GETAGGTE BEITRÄGE / Tims

Neuer Super Skandal: Im Innenminister, brennt der Polizei Computer Raum mit dem TIM’s ab

Wenn die Geschichte wahr ist, würde es nicht überraschen. Auch Berisha schickte seine Leibgarde Anfang September 2013 nach Durres, um die Akten seiner Gefolgsleute zu säubern, zustehlen u.a. in der Staatsanwaltschaft. Den Polizei Computer zerstören, wäre natürlich schon extrem kriminelle und einmalig in der Geschiche der Polizei Welt. Das manipuliert wird, vor allem wenn man über den Kosovo ins Ausland fliegen will, ebenso Daten von Schwer Verbrechern wie Klement Balili ist lange bekannt auch ein geheimer Flucht Service mit Booten ohne Registrierung von Italien nach Albanien, wenn jemand gesucht wird. Interpol Skandale, wo Daten gezielt gefälscht eingegeben wurden, mit dem Chef Bajraktari sind bis heute einmalig.

Dieses Bild hat ein leeres Alt-Attribut. Der Dateiname ist Bildschirmfoto-vom-2018-10-18-20-08-24.png

Treffen der „Intelligenz“, ohne Diplom und Hochschulbidlung. Angela Merkel. Endri Fuga

Georg Soros Schwuchtel: Endri Fuga, Edi Rama, muss auf Grund eines Ultimatum, ein Gesetz zurück ziehen, mit dem alle Medien geschlossen werden sollten, die sich nicht kaufen lassen.

„Land unter in Durres, mit dem KfW Kanalisations Projekt und im Hafen funktioniert nicht das TIMS Poizei System“

Land unter in Durres, mit dem KfW Kanalisations Projekt und im Hafen funktioniert nicht das TIMS Poizei System
Edi Rama zündet das TIMS-System an, bevor SPAK gegründet wird, und verschwindet eingehende Ausbrüche von Korruptions- und Straftaten
Bis zum 1. März 2019 21:26
Großer Mafiaskandal vor der Errichtung der Sonderstaatsanwaltschaft, ein Plan zur Beseitigung von Bewegungsspuren an den Grenzposten korrupter Minister und Direktoren, der Staat hat kapituliert

Die herrschende Mafia hat heute Abend den Server des TIMS-Servers in Brand gesetzt, der alle Daten zu Ein- und Ausgängen an den Grenzposten der ehemaligen Minister, Edi Rama selbst, von Direktoren und Kriminalchefs seit Jahren speichert auf.

"Digjen qindra dosje kriminale"! Zbulohet kush e urdhëroi zjarrin te Ministria e Brendshme

“Digjen qindra dosje kriminale”! Zbulohet kush e urdhëroi zjarrin te Ministria e Brendshme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e sotme, ku u përfshi.

Zjarr në Ministrinë e Sandër Lleshajt, shkrumbohet dhoma e serverave të sistemit TIMS

Zjarr në Ministrinë e Sandër Lleshajt, shkrumbohet dhoma e serverave të sistemit TIMSMinistria e Brendshme është përfshirë këtë mbrëmje nga zjarri. Mësohet se zjarri ka rënë në.

Edi Rama i vë flakën sistemit TIMS para ngritjes së SPAK-ut, zhduken hyrje-daljet e kokave të korrupsionit dhe krimit

Edi Rama i vë flakën sistemit TIMS para ngritjes së SPAK-ut, zhduken hyrje-daljet e kokave të korrupsionit dhe krimit

Skandal i rëndë mafioz para ngritjes së Prokurorisë së Posaçme, plan për zhdukjen e gjurmëve të lëvizjeve në pikat kufitare të ministrave dhe drejtorëve të korruptuar, shteti ka kapitulluar

Mafia në pushtet i ka vënë flakën sonte serverit të sistemit TIMS, në të cilin ruhen të gjitha të dhënat për hyrje-daljet në pikat kufitare të ministrave, ish-ministrave, të vetë Edi Ramës, të drejtorëve dhe të kokave të krimit për vite me radhë.

Ky është skandali më i rëndë dhe me pasoja më fatale që ka ndodhur në historinë e pluralizmit shqiptar. Aty ku masat e sigurisë duhet të jenë ekstreme, për shkak të rëndësisë të veçantë, befas bie zjarr, gjoja nga një shkëndijë elektrike.

Zjarre të tilla gjoja të rastësishme kanë rënë edhe në institucione të tjera të rëndësishme, pikërisht në vendin ku ruhen dosje dhe dokumente. Zjarri në sistemin TIMS ka rënë pak para ngritjes së Prokurorisë së Posaçme, e cila do të hetojë kokat e krimit dhe korrupsionit në Shqipëri.

Sistemi TIMS është baza më e rëndësishme për organet e drejtësisë për vënien para drejtësisë të pushtetarëve të korruptuar dhe njerëzve të krimit. Ky sistem ka shërbyer si një aset shumë i rëndësishëm edhe për komisionet e Vetingut, për ndëshkimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar. Në këtë sistem është e ruajtur çdo lëvizje e politikanëve shqiptarë janë vendit, përfshirë edhe personat që i kanë shoqëruar, destinacionet, më mënyrën e udhëzimit etj./Pamfleti/

Land unter in Durres, mit dem KfW Kanalisations Projekt und im Hafen funktioniert nicht das TIMS Poizei System

Fiere, Berat, Durres, Vlore, Sarande, Shkoder: Gestank überall, Demonstrationen, von den Betrugs Infrastruktur Projekten der KFw, Weltbank, EU verursacht. Das gab es im Kommunismus nicht

Regen in Durres, mit der neuen Kanalisation, ohne Abschluss ins Meer und deshalb Land unter erneut gestern.

 

VIDEO/ Shiu përmbyt Durrësin, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe

 

Postuar: 03/09/2018 – 11:26

Reshjet e shiut mëngjesin e sotëm kanë shkaktuar përmbytjen e rrugëve të qytetit të Durrësit të cilat janë bërë të pakalueshme pasi në sipërfaqe kanë dalë edhe ujërat e zeza. Situata më e rënduar është në rrugën “Egnatia” dhe atë “Mujo Ulqinaku”.

Problematike shfaqetn edhe rrugët “Taulantia”, “Aleksandër Goga”, kryqëzimi te stadiumi si dhe rrethrrotullimi te Stacioni i Trenit si dhe rruga “Pavarësia” në plazh dhe Ura e Dajlanit.

E bllokuar është edhe unaza e qytetit, ndërsa trafiku në Durrës është tejet i rënduar, me radhë të gjata makinash, pasi disa akse janë tërësisht të pakalueshme.

/portali DurresLajm/

Video:
Na bëni like në facebook!:

 

  • 25 Gusht, 21:19

    Shkodër, Buna kthehet në moçalishte, banorët: Turp! Situatë e papranueshme

 

 

  • 28 Gusht, 16:10

    Ujërat e zeza ‘pushtojnë’ lumin Osum në Berat, banorët: Era e keqe ndihet kudo

Betrug und Bestechung als System

Die korrupten Eliten

 

Wird geladen
×