhuljana Sejdini, gruas së kreut të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, është agjencia që ka kryer veprimet doganore të mjetit me targa maqedonase, që u kap me 8 ton drogë në portin e Ankonës. Ndaj kësaj kompanie tashmë mësohet, se prokuroria për Krimeve të Rënda ka nisur hetime për të parë rolin e secilit prej punonjësve në këtë çështje, pasi ka dyshime që kanë ndryshuar destinacionin fillestar të mjetit. Sipas ekstraktit, kjo kompani administrohet nga shtetasja Rezarta Shehu, ndërsa pronare me 100 për qind të aksioneve është konkretisht shtetasja Xhuljana Sejdini, bashkëshortja e Qazim Sejdinit. Ndërkohë për llogari të hetimit, prokuroria ka arrestuar përfaqësuesin e kësaj kompanie në doganën e Qafë­ Thanës, shtetasin Maliq Kadilli, i cili tashmë është lënë në masën e “arrestit në burg” nga gjykata. Kadilli ka përpiluar dokumentet për hyrjen dhe tranzitimin e kamionit që drejtohej nga i arrestuari, Zoran Stanojoski. Më pas ka qenë sërish Kadilli, i cili i është drejtuar doganës Qafë­Thanë, duke kërkuar ndryshimin e destinacionit të daljes së kamionit nga Hani i Hotit për në Portin detar të Durrësi. Dhe pikërisht për këto Qazim Sejdini, bashkëshortja dhe agjencia doganore nëpërmjet presionit hapën padi penale dhe kërkuan dëmshpërblim 150 milionë lekë, në mënyrë që t’i mbyllin gojën gazetës “Telegraf”. Por “Telegraf”, priti për gati 1 vit rresht zhvillimin e të tre gjyqeve, të cilat i dhanë të drejtë, pasi misioni ynë është vetëm informacioni, mbi të vërtetën dhe realitetin. Ndoshta Qazim Sejdini dhe firma e tij familjare do të vazhdojnë përsëri me proceset gjyqësore dhe përgjigja jonë është se “Telegraf” do të vazhdojë nga ditët në vazhdim të botojë të gjitha vendimet gjyqësore, aktivitetin e kompanive të Qazim Sejdinit pas viteve 1990, kompanitë e hapura dhe të mbyllura, dhe skandale të tjera doganore . Kryebashkiaku Qazim Sejdini, jo vetëm që do jetë objekt i organeve të hetimit shqiptar, por edhe atyre ndërkombëtare perëndimore dhe institucioneve demokratike amerikane.

 

 

http://telegraf.al/aktualitet/drejtesia-rrezon-qazim-sejdinin/

Krimi në Elbasan/ Lapsi.al: Fijet që çojnë tek Qazim Sejdini

Die Patin der Elbasan Mafia, wo die Gangster bekanntlich mit gepanzerten Audis auch Polizei Sperren durchbrechen

Unnütze Foto Termine mit der Albaner Mafia und bekannten Krimiellen, welche auch schon Journalisten zusammen schlugen

Taulant Balla, die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz, welche nur Foto Termine organisiert, peinlich inkompetend ist.

Wird geladen
×