GETAGGTE BEITRÄGE / Peqin

Nachdem Mord an Arben Lleshi im Gefängnis von Peqin, wurde der Gefängnis Direktor Kamber Hoxha und 11 Angestellte entlassen

Waffen, Handys im Gefängnis. Altes Problem in Albanien, weil Alle Posten nur an Dumm Kriminelle verkauft werden. Made by NATO, EU, Berlin

Zu Lebenslanger Verurteilte Prominente Kosovaren Mörder, werden in Spanien festgenommen. Es Leibwächter im Verbrecher Kartell des Fatos Nano: Chef der Durres Bande

mit gefälschten Bulgarien Pass. „Lulzim Berisha“ in Alicante – Spanien festgenommen

EU, die Deutschen machten sich lächerlich, als man Idioten schickte, für den Justiz Aufbau in Albanien. Gekaufte Diplome, Ausbildungen, Dokumenten Fälschung die einzige Kompetenz im Verbrecher Staat Albanien: Made by Germany, Brüssel

Die korrupten und dummen Gestalten der IRZ-Stiftung und EURALIUS Mission, haben ein Chaos in der Staatsanwaltschaft angerichtet

Washington Times, über die gekaufte Justiz Mission EURALIUS, IRZ-Stiftung durch die Albaner Mafia

Darian Pavli. Senior Experte der IRZ Stiftung, EURALIUS Justiz Mission ein Betrüger mit gefakten Diplomen

Einen Tag nachdem Sokol Mjacaj Arben Lleshi im Hochsicherheitsgefängnis von Peqin hingerichtet und seinen Zellengenossen Indri Shaqja verletzt hatte, ordnete die Staatsanwaltschaft von Elbasan heute die Festnahme des Gefängnisdirektors Kamber Hoxha und elf zur Befehlskette gehörender Mitarbeiter an. Ihnen wird vorgeworfen, keine Kontrolle über den Gefangenen auszuüben.

Die Anklage von Elbasan zeigt, was am 15. Dezember 2023 gegen 13:52 Uhr in den Räumlichkeiten des internen Regimes der IEVP Peqin geschah, als Sokol Mjacaj aus seiner Zelle kam und sich dem Fenster von Arben Lleshis Zelle näherte, nach dem er seinen Namen rief , er hat ihn erschossen. Sein Zellengenosse Indrit Shaqja, der im Gefängniskrankenhaus in Tirana behandelt wird, wurde ebenfalls versehentlich durch eine Kugel im Bein verletzt. Auch er verbüßt ​​eine lebenslange Haftstrafe für den Mord an zwei älteren Schwägerinnen, die er 2014 in Durrës gefoltert hatte, nachdem er in ihr Haus eingebrochen war, um zu stehlen.

 

Der Mord an Arben Lleshi im Peqin-Gefängnis, der Direktor und 11 Mitarbeiter werden verhaftet! Sokol Mjacaj verbrachte 20 Tage mit einer Waffe im Gefängnis, festgehalten in einer Zelle und beatmet Der verletzte Indrit Shaqja, der Täter Mjacaj und das Opfer Lleshi

Der Mord an Arben Lleshi im Peqin-Gefängnis, der Direktor und 11 Mitarbeiter werden verhaftet! Sokol Mjacaj verbrachte 20 Tage mit einer Waffe im Gefängnis, festgehalten in einer Zelle und beatmet

Einen Tag nach der Ermordung des Sträflings Arben Lleshi und der Verwundung von Indri Shaqja im Hochsicherheitsgefängnis von Peking wurde die gesamte Befehlskette verhaftet, vom Gefängnisdirektor Kamber Hoxha bis zum Chef der Gefängnispolizei Den Polizisten wird vorgeworfen, dass sie keine Kontrolle über den Gefangenen ausgeübt hätten, dem es vor 20 Tagen gelungen sei, die Waffe sicherzustellen.

Prominente Verbrecher wurden verhaftet, bei einer RENEA Polizei Aktion, in Elbasan, Peqin

Alle Gesuchten, lassen sich einen Bart wachsen

Die Polizei Einheit OLF, Hat man wohl aufgelöst, weil Kriminelle die Spezial Einheit unterwanderten.

OFL Operationen der Polizei, und die Drogen Transporte, Migranten Schmuggel gehen überall weiter

vor 2 Jahren

EU Soreca Show um von den Edi Rama Comedy Polizei Aktionen abzulenken

RENEA ‚rrethon‘ Elbasanin dhe Peqinin, në kërkim të ‚bosëve të krimit‘ që ‚i mori në qafë‘ Dumani, 10 të shoqëruar! Në pranga ‚Kel Çami‘, i pranishëm në konfliktin që u vra Pjerin Xhuvani

Forcat RENEA kanë zbarkuar në Elbasan dhe Peqin për kapjen e personave të shpallur në kërkim nga megaoperacioni i DOSJES „Plumbi i Artë“. Report Tv mëson se deri më tani janë shoqëruar 10 persona, ndër të cilët edhe Kelmend Xhaferri i quajtur ndryshme si ‚Kel Çami‘, një person i njohur në Elbasan, i përfshirë dhe në ngjarjen e rëndë të ndodhur 4 ditë para zgjedhjeve të vitit 2021 në Elbasan, kur u vra Pjerin Xhuvani. Gjatë një konflikti ka humbur jetën Pjerin Xhuvani dhe janë plagosur katër persona. Ndërkohë që Kelmend Xhaferri ka qenë i përfshirë në konflikt dhe u shpall atëherë në kërkim.  Ndërhyrja e RENEA ne Elbasan është kryer me shpresën e kapjes se Talo Çeles, Suel Çeles, Kamer Mehjes dhe Gentian Sharrës. Por ende nuk ka një informacion për personat e shoqëruar.

Kujtojmë se DOSJA e sigruar nga Report Tv dhe Shqiptarja.com ‚Plumbi i Artë‘ është zbërthyer nga dëshmia e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumanit dhe dhe Henrik Hoxhajt nga qelia zbërthyen vrasjet nga grupet e organizuara kriminale të një dekade nga viti 2011 deri në 2022-shin.

Sherr me thika në Elbasan, një i plagosur! Autori në pranga

Sipas SPAK, dëshmia e Dumanit përputhet me provat e administruara në këto ngjarje kriminale, kryesisht ekzekutime mafioze të porositura nga persona me precedentë të theksuar kriminalë, apo grabitje. Për këtë arsye, shumë dosje do të rihapen për tu shtuar prova të reja. Ndër akuzat më të rënda që Dumani zbuloi për herë të parë para drejtësisë, ishte ekzekutimi i Ervis Dedej nga Talo Çela, që më tej i preu futin nënës së tij Fatmira, kur nisi të kërkonte drejtësi për të birin.

Për këtë operacion të SPAK, u lëshuan 32 urdhër arreste, nga të cilat 18 u ekzekutuan nga policia (prej të cilave 9 masa iu komunikuan persona të arrestuar për vepra të tjera penale), ndërsa 14 janë ende në kërkim. Më shumë se 12 janë ngjarjet kriminale që mendohet se janë zbardhur nga dëshmia e Nuredin Dumanit, pas arrestimit dhe janë goditur 8 grupe kriminale pasi Dumani dhe Hoxha bashkëpunuar me drejtësinë për të zbardhur krimet ndër më të rëndat në këto vitet e fundit, ekzekutime mafioze por edhe urdhra për vrasje, pagesa qindra mijëra euroshe për ekzekutime etj.  Krimet më të shumta Nuredin Dumani ka rrëfyer se i ka bërë me Talo Çelën, si dy ortak njohur me pseudonimet, Lala dhe Bubi, pjesë e të njëjtit grup kriminal, por që shoqëria mes tyre mori fund pas grabitjes në aeroportin e Rinasit, për ndarjen e 4.3 milionë euro.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:

 

Ora 19:09

RENEA rrethon Elbasanin, a do të vihen këtë herë në pranga Talo Çela dhe Suel Çela?! 14 ‘bosët  e krimit’ në kërkim

1654794651_12006301337cb5c1e5686bec9ac81b0331e300e.jpgDy të penduar të drejtësisë, Nuredin Dumani dhe Henrik Hoxha nga qelia, kanë zbërthyer javët e fundit ngjarjet të rënda kriminale nga grupet e organizuara të një dekade nga viti 2011 deri në 2022-shin. Por nga operacionin ‘Plumbi i Artë’ mbeten 14 të pa arrestuar, kryesisht emra të rëndësishëm të krimit në disa qytete të ndryshme të vendit. Teksa RENEA është në Elbasan nuk dihet nëse kësaj radhe do t’i shpëtojë prangave Talo Çela, Suel Çela apo emra të tjerë të njohur të krimit në vend.

14 personat në kërkim nga operacioni ‘Golden Bullet’

Ervis Martinaj

Florenc Çapja

Talo Çela

Eljo (Ervis) Bitri

Festim Qoli

Alban Bengasi

Elvin Merlika

Alket Xhixha

Marjus (Suel) Lulaj (Çela)

Agron (Kamber) Mehja

Aleks Çela alias (Tom Qorri)

Agim Gjini

Mikael Qosja (Kamami) (Stefo)

Abedin Mama (Dine Çami)

https://shqiptarja.com/lajm/renea-zbarkon-ne-elbasan-e-peqin-kontrolle-per-te-shpallurit-ne-kerkim-nga-plumbi-i-arte-disa-te-shoqeruar

 

Wird geladen
×