Eduard Sinanaj, wurde diesmal mit 6 fertigen Handy Bomben verhaftet, wo die Frage ist, warum ihre Auftraggeber, die Sinanaj Familien nicht in Haft ist, wenn man ständig seit 1997 einschlägig vorbestraft ist. Natürlich die Verbrecher Stadt Lezhe wieder einmal wo alle Hotels, der Bürgermeister Froku, Berufskrimninelle sind. Edi Rama, Partner des Gangster: Sait Fishta und anderer Krimineller Gangs auch in Shengin.
Eduard Sinanaj, Die Festnahme https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=ocdxToy1Bxg


http://shqiptarja.com/lajm/lezhepolicia-i-gjen-45vjecarit-6-bomba-te-telekomanduara-vendi-i-cuditshem-ku-i-kishte-fshehur

 

Gjykata e liron, Julian Sinanaj: Ilir Karçini më ofroi 100 mijë euro për vrasjen e konkurentit

julian-sinanaj14Kjo është një pjesë e dosjes së prokurorisë së krimeve të rënda për grupin e vrasjeve me pagesë, të njohur ndryshe edhe si banda e tritolit. Në këtë fragment të dosjes, renditet dëshmia e dhënë në prokurori nga Julian Sinanaj, në lidhje me Ilir Karcinin, biznesmenin e liruar sot më 3 gusht 2016, nga gjykata e krimeve të rënda.

Sinanaj thekson se Karcini u ka dhënë të akuzuarve për vrasjet me pagesë, fotografinë e Pirro B, biznesmen nafte dhe u ka ofruar 100 mijë euro për realizimin e vrasjes së tij.
Objektivi i atentatit që nuk ndodhi për shkak të përplasjes mes Julian Sinanajt dhe Ndricim Gjokonës, ka qenë Pirro B, biznesmen nafte, rival i Ilir Karcinit.

Ja çfarë thuhet ndër të tjera në dosjen e prokurorisë:
ilir-karciniNe provat e marra ne hetim eshte provuar se krahas nje sere veprash kriminale kohet e fundit vecanerisht ne muajn Tetor Nentor 2013 me ndermjetesimin e Gentjan Mehillit Julian Sinanaj ka njohur ne zonen e Komunes se Parist ne Tirane nje biznesmen hidrokarburesh, i cili i ka kerkuar Julainit qe per llogari te tij, te vriste nje tregtare Hidrokarburesh ne zonen e Durresit me te cilin kishte konkurence biznesi .
Ne lidhje me kete fakt personi nen hetim Julian Sinanaj se bashku me Genis MEHILLAJ kane ardhur ne Tirane dhe jane takuar tek nje kafe ne rrugen dytesore qe lidh lagjen e Komuna e Parisit me aneksin e stadiumit Dinamo. Pikerisht ne ate lokal shtetasi i ndermjetesuar nga Gentjan Mehilli eshte takuar me Julian SINANAJN dhe ne kembim te nje shume prej 50.000 USD i ka kerkuar Julianit te vriste ne qytetin e Durresit nje tregtare hidorkarburesh me te cilin kishte kontradita ne biznes .

http://lajmifundit.al/2016/08/gjykata-karcini/

Kosovo Mafia Impoteur, welche Durres seit 1997 fluten und vor allem ab 1999 mit den NATO Banden.Edi Lika, wurde als Transportunternehmen verhaftet, wobei „Lika“ zu den Top Langzeit Verbrecher Familien zählt. Erst 2015 als Tarnfirma der Albaner Mafia gegründet.
Edi Lika

Über 4 Millionen € in bar wurden 2 PKW (9 Autos wurden importiert davon 7 Toyota Yaris) gefunden der aus Belgien, bzw. Ancona kam und ohne Nummernschilder mit einem LKW transportiert wurde. Die Italiener gaben diesen gezielten Tip. Auto Handel Top Visa, Geld und Drogen Geschäft.
Drogen Mafia Albanien
http://shqiptarja.com/lajm/po-vinte-nga-italia-brenda-makines-ne-portin-e-durresit-gjenden-15-mln