“Gushti i përgjakur”/ 7 të vrarë në atentate dhe 5 të plagosurdefault imageBilanc tragjik edhe në aksidente dhe të mbytur në plazhe

Original Smartphone verblödet und nun hingerichtet, als Tirana Mafiosi. Kriminelle im Polizei Dienst, das ist normal in Albanien, wie wikileaks festhält

Ex-Polizist: Santiago Mailo

Dea Ricku, Ehefrau des Gangsters, Ex-Polizisten: Santiago Malko

Einschlägig bekannt ist auch diese Verbrecher Familie des Arian Kadilli, welche illegal das Hotel baute, weitere Beteiligungen hat, nie etwas versteuerte. In Anewsenheit der Kinder, welche einen Familien Spaziergang machten, wurde der  Sohn des Spartak Braho bedroht: Arber Braho, was Alles über diese Verbrecher Banden aus dem Kosovo sagt, mit ihrer NATO und von den Amerikanern, KfW gewollten Landräuberei inklusive vieler Morde, als Drogen Zentrale für den Kosovo, was bei dem Hotel Del Conte anfing vor über 20 Jahren und als die American Bank of Albania auftauchte, ein USAID Produkt, des AAEF Fund, wo der Bin Laden Financier: Yassin Kadi allein 35 Konten hatte, mit seiner Familie.  Arber Braho, war bis vor kurzem sehr viele Jahre: Vize Bürgermeister von Durres, lebt mit seiner Familie in den neuen illegal gebauten Appartments der Familie Spartak Braho. Mit Video,

Vangjush Dako Bau in Durres, ohne Bautafel und Spartak Braho Bau

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Kanosi me armë djalin e Spartak Brahos, ja kush është Lajden Kadilli i liruar me kusht nga Gjykata

DURRËS -Lajden Kadilli, një personazh mjaft i lakuar në botën e krimit në Durrës është shpallur në kërkim policor pasi ka kanosur me armë djalin e deputetit të PS në Durrës Spartak Braho. Kreshnik Braho, në momentin kur është sulmuar me armë ka qënë në shoqërinë e dy fëmijëve të mitur që ndodheshin në makinë me babain e tyre, por fatmirësisht nuk ka pësuar asnjë lëndim. I gjithë debati ka ndodhur për parkimin poshtë pallatit ku banon Kreshnik Braho, pasi Lajden Kadilli, e kishte bllokuar me një motor. Mandej situata ka agravuar duke sjellë irritimin e Lajden Kadillit i cili është larguar dhe më pas kthyer në vendgjarje duke kanosur me armë zjarri Kreshnik Brahon. Mësohet se në largim e sipër, Kadilli ka kërcënuar se do i vriste dhe ka ofenduar rëndë dhe persona të tjerë banorë të pallatit. Lajden Kadilli nuk ka qëlluar po i është afruar makinës së Kreshnik Brahos dhe ka thyer xhamin e makinës me qytën e automatikut. I trembur nga arma, Kreshnik Braho është larguar me shpejtësi duke bërë denoncim në policinë e Durrësit.

Ngjarja nuk është bërë publike nga policia e Durrësit, ndërkohë ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një statusi në “FB”, tregoi se djali i deputetit Braho i kishte shpëtuar një atentati me armë. Në fakt ngjarja është denoncuar në polici që në momentet e para kur ka ndodhur, por policia e Durrësit jo vetëm që nuk ka bërë publike rastin, por dhe nuk ka bërë të mundur arrestimin e autorit të këtij krimi, Lajden Kadilli. ”Shqiptarja.com” mëson se prej 9 ditësh Kadilli i fshihet policisë së Durrësit, ndërkohë strukturat e këtij qyteti duket se ende nuk kanë intesifikuar kërkimet për arrestimin e tij. Lajden Kadilli, momentalisht rezulton të jetë i dënuar me kusht për akuzën e “Plagosjes së lehtë me armë” dhe ishte caktuar nga gjykata e Kavajës, për të mbajtur kontakte me shërbimin me provës në Durrës. Ndërkohë prokuroria e Kavajës e ka akuzuar për “Plagosje të rëndë me dashje” dhe “Mbajtje pa lejë të armëve luftarake”, duke kërkuar 6 vite burgim.Por edhe pse Kadilli ka qënë në mungesë, pra në kërkim ai sërisht ka mundur ti shpëtojë drejtësisë duke u dënuar me kusht, dhe qëndruar i lirë. Kadilli rezulton të jetë djali i Arian Kadillit, pronarit të hotel “Lyden” në Golem që ndodhet pranë kompleksit “Xixa”.

Kadilli rezulton një personazh problematik për policinë dhe prokurorinë e Durrësit pasi është dënuar disa herë. Dënimi i tij i fundit është dhënë nga gjykata e Kavajës, ku prokuroria e këtij qyteti e akuzonte për vrasje të mbetur në tentativë ndërsa gjykata e dënoi për plagosje me armë, duke i caktuar që dënimin ta kryejë në gjëndje të lirë duke mbajtur kontakte me shërbimin e provës. “Shqiptarja.com” mëson se Lajden Kadilli ka plagosur një nga pronarët e rezidencës “Giardino” në Golem pas një konflikti që ata kishin me babain e tij, Ardian Kadilli. Për këtë ngjarje prokuroria ka kërkuar dënimin e Lajdenit me burg për „Plagosdja e rëndë me dashje“ dhe „Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit“, por gjykata e Kavajës ka ndryshuar akuzën duke e dënuar për plagosje të lehtë, duke e dënuar me kusht dhe lënë të lirë.Momentalisht ky vendim i gjykatës së Kavajës është apeluar në gjykatën e Apelit Durrës dhe pritet që në ditët në vijim të meret një vendim për Kadillin.

Por ky nuk është i vetmi rekord kriminal për Lajden Kadillin, pasi ai është dënuar nga gjykata e Durrësit disa herë për „Kundërshtimi me dhunë të punonjësit të policisë Rendit Publik“ e „Mbajtjes pa lejë të armëve luftarake në banesë“, “Shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor me pasojë plagosjen e një efektivi policie”, “Moskallëzim Krimi”, “Kanosje me armë” etj. Tashmë i në prokurorinë e Durrësit është hapur dhe një çështje tjetër penale për këtë personazh, ndërkohë që i mbetet policisë së Durrësit që ta arrestojë këtë kontigjent kriminal, për të mos i dhënë mundësinë të krijojë ngjarje të tjera kriminale.

 

G.M./m.v./Shqiptarja.com

Lyden Hotel

3-Sterne-Hotel Ideal für zwei Reisende. Lage und Ausstattung gut geeignet für alle, die zu zweit reisen Am Strand · Privatstrand. Unterkunft ist am oder neben dem Strand und hat einen kostenlosen Privatstrand.

Secondary street Plepa-Golem, km. 2 Rruga Kompleksit, Golem, Albania, 2001 Golem, Albanien

Facing the beachfront, Lyden Hotel offers 3-star accommodation in Golem and features a garden, bar and private beach area. With a restaurant, the 3-star hotel has air-conditioned rooms with free WiFi, each with a private bathroom.

At the hotel, every room includes a balcony. At Lyden Hotel each room comes with a desk and a flat-screen TV.

Guests at the accommodation can enjoy a buffet breakfast.

You can play table tennis at Lyden Hotel.

Tirana is 43 km from the hotel, while Durrës is 12 km away. The nearest airport is Tirana International Mother Teresa Airport, 39 km from Lyden Hotel.

  • Im Wörterbuch speichern
    • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch…
    • Eine neue Wortliste erstellen…
  • Kopieren