Schlagwort-Archive: OSHEE

2 Mafiosi hingerichtet: OSHEE / Strom Chef in Vlore: Roland Saliu, Hotel und „Vlore Channel“ Besitzer: Erven Hyseni

Nicht die Erste Hinrichtung im Mafia Club des Strom Betreibers: OSHEE mit Adrian Cela, oder und um die Mafiösen Bar und Medien Besitzer in Vlore. Saison bedingte Morde, wie jedes Jahr. Der Tatort, wenige Meter von einem Zentralen Verkehrs Knoten Punkt entfernt, wo permanent die Polizei den Verkehr regelt.

Ndërtohet skema, si ndodhi ekzekutimi i dyfishtë në Vlorë

Man versucht die Hinrichtung von dem OSHEE Chef: Roland Saliu als Zufall erscheinen zulassen, aber er kommt direkt rund um den Kajolli Clan, Sokol Olldashi aus kriminellen Kreisen, war bereits 2008 verhaftet. Roland Saliu stellt sich heraus , im Jahr 2008 auf Befehl der Staatsanwaltschaft verhaftet wurde, als er als Ingenieur der albanischen Energy Corporation in Fier gearbeitet.

Atentati mafioz në Vlorë, dy viktimat po pinin kafe, zbulohet cili ishte objektivi

Direktoren Posten, wurden wie überall an Kriminelle verkauft, das einzige Regierungs Programm des Kokain süchtigen Drogen Bosses: Edi Rama war und ist. EU finanziert, weil Mafia Zentrale in Durresdie EU noch krimineller und korrupter ist. Adrian Cela, hat man sein Auto schon in der Mafia Zentrale in Durres abgefackelt. wo er in einem illegal errichteten Mafia Bau residiert, wie andere Verbrecher.

Links:   Roland Saliu                                  Rechts: Erven Hyseni

Hotel „Vlore“ und Bar Besitzer: Erven Hyseni, wurde ebenso hingerichtet.

Mitglied der Verbrecher Partei SP, OSHEE Direktor hingerichtet: Samir JakuMafia Zentrale in Durres

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Alte Methoden, vor allem bei Handy Tarif Abrechnungen, schon damals vor 15 Jahren mit der selben Bande:

OSHEE-Strom Abrechnungs BetrugRama-Cela

Mafia Duo: Edi Rama – Adrian Cela

Betrug ohne Ende, seit Jahren.

Vlore ist ein Langzeit von der korrupten EU finanziere Verbrecher Zentrale (lungomare Projekt zuletzt), wo auch die neueste Promenade nur ein Millionen teures Beton und Hirnlos Projekte ist, wie in Durres, oder Sarande. Nghradeta, Sacra Corona Unita Vertreter wurden dort schon festgenommen, mit direkter Verwandschaft zu Albanischen Ministern (Majlinda Bregu), was dann Tradition ist, wie die Partnerschaft mit Kriminellen in Berlin, Brüssel, Washington.

Aktualitet
24 Maj 2017 – 19:46 | përditesuar në 20:30
Vritet drejtori i OSHEE të Vlorës
e pronari i një televizioni vlonjat
Vritet Roland Saliu, drejtori i OSHEE, Vlorë
Vritet Erven Hyseni, pronar i ‚Vlora Channel‘

VLORË-Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e mbrëmjes së kësaj të mërkure në qytetin e Vlorës, në Sheshin e Flamurit ku dy persona jane vrare ne nje atentat.

Shqiptarjal.com meson se viktima kanë mbetur drejtori i OSHEE të qytetit të Vlorës Roland Saliu dhe pronari i një lokali, shtetasi Erven Hyseni. Ky i fundit rezulton dhe pronar i nje televizioni lokal, ‚Vlora Channel‘.

Ngjarja ndodhi pranë një hoteli në Sheshin e Flamurit ku persona ende të panjohur kanë qëlluar në drejtim të lokalit-hotel, pronë e Hysenit.

Dyshohet se shënjestër e atentatit ka qenë pronari i televizionit lokal, “Vlora Channel’.

Motivet e krimit nuk dihen ende, ndërsa makina e autorëve është gjetur e djegur pranë fshatit Panaja. Policia është në vendin e ngjarjes dhe po kryhen hetimet.

Te plagosur kane mbetur dhe dy persona te tjere.

roland saliu
(Roland Saliu, drejtori i OSHEE te Vlores) – See more at: http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/vritet-drejtori-i-oshee-t–vlor-s-e-pronari-i-nj–televizioni-vlonjat-420791.html#sthash.rme0x1Z1.dpuf

Bei 1 Million Elektrizität Schulden, wurde der Stadt Lezhe nun der Strom abgeschaltet

Lezhe wird wie viele andere Städte in Albanien und dem Kosovo, von Kriminellen verwaltet, die sich Direktoren und Bürgermeister Posten kauften. Wie bei den EU Gestalten, kauft man sich Posten um möglichst viele zustehlen (siehe Ausführungen des Wolfgang Hetzer) und Kompetenz ist nicht notwendig. Der Strom Versorger OSHEE ist ebenso komplett von Kriminellen übernommen worden unter Adrian Cela.

OSHEE-Strom Abrechnungs Betrug

 Material Lieferungen werden nicht gezahlt, wo zuvor immer Bestechungsgelder flossen.

Die Rumänische Firma „SC Aem “ erhebt Klage gegen den Strom Erzeuger: OSHEE für 5,31 Millionen € Verbindlichkeiten aus Lieferungen

Aktualitet
21 Dhjetor 2016 – 11:51 | përditesuar në 11:57
Bashkia debitore në OSHEE
qyteti i Lezhës në errësirë totale

Në prag të festave te fundvitit, kur dekori festiv dhe ndriçimi duhej të ndizte të gjithë qytetin, disa lagje kryesore të Lezhës janë mbuluar nga errësira.

Prej kohësh OSHEE ka ndërprere energjinë elektrike për të furnizuar sistemin ndriçues të qytetit pasi Bashkia e Lezhës prej kohësh është debitore ndaj kësaj kompanie.

I kontaktuar në telefon Drejtori i Shërbimeve Publike në Bashkinë e Leshës, Ndue Lushi, është shprehur se  Operatori i Shpërndajes së Energjisë Elektike ka ndërprere furnizimin me energji elektrike për sistemin ndriçues të qytetit, pasi Bashkia e Lezhës i ka borxh OSHEE-së një vlerë prej 120 milionë lekësh.

Sipas tij, borxhi është i mbartur prej vitesh dhe bashkia nuk ka mundur t’i paguaj, duke dënuar qytetarët e disa lagjeve që të lëvizin në errësirë gjatë orëve të mbrëmjes si dhe duke kufizuar atmosferën festive për qytetaret lezhianë. http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/bashkia-debitore-n–oshee-qyteti-i-lezh-s-n–err-sir–totale-392425.html

Gangster Duo: Adrian Cela, Edi Rama planen weitere 4,2 Millionen € zustehlen

Sogar Phantom Umwelts Überprüfungen sollen jetzt finanziert werden. Alles ohne Ausschreibung ein reines Diebstahl und Banditen Räuberungs Programm im alten Stile von Adrian Cela.

Die Westliche erpresste Übernahme des CEZ Konzern, war ein identisches Betrugs System, was beim damaligen Tschechischen Ministerpräsidenten und den EU Ganoven anfing,bis das Modell scheiterte.

Gefakte Ausschreibungen zu 100 % um die Funds des Staates zustehlen, identisch als Edi Rama Minister in der Fatos Nano Regierung war und mit dem Gangster Adrian Cela, vor dem wir scon Ende 2013 warnten der nun Leiter der Energie Behörde OSHEE ist.

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Alte Methoden, vor allem bei Handy Tarif Abrechnungen, schon damals vor 15 Jahren mit der selben Bande:

OSHEE-Strom Abrechnungs Betrug

Mafia Duo: Edi Rama - Adrian Cela
Mafia Duo: Edi Rama – Adrian Cela

Das Auto des Adrian Cela, wurde in der Verbrecher Zentrale „Rruga Taulantia“ abgefackelt.

GJAKU I SHQIPTARËVE/ OSHEE hap thesin për oligarkët, mbi 6.2 miliard lek tendera për 40 ditë

Rama-Cela

Nga Boldnews.al

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka hapur mirë thesin e parave për ti shpërndarë te oligarkët e pushtetit. Nga një hulumtim i Boldnews.al në Agjencinë e Prokurimit Publik rezulton se OSHEE ka vendosur të shpenzoj mbi 6.2 miliard lek për tendera publikë.

Do të jenë pikërisht 18 tendera që do tu shpërndahen kompanive si dhe do të “justifikojnë” këtë shifër galopante për ekonominë e vendit tonë. OSHEE i ka shpërndarë këto para në 8 qytetete, përkatësisht në Berat, Burrel, Shkodër, Durrës, Tiranë, Fier, Kavajë dhe Gjirokastër.

Këto 6.2 miliard lekë, ose përafaërsisht 4.6 milion euro kanë nisur të shpërndahen për kompanitë fituese që në fillim të muajit tetor ndërsa do të paratë do të shkojnë të gjitha në denstinacion brenda 11 nëntorit të këtij viti.

Në një përllogaritje të thjeshtë, OSHEE përdor mbi 150 mijë euro në ditë nga paratë e konsumatorëve shqiptarë për tenderave që shkojnë kryesisht për oligarkët pranë pushtetit. fondet publike për të hapur tendera.

Edhe pse në listën fituese ka qytete të mëdha, për çudi pjesën më të madhe të tortës e merr Burreli, ku OSHEE ka alokuar mbi 2.9 miliard lek për rikonstruksion të rrjeteve elektrike.

Në qytetin bregdetar, aty ku Administratori i OSHEE Ardian Çela ka mbajtur postin e zv. Kryetarit të Bashkisë së Durrësit, janë zhvilluar edhe tendera për vlerësimin e ndikimit në mjedis të investimeve në energjitik. Janë rreth 25 milion lek që do të shkojnë për studime, ndërkohë që sot ka me mijëra shqiptarë që nuk janë në gjendje të paguajnë energji elektrike qoftë edhe për një poç të vetëm.

Boldnews.al ka denoncuar edhe muaj më parë këtë praktikë të OSHEE për të bërë qoka me fondet publike nëpërmjet tenderave për vlerësimin e ndikimit në mjedisi. Ardian Çela ka zgjedhur vetëm qytetin e Durrësit për të shpallur herë pas here tendera të këtij lloji. Kjo edhe për shkak të lidhjeve të tij në të kaluarën, por edhe në të tashmen.

Duket se Durrësi do të vijojë të mbetet destinacioni ku mund të realizohen tendera të dyshimtë dhe të zhduken fondet publike të OSHEE.

Më poshtë të gjitha tenderat e OSHEE nga 3 tetor – 11 nëntor:

OSHEE Berat – 12 964 214 lekë për ndërtim rrjeti dhe kabina elektrike – Tenderi më 7 nëntor

OSHEE Berat – 91 476 787 lekë për ndërtim rrjeti TU me kabëll ABC në kabinat e Fiderit – Tenderi më 11 nëntor

OSHEE Burrel – 51 405 099 lekë për rikonstruksionin e rrjetit të ri elektrik në Agjensinë Burrel dhe Njësinë Laç – Tenderi më 8 nëntor

OSHEE Burrel – 237 391 834 lekë për ndërtim i rrjetit të ri elektrik në autostradën Laç – Mamurras, Loti I – Tenderi më 11 nëntor

OSHEE Shkodër – 3 221 373 lekë për rikonstruksionin e rrjetit TU në kabinën Shelqet 1, Fidri Lavatriçe Vau-Dejes – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Shkodër – 9 328 762 lekë për ndërtimin e rrjeteve ajrore TM, Kabinës Shtyllore Gropa e Portës, fidri Zagore, Bogë, Koplik – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Shkodër – 8 776 970 lekë për rikonstruksionin e dy kabinave Qendër Balldre dhe rikonstruksioni i Rrjetit TU me kabëll ABC Balldre Lezhë – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Shkodër – 35 523 784 lekë për ndërtimin e Fidrit të Ri”Mes” kabllore 20 kV – Tenderi është fituar më 6 tetor

OSHEE Shkodër – 39 918 720 lekë për rikonstruksionin e fidrit 2 Gurra nga linje ajrore ne kabllore 20 kV – Tenderi është fituar më 6 tetor

OSHEE Shkodër – 4 500 000 lekë për blerje kabëll TM Al 3x(1x185mm2 ) dhe mufte kabëlli të Thatë 20 kV – Tenderi është fituar më 3 tetor

OSHEE Durrës – 1 200 000 lekë për vlerësimin e ndikimit në mjedis – Tenderi më 31 tetor

OSHEE Durrës – 1 380 000 lekë për vlerësimin e ndikimit në mjedis – Tenderi është fituar më 4 tetor

OSHEE Durrës – 8 750 122 lekë për rikonstruksionin nga ana ndërtimore të kabinave Agjencia Durrës – Tenderi është fituar më 17 tetor

OSHEE Tiranë – 9 775 370 lekë për rikonstruksionin dhe kalimin nga 6 KV ne 20 KV i Kabinës Elektrike Duhani – Tenderi është fituar më 10 tetor

OSHEE Fier – 3 923 474 lekë për ndërtimin e rrjetit TU me kabëll me vetëmbajtje ABC – Tenderi është fituar më 24 tetor

OSHEE Fier – 49 990 200 lekë për blerje matësash elektronik 50-300 Volt Monofazë – Tenderi është fituar më 12 tetor

OSHEE Kavajë – 51 534 911 lekë për investim në rrjetin elektrik në qytetin e Kavajës – Tenderi është fituar më 12 tetor

OSHEE Gjirokastër – 2 314 022 për ruajtjen dhe shoqërimin e vlerave monetare gjatë transportit nga KNK drejt filialeve të Bankave për Qarkun Vlorë –  Tenderi është fituar më 14 tetor

GJAKU I SHQIPTARËVE/ OSHEE hap thesin për oligarkët, mbi 6.2 miliard lek tendera për 40 ditë

OSHEE-Strom Abrechnungs Betrug

Gefakte Abrechungen nicht nur bei den Mobil Funk Betreibern und NATO konform, Verbrecher Staaten zuerrichten. US – NATO Fund: „Peace of Fund“ mit Edmond Haxhinasto, wo nur Skandale und Erpressung zum Programm gehören.

Das US-EU „Failed-States-Building-Programm“ – Albania Drive Against Corrupt Mayors Yields Few Results

Technisch, wird das so eingestellt, das ein „überhöhter“ Anteil bei einer Phantom Firma landet, wo Adrian Cela, Langzeit Mafiosi ist.

Hinzu kommen die üblichen Erpressungs Kartelle, über Inspektoren, welche pro Monat Summe xy Oben abliefern müssen.

 

 

Aktualitet
Sa vlerë kanë matësit e rinj kur hajdutët janë zyrtarët e OSHEE?

cela

Nga Boldnews.al

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) prezantoi sot me bujë pajisjen e re PDA, që sipas kompanisë do të lexojë dhe transmetojë në kohë reale në server të dhënat për çdo abonent.

Drejtori Rajonal për Tiranën Klevis Jahaj u shpreh sot se matja dhe faturimi i faturës së energjisë në kohë reale do të rrisë transparencën ndaj abonentit. Por ai nuk sqaroi se çfarë vlerë kanë këto matës (përveç parave të tenderit që janë blerë pajisjet), ku vetë zyrtarët e OSHEE fshijnë detyrimet në sistem për të përfituar rryfshet.

Edhe pse dyshimet janë se kjo është një tjetër afere korruptive, fakt mbetet se këta matës të kushtueshëm nuk kanë asnjë vlerë në një kohë që brenda rrjetit të OSHEE ka drejtues dhe punonjës që vjedhin përditë.

Jo më larg se disa ditë më parë, emisioni investigativ “STOP” zbuloi korrupsionin e radhës në OSHEE, ku disa punonjës të kësaj kompanie fshihnin detyrimet e prapambetura.

Përballë kamerës së fshehtë, një person debitor, me 1.2 milion lekë të vjetra, kërkon një mënyrë që të shmangë detyrimin që ka ndaj OSHEE-së. Për këtë atij “i vijnë në ndihmë” zyrtarët e Shërbimit të Klientit. Ata kërkojnë 350 mijë lekë të vjetra dhe i japin debitorit statusin e invalidit.

Pra, e gjithë skema do të realizohej nëpërmjet vërtetimeve të invaliditetit, ku OSHEE me anë të një vendimi të mëparshëm fal çdo detyrim të prapambetur ndaj kësaj shtrese të shoqërisë.

Sekseri i kësaj afere korruptive, punonjësi i një firme private sigurimi, Emirjon Lluka, i cili falë njohjeve që kishte me dy specialistë të Kujdesit ndaj Klientit në OSHEE, siguronte fshirjen e debive, madje edhe të shumave të larta.

Por ajo që e bënte akoma më të rëndë situatën, ishte se gjatë bisedës, Lluka tregonte se drejtuesi i OSHEE i ka udhëzuar vartësit e tij që të “punojnë” në maksimum për të mbushur xhepat e tyre.

Ai tregoi më tej se vetëm ai kishte bërë mbi 15 falje detyrimesh të prapambetura falë njohjes që kishte edhe me drejtues të lartë të OSHEE.

E ndërsa punonjësi i firmës private u arrestua, policia u treguar me dy standarde, duke i lënë në procedim të lirë dy zyrtarët e OSHEE-së të përfshirë në këtë skemë korrupsioni.

Pas këtij skandali, kuptohet se matësit e rinj janë thjesht një reklamë që OSHEE i bën vetes, ndërsa korrupsioni brenda radhëve të saj nxjerr “jashtë loje” dhe këta matës.  Përveç kësaj, këta matës “inteligjent” në asnjë moment nuk do të frenojë abuzimet që bëhen me tenderat disa miliona euro.

14380104_1070141316440684_3031516125001317300_o

stop-2-2

Mitglied der Verbrecher Partei SP, OSHEE Direktor hingerichtet: Samir Jaku

Natürlich erneut SP . Edi Rama Partei Mitglied im Verbrecher Kartell der SP Lezhe (Bezirksrat).. Wie diese Kriminellen, ohne Berufs- Schul Ausbildung immer an die Posten kommen, ist System bei Albanischen Parteien.

Kurbin: 20 Meter von der Polizei Station entfernt hingerichtet, durch 2 Männer, wobei Samir Jaku, Distrikt Direktor der OSHEE hingerichtet wurde, der Kollegel Gjergi Prenga verletzt wurde.

Wie bei Adrian Cela, dem Chef der OSHEE, oder dem Gangster Klement Balili, als Financier von Edi Rama, der Ilir Meta, wurde Festnahmen, Ermittlungen, Interpol Fahndungen, Vorstrafen auch ei Samir Jako aus dem Computer der Polizei und Justiz gelöscht.

Qualifikation für den Posten NULL. Mitglied der LAC Mafia, einer Stadt, welche seit 1997 von Kriminellen kontrolliert ist, immer wegen Morden auffällt.

Die Strom Verteilung ist fest in Hand von Profi kriminellen Banden mit Adrian Cela, so das es sich nicht verwundert, das der verurteilte Frauen- Drogen Händler Samir Jaku, sich dort einen Posten kaufen konnte.

Der Elektric Skandal um den Operations General Direktor Adrian Cela und der Tropoje Direktor Rustem Gjonaj wurde verhaftet

Aktualitet
09 Shtator 2016 – 09:45 | përditesuar në 14:24

Dy persona të maskuar kanë qëlluar sot për vdekje drejtuesin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Saimir Jakun ndërkohë që Gjergj Prenga ka mbetur i plagosur.

Burime pranë vendit të ngjarjes bëjnë të ditur se Jaku është qëlluar me armë zjarri nga dy persona të maskuar, teksa ka qenë duke pirë kafe në një nga lokalet e zonës më të frekuentuar të qytetit bashkë me një shok të tij.

Pas atentatit, ku mbeti i vdekur Saimir Jaku dhe u plagos Gjergj Prenga autorët janë larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

Policia është vënë në ndjekje të një makine tip ‘Benz’e cila dyshohet të jetë e autorëve.

Automjeti është braktisur në fshatin Gallatë të Kurbinit, aty ku ka edhe forca të FNSH-së të ardhura në Lezhë nga Shkodra për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lokalin që ndodhet jo më larg se 20 metra larg komisariatit të policisë Rrëshen.

Pas marrjes së provave në vendin e ngjarjes, efektivët e policisë kanë shoqëruar në komisariat disa persona, të cilët kanë qenë në vendin e ngjarjes kur ka ndodhur edhe ekzekutimi mafioz i Jakut.

Burime pranë grupit hetimor, bëjnë me dije se pista kryesore e hetimit është fakti se Jaku përpara disa viteve ka qenë emigrant në disa shtete të ndryshme të Europës, atje ku mund të jetë përfshirë në ndonjë aktivitetit kriminal.

Saimir Jaku është anëtar i Partisë Socialiste dhe anëtarë i Këshillit të Qarkut Lezhë.

Aktualisht ai punonte si shef sektori në Drejtorinë Qendrore të OSHEE-së në Tiranë, ndërkohë që më parë ka qenë ish-drejtor i OST-së për Veriun.


http://shqiptarja.com/home/1/rr-shen-dy-persona-t–maskuar-vrasin-drejtuesin-e-oshee-s–373918.html

Saimir Jaku was executed by two masked men who fired an AK-47 against him, in a Rreshen café. Police found at least 16 bullet cases, also wounding a 50-year-old, now outside of life-threatening danger.

Cousin von Ilir Meta, vollkommen korrupt wird neuer Transport Minister: Sokol Dervishi

Betrug ohne Ende, wo Millionen für Auto Reparaturen ausgegeben wurden

 

 

Strom Ausfall bei einer Parlaments Tagung: 919 Millionen € gingen durch Betrug und Inkompetenz des Staates verloren

158 Anklage Reports gegen Administrative, Ministerien wurden bis jetzt verfasst.
Strom Auffall für Staats Institutionen, gab es im Kommunismus nie, erst als die Internationale Mafia der sogenannten „Werte Gemeinschaft“ auftauchte.

Die Plünderung der Staatsfunds, ist Tradition und Routine bei allen Regierungen vor allem ab Ende 1998, als Ilir Meta kam.

1 : 1 Übernahme der korrupten EU Banden, die nur Geld stehlen und noch nie in einem Job gearbeitet haben.

Wir zeigen, das die Zustände der Deutschen Regierung und mit der Sprecherin des Aussenministeriums (Original Niveau des Frank Walter Steinmeier) viel schlimmer sind, als die Zustände in Albanien. ***

Nachdem bisherigen Debakel, will man schon wieder die Energie Netze privatisieren, was überall ein 100 % Betrugs- Bestechungs Modell der Weltbank der Internationalen ist. Und dann auch noch mit PPP Programmen, was schon in Deutschland ein übler Betrug ist und war. Sehr zweifelhaft sind derartige Aufstellungen:

919 million euro loss seen in the state budget

The 2015 state budget reports a loss of approximately 919 million euro as a result of irregularities and financial violations from state institutions. During the parliamentary economic commission report, the Head of the State Supreme Audit declared that 158 performance …

During the parliamentary economic commission report, the Head of the State Supreme Audit declared that 158 performance audits of the institutions and senior officials have been conducted.
“Irregularities and financial violations with the revenues and expenditures have caused an economic loss of 919.9 million euro to the state budget”-Leskaj said.

The head of the State Supreme Audit urged the government to draft a law on material responsibilities. Mr. Leskaj added that 158 lawsuits have been filed.

Present in the Commission, the Opposition members raised their concerns about the lawsuits, declaring that the courts do not solve the issues.

The meeting of the Commission was interrupted by an energy cut and the energy distribution operator declared that an energy line had been damaged during the construction work for the new ring road.
Outside the meeting hall, the Chairman of the Economic Commission declared that the annual report of the state supreme audit is not complete.

“We would have liked the State Supreme Audit to audit the privatization of the Energy Distribution Operator, any decisions the Energy regulatory body has made, and the failure of CEZ. For this reason, the SSA report is incomplete”-the Chairman said.
During 2016 the state supreme audit will closely audit the procedures followed for private-public partnerships.

http://www.oranews.tv/ora-english/919-million-euro-loss-seen-in-the-state-budget/

 

****

Gibt es sowas, an Peinlichkeit, aber dann hat man das heutige Niveau des Auswärtigen Amtes verstanden, in der selben peinlichen Dumm Sappel Methode auf Klein Kinder Niveau.
Man beachte die Gesichter der Nebenleute, über soviel Dummheit der Regierungs Sprecherin., von Frank Walter Steinmeier:  Sawsan Chebliaus aus Palästina, Vater ist Analphabet, wo Kinder Heiraten Programm ist. Nach dem Motto, Dumm umgibt sich mit noch Dümmeren und Ja-Sagern, kann der inzwischen immenz aufgeblähte Apparat des Auswärtigen Amtes gut leben. Qualifikation Null im Auswärtigen Amte, was Botschafter schon im Visa Skandal kritisiert haben. Frank Walter Steinmeier wird von krimineller Energie getrieben, im Solde des CIA Betrügers, Frank Wisner organisierte er die Anerkennung des Kosovo, eines Verbrecher Staates, obwohl diese Militär Studie bekannt war: IEP Militär Studie Kosovo 2007,

Inkompetenz der Peinlichkeit, mit der Allgemeinbildung einer Kakerlake.Sprecherin der Hirnlosen Banden des Frank Walter Steinmeier: Körper Sprachen Analyse. Andere Presse Konferenzen, wo man in einem Verblödungs Film, Nichts weiß, sich nicht vorbereitet hat, typisch „functional illerate“. Naive Kinder Vorstellungen bei Pelzig.

Das Land der Kinder Heiraten, Null Bildung, der AA Regierungs Sprecherin: Sawsan Chebliaus: Palästina, Schwuchtel Joschka Fischer, versenckte schon viel Geld dort, mit der Arafat Mafia. Kindergarten Niveau heute als Regierungs System in der PR.


Wer holte diese Leute nach Deutschland?

Grosse Strom Abschaltungen im Bezirk Durres, Vlore, Orikum, Dhermi

Angebliche Wartungs Arbeiten, wobei sich die Probleme seit Jahren verschlimmern, durch die vielen illegalen Bauten. Für Alles rund um Energie trägt mit dem Privatisierungs Desaster direkt die Weltbank die Verantwortung.

Das Weltbank Korruption Modell schlug auf allen Ebenen zu, wo die Deutsche PWT Consult, direkt zum Betrugs Imperium mit manipulierten Ausschreibungen gehört, wie zuvor viele andere Consults rund um die KfW.

Anfang Juni! Die Xhafzotaj – Shiak Politik Drogen Mafia: die Haupt Wasserleitung nach Durres wurde zerstört

In Mitten der Tourismus Saison, wo dann erneut hohe Werte verloren gehen, weil die Kühl Anlagen ausfallen, die Wasser Pumpen und die Abwässer Entsorgung in die alten Zustände zurückfallen.

Inkompetenz, Betrug und Korruption als System auch in dieser Regierung

Foreign Policy News
einige Ausschnitte jüngst von Foreign Policy: „Mr. Rama’s recruitment of inexperienced apprentices and corrupt loyalists „

Chaos in der Adminstration, wo schon Voll Idioten die Autisten waren entlassen wurden, welche aber einen Direktoren Posten erhalten hatten, u.a. Chef von Durres. Heute ist Adrian Cela dort der Chef, der überall nur Chaos anrichtete, aber es gab schon noch schlechtere Gestalten.

Capo eines kriminelles LSI Enterprises: Der General Direktor des Strom Versorgers OSHEE: Arben Seferi und Adrian Cela?, wurden gefeuert

78 Mitarbeiter der Strom Versorgung OSHEE werden gefeuert

Die Rumänische Firma „SC Aem “ erhebt Klage gegen den Strom Erzeuger: OSHEE für 5,31 Millionen € Verbindlichkeiten aus Lieferungen

Punimet për mirëmbajtjen e rrjetit, ja zonat ku do të ndërpritet energjia në Durrës

Postuar: 26/06/2016 – 21:34

Për shkak të punimeve për mirëmbajtjen e rrjetit elektrik, në ditët e fundit të qershorit do të ketë ndërprerje të furnizimit me energji.

OSHEE ka njoftuar se do të kryejë punime të planifikuara në nën stacionin e Porto-Romanos në datën 29 qershor, nga ora 09:00-13:00.

Pa energji do të mbesin: Sektori Rinia, Bishti i Pallës, Spitalla dhe zona e Kënetës.

Në datën 30 qershor, punime të planifikuara do të kryhen në nën stacionin e Golemit, nga ora 09:00-13:00.

Për pasojë do të mbesin pa energji zonat: Golem, Qerret, Mali i Robit, zona e Stacionit të Trenit, Golem-Përroi Agait (pjesa e detit).

Po ashtu punime do të ketë edhe në nën stacionin e Shkozetit, nga ora 09.00- 13.00 në datat 27 e 28 qershor. Si pasojë do të mbesin pa energji disa zona.

27 qershor

Zonat pa energji në Durrës: Tregu i fruta-perimeve, Telekomi, Pallati i Kulturës, Prefektura, Bashkia, Shëtitorja Taulantja, Ish-fabrika e Cigareve, Banka, Zona e Ish-URT-ja, Ish-NPV-ja, Spitali, Zona e Tregut Industrial, Sigurimet Shoqërore, Ish-fabrika e Bukës, Muzeu i Dëshmorëve, Lagja e Re, Ish-radiostacioni, Fabrika e Tullave, Currilat.

28 qershor

Pa energji nga ora 09:00-13:00, do të jenë zonat:  Arapaj, Zona përreth bregut të kanalit Shkozet, Plepat, Plazhi , zona e Kënetës, zona e rotondës së re Shkozet, serat, oksigjeni, Shkozet, ish-zona industriale, serat Rrashbull, Gjykata e Apelit.

Në kuadër të punimeve për mirëmbajtjen e rrjetit, kufizime të furnizimit me energji do të ketë pothuajse në të gjitha qytetet.

Alexander Goga Strasse, mit einer neuen Kanalisation ist immer noch nicht voll befahrbar, weil die Aspahlt Decke fehlt, ein weiterer Skandal. Identisch Süd Albanische Strassen nach Tepelene die Haupt National Strasse.

78 Mitarbeiter der Strom Versorgung OSHEE werden gefeuert

5 wurden bei der Staatsanwaltschaft angezeigt.

Das Problem, was zur Kultur wurde, wie gefälschte Dokumente und Diplome sich zubesorgen und sich selbst zum Grundstücks Eigener erklären durch Land Besetzung auch von Antiken Stätten. 100.000 neue Gefängnis Plätze bräuchte man nur für den gesamten Betrug, wo Diebstahl und Raub, tradionelle Beutezugs Schema sind der arachischen Clans.
http://oshee.al/wp2014/oshee/wp-content/uploads/2014/12/oshe_logo.png

483, 943 illegale Strom Anschlüße in Albanien! Ein Faß ohne Boden

Mitarbeiter laufen nur herum, erpressen Geld, wenn Einer nicht Strom zahlt. Firmen, Auto Häuser, Appartment Block, Hotels die 10 Jahren keinen Strom bezahlen, wie Öffentliche Institutionen, Ministerien sind normal in Albanien, wie das illegale Bauen und Urkunden Fälschungen, oder gekaufte Gerichts Urteile. 78 wurden nun entlassen, weil sie Strohdumm sind, nicht verstehen, das man einfach am Computer erkennen kann, wo gegen den Strom Diebstahl Nichts unternommen wird.

Er ist nun der Boss: Adrian Cela, unternimmt Nichts gegen illegale Strom Leitungen in Durres Nord und den illegalen Lokalen, weil er selbst da einmal abkassiert hat. Keine Leitung wurde gekappt.

Adrian cela
Der Durres Vize Bürgermeister: Adrian Cela

Energy Corporation fires 78 employees, 5 sued
12/01/2016 14:25
Energy Corporation fires 78 employees, 5 sued

The Energy Corporation has fired 78 employees, five of whom have been reported at the Prosecution.

The inspections and verifications made by the Tirana Regional Directory have verified irregularities in various procedures.

Four inspectors have been reported at the Prosecution over power abuse in cooperation. They were part of the sale department in Tirana, while the fifth was in Shkoder.

http://top-channel.tv/lajme/english/artikull.php?id=16034#.VpUKGV6LelM

OSHEE ka shkarkuar 78 punonjës, pesë prej të cilëve i ka kallëzuar në Prokurori.

Capo eines kriminelles LSI Enterprises: Der General Direktor des Strom Versorgers OSHEE: Arben Seferi und Adrian Cela?, wurden gefeuert

Die Rumänische Firma „SC Aem “ erhebt Klage gegen den Strom Erzeuger: OSHEE für 5,31 Millionen € Verbindlichkeiten aus Lieferungen