BKA Chef war in Tirana und eine Drogen Lieferanten Bande, mit eigenen Heroin Labor flog auf in HAS. Die zweite Bande mit engsten Verbindungen nach Deutschland, wo die Kokain Banden noch lange nicht aufgedeckt sind. Direkt import von Opium aus Afghanistan, die von den USA, der NATO geplante Verteil und Vertrieb Schiene über Nord Mazedonien, Albanien, Kosovo, als Verteiler. Handy Bomben Bauer wurde auch festgenommen, welche auf Käufer warten, seit über 10 mit der NATO Mitgliedschaft ein Bomben Geschäft. Original Kosovo Drogen Geschäft, International, was an Daut Kadrinosvki erinnert, dem Edi Rama Financier vor 20 Jahren schon. Die Firmen Registrierung, wo man versteht, warum die EU Albaner Freie Fahrt gab, denn die findet man überall auch in Mitten der Kokain Platagen in Ecuador usw.. Schon im Visa Skandal der Deutschen, waren die korrupten Diplomaten sehr aktiv wie Ludgar Vollmer, Grobag, Joschka Fischer.

Fatjon Skenderi, Hannover Familie im kriminellen Ilir Meta, Edi Rama Drogen Zirkel

Natürlich erneut aus Durres, wo sich Tausende von kriminellen Banden aus dem Kosovo und Nord Albanien nieder gelassen haben, finanziert über die KfW, Botschafts und GTZ Banden, ebenso von der EBRD und Weltbank


Xhevit Shuti

Spiel Casino, Zuhälterei, Waffen Drogen Handel ist für die Albaner Mafia Straffrei in Deutschland, was ja lange bekannt ist. Die Banden erhalten und erhielten vom korrupten Aussenminister und Paten der ausländischen Verbrecher Clans, inklusive Rezzo Schlauch, überall sogar Consulate, wie der Kurdische Barzani Clan, um ihre Geschäfte mit Diplomatischen Schutz abzuwickeln.

Das Edi Rama Kokain Kartell mit Arber Cekaj, der E. Hoxha und immer Deutsche dabei.L. Morina, K. Broci im focus der Internationalen Geheimdienste

Flamur Cela

der BKA Chef Dieter Romann war in Tirana

http://www.newsbomb.al/koka-e-policise-federale-zbarkon-ne-shqiperi-arrestimet-qe-paralajmerojne-rama-e-xhafaj-a-ka-folur-arbri-cekaj-138272

Keine reale Praxis als Polizei Ermittler, oder Kripo Mann, sah Tatenlos seit Jahrzehnten zu, wie sich kriminelle Albaner Clans seit über 20 Jahren festsetzen. Niemand der Internationalen Ermittler hat Vertrauen in Deutsche, welche überwiegend nur noch in Skandale mit Amri, NSU, alle möglichen ausl. Terroristen und kriminelle Gangs verwickelt sind.

Laboratori në Has, zbulohen fotot e dy prej të arrestuarve, ekspertët e përgatitjes të huaj, mister financuesi

Mes pesë personave të arrestuar janë Mustaf Shuti 76-vjeç me djalin e tij, Xhevitin 48-vjeç dhe nipin A. Shuti 15-vjeç. Xhavit Shuti ka pasur një…

Laboratori në Has, zbulohet fotoja e njërit prej të arrestuarve, koka e grupit banor i zonës

I arrestuari Xhevit Shuti

Në emisionin REPOLITIX të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv janë zbardhur mbrëmjen e sotme detaje të reja për laboratorin e heroinës që u bllokua në fshatin Brenog të Hasit, ndërsa u sekuestruan mbi 100 kg heroinë e opium, por edhe kokainë dhe kanabis.

Mes pesë personave të arrestuar janë Xhevit Shuti me dy djemtë e tij, Mustaf dhe A. Shuti dhe Flamur Çela, punonjës i zjarrfikëses në Kukës. Flamur Çela ndodhet në Drejtorinë e qarkut të Shkodrës, ndërsa të tjerët në Kukës.

Xhavit Shuti ka një kompani udhëtarësh, ndërsa Report Tv ka zbuluar se ka qenë edhe në Zelandën e Re. Xhavit Shuti ishte me banim në Durrës, ku kishte kompaninë e transportit të udhëtarëve, ndërsa kishte të afërmit në Has, por në 2013 kompania ishte çregjistruar, pak kohë pasi e kishte hapur.

Sipas burimeve të Report Tv, gjatë gjithë kohës policia e ka pasur grupin kriminal në vëzhgim duke zbuluar të gjithë rrjetin nga furnitorët deri te ekspertët. Janë përgjuar dhe vëzhguar personat që hynin e dilnin në laborator.

Pjesë e grupit kriminal janë edhe disa shqiptarë nga Kosova. Sipas burimeve të Report Tv janë më shumë se 20 persona të cilët janë pjesë e këtij rrjeti, të cilët janë identifikuar, duke filluar nga shoferët, furnitorët dhe ekspertët e përgatitjes së heroinës. Heroina përgatitej nga dy persona të huaj, të cilët ishin ekspertë në nxjerrjen e heroinës nga bima e opiumit.

Personi që krijoji laboratorin është një emër i njohur dhe është identifikuar nga Policia. Ai është pjesë e një grupi kriminal në zonë mjaft të fuqishëm, të cilët kanë qenë aktiv vitet e fundit. Madje ky person është me orgjinë pranë zonës ku u gjet laboratori.

Çfarë u gjet brenda laboratorit?
Brenda magazinës janë gjetur bidonë me aceton si dhe një sasi e konsiderueshme opiumi. Opiumi është një lloj bime që ka formën e një lulëkuqe dhe farat e saj janë baza për prodhimin e heroinës. Kjo lule nuk është kultivuar këtu, sepse Shqipëria nuk ka klimë për t’u rritur dhe është sjellë nga jashtë.

Janë gjetur përzierës dhe makineri që shërbenin për prodhimin e lëndës finale heroinë. Kishte teknologji moderne nga pjesa e përpunimit të opiumit deri tek presimi. Një makinë që quhet pres që e bën heroinën në gjendje të ngurtë.

Tubo me natriban që mbështillet droga gjithashtu janë sekuestruar. Droga sipas policisë ka formën e heroinës, por do çohet në laborator për ta përcaktuar saktë. Gjithë ambienti është nën sekuestro sepse po kërkohen gjurmë gishtash për të parë se kush ka qenë aty.

Vijon….

http://shqiptarja.com/lajm/laboratori-i-heroines-ne-has-report-tv-zbulon-emrat-e-te-arrestuarve-foto-dhe-detaje-te-reja