GETAGGTE BEITRÄGE / Fatmir Hajdari

Ina Rama, lässt das Vermögen der Mafia Richterin: Fatmir Hajdari beschlagnahmen

Üble Richterinnen nicht nur Dhuratos Bilo. und der Super Drogen Boss: Hamit Mustafa, erhielt illegale Baugenehmigungen in Tirana. Fatmir Hajdari, Bamir Topi, sind Top Prominente die sich Grundstücks Urkunden, als Erbe zusammen stahlen mit gefakten Zeugen und gefälschten Testamenten

Richterin, dank Berisha s Gnaden, ohne Schul Abschluss und Studium: Fatmir Haklaj, wo man Gerichtsurteile bestellen konnte

Ina Rama versenkt Fatmira Hajdari, beschlagnahmt 1 Million USD Vermögen mit schmutzigem Geld, 10-stöckiges Gebäude, USA widerrufen ihr Visum, Meta hat ihr ein Geschenk gemacht 07.05.2021 in Home, Tagesnachrichten Ein A Ina Rama versenkt Fatmira Hajdari, wurde mit 1 Million USD Vermögen mit schmutzigem Geld beschlagnahmt, 10-stöckiges Gebäude, USA widerrufen ihr Visum, Meta machte ihr ein Geschenk Ina Rama versenkt Fatmira Hajdari, wurde mit 1 Million USD Vermögen mit schmutzigem Geld beschlagnahmt, 10-stöckiges Gebäude, USA widerrufen ihr Visum, Meta machte ihr ein Geschenk Die Schleife für Fatmira Hajdari im Vetting Appellate Panel verengt sich, Ina Rama bereitet den Bericht über ihren endgültigen Austritt aus der Justiz vor. Wird SPAK das 10-stöckige Gebäude, das mit schmutzigem Geld gebaut wurde, ohne Genehmigung und auf dem durch korrupte Gerichtsentscheidungen geplünderten Grundstück beschlagnahmen?

 

Ina Rama fundos Fatmira Hajdarin, u kap me 1 milionë USD pasuri me para të pista, pallat 10 kate, SHBA i hoqi vizën, Meta i bëri një dhuratë

Ngushtohet laku për Fatmira Hajdarin në Kolegjin e Apelimit të Vetingut, Ina Rama po përgatit relacionin e largimit përfundimtar nga drejtësia. A do t’ia sekuestrojë SPAK-u pallatin 10 kate ndërtuar më para të pista, pa leje dhe në pronën e grabitur me vendime korruptive gjykatash?

Ish-kryeprokurorja e Ina Rama, e cila gjatë viteve 2009-2011 pati kërkuar dënimin me burg Lulzim Bashës, Fatmir Mediut dhe Ilir Metës për korrupsion masiv, po përgatit dosjen për të shkarkuar përfundimisht nga drejtësia gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdarin, ish-bashkëshortja e Azem Hajdarit. Fatmira Hajdari u shkarkua nga detyra nga shkalla e parë e Vetingut në qershor të vitit 2020, pasi nuk justifikonte me para të ligjshme një pasuri me vlerë rreth 1 milionë USD, kishte kryer mashtrime dhe kontrata fiktive, si dhe nuk kishte treguar se Ambasada Amerikane e kishte futur në listën e gjyqtarëve dhe prokurorëve që u është anuluar viza amerikane, pra që nuk lejohen që të hyjnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Vetingu i shkallës së parë e nxori Fatmira Hajdarin një gjyqtare super të korruptuar, ashtu siç në fakt perceptohej edhe nga opinioni publik, nisur nga vendimet e saj të çuditshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Gjatë hetimit në skenë doli edhe Ilir Meta, koka e korrupsionit në Shqipëri. Kur ishte kryeministër, Meta kishte shkuar në shtëpinë e Fatmira Hajdarit dhe i kishte bërë dhuratë një kredi të butë si e pastrehë, edhe pse Fatmira e kishte një banesë. Këtë kredi shtetërore të dhuruar nga Ilir Meta, Fatmira Hajdari e përdori mes justifikimeve të shumta për të mbuluar pasurinë e krijuar me para të dyshimta. Megjithatë, Komisioni i Vetingut e shkarkoi nga detyra me votë unanime. Fatmira Hajdari nuk e pranoi vendimin e shkarkimit. Ajo kërkoi në Kolegjin e Apelimit që të hidhte poshtë vendimin e shkallës së parë të Vetingut dhe të kthehet në drejtësi, për të marrë edhe një herë çekiçin e drejtësisë në dorë.

Çështja e Fatmira Hajdarit është regjistruar në Kolegjin e Apelimit që në 21 shtator 2020. Shtatë ditë më pas është hedhur shorti për caktimin e trupit gjykues. Nga hedhja e shortit është përzgjedhur Ina Rama relatore e çështjes. Në vijim, Fatmira Hajdari ka kërkuar që t’i bëhet Vetingu edhe për aftësitë profesionale. Gjyqtarja e shkarkuar ka pohuar se do të paraqesë prova të reja, të cilat sipas saj justifikojnë pasurinë, përfshirë dhe një pallat 10 kate në Tiranë. Aktualisht, Ina Rama, duke marrë në konsideratë edhe provat e reja të paraqitura, po përgatit relacionin për shkarkimin përfundimtar nga detyra të Fatmira Hajdarit. Vendimi për shkarkimin e saj pritet të merret pesë me zero.

Pas shkarkimit të Fatmira Hajdarit, SPAK është para një sfide të madhe, ku duhet të vendosë për të nisur ose jo procedim penal, për t’i hapur rrugë më tej sekuestrimit të pasurisë së Hajdarit, ashtu siç veproi me Adriatik Llallën dhe ish anëtarët e Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese. Me vetëm një pagë shteti si gjyqtare, disa kredi të dyshimta dhe kontrata mashtrimi, Fatmira Hajdari ka ngritur pallatin me 10 kate në një nga zonat më të preferuara të Tiranës, për më tepër në mënyrë të paligjshme, pra pa leje dhe në truall shtetëror, të cilin e ka grabitur me vendime gjykatash./Pamfleti

806 / 5000

Übersetzungsergebnisse

Skandal- / Heldenbosse, Superparts in Astir, Veliaj gab die Erlaubnis, Hamit Mustafa von Ausschreibungen taucht in den Briefen auf; neuer illegaler Turm, droht menschliche Katastrophe 07.05.2021 in Anti-Mafia, Home Ein A Folie 1 von 3 Skandal von beängstigendem Ausmaß in der Nähe der großen Ringstraße in Astrit, am Spielort der Kinder und zwischen den Palästen. Hamit Mustafa beginnt mit dem Bau dieses Turms mit Erlaubnis von Erion Veliaj, der Einsturz anderer Paläste ist gefährdet. Die Baumafia verbarg die Sonne vor Dutzenden von Familien. Hinter Hamit Mustafa verbirgt sich ein internationaler Heroin- und Kokainboss, ein ehemaliges Mitglied der Aldo Bares-Bande, das dank Taulant Ballës der OFL entkommen ist und den SPAK immer noch nicht trifft.

Skandal/ Bosët e heroinës, superpallat në Astir, lejen ua dha Veliaj, në letra shfaqet Hamit Mustafa i tenderave; kulla e re e paligjshme, rrezikon katastrofë njerëzore

Tropoje Mord: der 1. Cousin des Fatmir Hajdari: wurde in Tropoje hingerichtet: Guxim Gjyriqi

Die Beerdigung wird erst stattfinden, wenn der jüngere Bruder: Agron Gjyriqi, aus den USA kommt. Die Familie des Fatmir HAJDARI, Ex-Abgeordneter, Partner auch von Tritan Shehu, ist einer der übelsten Familien Clans in Albanien. Im Kosovo Krieg verkaufte er den Grenzübergang Morina, an ein BBC Team, für 10.000 $, damit gestellte Fluchtkolonnen aus dem Kosovo gefilmt werden konnten und andere Üble Taten.
Der Journalist gab an, dass in den 1990er Jahren im Gebiet von Tropoja zahlreiche Morde stattgefunden hätten und dass sich Feinde und die Gesellschaft gegenseitig getötet hätten.

Gëzim Gjyriqi, Tropoja Hingerichtet am 6.1.2020

Artan Hoxha zbulon detaje nga vrasja e biznesmenit në Tropojë

Gazetari Artan Hoxha e ka lidhur vrasjen e Guxim Gjyriqit me atë të fisit të Haklajve. Hoxha tha se vrasja …

Ein Tankstellen Besitzer: Guxim Gjyriqi, ein Berufskrimineller wurde Nachts in Tropoje hingerichtet! Das Opfer ist der 1. Cousin, des Fatmir Hajdari, einem der übelsten Gestalten aus Tropoja, Ex-Polizei Chef von Kukes, Tropoje, der sich damals mit Salih Berisha, Azem Hajdari, einen Krieg liefert4e, auch mit Panzer Waffen, wo Etliche umkamen

TROPOJE-Pronari i pike karburanti është ekzekutuar mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00 me armë zjarri. Viktima është Guxim Gjuriqi 47 vjeç. Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij. Ende nuk dihen motivet, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

https://shqiptarja.com/lajm/vritet-me-arme-zjarri-pronari-i-nje-karburanti-ne-tropoje?r=kh1

Ekzekutohet pranë biznesit të tij në Tropojë djali i tezes së Fatmir Haklajt, autorët djegin makinën në Has (Detaje)

Një vrasje me armë zjarri ka tronditur Tropojën. Mbrëmjen e djeshme u ekzekutua pranë biznesit të tij Guxim Gjyriqi 47 vjeç, djali i tezes së Fatmir Haklajt. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë, Kukës dhe dy grupe të FNSH, vazhdojnë kontrollet dhe krehjen e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Vrasja, kryebashkiaku: E para pas 18 viteve në qytet

Redaksia 6 Janar, 08:01 | Përditesimi i fundit: 6 Janar, 11:12

[Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

TROPOJE-Një biznesmen, pronar i një pike karburanti dhe restoranti është vrarë mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32. Viktima është Guxim Gjyriqi 47 vjeç, djali i tezes së Fatmir Haklajt. Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij në lagjen „Partizani“. Autori i ka zënë pritë dhe e ka ekzekutuar, ndërsa më pas është larguar duke humbur gjurmët në errësirë duke përfituar nga nata.

Ende nuk dihet nëse vrasja e kushëririt të parë të Fatmir Haklajt lidhet me ndonjë konflikt të castit apo hakmarrje. Por kush ishte Fatmir Haklaj? Fatmir Haklaj ka qenë ish- shefi i komisariatit të policisë së Tropojës. Më 9 janar të vitit 1998, ai dha dorëheqjen nga posti i shefit të komisariatit. Fatmir Haklaj dha dorëheqje nga strukturat e policisë së shtetit, menjëherë pasi iu vra vëllai Shkëlqim Haklaj. Ndërkohë që u vra më 4 nëntor të vitit 1999, në një pritë në fshatin Bujan, vetëm 50 metra larg shtëpisë së mikut të tij Jaho Salihi.

https://shqiptarja.com/lajm/vritet-me-arme-zjarri-pronari-i-nje-karburanti-ne-tropoje?r=kh1

Wird geladen
×