GETAGGTE BEITRÄGE / Arkirmed Lushaj

Nord Albanische Tropoje Terroristen, sprengen wieder einmal die Deutsche KfW: Starkstrom Leitung bei Fushne – Kruje

Identische Gestalten bauten die Drogen Netzwerke auf, sind führend im Betrug wie Bashkim Ulaj und die EU Banden. Übe die Leitung geht 50 % des Albanischen Stromes, weswegen die Berisha Terroristen alle paar Jahre dort einen Mast sprengen auch für Alt Metall.

Oder wurden für ihre Mafia Geschäfte auch im Osten von Tirana angesiedelt unter Berisha, raubten und bebauten besetzte Grundstücke, wo heute demonstriert wird, gegen den Abriss ihrer Häuser- Die Sali Lushaj Bande mit  dem Sohn „stressi“ einem Drogen Banditen Baron Rapper.

Lushaj

Rein kriminelle Familien, die von Landräuberei, Drogen und sonstigen kriminellen Aktivitäten leben

Violence Has Become the Only Language Albania Understands

Identische Vorgänge vor über 10 Jahren mit der NATO und von Berlin finanzierten Terroristen UCK-Gruppe, rund um die UCK, welche auch dann Stark Strom Masten sprengten, bis das Alles aufflog, als man sich selbst in die Luft sprengte.

Akt terrorist, tritol ndaj shtyllës së tensionit të lartë në Fushë Krujë, në rrezik 50% e furnizimit të vendit /Foto

Një shtyllë e tensionit të lartëTiranë2-Podgoricë ka rënë pre e një shpërthimi tritoli. Policia deklaron se nuk dihet se kur ka ndodhur ky sulm. Shperthimi ka demtuar një nga kater këmbët e shtyllës.

Verletzte, durch die kriminellen Horden des Salih Berisha, Lulzim Basha, als ihre illegalen Bauten abgerissen werden

Geldwäsche in illegale Bauten, aus Drogen, Frauen, Waffen, Kinder Handel, die Berisha Horden sind wieder los. Arachische Landräuberei, Banditentum, wo Raubzüge seit über 20 Jahren nach Deutschland in die Welt organisiert werden, inklusive Kinder-, Frauen-, Drogen Handel vom Albanischen Geheimdienst SHIk schon vor 25 Jahren organisiert, mit Hilfe dummer CDU Gestalten und der KAS. 1996 Wahlbetrug ohne Ende, Vernichtung der Staats Archive und der letzte Verbrecher und Innenminister dabei wie Flamur Noka und Lulzim Basha.

Ein qualifizierte Kommentar „ein barbarischer – Vandalen Akt“: Protesta te Unaza, Kokëdhima: Krim e akt barbar ndaj banorëve

 

 

Rapper verherrlichen Gewalt und Banditentum, sind die PR von kriminellen Clans
Der Vater von Stressi: Sali Lushaj, organisierte die Demonstrationen, Schlägereien gegen die Polizei als viele illegale Bauten an der neuen Ring Strasse abgerissen werden. Dort haben Berisha Leute, wie Landesweit oft 2-5 Häuser, auch Hochhäuser und Firmen.

Ka nisur protesta te „Unaza e Re“ e paralajmëruar pas përplasjes së dhunshme përpara Kuvendit. Në ditën e 19-të, protesta kryesohet nga kryetari i PD, Lulzim Basha deputetët Ervin Salianji e Klevis Balliu. Banorët kanë bllokuar sërish rrugën të të dyja anët e Unazës.

22 Nëntor, 17:10 | Përditësimi i fundit: 17:50
Lushaj

Rein kriminelle Familien, die von Landräuberei, Drogen und sonstigen kriminellen Aktivitäten leben

Identische Leute, welche Maut Stellen zerstörten aus Nord Albanien, wo Hirnlose Neanderthaler leben.

Protests Against Road Toll Turn Violent in Albania

Albania Opposition Supporters Block Roads in Toll Dispute

Violence Has Become the Only Language Albania Understands

  • Ish-truproja i Berishës, Sali Lushaj në protestën e ‘Unazës së Re’ para Kuvendit

   Babai i reperit të njohur si Stresi, ose Arkimed Lushaj, Sali Lushaj është fiksuar nga kamerat në mes të turmës së protestuesve para…

   Artan Hoxha publikon fotot: Ja si RENEA nuk ndaloi në Elbasan makinat e blinduara të Çapjave

   Në foto shihet qartë sesi kalojnë makinat e blinduara të këtyre eksponentëve të lidhur me krimin, por RENEA nuk ndërhyn, ndërkohë që qytetarët e…

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali, shkatërrohen 3 grupe shqiptare, paratë e drogës investoheshin në Shqipëri

   ITALI – 56 të arrestuar, 24 prej të cilëve në flagrancë, 130 kg kokanë, armë, mallra dhe 1 milionë euro të sekuestruara, është bilanci i një megaoperacioni të Guardia di Finanza, duke shkatërruar tre banda kriminale shqiptare të trafikut të kokainës nga Amerika Latine drejt Europës. Operacioni ka qenë i koduar ‚Boca‘ që do të thotë ‚Breshia, Operacion krimi Albania‘. Droga e fortë kishte për destinacion Breshian në Itali, nga ku shpërndahej më pas në të gjithë Italinë e Veriut.

   Grupet kriminale besohet se ishin në gjendje të trafikonin deri në 1 ton kokainë në vit e cila ruhej në tre depo farmaceutike, një sasi aq e madhe me anë të të cilës furnizohej e gjithë zona e veriut të Italisë. Të ardhurat nga droga llogariten rreth 100 mln euro. Paratë e fituara nga trafiku i kokanës, grupet i investonin në biznese në Shqipëri.

   Arrestimet
   Në kuadër të këtij superoperacioni janë arrestuar 21 persona në Breshia, ndërkohë që janë dhënë masa paraburgimi në Itali, Shqipëri, Gjermani, Hollandë, Belgjikë dhe gjithashtu në Greqi gjatë orëve të fundit. Më shumë se 50 persona kanë përfunduar në pranga dhe në burg kryesisht shtetas shqiptarë, ndërsa po ndiqen të lirë 30 të dyshuar, mes të cilëve prindërit e një 14-vjeçari që u kap me 3 kg kokainë të pastër në një çantë shpine. Adoleshenti ishte arrestuar në dhjetor të vitit 2017. Ndërkaq në bazë të hetimeve një çift shqiptarësh ishin përgjegjës për të ruajtur shtëpinë ku ishte vendosur droga nga ana e organizatës kriminale në Breshia. U zbuluan gjithashtu tre vendodhje ku fshihej sasia e drogës, pikërisht në garazhe dhe apartamente që gjendeshin në godina të ndryshme, në rrugën “Valcamonica”, në rrugën “Milano” dhe në Cazzago San Martino.

   Hetimet
   Ishte zbulimi i pajisjes mahnitëse të instaluar në makina, ajo që çoi policinë të vinte në pranga 24 persona në kushtet e flagrancës. Hetimet zgjatënpak më shumë se 12 muaj dhe gjatë tyre janë kryer një numër i konfiskimeve dhe arrestimeve në Brescia, në Bergamo, në Lucca, Pavia, Macerata, Monza, Modena dhe në Holandë, në afërsi të aeroportit të Amsterdamit. Gjithçka filloi pas gjetjes të një sasie prej 6.6 kg kokainë një të riu rumun në Brescia, në fund të vitit 2017. Me nisjen e hetimeve pas këtij zbulimi u koordinua aksion ndërkombëtar anti-drogë, për të shkuar në gjurmët e furnizuesve të lëndëve narkotike. Nga hetimet rezultoi se u arrit çmontimi i tre organizatave me vendodhje: njëra që bënte grumbullimin në shtëpinë e një shqiptari në Belgjikë, një tjetër që e përpunonte drogën në Hollandë dhe organizata tjetër ishte aktive në Holandë dhe në Gjermani, e cila merrej kryesisht me transportin.

   Rruga e drogës/ Si trafikohej kokaina nga Amerika Latine
   Droga vinte në Europë me anije dhe më pas transportohej e fshehur në bordin e dhjetra makinave të modifikuara në mënyrë të sofistikuar teknike. Nisja e drogës bëhej që nga Amerika e Jugut. Kokaina mbërrinte në portet hollandeze. Duke korruptuar agjentët e stafit në pikat e kalimit kufitar dhe duke i joshuar me shuma të mëdha parashë, sasia e drogës më pas bënte një ndalesë në Frankfurt të Gjermanisë dhe më pas mbërrinte në Bresciano. ……………….

   Ora 17:09

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali, shkatërrohen 3 grupe shqiptare, paratë e drogës investoheshin në Shqipëri

   5 / 5

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali

   1 / 5

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali

   2 / 5

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali

   1 / 5

   In Rom wurden 30 Luxus Villen der Sinti Mafia abgerissen, welche illegal auf Antiken Grund gebaut wurden

   Polizei in Rom reißt illegal errichtete Villen von Mafia-Clan ab
   In einem Vorort von Rom hat die Polizei mit dem Abriss von illegal errichteten Villen eines mutmaßlichen Sinti Mafia-Clans begonnen. Mehr»

   die Luxus Villen, von wo aus Drogen Handel, Raubzüge organisiert werden

   in Deutschland

   Und die grossen Drogen und Kokain Banden, direkt von Angela Merkel, Steinmeier und Edi Rama promotet in Tradition

   Aktualitet

   Italienische Medien geben nicht mehr Details und Informationen über Bande Aktivität aber erklären , dass identifiziert mehr als 100 Kunden in dieser Gruppe.

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali, shkatërrohen 3 grupe shqiptare, paratë e drogës investoheshin në Shqipëri

    ITALI – 56 të arrestuar, 24 prej të cilëve në flagrancë, 130 kg kokanë, armë, mallra dhe 1 milionë euro të sekuestruara, është bilanci i një megaoperacioni të Guardia di Finanza, duke shkatërruar tre banda kriminale shqiptare të trafikut të kokainës nga Amerika Latine drejt Europës. Operacioni ka qenë i koduar ‚Boca‘ që do të thotë ‚Breshia, Operacion krimi Albania‘. Droga e fortë kishte për destinacion Breshian në Itali, nga ku shpërndahej më pas në të gjithë Italinë e Veriut.

fgETIKETT:

Komento

Der Sohn eines Dumm DP Berisha Ex-Abgeordneten; Arkimed Lushaj, bekannt als „Stressi“ wurde endlich verhaftet

Der Sohn des Sali Lushaj, einem Dumm Kriminellen von Berisha und aus Nord Albanien. Kultur und Sänger als Tarnung von Drogen Geschäften, Alles normal in Albanien

Bildergebnis für arkimed lushaj sali

Der Sohn und Sali Lushaj, komplett ohne Schule, ohne Berufs, aber mit Luxus SUV unterwegs. Festgenommen mit einer 12 schüssigen Barreta.

 

Langzeit Drogen Geschäfte und oft wegen Waffen Besitz  festgenommen, kam immer wieder sofort frei. Drogen Versorgung im Block, ein System dieser dummen und gefährlichen Banden. eines seiner Videos Morde, Hinrichtungen, Drogen Frauen Handel, Prostitution und Machtkämpfe im „Blok“ im Zentrum von Tirana, inklusive Schwulen Clubs für Michael Roth und Co. aus Berlin und Brüssel. Das reale Nachtleben in Tirana. Im Linze Hotel in Tirana verhaftet, eine uralte Geldwäsche und Drogen Umschlagsstätte.

Bildergebnis für arkimed lushaj

Hamburger Bordell Mafia des Knut Fleckenstein natürlich in Tradition der Drogen Banden des Hamburger Senats, was mit den Osmanis schon bekannt war. Die Familie gehört zu den kriminellsten Berisha Banden ist auch i Belgien zu Hause

I shtrirë mbi krevat dhe pa rroba, del video e momentit të arrestimit të reperit Stresi

TIRANE – Dalin pamjet e arrestimit të reperit Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi. Ai u arrestua pasditen e djeshme në një hotel në zonën e Linzës, në periferi të Tiranës. Në pamjet e publikuara nga policia duket momenti kur prangoset reperi i shtrirë mbi krevat dhe i zhveshur. Ndërsa gjatë kontrollit iu gjet një sasi lënde narkotike e llojit kokainë si dhe një armë zjarri pistoletë „Beretta“ të cilën e posedonte pa leje. Në video duken dy doza lëndë narkotike dhe arma e zjarrit që mbante reperi.

Stresi ndodhej në shoqërinë e një vajze 20-vjeçare në momentin e arrestimit, e cila u morën në pyetje nga polica, por më pas u la e lirë. Arkimend Lushaj akuzohet si pjesë e një grupi kriminal që trafikonte drogë në zonën e ish-bllokut në kryeqytet. Reperi është mbajtur në përgjim nga Prokuroria prej rreth një viti, ndërsa një ditë më pas, me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata e Tiranës dha masën e arrestit me burg, masë e cila u ekzekutua nga policia pasditen e të mërkurës.

Arkimed Lushaj është djali i Sali Lushës, ish-truprojë i Sali Berishës. Por kjo nuk është hera e parë që Arkimed Lushaj prangoset për mbajtje armësh pa leje, ai njihet edhe për përfshirjen e tij në sherre dhe konflikte të tjera. Herën e fundit, Stresi ka përfunduar në prangat e policisë, ka qenë në 13 prill të këtij viti, teksa konsumonte kokainë në një lokal në Tiranë.

Ndërkaq, ai është arrestuar edhe disa herë të tjera, pasi qarkullonte me armë pa leje. Madje në disa raste reperi shqiptar i ka publikuar vetë foto me armë në rrjetet sociale.

http://shqiptarja.com/lajm/i-shtrire-mbi-krevat-del-video-e-momentit-te-arrestimit-te-reperit-stresi

Ähnliches Foto

 

Alltag in Albanien, wo lt. den gekauften EU Verbrechern und der Deutschen Botschafterin, ebenso Angela Merkel „erhebliche Fortschritte“ gemacht wurden, wenn Jugend Banden nun Freie Fahrt haben nach Europa

Dalin pamjet, ja si u arrestua ne hotel Stresi on Vidnews.

ein volkommen unbeutender Idiot, nur laufen in Albanien über 10.000 so herum und dann kommen die Kosovo Idioten auch noch dazu im NATO Stile

Wird geladen
×