Quazim Sejdini Drogen Baron des Edi Rama und der Gangster Tom Doshi in Aktion, für Edi Rama

Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt

für 100.000 € wollte die Frau ihr Auto frei kaufen in Tirana bei der Polizei

Foto/ “Benzi” luksoz i Miss-it shqiptar do të përdoret nga policia! E mori dhuratë, por ia sekuestruan

06/01/2024 11:29

Makina luksoze e sekuestruar e modeles Trejsi Sejdini, do t’i shtohet Policisë së Shtetit.

 

Bëhet fjalë për makinën tip “Mercedes-Benz, V8 biturbo”, e cila mendohet se kap vlerën mbi 100 mijë euro, ndërsa është sekuestruar në shtator të vitit 2019, ku sipas verifikimeve nuk ishte i regjistruar në emër të saj.

Ish-Miss “Univers Albania 2018” deklaroi se këtë automjet e kishte marrë dhuratë për ditëlindje, ndërsa shpesh postonte foto në rrjetet e saj sociale.

Ky vendim erdhi pas ligjit të ri, sipas të cilit makinat luksoze që i janë sekuestruar anëtarëve të organizatave kriminale do të kalojnë në pronësi të Policisë së Shtetit dhe do të përdoren prej tyre.

Makina e Trejsit i është nënshtruar të gjitha procedurave të shitjes, por që askush nuk ka dalë i gatshëm për ta blerë.

Top Channel

Die Elbasan Skandale sind ohne Aufklärung im Drogen Handel

Der prominente Anwalt „Ravik Gurra“, des Elbasan „Capja“ Verbrecher Clans wurde hingerichtet bis Juljan Morina

Weltweites Drogen Imperium von Steinmeier, der EU und USA: K.F. Elbasani und der Fussball Praesident: Armando Duka

sitzt in Haft

Edi Rama, nimmt den Super Verbrecher „Vangjush Dako“ in Schutz: bezeichnet ihn als Freund.

 

GIZ: Mafia Boss „Gjergi Luca“ seine Firma: „Rozafa“, die Fischräuberei, die illegale Verbrechens Zentrale: „Fish City“