Ein Behandlungsfehler des Artzes?. Die Murati  Bande, gehört zum übelsten in Durres, Shiak. Der Vater vor einigen jahren in Durres erschossen am Rathaus Platz, tauchte 1994 in Durres auf.

 

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durrres, im Focus der Internationalen Ermittler

Edi Rama und der kriminelle Tross Die EU Mafia mit Vangjush Dako Die Türken Iskënder Sale, 35 vjeç, dhe Nejdet Cesuroglu, 49 vjeç., sind immer noch nicht gefasst, wie 1 Kosovare, wichtige Figuren im Drogen Ring um ein Heroin Labor Die Dreistigkeit von Hekuran Hoxha, Admir Hoxha mit einem illegalem Luxus Hotel am Flugplatz ist schon mehr wie peinlich für den NATO Staat. Samir Gjepali, ebenso Uralt Gestein im Drogen Handel in Deutschland und Albanien, wo es auch schon ein Attentat auf Samir Gjepali gab! Freie Fahrt, auch bei vorbestraften Gross Drogen Schmuggelrn wie Hekuran Hoxha, Samir Gjepali nach Deutschland. Max finanziert man einem Innenminister Samir Tahiri, der Deutschen Botschafts Mafia einen Club Aufenthalt oder Wahlkampf, erhält neue Identitäten.   Bildergebnis für Samir Gjepali Gregor Rama, Sohn des Edi Rama, mit einer 10.000 $ Brille von Maybach

Ky është 39-vjeçari nga Shijaku që humbi jetën në banesë, policia nis hetimet për mjeken

 

 

13/03/2021 – 15:07

Ky që shihni në foto është 39-vjeçari Ervis Murati, nga Shijaku, i cili humbi jetën në banesë, pasi kishte marrë mjekim në spitalin e Durrësit.

Vëllai i 39-vjeçarit, pas varrimit ka bërë denoncim në komisariatin e Shijakut ndaj mjekes P. Kristani 47 vjeçe e cila e ka mjekuar Ervisin ditën e enjte kur ai është shtruar në spitalin rajonal.

Pas mjekimit, Ervis Murati është dërguar në banesë, por ka ndërruar jetë, megjithëse sipas familjarëve nuk vuante nga sëmundje të tjera.

Familjarët kërkojnë të zbulojnë shkakun, pse i afërmi i tyre humbi jetën dhe për këtë arsye kanë kërkuar akt ekspertizën mjeko-ligjore.

Paraditen e së shtunës, policia njoftoi se në komisariatin e policisë Shijak ka nisur procedimi penalisht për mjeken P. Kristani, e cila akuzohet për „Mjekim i pakujdesshëm“.

“Për këtë shtetase ka bërë kallëzim shtetasi E. M., 31 vjeç, pasi dyshohet se ka mjekuar në mënyrë të pakujdesshme vëllanë e tij, shtetasin E. M., 40 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në banesë”,- bëri të ditur policia në njoftimin për shtyp.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/