GETAGGTE BEITRÄGE / Kurbin

Ein Toter bei einem Attentat, gegen eine illegale Mafia Firma von „Ardjan Gjeloshi“ in Kurbin

Attentat im Büro des Besitzers eines inaktiven Unternehmens in Kurbin, es bleiben Verletzte! Ökonom versehentlich getötet (NAMEN+VIDEO)

Kurbin ist eine Mafia Ortschaft, Schmuggler Hochburg, Richtung Montenegro

der Wachmann, angeblicher Geschäftsführer Selman Mihana, 71 Jahre wurde getötet im Kugelhagel

Heute Morgen ereignete sich in Kurbin im Dorf Gurëz ein Attentat mit Schusswaffen. Das Ziel des Attentats war Ardjan Gjeloshi, der Eigentümer eines inaktiven Unternehmens, während der Ökonom des Unternehmens, Selman Mihana, versehentlich durch das Kugelhagel getötet wurde.

 

Atentat brenda zyrës pronarit të një firme inertesh në Kurbin, mbetet i plagosur! Vritet aksidentalisht ekonomisti (EMRAT+VIDEO) Viktima, Selman Mihana dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Atentat brenda zyrës pronarit të një firme inertesh në Kurbin, mbetet i plagosur! Vritet aksidentalisht ekonomisti (EMRAT+VIDEO)

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kurbin në fshatin Gurëz. Shënjestër e atentatit ka qenë Ardjan Gjeloshi pronarë i një firme inertesh, ndërsa nga breshëria e plumbave është vrarë aksidentalisht ekonomisti i firmës Selman Mihana

10-15 Jahre zu spät: nun beschlagnahmt: Das illegale Mafia Imperium in Skhoder. „Prince Lake“ bekannt und im Besitz von der Ehefrau Cafit, Violeta Cafi

 

FOTO/ ‚Princi i Liqenit‘ të Shkodrës bëhet i shtetit, SPAK konfiskon pasuritë e Gëzim Cafit

FOTO/ 'Princi i Liqenit' të Shkodrës bëhet i shtetit, SPAK konfiskon pasuritë e Gëzim Cafit

Bar restoranti i konfiskuar

SHKODËR- Një ndër komplekset më të bukura të qytetit të Shkodrës ka kaluar në pronësi të shtetit shqiptar. Me kërkesë të SPAK, një objekt tre katësh me një sipërfaqe ndërtimi në total 900 m2, që përfshin një bar-restorant-hotel, është konfiskuar me vendim të gjykatës.

Siç shihet edhe në këto foto, subjekti “Prince of Lake”, është ndërtuar në majën e një shkëmbi buzë liqenit të Shkodrës. Tashmë “Princi i Liqenit” të Shkodrës i kalon shtetit.

“Princi i Liqenit” rezulton në emër të bashkëshortes së Cafit, Violeta Cafi. GJKKO njoftoi sot se ka vendosur konfiskimin e pasurive të Gëzim Cafit, i dënuar për vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.  Po ashtu në sekuestro është vendosur edhe një truall me sipërfaqe 900 m2.

https://shqiptarja.com/lajm/i-denuar-per-vrasje-dhe-armembajtje-pa-leje-konfiskohen-pasurite-e-gezim-cafit

Die Pilger Fahrt zur „Antonius“ Kirche, bei Lac: wurde abgesagt

Bei der Pilgerfahrt bis 13. Juni, kommen ca. 1 Millionen Albaner in knappen 2 Monaten. Kult Fest, einer Raub- udn Plünderungs Clans, die auch nicht sich ändern wollen, ihre Beutezüge nach Europa ausdehnten, als Erfolgs Modell

Das franziskanische Antoniuskloster (albanisch Kisha e Shna Ndout) ist ein in ganz Albanien bekanntes katholisches Kloster und Wallfahrtszentrum oberhalb der Industriestadt Laç, welches nach Antonius von Padua benannt ist. Das von den Kommunisten zerstörte Gebäude ging auf das 14. Jahrhundert zurück und wurde in den 1990er Jahren neu errichtet.

. Übelste Politik Gangster und Betrüger, werden dann immer plötzlich Kathalisch, was ein Betrugs Konzept, seit fast 30 Jahren ist.

Absage bedeutet auch das das jährliche Schafs und Lämmer Gemetzel nicht statt findet.

Pelegrinazhi i përvitshëm i 13 të Martave në Kishën e Shna Ndout, bashkia e Kurbinit del me njoftimin e rëndësishëm

maxresdefault-16

Kryetarja e Bashkise së Kurbinit Majlinda Cara ka njoftuar se është pezulluar pelegrinazhi i përvitshëm 13 të Martave drejt Kishës së Shna Ndout.

“Ky ritual do të PEZULLOHET deri në tejkalimin e kësaj situate për të cilën duhet bashkëpunimi dhe kontributi i gjithësecilit prej nesh”, thuhet në njoftim.

Kjo bëhet pas masave të ndërmarra nga autoritetet për kufizimet maksimale të lëvizjeve dhe grumbullimeve të njerëzve si dhe Dekretit të nxjerrë nga Përfaqësia e Kishës Katolike në Shqipëri.

Bashkia e Kurbinit ka nxjerrë këtë njoftim:

Nga data 17 Mars 2020, në kushte normale, do të fillonte pelegrinazhi i përvitshëm i 13 të Martave drejt Kishës së Shna Ndout. Por, duke parë situatën e krijuar gjatë ditëve të fundit nga përhapja e virusit COVID-19 si dhe masave të ndërmarra për parandalimin e përhapjes së mëtejshme të tij, ky ritual do të PEZULLOHET deri në tejkalimin e kësaj situate për të cilën duhet bashkëpunimi dhe kontributi i gjithësecilit prej nesh.

Le të lutemi të gjithë në familjet dhe shtëpitë tona për shëndet e mbarësi, me shpresën dhe besimin se të gjithë bashkë do ta kalojmë këtë vështirësi me sa më pak dhimbje?

http://www.panorama.com.al/pelegrinazhi-i-pervitshem-i-13-te-martave-ne-kishen-e-shna-ndout-bashkia-e-kurbinit-del-me-njoftimin-e-rendesishem/

Wird geladen
×